Propaganda Haberleri

Propaganda haber, Propaganda son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Propaganda - Bugün
Propaganda - 12.05.2021
Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in "Türk devleti ve milletini aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapsi istendi
Mahkeme suç duyurusunda bulunmuştu Deniz Yücel hakkında 2018 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan iddianamede, sanığın muhabir olarak görev yaptığı Die Welt gazetesinde, farklı tarihteki haber ve yazılarında, "silahlı terör örgütleri PKK ve FETÖ propagandası yapma ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarını işlediği belirtilmişti.
Propaganda - 12.05.2021
Deniz Yücel'in 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi
Almanya'da yaşayan Die Welt Gazetesi Türkiye temsilcisi Deniz Yücel, İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "PKK Terör örgütü propagandası yapmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından yargılanırken 2018 yılında tahliye edilmişti.
Propaganda - 12.05.2021
Son dakika haberi | Almanya'da terör örgütü PKK üyesi olmakla suçlanan bir kişi tutuklandı
Zanlının Frankfurt, Mainz, ve Giessen bölgelerini içeren sözde Hessen eyalet sorumlusu olarak özellikle organize, eleman ve propaganda ile ilgili işlerin koordinasyonunu yaptığı aktarılan açıklamada, Darmstadt, Mannheim, Saarbrücken bölgelerini içeren sözde Saarland eyaletinde de "belirli bir etkiye" sahip olduğu ifade edildi.
Propaganda - 12.05.2021
Alman Die Welt Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel'e 2 yıla kadar hapis istemi
"Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılan Almanya'da yaşayan "Die Welt" gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel hakkında "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Propaganda - 11.05.2021
MHP Genel Başkanı Bahçeli, İsrail'in cezalandırılmasını istedi
Bahçeli, şunları kaydetti: "Bunun yanında, bazı gazetelerin ve köşe yazarlarının planlı zillet propagandasına kurşun askerlik yapması husumet cephesindeki hareketliliği gözler önüne sermiştir.
Propaganda - 11.05.2021
Devlet Bahçeli: "CHP ile İP, HDP tarafından tutsak alınmıştır"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, "Türkiye'nin KOVİD-19 hastalığıyla mücadelesi kararlılıkla devam ederken, fırsatçı muhalefet partilerinin sorumsuz açıklamaları, sakat teklifleri, sağduyudan yoksun değerlendirmeleri haddi ve hududu aşmıştır. Bunun yanında, bazı gazetelerin ve köşe yazarlarının planlı zillet propagandasına kurşun askerlik yapması husumet cephesindeki hareketliliği gözler önüne sermiştir.
Propaganda - 11.05.2021
Mescid-i Aksa'yı savunurken göz altına alınan sanatçı Mariam Afifi, Filistin'in direnmeye devam edeceğini söyledi Açıklaması
Filistinlilerin yanında olmak ve yardımcı olmak isteyenlere seslenen genç müzisyen, "Haberin size gelmesi için beklemeyin, gerçekleri öğrenmek için kendiniz araştırın. Çünkü yalan haberler ve İsrail propagandası her yerde.
Propaganda - 08.05.2021
İran'da cumhurbaşkanlığı seçim maratonu 11 Mayıs'ta başlayacak
Seçimde aday olmak isteyenlerin rejime bağlılığı ile siyasi, ahlaki ve dini sabıkalarını inceleyen Anayasayı Koruyucular Konseyi, cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylık ve propaganda takvimini kamuoyuyla paylaştı.
Propaganda - 07.05.2021
Işın Çelebi: Galatasaray camiasının birliği ve beraberliği için yola çıktık
"GALATASARAY BÖLÜNMEMELİ, PARÇALANMAMALI" Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Çelebi, "Biz, Galatasaray camiasının birliği ve beraberliği için bütün Galatasaray camiasıyla yola çıktık. Bu sadece benim değil, Galatasaray taraftarları ve üyelerinin bir hareketi, toplu bir hareket. Bu anlamda bize dönük eleştiriler yapanlar, 'Liste çıkaramayacak' diye propaganda yaptı.
Propaganda - 07.05.2021
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (4)
Alparslan Kuytul ve yandaşlarının ramazanın başından itibaren devletin namaza izin vermediği şeklinde propaganda yaptığını ifade eden Soylu, şunları söyledi: "Böyle bir şey var mı? Bir pandemiyle karşı karşıyayız.
Propaganda - 06.05.2021
Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?
Bu yazının da başlığını oluşturan "Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?" sorusunu medya ve devlet kuruluşları arasındaki ilişkilerle ilgili somut bilgilere sahip olmadan yanıtlayabilmek kolay değil. Öncelikle "kamu diplomasisi" (diplomatie publique) teriminin ilk kez 1965 yılında Boston Fletcher Hukuk ve Diplomasi Okulu dekanı, eski diplomat Edmund Gullion tarafından kullanıldığını belirtmek gerek. Ardından bu terim, ABD Enformasyon Ajansı (USIA) tarafından kendi misyonunu tanımlamak için benimsendi ve kısaca "Amerikan dış politikasını yabancı halklara doğrudan kendi dillerinde ya da Amerikan üniversitelerinden mezun olmuş seçkinler aracılığıyla anlatmak" şeklinde tanımlandı. Kamu diplomasisinin klasik diplomasiden farkı, devletleri değil doğrudan halkları hedef alıyor olmasıdır ki aslında bunu bir nevi eski dönemlerin propaganda faaliyetleri bağlamında değerlendirmek de mümkündür.
Propaganda - 06.05.2021
5 Mayıs 2021 Haberleri
5 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Propaganda - 05.05.2021
Jandarma 213 bin kişinin HES kodunu sorguladı, karantinayı ihlal eden 30 kişiyi yakaladı
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan aranan 1 şahıs, 'PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası ile Cumhurbaşkanına hakaret suçundan 1 şahıs olmak üzere toplam 2 şahıs yakalandı.
Propaganda - 04.05.2021
İkna yoluyla teslim olan PKK'lı terörist pişmanlığını anlattı Açıklaması
Örgüte katılmaya karar verdiğinde "Kobani olayları"nın olduğunu ifade eden M.A, şu bilgileri verdi: "Bu olaylara arkadaş çevremle birlikte katıldım. İlk önce sokak eylemlerine katıldım. Arkadaş grubumdan yakalananlar oldu. Yakalanan arkadaşların durumunu sormak için bir arkadaşım HDP il binasına gitmişti. O da bana 'Partiye gittiğini ve bizi örgütün kırsal alanına götürecek şahıslara yönlendirildiğini' söyledi. Partide kimse doğrudan 'örgüte göndereceğiz' demez ancak parti içerisinde örgüte katılım yapacak şahısların takip edeceği yol bilinir. Ona göre yönlendirme yapılır. Yoğun propaganda ile insanlar örgütün kırsal kadrolarına gönderilmek üzere hazır hale getirilir.
Propaganda - 03.05.2021
Fransa, göçmen ve Müslüman karşıtı ırkçı "Generation Identitaire" oluşumunun feshini onadı
Kararda, "Bu dernek, göç ve 'İslamcı terörle' mücadelenin tartışılmasına katkı sağlama adı altında, yıllardır yabancılara ve İslam dinine karşı ayrımcılık, nefret ve şiddeti meşrulaştıran ya da teşvik eden düşüncelerin propagandasını yapıyor.
Propaganda - 03.05.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)
Operasyonlara yönelik eleştirilerin bir retorikten öteye geçmediğini söyleyen Çelik, terör örgütünün, sivillerin hedef alındığına dair, kaynağı belli olmayan odakların da tarihi eserlerin hedef alındığına yönelik propaganda yaptığını dile getirdi.
Propaganda - 03.05.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "Anastasiadis küstah görmek istiyorsa aynaya bakmalı" yanıtı
Cenevre'de 27-29 Nisan'da gerçekleşen gayriresmi 5+BM toplantısında sundukları eşit egemen iki devletin iş birliğine dayalı çözüm önerilerinin büyük yankı bulduğunu belirten Tatar, Rum tarafının yalana ve iftiraya dayalı kara bir propaganda yürüterek dünya kamuoyunu aldatmaya çalıştığını kaydetti.
Propaganda - 03.05.2021
Tarih jeopolitik bir enstrüman haline getirilirse
Devletlerin tarihe bakışları eskiden farklı olabiliyordu; hatta milletlerin tarihe bakışlarının farklı olması gayet doğal sayılıyordu. Zira düne kadar devletler ve uluslar gelecek nesillerini kendi iç propagandalarına göre şekillendirdikleri tarihi yorumlara göre yetiştirirdi.
Propaganda - 02.05.2021
İran ve ABD'nin mahkum takası için anlaştığı iddia edildi
Zaghari-Ratcliffe'in 400 milyon pound karşılığında serbest bırakabileceği iddia edildi İran devlet televizyonu ise emniyet birimlerine dayandırdığı haberinde, casusluk suçlamasıyla 3 Nisan 2016'dan bu yana İran'da tutuklu bulunan İran-İngiltere vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in 400 milyon pound karşılığında serbest bırakılabileceğini iddia etti. Zaghari-Ratcliffe, İran hükümetini devirme planı yapmaktan suçlu bulunduktan sonra 5 yıl hapis cezasına çarptırılmış ve serbest bırakılmıştı. Geçen hafta ise Zaghari-Ratcliffe, 2009 yılında ingiltere'nin başkenti Londra'daki İran Büyükelçiliği önünde bir protestoya katıldığı için "sisteme karşı propaganda" yapmak suçundan 1 yıl daha hapis cezasına çarptırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Propaganda Haberleri | Propaganda Haber - Haberler - Propaganda haberleri, son dakika propaganda haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri | İkna edilerek teslim olan PKK'lı terörist, HDP Gençlik Meclislerinin örgütteki konumunu anlattı Açıklama
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 22:45:24. #1.16#

title