Propaganda Haberleri

Propaganda haber, Propaganda son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Propaganda 26.5.2020
Almanya'da PKK üyesi olmakla suçlanan zanlı hakkında dava açıldı
Zanlının Frankurt, Mainz ve Giessen bölgelerini içeren sözde "Hessen eyalet sorumlusu" ve Darmstadt, Mannheim ve Saabrücken bölgelerini içeren sözde "Saarland/Rheinland Pfalz eyalet sorumlusu" olarak görev yaptığı vurgulanan açıklamada, Gökmen Ç.'nin örgütün eleman ve propaganda koordinasyonunu da üstlendiğine değinildi.
Propaganda 26.5.2020
Fas'ta "İsrail'le normalleşme" etkinliklerine tepki
Fas'taki İsrail'le Normalleşme Karşıtı Gözlemevi, ülkede yayın yapan Kanal 2 televizyonu ile Fas Merkez Sinemasının "İsrail'le normalleşme propagandası yapmasını" kınadı.
Propaganda 26.5.2020
FETÖ'NÜN PROPAGANDA MAKİNELERİ
TERÖR örgütü FETÖ'nün, Türkiye'deki etkinliğini kaybetmesi sonrası, firari FETÖ'cüler üzerinden kara propaganda üreterek, bunu sözde haber siteleri ve sosyal medyada gizlenmiş hesaplarla paylaştığı, bu şekilde kaos hedeflerine ulaşmayı amaçladığı belirlendi.
Propaganda 26.5.2020
FETÖ'nün propaganda makineleri
TERÖR örgütü FETÖ'nün, Türkiye'deki etkinliğini kaybetmesi sonrası, firari FETÖ'cüler üzerinden kara propaganda üreterek, bunu sözde haber siteleri ve sosyal medyada gizlenmiş hesaplarla paylaştığı, bu şekilde kaos hedeflerine ulaşmayı amaçladığı belirlendi.
Propaganda 23.5.2020
Bulgaristan Türklerinin "zorunlu göçü"nün 31. yılı
Haskovo'da lise eğitimi aldıkları dönem, polislerin kendilerini komu¨nizm propagandası yapılan kulu¨plere zorla götu¨rdüğüne işaret eden Aksoy, oralarda partinin eski yöneticileri tarafından propaganda konuşmalarının dinletildiğini aktardı.
Propaganda 22.5.2020
Gelişen bir siber aktör olarak İran'ın stratejik operasyonları
Facebook'un açıklamasına göre, İran İslam Cumhuriyeti Yayın Kurumu (IRIB) ile bağlantılı olduğu tespit edilen bu operasyonların sonucunda, yüzlerce Facebook ve Instagram hesabı, sayfalar ve gruplar silindi. [10] Operasyonun küresel alana yayıldığı, ABD ve İngiltere gibi ülkelerin yanı sıra pek çok Afrika ülkesinin de hedef alındığı belirtiliyor. Bu bağlamda, 2012 yılında ABD'li Cumhuriyetçileri hedef alan paylaşımlardan İsrail ve Suudi Arabistan'ı hedef alan karikatür paylaşımlarına, İskoçya bağımsızlık referandumu hakkındaki paylaşımlardan İran devlet propagandası yapan paylaşımlara kadar, geniş çerçevede bir bilgi operasyonundan söz ediliyor.
Propaganda 21.5.2020
ABD Çin'le stratejik rekabetini "prensipli realizm" ekseninde yürütecek
ABD'nin rakiplerinin küresel propaganda araçlarını kullanarak "demokrasi" ve "Batılı değerleri" itibarsızlaştırmaya çalıştığına işaret edilen raporda, "Prensipli realizme dönüş stratejisi çerçevesinde, ABD, Çin ile stratejik bir rekabette olduğunu ve menfaatlerini koruyacağını teyit ederek ÇKP'nin meydan okumasına yanıt veriyor.
Propaganda 21.5.2020
MHP'li Büyükataman'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilere tepki
Büyükataman, şu değerlendirmelerde bulundu: "Masanın altına hain Gülen'i konuşlandırıp ondan sufle almaya kalkanlar, Kandil'le temsilcileri vasıtasıyla kulaktan kulağa oynayanlar, ipliklerinin pazara çıkmasıyla işporta tezgahlarını apar topar toplamış gözükmektedir. Ne var ki son bir haftadır bu ihanet korosunun bet seslileri bütün fitne yayım kanallarından sistemli bir şekilde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yi ve partimizi hedef almaktadır. Gazete görünümlü propaganda kağıtlarından, internet haber sitesi süsü verilen iftira merkezlerine, TV kanallarından Youtube üzerinden yapılan tele-fitnelere dek bütün mecralardan yalan, iftira ve saldırılara muhatap olmaktayız.
Propaganda 21.5.2020
Büyükataman: "İhanet korosunun bet seslileri sistemli bir şekilde Bahçeli'yi ve partimizi hedef...
Son zamanlarda MHP ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi yıpratmaya yönelik bir takım girişimlerin olduğunu vurgulayan Büyükataman, "Ne var ki son bir haftadır bu ihanet korosunun bet seslileri bütün fitne yayım kanallarından sistemli bir şekilde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yi ve partimizi hedef almaktadır. Gazete görünümlü propaganda kağıtlarından internet haber sitesi süsü verilen iftira merkezlerine, TV kanallarından YouTube üzerinden yapılan tele-fitnelere dek bütün mecralardan yalan, iftira ve saldırılara muhatap olmaktayız.
Propaganda 21.5.2020
Sansasyonel eylem hazırlığındaki teröristler İstanbul'da yakalandı
Geniş çaplı toplumsal olay çıkartma planı Şüphelilerden Abdullah el-Ahmed eş-Şeyh'in, PYD/YPG terör örgütü içerisinde sözde üst düzeyde faaliyet gösteren akrabalarının talimatı üzerine geldiği İstanbul'da Suriyelilere yönelik eylem yaparak bunu Türklerin yaptığı, Türk vatandaşlarına yönelik eylem düzenleyerek, bunu Suriyelilerin yaptığı şeklinde propaganda yapmayı amaçladığı bildirildi.
Propaganda 21.5.2020
Almanya'da terör örgütü yandaşlarından camiye saldırı
Almanya'da terör örgütü PKK yandaşları, Bonn kenti yakınlarındaki Eitorf beldesindeki bir caminin duvarına sprey boyayla örgüt propagandasını içeren ifadeler yazdı.
Propaganda 21.5.2020
Figen Yüksekdağ'ın tutukluluğunun devamı kararlaştırıldı
Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın "terör örgütü yöneticiliği", "terör örgütü propagandası", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "suç işlemeye tahrik" ve "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve...
Propaganda 21.5.2020
Asya borsaları ABD-Çin geriliminin artmasıyla karışık seyretti
Trump, Cao'ya da "Sözcü (Cao) Çin adına aptalca konuşuyor ve ülkesinin tüm dünyaya yaydığı acı ve kıyımın yönünü değiştirmek istiyor. Çin'in ABD ve Avrupa üzerinden yaptığı dezenformasyon ve propaganda saldırısı, bir rezillik.
Propaganda 21.5.2020
Trump: " Çin'in ABD ve Avrupa üzerinden yaptığı dezenformasyon ve propaganda saldırısı, bir...
ABD Başkanı Donald Trump, Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien'in ABD hakkındaki açıklamalarına,"Sözcü (Cao) Çin adına aptalca konuşuyor ve ülkesinin tüm dünyaya yaydığı acı ve kıyımın yönünü değiştirmek istiyor.
Propaganda 21.5.2020
Balıkesir'de serbest bırakılan terör şüphelisi itiraz üzerine tutuklandı
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, sosyal medyada terör örgütü DHKP/C propagandası yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 2 şüpheliden 1'i itiraz üzerine tutuklandı.
Propaganda 20.5.2020
Mahkeme Başkanını bomba süsü verilmiş poşet ve pankartla tehdit eden DHKP/C'li şüpheliler tutuklandı
Mücahit G'nin emniyette susma hakkını kullanarak ifade vermediği, tanzim edilen tutanakları örgütsel tavır göstererek imzalamaktan imtina ettiği belirtilen sevk yazısında şüphelinin "silahlı terör örgütüne üye olma", "halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" ve "terör örgütü propagandası yapma" suçlarından tutuklanması talep edildi.
Propaganda 20.5.2020
Zonguldak'ta sosyal medyadan "devlet büyüklerine hakaret" iddiası
Zonguldak'ta sosyal medya hesabından FETÖ propagandası yaptığı ve "devlet büyüklerine hakaret ettiği" iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Propaganda 20.5.2020
İsrail'de Netanyahu-Gantz koalisyonunun arka planı
2 Mart seçimleri Peş peşe iki seçimin ve başarısız koalisyon görüşmelerinin ardından üçüncü seçimin yapılması, İsrail siyaset tarihinin en nefes kesici sayfalarındandır. 1948'den günümüze kadar, İsrail tarihinde ilk defa seçimlerin 11 ay içinde üç kez yenilenmesi, bu durumun ehemmiyeti hakkında bizlere bir fikir veriyor. Seçim öncesi süreçte Netanyahu, hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla baş edebilmişti. Hakkında soruşturma açılmasını engellemeye yönelik manevraları doğru zamanda yapan Netanyahu, dokunulmazlığını ortadan kaldıracak ihtimalleri bertaraf etmiş, öte yandan ABD Başkanı Donald Trump'ın aleni desteğini aldığını göstererek kamuoyunda durumu kendi lehine çevirmiş ve bahsi geçen iddialar nedeniyle bozulmuş imajını düzeltmeyi becerebilmişti. Trump'ın 27 Ocak 2020'de açıkladığı, "Asrın Anlaşması" diye nitelenen ve Filistin topraklarını İsrail'e bırakan bu doküman, Netanyahu'nun itibarını artırmış ve seçim öncesi propagandada geniş bir şekilde kullanılmıştı.
Propaganda 19.5.2020
Petrol krizi ve salgın Putin'e desteği azalttı
Bu çerçevede bahsedilmesi gereken bir diğer önemli nokta Moskova belediyesi ile Kremlin arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan anlaşmazlıktır. Vaka sayılarıyla ilgili açıklanan çelişkili veriler, halk arasında yönetime karşı güvensizlik oluştururken ilk günden beri bu yönde propaganda yapan muhalefetin de elini güçlendiriyor.
Propaganda 19.5.2020
HDP'li Siirt, Baykan ve Kurtalan belediye başkanlarının gözaltına alınması
Haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "terör propagandası yapmak" suçlarından gözaltına alınan, HDP'li Siirt ile Baykan ve Kurtalan belediye başkanları adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
Propaganda 19.5.2020
"Bölücü ve sol terör örgütü mensuplarının mezarlarının tahrip edildiği" iddiası
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, bölücü ve sol terör örgütü mensuplarının mezarlarının güvenlik güçleri tarafından tahrip edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını, bu iddiaların toplumda etnik-mezhep temelli ayrımcılığı körükleyici propaganda çalışmaları olduğunu belirtti.
Propaganda 19.5.2020
Sözcü Çataklı'dan terör örgütü üyelerinin mezarlarının tahrip edildiği iddialarına yalanlama
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, "Bölücü terör örgütü güdümündeki medya oluşumları tarafından mezarların tahrip edildiği yönündeki iddiaları içeren söylemler, görseller ve yapılan açıklamalar, toplumda etnik-mezhep temelli ayrımcılığı körükleyici propaganda çalışmalarıdır.
Propaganda 18.5.2020
Yargıçlar Sendikası eski Başkanına, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na "hakaret ve iftira"dan dava...
*Pelikan Grubunun avukatının gölge başsavcı olarak çalıştığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ile istişare ettiği, onun oluru olmadan Başsavcının hiçbir şey yapamadığı iddiasında bulunmaktasınız. Somut olarak istişare edilen bir konu, istişare edilen yer, istişare zamanı gibi hususlarda bildikleriniz nelerdir?" "SOSYAL MEDYADA KONUŞULUYOR"  Karadağ kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Karadağ, Pelikan olarak adlandırılan grubun kimlerden oluştuğu bilmediğini, daha önce bazı siyasi kişilerin bu grubun varlığından söz ettiklerini belirlerek "HSK Genel Sekreteri ile Teftiş Kurulu Başkanının istifası buna bağlandı. Ayrıca İstanbul Adliyesinde Başsavcılık katına çıkmanın yasak olduğunu adliyede çalışan herkes biliyor. O kata özel izin ile giriliyor. Pelikan Grubunun yargıya müdahalesi hususu sosyal medyada konuşuluyor." BAŞSAVCILIK KATININ KAMERA KAYITLARINI İSTEDİ Avukat Mustafa Karadağ ifadesi sırasında dikkat çekici bir talepte de bulundu. Karadağ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı katında keşif yapılmasını, son 6 aylık kamera kayıtlarının tespiti ile özel kalemde bulunan ziyaretçi kayıtlarının araştırılmasını istedi. Karadağ ancak ondan sonra somut bir savunmada bulunabileceğini ifade etti.  AİHM: "SAVCILAR HAKARET VE KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ SÖZLERDEN KORUNMALI" İddianamede Mustafa Karadağ'ın sözleriyle ilgili alınan savunmasında somut hiçbir bilgi ve belge sunamadağı, söylemlerini sosyal medya ve internet ortamında dolaşan itibarsızlaştırma amaçlı gerçek dışı söylentilere dayandırdığı belirtildi. İddianamede AİHM'nin 23 Nisan 2015 tarihli Morice/Fransa kararından alıntı da yapıldı. AİHM'in kararında Cumhuriyet Savcılarının adalet sisteminin işlemesi için vazgeçilmez önemi ile hem ceza yargılamasındaki diğer dava süjelerine hem de genel olarak halka güven telkin etmesi gereken rolleri göz önüne alındığında hakaret içeren ve küçük düşürücü sözlerden korunmaları gerektiğini, konumları gereği bunlara cevap verememelerinin dikkate alınarak kişilik hakları ile ifade özgürlüğü arasında kurulması gereken dengenin altının çizildiği vurgulandı. İddianamede Karadağ'ın sözlerinin bu kapsamda kamu görevlisine hakaret ve iftira suçu oluşturduğunun anlaşıldığı belirtildi.   SOSYAL MEDYADA FİRARİ FETÖ'CÜLER YAYDI  Öte yandan Mustafa Karadağ'ın ifade ettiği sözleri sosyal medya üzerinden eşzamanlı olarak yayan kişilerin firari FETÖ üyeleri olduğu belirlendi. Firari FETÖ'cüler Cevheri Güven ve Said Sefa hakkında gerçek dışı iddiaları sosyal medya üzerinden yaydıkları gerekçesiyle "hakaret ve iftira" suçlarından ayrıca soruşturma yürütülüyor. FETÖ'cü Güven ve Sefa ile ilgili, hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs, silahlı terör örgü kurmak, terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü propagandası yapmak, terör örgütlerinin yayınlarını basmak veya yayınlamak, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek, yaymak ve hakaret gibi suçlardan çok sayıda yakalama kararları bulunuyor.
Propaganda 18.5.2020
RTÜK Başkanı Şahin: "Sevda Noyan'ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez"
"RTÜK kuruluş amacına uygun olarak ilk kurul toplantısında gereğini yapacaktır" Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Olayın olduğu ilk günden itibaren bakış açımız budur. RTÜK sanki bunları mazur görüyormuş gibi önyargıyla propaganda yapanlara karşı 'Kimsenin büyütmesine gerek yok gereği yapılır, alacağımız kararlarla darbe sevicileri sevindirmeyelim' mealinde konuşsam da halen bu süreci farklı noktalara çekmeye çalışanlar olduğunu üzülerek ve ibretle görüyorum.
Propaganda 18.5.2020
RTÜK Başkanı Şahin: "Sevda Noyan'ın söylemleri, RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez"
RTÜK sanki bunları mazur görüyormuş gibi ön yargıyla propaganda yapanlara karşı 'Kimsenin büyütmesine gerek yok gereği yapılır, alacağımız kararlarla darbe sevicileri sevindirmeyelim' mealinde konuşsam da halen bu süreci farklı noktalara çekmeye çalışanlar olduğunu üzülerek ve ibretle görüyorum.
Propaganda 17.5.2020
Balıkesir'de sosyal medyada terör propagandası yapan 2 şüpheli yakalandı
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, sosyal medyada terör örgütü DHKP/C propagandası yaptıkları gerekçesiyle 2 şüpheli gözaltına alındı.
Propaganda 16.5.2020
'Ankara Kuşu' hakkında 7,5 yıla kadar hapis cezası istendi
ANKARA'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 'Ankara Kuşu' adlı Twitter hesabının sahibi Oktay Yaşar hakkında, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası istendi.
Propaganda 16.5.2020
'Ankara Kuşu' hakkında 7,5 yıla kadar hapis cezası istendi
ANKARA'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 'Ankara Kuşu' adlı Twitter hesabının sahibi Oktay Yaşar hakkında, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası istendi.
Propaganda 16.5.2020
Ankara kuşuna "terör örgütü propagandası" davası
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan "Ankara Kuşu" isimli kullanıcı Oktay Yaşar hakkında, "FETÖ propagandası yapmak" suçlamasıyla dava açtı.
Propaganda 16.5.2020
Türkiye Gerçekleri hesabına "terör örgütü propagandası" davası
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, "Türkiye Gerçekleri" adlı hesabın sahibi Mesut Aykın hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla dava açtı.
Propaganda 16.5.2020
İran'da Fransa-İran vatandaşı akademisyene 6 yıl hapis cezası
İran'da geçen yıl tutuklanan Fransa-İran vatandaşı akademisyen Feriba Adilhah, "İran'a karşı propaganda yaptığı" ve ülkenin "ulusal güvenliğine zarar verdiği" gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Şu an buradasınız: Propaganda Haberleri | Propaganda Haber - Haberler - Propaganda haberleri, son dakika propaganda haber ve gelişmeleri burada. Almanya'da PKK üyesi olmakla suçlanan zanlı hakkında dava açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 16:04:48. #1.15#
title