Olur Haberleri

Olur haber, Olur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Olur - 19.5.2015
AK Parti'nin Zonguldak Mitingi
Demirtaş'ın, "Bu bombayı koyan bir mesaj veriyor, biz bu mesajı aldık, seni başkan yaptırmayız" sözlerini anımsatan Davutoğlu, şöyle devam etti: "Yani Cumhurbaşkanımızın veya hükümetin, bizlerin bu saldırıların arkasında olduğunu ima ediyor. Bu müfteriye ben buradan sesleniyorum. Bu provokasyonları kim yaptıysa bunun karşısında dimdik AK Parti olarak duracağız ama sen, Ağrı'da, Van'da, Siirt'te bizim milletvekili adaylarımıza yapılan saldırılara niye sessiz kaldın. Kardeşin dağda ne arıyor? 7 Haziran'ı şimdiden tehdit etmeye çalışıyorlar, 'barajı aşamazsak sıkıntı doğar' diye. Bir kez daha söylüyorum, HDP'liler duysun, onun ortakları CHP, MHP de duysun. Bir ayağı dağda, bir ayağı ovada siyaset olmaz. Terörle siyaset yan yana olmaz." "AK Parti'nin elinde tek bir damla kan olmadı, olmayacak" Başbakan Davutoğlu, CHP'lilerin de "HDP'lilerin seçim barajını aşmasını istiyoruz" dediğini ifade ederek, "Çünkü birbirleriyle hepsinin terör bağlantılı gruplarla ilişkileri var ama AK Parti'nin elinde tek bir damla kan olmadı, olmayacak. AK Parti'nin dilinde tek bir nefret sözü olmadı, olmayacak" diye konuştu.  Demirtaş'ın, "Seni başkan yaptırmayız" sözleriyle ilgili eleştirilerini sürdüren Davutoğlu, "Daha önce de 'muhtar yaptırmayız' dediler, Başbakanımız oldu Recep Tayyip Erdoğan. Bu senin haddine değil. Kimin hangi makama geleceğine millet karar verir" dedi.  Seçim sonrasında özgürlükçü ve sivil bir yeni anayasa ortaya koyacaklarını söyleyen Davutoğlu, başkanlık sistemi de dahil, bütün idari yapıyı tekrar ele alıp, yeni Türkiye'yi inşa edeceklerini anlattı. Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu: "Bir medya grubu, hani '417 el kaosa kalktı' diyip TBMM'ye hakaret eden Doğan Medya var ya şimdi kalkmış, özgürlüklerden bahsediyor. Hani 28 Şubat'ta gelen talimatlara göre, milletin inancıyla savaşan, başörtülülere hakaret eden bu medya var ya bugün çıkmış bir yazıyla Cumhurbaşkanı'na cevap veriyor. Daha önce de bana hitaben bir yazı yazdılar. Buradan kendilerine sesleniyorum, basın özgürlüğüne saygımız sonsuzdur ama herkes yerini yurdunu bilecek." "Terör teşvikçiliği yaptılar" Doğan Medya Grubu'nun kendisine de Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi olayında bir başyazıyla cevap verdiğini belirten Davutoğlu, şöyle devam etti: "O gün bütün gece, biz o şehit savcımız için çalışırken, bütün gece onun için dua ederken, doktorlar ameliyathanede hayata döndürmeye çalışırken, bunlar internet sayfalarında, şehit savcımızın başına dayanan tabancayla silahla resimlerini bastılar, terör teşvikçiliği yaptılar. Gece yarısı kendilerine haber gönderdim, 'yarın gazetede bunu basmayın, şehit savcımızın küçük çocuğu var, annesi, babası, eşi var.' Çok asil bir eşi var. Hepsine buradan hürmet ediyorum. Bütün basına haber gönderdik, rica ettik, 'ne olur şehit savcımızı bu halde basmayın.
Olur - 19.5.2015
AK Parti'nin Zonguldak Mitingi
Başbakan Davutoğlu, şöyle devam etti: "Şunu bilin ki aziz işçilerimiz:  Biz gelip de vatandaşlarımızla konuştuğumuz zaman dışarıdan konuşmayız, içeriden konuşuruz. Sizinle birlikte biz de işçiyiz, emekçiyiz. Siz huzurlu uyuyorsanız biz huzurlu uyuruz. Sizin alın terinizle ilgili bir sıkıntı varsa bize uyku haramdır, haram. Eğer bir tek işçi kardeşim, bir tek emekçi kardeşim 'evime nasıl ekmek götürürüm' diye düşünüyorsa bizim yiyeceğimiz ekmek bize haram olur.
Olur - 19.5.2015
Öğrenciler Okula Erken Saatlerde Başlarsa Daha Verimli Olur"
Almanya'nın eski Federal Aile Bakanı Kristina Schröder ve bazı Berlinli eyalet politikacıları okulların daha geç saatlerde ders vermeye başlamasını istiyor.
Olur - 19.5.2015
Hakkari'de "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik" Projesi
Aşan, "23 ilde ilk dağıtım yapıldı. İlimize de 150 bisiklet gönderildi. Bisikletleri okullara dağıtmak üzere milli eğitim müdürümüze teslim ettik. İnşallah hayırlı ve uğurlu olur.
Olur - 19.5.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençleri Kabul Etti
"Sakın kula kul olmayın" Gençlere tavsiyelerde bulunan Erdoğan, şöyle devam etti: "Sakın kula kul olmayın. Sakın makam, mevki sahiplerinin önünde eğilmeyin, ister cumhurbaşkanı olsun, ister başbakan olsun, ister para babaları olsun, ister sermaye olsun. Bilesiniz ki rezzak-ı alem olan, rızkın sahibi olan Allah'tır. Tabii ki biz rızkımızın peşinde koşacağız. Zaten koşmadan o kapılar açılmaz. Arayacağız ve bulacağız ama şunu bilelim ki eğilmek, dalkavukluğu getirir ve bu milletin gençlerine asla dalkavukluk yakışmaz, yaraşmaz.  Şunu da bilmenizi istiyorum, şu dört kavram özellikle çok önemli:  Oku, düşün, uygula, takip et. Devamlı okumalısınız ama sadece okumak yetmez. Okuduğunuzu düşünmelisiniz, tefekkür etmelisiniz. O da yetmez, onu hayata uygulamalısınız. Uygulamadan bir netice olur mu? Olmaz, sadece hafıza kayıtlarında kalır.
Olur - 19.5.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençleri Kabul Etti
"Parlamento'daki süreci askerliğe sayarsın olur biter" Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 1923 yılında kurulduğunu ama köklerinin çok daha derinlerde olduğuna vurgu yaparak, "Herhalde '23' deyip, orayı sıfır noktası kabul etmiyoruz değil mi, kökümüz bizim çok daha derinlerde" dedi.
Olur - 19.5.2015
Hdp'nin Adıyaman Mitingi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Gücümüz olur, halk destek verirse parlamentodaki ilk işimiz, yeni bir anayasa yapmak olacak" dedi.
Olur - 19.5.2015
Aa Günün
(10.14) (Fotoğraflı-Görüntülü)   2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilden gelen gençlik temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti: - "19 Mayıs ruhu, bizim, bu milletin en büyük varlığı, en büyük sermayesidir. Birlikte yürümenin, zorluklara hep beraber karşı durmanın, azimle, inançla, kararlılıkla mücadele etmenin anlamı bu ruhta gizlidir. Yeni Türkiye'nin çelik çekirdeğini oluşturan ruh işte budur." "Sayın Başbakanımıza, 'Ahmet bey, ne yapalım edelim, seçme, seçilme yaşını 18'e indirelim, çekelim' dedim. Seçme seçilmeyi 18'e indirdiğiniz zaman Parlamento 18 yaşındaki gençlerle dolacak diye bir şey yok ki. Maksat, yarışa 18 yaşındaki gençlerimizi de koyalım. Hemen bahane hazır, 'askerlik ne olacak.' Askerlik olacak, hiçbir şey yok, ona mani bir hal yok ki. Parlamento'daki süreci askerliğe sayarsın olur biter.
Olur - 19.5.2015
Başkan Gürsoy, Stk Temsilcileriyle Buluştu
Bugün de STK temsilcileriyle iştişare yapmak için toplandıklarını ifade eden Gürsoy, şöyle konuştu: "Görüş ve fikirleriniz, ilçemizin yönetimi ve hizmetler konusunda çok önemli. Ortak akıl ve fikirlerle şehrimize en iyi şekilde hizmet sunmanın gayreti içindeyiz. Tabi ki ilçemizde her şey güllük gülistanlık değil. Hatalarımız olabilir. Bir yıldır görevdeyiz. Gece gündüz, yaz ve kış demeden sizin hizmetinizde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Gerek belediye hizmetleri gerekse hükümetimizin icraatları noktasında eksiklerimizi veya yapılabilecek hizmetleri bize söyleyin. Bizleri yanlış yaptığımız noktalarda eleştirin ki doğruyu bulabilelim."  Eğitim Bir-Sen Adilcevaz Şube Başkanı Hakan Baloğlu, bu tür toplantıların önemine değinerek, "İstişare peygamber geleneğidir. Bu sebeple istişareyle yapılan hizmetler daha bereketli olur ve farklı fikirler ortaya çıkar.
Olur - 19.5.2015
Mursi Hakkındaki İdam Kararına Tepkiler
Mursi ve 106 arkadaşı için verilen idam kararının aslında bir zulüm kararı olduğunu vurgulayan Yeşilyurt, şunları ifade etti: "İnanmış bir toplum olarak bizler, zulme kesinlikle rıza gösteremeyeceğimiz gibi, zalimin yanında ise asla olamayız. Mısır'da şu an yapılan bir zulümdür. Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararı zalimliktir. Mısır'da firavunlar hep vardı ve Allah firavunlara karşı hep Musa'lar gönderdi. Bu hakikat bugün de değişmeyecek, Musalar ve Mursiler hep var olmaya devam edecek. Darbelerle hiçbir yere varılamaz. Darbe demek karanlık, çöküş, zulüm demektir. Benzer zulümleri geçmişte Türkiye olarak bizler de yaşadık. Yakın tarihte de AK Parti hükümetlerine karşı çeşitli yollardan darbe girişimleri oldu. Ama hepsine karşı milletin iradesi galip geldi. Umuyoruz ve diliyoruz ki Mısır bu darbe belasından tez zamanda kurtulur ve zafer yeniden demokrasinin olur.
Olur - 19.5.2015
Genel Seçime Doğru
Tarihten ibret alınması gerektiğini anlatan Bakan Eker, şunları kaydetti: "Türkiye'yi bugünlerde bir maceraya götürmek isteyen siyasi şahsiyetlerin gerçek dışı vaatlerine kanarsak tarih tekerrür etme tehlikesiyle bizi tekrar karşı karşıya getirir. Türkiye'nin öyle bir maceraya tahammülü yok. Çünkü bu maceranın sonunda daha çok kan, gözyaşı, yoksulluk, fakirlik ve huzursuzluk olur.
Olur - 19.5.2015
Genel Seçime Doğru
HDP Gaziantep milletvekili adayı Celal Doğan da şiddetin ve terörün bitmesini istediğini belirterek, "Siyasette ülke yönetmek uzlaşıyla olur.
Olur - 19.5.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan : 19 Mayıs Ruhu Bu Milletin En Büyük Sermayesidir (1)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsan tarihinde sadece geçmişini aynı zamanda istikbalini de arar. Bir milletin kendi gücünün farkına varması tarihinin farkına varmasıyla gerçek olur.
Olur - 19.5.2015
1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası Gerçekleşti
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'nın düzenlediği 1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası final maçı Ankara Ala Spor Kompleksi'nde yapıldı. Türkiye'de 160 ülkeden 80 bin uluslararası öğrenci farklı üniversitelerde öğrenim görmekte olduğu bilgisi verilirken, toplam 256 takımın başvurduğu organizasyonda 59 farklı ülkeden 206 takım mücadele etti. Organizasyon 9 farklı şehirde düzenlenen il elemeleri sonunda en başarılı 16 ülke takımı 14- 19 Mayıs tarihleri arasında finallere katıldı. Ankara'da yapılan son 16, çeyrek ve yarı final mücadeleleri sonucunda Türkmenistan ve Afganistan ülke takımları finale, Bosna Hersek ve Yunanistan ülke takımları ise üçüncülük mücadelesi verdi. Turnuvada Yunanistan'ı 6-4 yenen Bosna Hersek üçüncü olurken, Afganistan'ı 4-1 yenen Türkmenistan turnuvayı 1.
Olur - 19.5.2015
Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası Final Maçı Ankara'da Oynandı
Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın düzenlediği 1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası final maçı, Ankara Ala Spor Kompleksinde yapıldı. Türkiye’de 160 ülkeden 80 bin uluslararası öğrencinin farklı üniversitelerde öğrenim görmekte olduğu bilgisi verildi. Toplam 256 takımın başvurduğu organizasyonda 59 farklı ülkeden 206 takım mücadele ettiği bildirildi. Organizasyonda, 9 şehirde düzenlenen il elemeleri sonunda en başarılı 16 ülke takımı 14- 19 Mayıs tarihleri arasında finallere katıldı. Ankara'da yapılan son 16, çeyrek ve yarı final mücadeleleri sonucunda Türkmenistan ve Afganistan ülke takımları final, Bosna Hersek ve Yunanistan ülke takımları ise üçüncülük mücadelesi verdi. Turnuvada Yunanistan'ı 6-4 yenen Bosna Hersek üçüncü olurken, Afganistan'ı 4-1 yenen Türkmenistan turnuvayı 1.
Olur - 19.5.2015
Eskişehir Han 5 Asır Sonra Yeniden Kapılarını Açtı
'Çarşı canlı olursa şehir de canlı olur, çarşı çökerse kent de çöker' fikrinden hareketle Bursa'nın çarşılarının nefes alan mekanlar haline getirildiğini vurgulayan Başkan Altepe, Eskişehir Han'ın da tarihi ipek yolu üzerinde mola vermek isteyenlerin buluşma noktası olacağını söyledi.
İmsak04:50
Öğle12:07
İkindi15:17
Akşam17:51
Yatsı19:08
ERZURUM
Yönetmen Bir Psikopatın Günlüğü
Tür Korku
ERZURUM
Yönetmen Ölü Nöbeti
Tür Korku
ERZURUM
Yönetmen Sekiz Yüz
Tür Savaş
ERZURUM
Yönetmen Barbarları Beklerken
Tür Drama
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Olur Haber, Olur Son Dakika Haberleri - Haberler - Olur haber sayfamızda Olur haberleri okuyabilir, Olur son dakika haberleri ve güncel Olur gelişmelerini görebilirsiniz. AK Parti'nin Zonguldak Mitingi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.10.2020 02:17:14. #1.14#
title