Kazdağları Haberleri

Kazdağları haber, Kazdağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kazdağları 18.5.2020
Kazdağları'nda yetişen zeytinlerden üretilen zeytinyağına ABD'den 3 ödül
Edremit Körfezi'nde 4 kuşaktır üretim yapan bir aile şirketinin, Kazdağları eteklerinde organik olarak yetiştirdiği zeytinlerden ürettiği zeytinyağları, "New York Uluslararası Zeytinyağı Yarışması"ndan 3 dereceyle döndü.
Kazdağları: Dağ yolları da kontrol altındaKazdağları 10.4.2020
Kazdağları: Kütahya'da kar yağışıKazdağları 16.3.2020
Kazdağları 16.3.2020
Kütahya ve Balıkesir'de kar yağışı ulaşımda aksamalara yol açıyor
Balıkesir'de Kazdağları'nda sabahın erken saatlerde başlayan kar yağışı, Edremit ve Havran ilçelerinin yüksek kesimlerinde ulaşımı olumsuz etkiliyor.
Kazdağları 14.3.2020
Koronavirüs Edremit Körfezi'nde turizmi olumsuz etkiledi
Can, rezervasyon iptalleri yaşandığını belirterek şöyle konuştu: "Rezervasyon iptalleri gerçekleşiyor fakat bu daha çok yurt dışına olan operasyonlarda. Öncelikle Uzakdoğu'da ve daha sonra Avrupa'da vakalar daha fazla vuku buluyor. Bu çerçevede bakıldığında yurt dışına gitmekten ziyade kendi içimizde seyahatlerimizi gerçekleştirelim diyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı okul turları için de önlem aldı. Şu anda gerçekleşemeyecek. Bizim mevzuatımız gereği 1618 sayılı yasa gereği de tur iptallerinde eğer mücbir sebep yoksa karşı taraftan bir hak iddia edemiyoruz. Dolayısıyla acenteci arkadaşlarımız da maalesef otellerden, hava yolu şirketlerinden şu anda ödeme tahsil edemiyorlar. Turlardan önce mecbur olarak ödemeler geçiliyor. Bu ödemeler geri alınamıyor." Nisan ayının 15'ine kadar tatilci kabul edemediklerini belirten Edremit Otelciler Birliği Başkanı turizmci Yahya Yavuz da misafir kabul ettiklerini ancak tur sözleşmelerinin iptal olduğunu söyledi. Nisan ayının ortasında bir değerlendirme yapacaklarını aktaran Yavuz, şunları kaydetti: "Okulların tatil olması dolayısıyla ikinci konutların bölgemizde çok olmasından kaynaklı büyük şehirlerde yaşayan ve yaz tatilini Edremit Körfezi'nde Altınoluk, Zeytinli, Güre gibi bölgelerde geçiren insanlarımız yazlıklarına gelmeye başladı. Dolayısıyla bölgemizde bir yoğunluk söz konusu. Başka bölgede okuyan öğrencilerimizin de bu bölgeye tekrar dönmüş olmaları nedeniyle bölgemizde hareketlilik var. Bu turizm hareketliliği değil sadece ülke içindeki insanların bir yerden bir yere mecburiyet karşısında hareket etmesi." Nisanın ortasına kadar bölgeye turların gelmeyeceğini belirten Yavuz, "Özellikle iç turizmdeki bu turların hepsi iptal edildi. Nisan gibi tekrar başlayacağız. Kazdağları'nın temiz havası, bölgemizin temiz havası, denizden gelen iyotla birleşince koronavirüs bölgemizde etkili olmaz diye düşünüyorum.
Kazdağları 14.3.2020
'Koronavirüs' tatilinde, Edremit Körfezi'ndeki sahiller doldu
Yazlıkları olanlar bölgeye gelmeye başlarken, otel işletmecileri ise umutlarını nisan ayına saklıyor. Edremit Körfezi Otelciler Birliği Başkanı Yahya Yavuz, 'Ülkemizde okulların kapanması, maçların seyircisiz oynanması gibi alınan tedbirler neticesinde en çok etkilenen sektör turizm oldu. En son geçen hafta itibariyle otelimize tur aldık. Şu an itibariyle Nisan 15'ine kadar bütün tur sözleşmelerimiz iptal oldu. Özellikle günübirlik Çanakkale turları bölgemize geliyordu daha çok. Onlar da şu anda okulların kapanmasıyla iptal olmuş durumda. Tedbirleri olumlu karşılıyoruz. Bakanlıkların almış olduğu programlara harfiyen uyuyoruz. Alınan tedbirleri doğru olduğunu düşünüyorum. Şu an butik otellerin hepsi açık vaziyete. Müşteri kabulümüz söz konusu. Grup eğlenceleri iptal ettik. Edremit Körfezi'nde tabi şöyle bir hareketlilik var. Nüfusu oldukça yoğun bir bölge. Dışarıda okuyan üniversite öğrencilerimizin hepsi bölgemize geri döndü. Ayrıca yazlıkçı diye tabir ettiğimiz, bölgemize gelen misafirler de baharın gelmesiyle birlikte tekrar buradaki evlerine dönmeye başladılar. Dolayısıyla bundan da kaynaklı bir yoğunluk var. Doktorlar, temiz havaya çıkın, evlerinizi havalandırın diyorlar. Bölgemiz de Kazdağları'nın oksijeni ve temiz hava ve Akçay'ın iyotuyla birlikte koronavirüsten korunma için önemli bir yer olduğunu iddia ediyoruz' dedi.
Kazdağları 14.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Yazlıkları olanlar bölgeye gelmeye başlarken, otel işletmecileri ise umutlarını nisan ayına saklıyor. Edremit Körfezi Otelciler Birliği Başkanı Yahya Yavuz, "Ülkemizde okulların kapanması, maçların seyircisiz oynanması gibi alınan tedbirler neticesinde en çok etkilenen sektör turizm oldu. En son geçen hafta itibariyle otelimize tur aldık. Şu an itibariyle Nisan 15'ine kadar bütün tur sözleşmelerimiz iptal oldu. Özellikle günübirlik Çanakkale turları bölgemize geliyordu daha çok. Onlar da şu anda okulların kapanmasıyla iptal olmuş durumda. Tedbirleri olumlu karşılıyoruz. Bakanlıkların almış olduğu programlara harfiyen uyuyoruz. Alınan tedbirleri doğru olduğunu düşünüyorum. Şu an butik otellerin hepsi açık vaziyete. Müşteri kabulümüz söz konusu. Grup eğlenceleri iptal ettik. Edremit Körfezi'nde tabi şöyle bir hareketlilik var. Nüfusu oldukça yoğun bir bölge. Dışarıda okuyan üniversite öğrencilerimizin hepsi bölgemize geri döndü. Ayrıca yazlıkçı diye tabir ettiğimiz, bölgemize gelen misafirler de baharın gelmesiyle birlikte tekrar buradaki evlerine dönmeye başladılar. Dolayısıyla bundan da kaynaklı bir yoğunluk var. Doktorlar, temiz havaya çıkın, evlerinizi havalandırın diyorlar. Bölgemiz de Kazdağları'nın oksijeni ve temiz hava ve Akçay'ın iyotuyla birlikte koronavirüsten korunma için önemli bir yer olduğunu iddia ediyoruz" dedi.
Kazdağları 21.2.2020
Bayramiçli kadın üretici serasında yıl boyu çilek üretiyor
Kazdağları'nın bir bölümünün yer aldığı Bayramiç'te üretilen çilekler, kalitesi ve lezzetiyle dikkati çekiyor.
Kazdağları 6.2.2020
Kazdağları?na karacalar için saman, kuşlar için yem bırakıldı
BALIKESİR'in Edremit ilçesinde yaklaşık 1, 5 metre kar kalınlığının bulunduğu Kazdağları'ndaki dağlık araziye yaban hayvanları için yem bırakıldı.
Kazdağları 6.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------------------------- -Kahvedeki göçmenler -Yerde yaralı yatan göçmen -Göçmenlerden detaylar -Giyecek verilen göçmen -Göçmenin kazağı giymesi -Detaylar Ali Can ZERAY/EDİRNE,  ========================= Kazdağları'na karacalar için saman, kuşlar için yem bırakıldı   BALIKESİR'in Edremit ilçesinde yaklaşık 1, 5 metre kar kalınlığının bulunduğu Kazdağları'ndaki dağlık araziye yaban hayvanları için yem bırakıldı.
Kazdağları 6.2.2020
Kazdağları'ndaki yaban hayvanları için yem bırakıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğüne bağlı Balıkesir İl Şube Müdürlüğü ekipleri, yaban hayvanlarının kış şartlarından olumsuz etkilenmemesi için Kazdağları'na yem bıraktı.
Şu an buradasınız: Kazdağları Haberleri | Kazdağları Haber - Haberler - Kazdağları haberleri, son dakika kazdağları haber ve gelişmeleri burada. Kazdağları'nda şakayıklar açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 17:18:00. #1.15#
title