Tartus Haberleri

Tartus haber, Tartus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tartus - 20.01.2021
Suriye'nin Humus ilinde Esed rejiminin petrol rafinesinde patlama
Yangını söndürmek ve rafineriye yayılmasını önlemek için Hama ve Tartus illerinden takviye itfaiye araçları bölgeye gönderildi.
Tartus - 09.10.2020
Suriye'deki orman yangınları kontrol altına alınamıyor
Suriye'de Beşşar Esed rejimi kontrolündeki Lazkiye, Tartus ve Humus illerindeki ormanlarda çıkan yangınlar sürdürülemiyor.
Tartus - 20.08.2020
Rusya ve Esed rejimi, Hmeymim Hava Üssü'nün genişletilmesi konusunda anlaştı
Rus ordusu, Suriye'de Hmeymim Hava Üssü'nün yanı sıra deniz üssü olarak Tartus Limanı'nı kullanıyor.
Tartus - 28.06.2020
ABD'li komutan Foggo'dan "Doğu Akdeniz" uyarısı Açıklaması
İlhak altındaki Kırım'ın ve Suriye'deki liman kenti Tartus'un Rusya için savunma ve denizcilik merkezi olduğunu vurgulayan Foggo, "Şimdi Rusya'nın Kırım ve Tartus'ta neler yaptığını ve Libya'da müstahkem mevki kazanması durumunda oluşturabileceği tehditleri bir düşünün.
Tartus - 02.06.2020
Lübnan, Suriye ile sınır kapılarını 2 günlüğüne açtı
Lübnan ile Suriye arasında Cedide Yabus (Lübnan'da Masna), Ed-Debbusiye (Lübnan'da El-Abbudiyye), Cusiyye (Lübnan'da El-Kaa), Tartus (Lübnan'da El-Arida) ve Tel Kalak (Lübnan'da El-Bukaya) olmak üzere 5 sınır kapısı bulunuyor.
Tartus - 01.06.2020
Rusya'dan kritik açıklama: Sınırlarımızda çok fazla ABD ve NATO askeri tespit ediyoruz
'NATO GLOBUS III RADAR SİSTEMİNİ GELİŞTİRİYOR' Sergey Rudskoy, NATO'nun Rusya üzerindeki gözetimini artırabilmek için Norveç'teki GLOBUS III radar sistemini modernize ettiğini ifade etti. Buna ek olarak, Suriye'deki ABD askeri aktivitelerini "Agresif" olarak değerlendiren Rudskoy, bu aktivitelerin Suriye'ye yönelik varılan anlaşmalara aykırı olduğunu söyledi. Rudskoy, "ABD Donanması'ndaki Poseidon ailesinden uçaklar, Doğu Akdeniz üzerinden uçarken Hmeymim ve Tartus'taki Rus askeri üslerine sistematik olarak yaklaşıyor" dedi.
Tartus - 29.05.2020
Putin, Rus ordusu için Suriye'de ilave yer istedi
Rus ordusu, Suriye'de Hmeymim Hava Üssü'nün yanı sıra deniz üssü olarak Tartus Limanı'nı kullanıyor.
Tartus - 21.01.2020
Rus ve Suriye askerleri Tartus'ta ortak tatbikat yaptı
Rusya'nın üssünün bulunduğu Tartus Limanı'nda Rus ve Suriye rejimi askerleri ortak tatbikat yaptı.
Tartus - 21.01.2020
Rus ve Suriye askerleri Tartus'ta ortak tatbikat yaptı
Rusya'nın üssünün bulunduğu Tartus Limanı'nda Rus ve Suriye rejimi askerleri ortak tatbikat yaptı.
Tartus - 15.01.2020
Libya'nın jeo-stratejik önemi ve Türkiye-Libya ilişkilerinin arka planı
Şüphesiz Türkiye'nin Libya'daki varlığı, BM nezdinde meşruiyeti tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) ayakta kalmasını sağlamak ve aynı zamanda Libya halkının emperyal güçlere karşı birlik ve bütünlüğünü korumak, bağımsızlığını ve iç barışını garanti altına almak anlamına gelmektedir. Bilindiği gibi, bir devletin siyasal sınırları yanında jeopolitik ve jeokültürel sınırları da vardır. Bu bağlamda, Akdeniz'deki varlığını ve çıkarlarını koruyabilmesi açısından, Türkiye'nin jeopolitik ve jeostratejik sınırlarının Libya'dan başladığını ifade etmek abartı değildir. Türkiye'nin bölgesel ve küresel güç olma yolundaki en önemli adımlarından birinin, Kanuni Sultan Süleyman devrinde olduğu gibi güçlü bir deniz gücü kapasitesine sahip olmaya bağlı olduğu apaçık bir gerçekliktir. ABD'nin en büyük filolarından 6. Filo'nun Akdeniz'i kontrol için Sicilya'da konuşlanması, Rusya'nın Lazkiye'deki Tartus üslerini tahkim etmesi göz önüne alınırsa, Doğu Akdeniz'de en büyük kıyıya sahip bir ülke olarak Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Libya'da olan biteni kollarını kavuşturarak izlemesi beklenemez.
Tartus - 02.01.2020
Rusya'nın Orta Doğu'ya dönüşü
Rusya'nın gerek İran'a gerekse de Esed rejimine bu derece destek vermesinin sebeplerinden biri de işte bu son kaleleri de kaybetmeme isteğiydi. Bu siyasetin maliyeti çok büyük olsa da Rusya bu sayede bölgeye bir kez daha dönüş yapmış bulunuyor. Zira Suriye'de Tartus'u kalıcı ve resmi bir üsse dönüştürdüğü gibi Türkiye ve İran ile işbirliğine giderek bölgenin kilit ülkesi haline de gelmiş oldu.
Tartus - 30.12.2019
Rusya 2019'da uluslararası krizlerle anıldı
Suriye'de Beşşar Esed rejimine yönelik desteğini sürdüren Rusya, Suriye'deki Rus askeri üsleri Tartus ve Hmeymim'deki güçlerini azalttığını öne sürse de bu üslerdeki alt yapısını güçlendirdi.
Tartus - 17.12.2019
Rusya ve Esed rejimi güçleri Doğu Akdeniz'de ortak askeri tatbikata başladı
Suriye'deki Tartus deniz üssü ve Hmeymim hava üssünde 2015'ten bu yana Rus savaş gemisi ve uçakları bulunuyor.
Tartus - 16.12.2019
Rusya Başbakan Yardımcısı Borisov, Suriye'de
Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov, Suriye'ye geldi. Borisov'un 2 gün sürecek ziyaretinde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile ikili ilişkileri ve Rusya'ya kiralanan Tartus limanına ilişkin görüşüeceği belirtildi.
Tartus - 16.12.2019
Rusya, son yıllarda askeri üslerini arttırdı
Suriye'de 3 askeri üs Rusya en çok Suriye iç savaşını fırsata çevirdi. Orta Doğu'da güç kaybeden Rusya, Beşar Esad'a destek vererek ülkede toplam 3 askeri üsse sahip oldu. Ayrıca Suriye'nin kıyılarının bulunduğu Akdeniz'de de deniz kuvvetlerine yatırım yapan Suriye hava savunma sistemleri, hava ve kara kuvvetleri filolarıyla bu ülkede bulunuyor. Rusya'nın Suriye'de iki kalıcı askeri üssü bulunuyor. Biri Lazkiye kentindeki hava üssü, diğeri ise Tartus deniz üssü.
Tartus - 15.11.2019
ABD'nin Yunanistan'daki askeri üslere ilgisi artıyor
Bugün, ABD ve NATO'nun, Karadeniz ve Doğu Avrupa'da, Rusya'ya yönelik çeşitli endişeleri bulunuyor. Yunanistan'da liberal düşüncede Batı Avrupa'ya yakın mevcut iktidar, Rusya'nın Doğu Avrupa'daki faaliyetlerinde, AB ve NATO yanlısı bir duruş sergiliyor. Rusya'nın Suriye krizi çerçevesinde Tartus ve Lazkiye'de hava ve deniz güçleri için üsler elde etmiş olması dolayısıyla yine önem taşıyor.
Tartus - 09.09.2019
Lübnan'da "sınır bölgelerindeki kaçakçılık" tartışması
Suriye ile Lübnan arasında Cedide Yabus (El-Masna), Ed-Debusiye (El-Abudiye), Cusiye (El-Kaa), Tel Kelah (El-Bukia), Tartus (El-Arida) olmak üzere 5 sınır kapısı bulunuyor.
Tartus - 07.09.2019
Adrian Darya 1, Tartus Limanı açıklarında görüntülendi
İran ile ABD ve İngiltere arasında anlaşmazlığa neden olan petrol tankeri Adrian Darya 1'in, Suriye'nin Tartus Limanı açıklarında dün ABD'li bir uydu firması tarafından görüntülendiği bildirildi.
Tartus - 03.09.2019
İran tankeri Suriye yakınlarında takip cihazını kapattı
ABD'nin yaptırım listesindeki petrol tankeri, son olarak Lübnan'a doğru hareket halindeyken yönünü Suriye'nin Tartus Limanı'na çevirmişti.
Tartus - 31.08.2019
İran'dan ABD'ye rest
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo dün Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "İran Dışişleri Bakanı Zarif, Adrian Darya-1'in Suriye'ye gitmediği yönünde İngiltere'ye garanti verdi ancak biz, söz konusu tankerin Suriye'nin Tartus Limanı'na gittiği yönünde güvenilir bilgilere sahibiz.
Tartus - 02.07.2019
SURİYE'DE İŞKENCE MAĞDURLARI REJİMİN ZİNDANLARINI ANLATIYOR - "Ayaklarımı bağlayıp tavana ters...
Şeyh, tutuklanmasına giden süreci AA muhabirine şöyle anlattı: "Beni de tutuklayacaklarını düşünerek evden kaçtım. Köy köy kaçarak kız kardeşime gittim. Orada iki gün kaldıktan sonra beni aradıklarını duydum. Kimliklerimi almak için eve döndüğümde evimi kuşatmış olduklarını gördüm. Eşimi ve beni alıkoydular. Siyasi güvenlik şubesine götürüldüm. Eşimi gönderdiler. Eşim onlara beni de bırakmaları için yalvardı. Küçük çocuğumuz olduğunu söyledi. Ancak beni Tartus'taki güvenlik şubesine sevk ettiler.
Tartus - 12.06.2019
Esed rejimi parlamentosu Rusya'ya liman kiralanmasını onayladı
Suriye'de Beşşar Esed rejimi parlamentosu, Tartus Limanı'nın 49 yıllığına Rusya'ya kiralanmasını öngören anlaşmayı onayladı.
Tartus - 21.04.2019
Rusya Suriye'nin Tartus Limanını 49 Yıllığına Kiralıyor
Rusya, Suriye'deki Tartus limanını 49 yıl süreyle kiralamak üzere Suriye hükümetiyle anlaşma imzalamaya hazırlanıyor.
Tartus - 20.04.2019
Dha Dış - Borisov: Rusya, Tartus Limanını 49 Yıllığına Kiralıyor
Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Suriye'de bulunan Tartus limanının önümüzdeki hafta ulaşım ve ekonomik amaçlı kullanım için Rusya'ya 49 yıllığına kiralanacağını bildirdi.
Tartus - 20.04.2019
Borisov: Rusya, Tartus Limanını 49 Yıllığına Kiralıyor
Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Suriye'de bulunan Tartus limanının önümüzdeki hafta ulaşım ve ekonomik amaçlı kullanım için Rusya'ya 49 yıllığına kiralanacağını bildirdi.
Tartus - 28.02.2019
Suriye Gemisi İstanbul Boğazı'dan Geçti
Suriye bayraklı kargo gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Suriye'nin Tartus Limanına gitmek için yola çıkan gemi Marmara Denizi'ne açıldı.
Tartus - 28.02.2019
Suriye Gemisi İstanbul Boğazı'dan Geçti
Suriye bayraklı kargo gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Suriye'nin Tartus Limanına gitmek için yola çıkan gemi Marmara Denizi'ne açıldı.
Tartus - 08.02.2019
İha ve Siha'lar PKK'nın Eylem Kabiliyetini Sınırladı
- Rus üslerine İHA saldırısı İHA'ların kritik askeri üslere yönelik tehdit oluşturduğuna işaret edilen rapor, Suriye'de bulunan Rusya'ya ait Hmeymim ve Tartus üslerine 5-6 Ocak 2018'de yapılan saldırıları örnek gösterdi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tartus Haber, Tartus Son Dakika Haberleri - Haberler - Tartus haber sayfamızda Tartus haberleri okuyabilir, Tartus son dakika haberleri ve güncel Tartus gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika dünya: Suriye'de petrol rafinesinde patlama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:07:48. #1.16#
title