Ohio Haberleri

Ohio haber, Ohio son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ohio - 02.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1970- ABD'de, Ohio Kent Eyalet Üniversitesinde öğrenciler Vietnam Savaşı'nı protesto etti.
Ohio - 27.04.2021
ABD nüfusunun 331 milyonu aşması kongredeki siyasi dağılımı da etkileyecek
Cumhuriyetçi eyaletler Ohio ve West Virginia'da son sayımda nüfuslarının azalması nedeniyle Kongredeki birer koltuğunu yitirecek.
Ohio - 22.04.2021
ABD'de soğuk hava dalgası uyarısı yapıldı
Açıklamada, hızlı hareket eden soğuk havanın Ohio Cleveland'da 10 ila 15 santimetre kar bıraktığı, yarın da New York'un kuzey kısımları, Vermont ve Maine eyaletlerinde 5 santimetreye kadar kar yağışı beklendiği ifade edildi.
Ohio - 21.04.2021
ABD'nin Columbus kentinde siyahi genç kızın öldürülmesi, polis şiddetini yeniden gündeme taşıdı
Ohio eyaletinin Columbus kentinde, iki kişiye bıçakla saldırıda bulunduğu iddia edilen 16 yaşlarındaki siyahi genç kız polis tarafından vurularak öldürüldü.
Ohio - 19.04.2021
ABD'de George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis'te güvenlik önlemleri artırıldı
Star Tribune gazetesi de üniformalı güvenlik güçlerinin kentin dört bir yanında bina önlerine konuşlandığını kaydetti. Minnesota Valisi Tim Walz, güvenlik önlemlerini artırmak için Ohio ve Nebraska'dan emniyet teşkilatlarının kente çağrıldığı belirtti.
Ohio - 19.04.2021
Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak
NATO neden doğuya ilerliyor? Asıl hedef Almanya mı, Rusya mı? Berlin Duvarı'nın yıkılması ve Varşova Paktı'nın dağılmasını takiben SSCB'nin de dağılmasıyla, Gorbaçov'a verilen kağıda dökülmemiş sözlerin tutulmasına da gerek kalmadı. NATO'nun doğuya genişlemesi meselesi, dikkat çekici bir şekilde, 1994 yılının Kasım ayında ABD'deki Kongre seçimleriyle aktif bir şekilde gündeme geldi. Kongre'de çoğunluğu kazanan Cumhuriyetçi Parti temsilcileri 1995'te Polonya, Macaristan, Çekya ve Slovenya'nın NATO'ya alınması için Beyaz Saray üzerinde baskı kurmaya başladı. Bu süreçte eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzezinski'nin 28 Aralık 1994'te New York Times gazetesinde yayımlanan makalesi, konuya dair ilginç ipuçları içeriyor. [2] "NATO: Genişle ya da öl" başlıklı makalede, Çeçenistan ve Bosna Savaşları örnekleri üzerinden, İttifak'ın neden doğuya doğru ilerlemesi gerektiği gerekçelendiriliyordu. Brzezinski'nin makalesinde açıkça ifade edilmeyen bir korkunun izleri de hissedilmekteydi. Washington entelijansiyasının, NATO'nun acilen SSCB tarafından boşaltılan alana sahip çıkmaması halinde, Almanya'nın tek başına Orta ve Doğu Avrupa'da nüfuzunu etkin hale getirmesinden endişe ettiği anlaşılıyor. Bu makaleyi bugün ABD'nin Kuzey Akım-2 projesini durdurma ve Rusya-Almanya enerji işbirliğini engelleme çabaları kapsamında bir kez daha okumak, Brzezinski'nin vizyonunu daha anlamlı kılabilir. Nitekim 1996'daki ABD başkanlık seçiminde Orta Avrupa ülkelerinin NATO'ya üyelikleri bir iç politika konusuna dönüştü. Eski ABD başkanı Bill Clinton ikinci kez seçilebilmek için bu kartı devreye sokarak, Doğu Avrupalı göçmenlerin yoğun olarak bulunduğu Michigan, Ohio ve Indiana eyaletlerindeki seçmenlerini hedefleyen konuşmasını Detroit'te yaptı.
Ohio - 12.04.2021
"Yüksek Temyiz Mahkemelerinde Gerekçeli Karar" konulu uluslararası sempozyumun ikincisi yapıldı
Sempozyuma, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay daire başkanları, üyeleri, tetkik hakimleri ve cumhuriyet savcılarının yanı sıra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye Ulusal Yargıcı Doç. Dr. Saadet Yüksel, Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi Başkanı Cristian Urse, İrlanda Yüksek Mahkeme Üyesi Paul Mcdermott, ABD Ohio Eyaleti Yüksek Mahkeme Başkanı Maureen O'Connor, ABD Eyalet Mahkemeleri Ulusal Merkezi Başkan Yardımcıları Jeffrey A.
Ohio - 08.04.2021
Son dakika... ABD'de bir fabrikada meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında 8 kişi yaralandı
Son dakika haberler... ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Columbus şehrinde bir fabrikada meydana gelen patlama sonrası çıkan yangında 8 kişi yaralandı.
Ohio - 01.04.2021
ABD'de savcılar, Biden'ın Kovid-19 teşvik paketini anayasaya aykırı olduğu iddiasıyla mahkemeye taşıdı
Ohio Başsavcısı Dave Yost da 17 Mart'ta açtığı davada, eyaletlerin vergi kesintilerini telafi etmek için Kovid-19 yardımlarını kullanmasının yasaklanmasına itiraz etmişti.
Ohio - 23.03.2021
Biden'dan Colorado'daki saldırının ardından yarı otomatik silahların yasaklanması çağrısı
Biden, Ohio eyaletine yapacağı ziyaret öncesi Beyaz Saray'da, dün Colorado'da meydana gelen ve biri polis 10 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırı ile ilgili bir konuşma yaptı.
Ohio - 19.03.2021
ABD'de rakun, girdiği evdeki bulaşık makinesinde uyuyakaldı
ABD'nin Ohio eyaletinde yer alan North Ridgeville şehrinde bulunan bir eve rakun girdi.
Ohio - 15.03.2021
Ohio - 03.03.2021
ABD'de Johnson & Johnson'ın aşısını vurulan ilk kişi oldu
ABD'nin Ohio eyaletinde yaşayan Barbara Schmalenberger (86), Johnson & Johnson şirketinin geliştirdiği koronavirüs (Covid-19) aşısını vurulan ilk kişi oldu.
Ohio - 17.02.2021
Meksika'ya Pfizer'ın geliştirdiği Kovid-19 aşısı ulaştı
Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, aşıların 1 aylık gecikmeyle de olsa ülkeye ulaştığını belirterek, "Ohio'daki elverişsiz hava koşullarına rağmen uçağı Monterrey kentine ulaştıran Pfizer ekibi ve DHL çalışanlarına teşekkür ediyorum.
Ohio - 10.02.2021
ABD'nin Trident II füze denemesi UFO paniğine yol açtı
Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Florida eyaletinde Ohio sınıfı balistik füze denizaltısı USS Nebraska'dan (SSBN-739) harp yükü olmayan iki adet Trident II (D5) denizaltından fırlatılan balistik füze testi bölgede UFO paniğine yol açtı.
Ohio - 06.02.2021
ABD'de Kore gazisi 70 yıl sonra lise diploması aldı
ABD'nin Ohio eyaletinde yaşayan ve mezuniyetinden bir ay önce Hava Kuvvetleri'ne alınan gazi Vince Golembiowski, 70 yıl sonra lise diploması aldı.
Ohio - 22.01.2021
ABD'deki FETÖ okulunun müdürü "taciz olayını gizlemekten" gözaltına alındı
Bir diğer olayda, Ohio'daki Horizon Science Academy Dayton Lisesi isimli FETÖ sözleşmeli okulunda öğretmenlik K.
Ohio - 15.01.2021
"Dünya Duvarları"nı anlatan ressam: Burhan Doğançay
Aldığı ödüllerden bazıları 1964- New York Kenti Takdir Belgesi 1984- ENKA Sanat ve Bilim Ödülü 1992- Rusya Kültür Bakanlığı Takdir Madalyası 1995- Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü ve Madalyası 2004- Ankara Hacettepe Üniversitesi "Sanatta Onursal Doktora" Belgesi 2005- Art Forum Ankara Plastik Sanat Fuarı "Sanat Onur Ödülü" 2005- Art İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması "Sanata Katkı Ödülü" Doğançay'ın eserlerinin bulunduğu müzelerden bazıları: Danimarka'da Louisiana Museum of Modern Art, Fransa'da Musee de Grenoble, Centre Georges Pompidou, Rusya'da St. Petersburg, State Russian Museum, ABD'de Houston Museum of Fine Arts, Los Angeles County Museum, The Newark Museum, New York The Brooklyn Museum, The Museum of Modern Art, Guggenheim Museum, The Metropolitan Museum of Art, Washington The Library of Congress, The National Gallery of Art, Pittsburg'da Carnegie Museum of Art, The Cleveland Musuem of Art, Ohio Kennedy Museum of Art, Kanada'da Art Gallery of Greater Victoria, Yunanistan'da Benaki Museum ve Belçika Brüksel'de Avrupa Parlamentosu Doğançay ve eserleri hakkında yayınlanan kitaplar: Walls of the World.
Ohio - 29.12.2020
Son dakika haber | ABD'de iki kez infazı ertelenen idam mahkumunun ölümünde Kovid-19 şüphesi
2009'da infazdan kurtulan ikinci mahkum olan Romell Broom'un Haziran 2020'de idam edilmesi planlanıyordu, ancak Ohio Valisi Mike DeWine, infazı Mart 2022'ye ertelemişti.
Ohio - 29.12.2020
ABD'de siyahiyi öldüren polis memurunun işine son verildi
ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Columbus kentinde bir siyahiyi öldüren polis memuru işten atıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ohio Haberleri | Ohio Haber - Haberler - Ohio haberleri, son dakika ohio haber ve gelişmeleri burada. Kendisini evdeymiş gibi gösteren ABD'li senatör trafikte video konferansa katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 17:37:22. #1.16#

title