MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU HABERLERİ

Mevlüt Çavuşoğlu haber, Mevlüt Çavuşoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mevlüt Çavuşoğlu

Mevlüt Çavuşoğlu

Doğum Yeri Antalya / Türkiye
Doğum Tarihi 5.2.1968

Mevlüt Çavuşoğlu Kimdir ?

Mevlüt Çavuşoğlu,5 Şubat 1968, Türkler, Alanya, Türk siyasetçi, diplomat, iş adamı ve mevcut Türkiye Dışişleri Bakanı. Mevlüt Çavuşoğlu, 5. Şubat 1968 tarihinde Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Türkler köyünde doğdu. Aslen Yörük'tür.Özel H.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
ABD'nin Haiti Özel Temsilcisi, Haitili göçmenlerin sınır dışı edilmesine tepki olarak istifa etti
ABD'nin Haiti Özel Temsilcisi Daniel Foote, ülkelerindeki iç karışıklık ve doğal afetler nedeniyle ABD'ye kaçmak isteyen Haitili göçmenlerin ABD-Meksika sınırında sert müdahale ile karşılaşmasının ardından istifa etti.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
ABD'nin Haiti Özel Temsilcisi Foote istifa etti
ABD'nin Haiti Özel Temsilcisi Daniel Foote, Haitili göçmenlerin sınır dışı edilmesine tepki göstererek, Dışişleri Bakanı Antony Blinken'e istifa mektubunu sundu.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Pakistan'dan Afganistan'a yaklaşım konusunda "daha gerçekçi olunmalı" vurgusu
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ülkesinin barışçıl, istikrarlı ve terör unsurlarının olmadığı Afganistan noktasında uluslararası toplumla birlikte hareket ettiğini ifade ederek İslamabad'ın dünyaya bu ülkeye yaklaşımları konusunda daha gerçekçi olmasını söylediğini belirtti.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Çavuşoğlu, İspanyalı mevkidaşı ve BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi ile görüştü
NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ve Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Angel Moratinos ile üçlü görüşme gerçekleştirdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Namibya'da muhalefetten, Almanya ile "soykırım tazminatı"nın tekrar görüşülmesi çağrısı
Namibya'da muhalefet milletvekilleri, Almanya'nın "1904-1908 Namibya Soykırımı" için 1,1 milyar avroluk tazminat teklifini eleştirerek, hükümeti şartları yeniden müzakere etmeye çağırdı.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
AB, savunma ve güvenlik alanında ABD ile diyalog istiyor
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile görüşerek güvenlik ve savunma alanında taraflar arasında diyalog başlatılmasını istediği bildirildi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: "Avrupa ne kadar güçlü olursa NATO da o kadar güçlü olur"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB'nin Batı dünyasının savunmasında daha fazla pay alması gerektiğini belirterek, "Avrupa ne kadar güçlü olursa NATO da o kadar güçlü olur.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
BM: Myanmar'da askeri darbeden bu yana 1100'den fazla kişi öldü
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Myanmar ordusunun 1 Şubat'ta yönetime el koymasının ardından 1100'den fazla kişinin öldüğünü ve ülkenin bir çöküş ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Tayvan, Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması'na katılmak için başvuru yaptı
Tayvan'ın, Kapsamlı Yenilikçi Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması'na (CPTPP) katılmak için başvurduğu bildirildi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Finlandiyalı mevkidaşı Pekka Haavisto ile görüştü
NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile görüştü.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Son dakika haberi | Suudi Arabistan Kralı Selman, İran ile yapılan görüşmelerin somut sonuçlar vermesini umduklarını söyledi
Son dakika gündem haberi... Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ülkesinin, İran ile güven inşa etmek için yapılan ilk görüşmelerin somut sonuçlar vermesini umduğunu açıkladı.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, MIKTA 19. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin New York kentinde MIKTA 19. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Son dakika haber | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan uluslararası topluma "Afganistan ile angajmanı sürdürme" çağrısı
Edinilen son dakika haberine göre NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afganistan konulu G20 Dışişleri Bakanları toplantısında, "Uluslararası toplum Afganistan'la angajmanını sürdürmeli." mesajı verdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Bugün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Rohinga Müslümanlarını kaderlerine asla terk etmeyeceğiz'"
NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Rohingaların gönüllü, güvenli, onurlu ve sürdürülebilir dönüşleri için çalışmaya devam edilmeli. Rohinga Müslümanlarını kaderlerine asla terk etmeyeceğiz.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Cezayir hava sahasını Fas uçaklarına kapattı
Cezayir, hava sahasını Fas'ın "düşmanca eylem ve provokasyonları" nedeniyle bu ülkenin uçaklarına kapattığını duyurdu.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Son dakika haberleri | İran, Suudi Arabistan ve diğer Arap ülkelerinden yetkililer New York'ta bölgesel sorunları görüştü
Son dakika gelişmesine göre İran, Suudi Arabistan ve diğer Arap ülkelerinden üst düzey yetkililer New York'ta bölgesel meseleleri ele alan bir toplantı düzenledi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Macron ve Biden, "denizaltı krizini" telefonda görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Joe Biden, yaptıkları telefon görüşmesinde, Avustralya'nın Fransa ile imzaladığı denizaltı anlaşmasını iptal ederek ABD ve İngiltere ile ortaklık kurmasıyla yaşanan krizin ardından güveni garanti eden şartları oluşturmak ve ortak hedeflere...
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
İngiltere, "Covishield" aşısını uluslararası seyahatlerde tanıyacak
İngiltere'nin, Hindistan'da "Covishield" adıyla üretilen AstraZeneca aşısını uluslararası seyahatlerde tanıyacağı bildirildi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, New York'ta MIKTA toplantısına katıldı
NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'dan oluşan MIKTA toplantısına katıldı.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Son dakika haberleri | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya Başbakanı Dibeybe ile telefonda görüştü
Son dakika gündem haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Ulusal Birlik Hükümeti (UBH) Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile yaptığı telefon görüşmesinde, Libya Temsilciler Meclisinin (TM) hükümetten güvenoyunu geri çekme kararına karşı, Ulusal Birlik Hükümeti'ne Türkiye'nin desteğini vurguladı.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Dışişleri'nden 'Libya' açıklaması (2)
BAKAN ÇAVUŞOĞLU, BAŞBAKAN DİBEYBE İLE GÖRÜŞTÜDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, bugün Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefonda görüştüğü belirtilerek, "Sayın Bakanımız görüşmede, Libya Temsilciler Meclisi'nin...
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Dışişleri Bakanlığı: "Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefonda görüşmüştür.
Dışişleri Bakanlığı: "Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefonda görüşmüştür.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
AB ile İran arasında "nükleer anlaşma" görüşmesi
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, New York'ta bir araya geldiği İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'e, İran'la yapılan nükleer anlaşmanın yeniden tam olarak uygulanması için Viyana'daki görüşmelerin devam etmesi...
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Son dakika! İngiltere Başbakanı Johnson, Fransa'dan AUKUS Anlaşması öfkesini aşmasını istedi
Son dakika haberleri: İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Paris yönetiminin, Avustralya'nın Fransa'yla olan denizaltı anlaşmasını iptal ederek İngiltere ve ABD ile yeni bir anlaşmaya varmasıyla ilgili öfkesini aşması gerektiğini söyledi.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
Pakistan'dan uluslararası topluma Afganistan ile etkileşimde kalınması çağrısı
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Afganistan'da insani ve ekonomik krizin önlenmesi için uluslararası topluma bu ülkeyle etkileşim içinde olma çağrısı yaptı.
Mevlüt Çavuşoğlu - Dün
ABD ve Rusya genelkurmay başkanları Finlandiya'da bir araya geldi
ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de görüştü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri | Mevlüt Çavuşoğlu Kimdir - Haberler - Mevlüt Çavuşoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mevlüt Çavuşoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'nin Haiti Özel Temsilcisi, 'Göçmenlerin sınır dışı edilmesi insanlık dışı' d
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 18:59:26. #1.13#

title