Kobani Haberleri

Kobani haber, Kobani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kobani - Bugün
Gaziantep'te "Kobani" olaylarına ilişkin 7 sanığa verilen müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı
HDP Merkez Yürütme Kurulunun (MYK) çağrısının ardından terör örgütü PKK/KCK yandaşlarının 6-8 Ekim 2014'te Aynularab (Kobani) bahanesiyle Gaziantep'te gerçekleştirdiği ve 5 kişinin öldüğü olaylara ilişkin davada 7 sanığa verilen müebbet ile çeşitli suçlardan 3 yıl 6 ay 14'er gün hapis...
Kobani - Dün
Kosta Rikalı şüpheli hakkında "PKK propagandası yapma" suçundan iddianame
Sosyal medya paylaşımları ve yazışmalarıyla silahlı terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Kosta Rika vatandaşı Esteban Andres Venegas Chevez (22) hakkında 1 yıl 6 aydan 7 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.
Kobani - 26.02.2021
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine müzekkere yazılması ve toplu iş sözleşmesinin gönderilmesinin istenmesine, davanın Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesince iddianamesi kabul edilen ve kamuoyunda "Kobani" olayları olarak bilinen, Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel'in de sanık olarak yer aldığı davayla birleştirilmesi için ilgili mahkemeye yazı yazılmasına karar verildi.
Kobani - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca "Gelen Kağıtlar" listesinde yayınlanarak Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi. Aralarında Kobani soruşturması kapsamında fezleke hazırlanan 9 HDP milletvekili de yer alıyor.
Kobani - 24.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, 33 farklı fezlekenin dün akşam itibarıyla Meclis'e geldiğini açıkladı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında yer aldığı 108 sanık hakkındaki iddianamenin kabulünün ardından, Kobani olaylarının meydana geldiği 6-7-8 Ekim 2014'te HDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi olan milletvekilleri hakkında fezleke hazırlamak üzere çalışma başlatmıştı.
Kobani - 24.02.2021
Yüksekdağ'ın yargılandığı davada birleştirme kararı
HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, terör suçlarından tutuklu yargılandığı davanın, Kobani olayları davasıyla birleştirilmesine karar verildi.
Kobani - 22.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi" Konferansında konuştu: (2)
Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın görevde olduğu dönemde kendisini arayarak ve Kobani'deki Kürtlerin zor durumda olduğunu belirterek, kapıları açma noktasında destek istediğini anlatan Erdoğan, "Dedim ki şu anda bunlar nasıl olacak? Bana verdiği cevap şu: 'Bu insanlar ölümle şu anda karşı karşıya.
Kobani - 22.02.2021
Son dakika haberleri | Yargıtay'ın bozduğu 'Yasin Börü' davasında 25 sanığın yargılanması sürdü
Son dakika gündem haberi: DİYARBAKIR'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani olayları bahane edilerek yapılan gösteriler sırasında Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesiyle ilgili 41 sanığın yargılaması sonrası verilen kararın, Yargıtay tarafından bozulmasının ardından 25 sanık yönünden yargılamaya devam edildi.
Kobani - 19.02.2021
'Kobani olayları' soruşturmasında 9 HDP'li vekil hakkında fezleke
KAMUOYUNDA 'Kobani olayları' olarak bilinen, 6-8 Ekim 2014'de ülke genelinde yaşanan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da bulunduğu 9 HDP'li vekil hakkında fezleke düzenlendi.
Kobani - 19.02.2021
Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da arasında bulunduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile grup başkanvekillerinin de aralarında bulunduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında, Kobani soruşturması kapsamında fezleke hazırladı.
Kobani - 19.02.2021
'Kobani olayları' soruşturmasında 9 HDP'li vekil hakkında fezleke
KAMUOYUNDA 'Kobani olayları' olarak bilinen, 6-8 Ekim 2014'de ülke genelinde yaşanan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da bulunduğu 9 HDP'li vekil hakkında fezleke düzenlendi.
Kobani - 19.02.2021
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke hazırladı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke hazırladı.
Kobani - 16.02.2021
"Kobani'nin Kızları" ve ABD'nin PKK/PYD politikasının riskleri
İBRAHİM AYDIN/İSMAİL NUMAN TELCİ- Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve kızı Chelsea Clinton'ın kurdukları Hidden Light Production adlı prodüksiyon şirketinin Gayle Tzemach Lemmon'ın yazdığı The Daughters of Kobani: A Story of Rebellion, Courage and Justice (Kobani'nin Kızları: Bir...
Kobani - 16.02.2021
Özbekistan'da yakalanan FETÖ'cü dosyasından detaylar...
FETÖ TALİMATIYLA PKK KARARGAHINDA ÖZEL GÖRÜŞME  FETÖ'den aldığı talimat ve yönlendirmeyle, Erbil üzerinden terör örgütü PKK/KCK organizasyonuyla Suriye'ye birçok kez giden FETÖ'cü Gürbüz Sevilay'ın, Haseke'de terör örgütün kampları ve karargahlarında üst düzey teröristlerle görüşmeler yaptığı da ortaya çıktı. FETÖ'cü Gürbüz Sevilay'ın görüştüğü terör örgütü üyeleri arasında Delil Malatya kod adlı Hüseyin Arslan ve örgütün Suriye'deki İHA ve drone sürecini bizzat yönlendiren Şahin Cilo ve Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in de yer aldığı öğrenildi.
Kobani - 15.02.2021
Son dakika! Firari FETÖ mensupları Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı, MİT'in operasyonuyla Özbekistan'dan Türkiye'ye getirildi
Söz konusu görüşmelerde PKK/KCK tarafından kendisine iletilen ihtiyaçları karşılamak amacıyla savunma sanayi sektörü alanındaki uluslararası bağlantılarını devreye sokan Gürbüz Sevilay'ın, yabancı menşeli firma sorumluları ile PYD/YPG'nin Suriye'deki İHA/drone ile mücadele sürecini bizzat yönlendiren "Mazlum Kobani/Şahin Cilo" Kod Ferhat Abdi Şahin ve diğer üst düzey PKK/KCK mensuplarını Suriye'de bir araya getirdiği öğrenildi.
Kobani - 10.02.2021
PKK'nın sözde lojistik sorumlusu, MİT'in operasyonuyla Türkiye'ye getirildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, MİT ve Ankara Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanma süreci devam eden Parım'ın, Suriye/Kobani'de yaşanan çatışmaları protesto etmek amacıyla örgüt tarafından 6-8 Ekim 2014'te Van'da düzenlenen sokak eylemlerinde yer aldığı, 2015'te ise terör örgütünün kırsal kadrosuna katıldığı belirlendi.
Kobani - 05.02.2021
Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Başsavcı Kocaman'a yönelik ifadelerinden dolayı 8 yıla kadar hapsi istendi
Siyasi saiklerle tutukluluğunun devam ettiğini savunan Demirtaş, Kobani eylemleri sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 2014'te HDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi 30 kişi hakkında soruşturma açıldığını, o dönem ifadelerinin alınmadığını ancak yıllar sonra aynı delillerle ifade verip yeniden tutuklandığını iddia etti.
Kobani - 03.02.2021
Son dakika haberi: TBMM Başkanı Şentop, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (3)
HDP Eş Genel Başkanları Sancar ile Buldan'ın ziyareti HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan'ın hafta başında kendisine yaptıkları ziyarette ele alınan konuların sorulması üzerine Şentop, Sancar ve Buldan'ın siyasi partilere yapacakları ziyaretler hakkında kendisine bilgi verdiğini ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Selahattin Demirtaş kararı ve 6-8 Ekim 2014'te 37 kişinin hayatını kaybettiği Kobani olaylarıyla ilgili aralarında milletvekillerinin de bulunduğu davayla ilgili başlıkların ele alındığını bildirdi.
Kobani - 19.01.2021
HDP'lilerin PKK ile 'şifreli organizasyonu' terörist ifadesinde
GÜVENLİK güçlerine teslim olan PKK/KCK'lı terörist A.Z, 2015'te Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Mardin'in Kızıltepe ilçe teşkilatında görevli kişilerce 'Kobani Olayları' bahane edilerek kandırıldığını ve terör örgütüne katıldığını söyledi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kobani Haber, Kobani Son Dakika Haberleri - Haberler - Kobani haber sayfamızda Kobani haberleri okuyabilir, Kobani son dakika haberleri ve güncel Kobani gelişmelerini görebilirsiniz. Gaziantep'te Kobani olaylarına ilişkin 7 sanığa verilen müebbet hapis ce
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 17:51:13. #1.15#
title