Jeotermal Haberleri

Jeotermal haber, Jeotermal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jeotermal - Dün
Konya'da 10 jeotermal saha için ihale düzenlenecek
Konya'da 9 jeotermal kaynak arama ruhsatlı saha ile 1 jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın ihalesi gerçekleştirilecek.
Jeotermal - 21.04.2021
Erzincan'da jeotermal saha ihaleleri
Erzincan'da bulunan 2 adet jeotermal kaynak, doğal mineralli su ve jeotermal kökenli gaz ruhsat sahası ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 19.04.2021
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı Açıklaması
Bakanlık olarak İzmir'deki tarımsal kooperatiflere 34 milyon liralık hibe ve kredi desteği sağladıklarını kaydeden Bakan Pakdemirli, Dikili ilçesinde 3 milyon 29 bin metrekarelik alanda hayata geçirecekleri dünyanın en büyük jeotermal kaynaklı tarıma dayalı ihtisas sera organize sanayi bölgesinde 3 bin 500 vatandaşın iş sahibi olacağını kaydetti.
Jeotermal - 16.04.2021
KAEÜ 7 pilot proje ile bölgesel kalkınmaya katkı sağlıyor
Çevrimiçi bağlantıda konuşan Karakaya, KAEÜ'nün, YÖK'ün Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında 2016 yılında "jeotermal ve tarım" alanında pilot üniversite seçildiğini ifade etti.
Jeotermal - 15.04.2021
YÖK Başkanı Saraç "Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma Projesi"ndeki üniversitelerin rektörleriyle toplantı yaptı
Proje kapsamında Aksaray Üniversitesinin "spor ve sağlık", Artvin Çoruh Üniversitesinin "tıbbi ve aromatik bitkiler", Bartın Üniversitesinin "akıllı lojistik ve bütünleşik bölge uygulamaları", Bingöl Üniversitesinin "tarım ve havza bazlı kalkınma", Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin "hayvancılık", Düzce Üniversitesinin "sağlık ve çevre", Hitit Üniversitesinin "makine ve imalat teknolojileri", Kırklareli Üniversitesinin "gıda", Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin "tarım ve jeotermal", Kastamonu Üniversitesinin "ormancılık ve tabiat turizmi", Muş Alparslan Üniversitesinin "hayvancılık", Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin "çay", Siirt Üniversitesinin "tarım ve hayvancılık", Uşak Üniversitesinin "tekstil, dericilik ve seramik" ve Yozgat Bozok Üniversitesinin "endüstriyel kenevir" ihtisaslaştıkları alan olarak belirlenmişti.
Jeotermal - 13.04.2021
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Bayraktar: 72 milyon tonluk bir karbon emisyonunun azaltımını sağladık
Bayraktar, iklim değişikliği ile mücadelede yenilenebilir enerjinin önemli olduğunu belirterek, yapılan çalışmalarla ilgili komisyona bilgi verdi. Yenilenebilir enerjinin bu noktada da önemli bir yer kapladığını bildiren Bayraktar, "2017 yılından bugüne, yaklaşık dört yıl içerisinde 17 bin megavatlık yeni kurulu güç yaptığımızı görüyoruz. Bunun 15 bin megavatı, neredeyse yüzde 90'ının yenilenebilir kaynaklardan olduğunu görüyoruz. Bunun içerisinde biyokütle santralleri var, rüzgar santralleri var, güneş santralleri var ve elbette ki jeotermal ve hidrolik santraller de söz konusu.
Jeotermal - 13.04.2021
Son dakika haber! TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
Gelen son dakika haberine göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Dr. Alparslan Bayraktar, "2023 yılı için güneşten 10 bin, rüzgardan 11 bin 883, hidrolikten 32 bin 37 ve jeotermal biyokütleden ise 3 bin 400 megavat yenilenebilir enerji üretmeyi hedefliyoruz.
Jeotermal - 13.04.2021
Sivas'tan geçen yıl 90 ülkeye ihracat gerçekleştirildi
"Eğitimlerimiz sayesinde her ay 1.500 firma ihracata başlıyor" İsmail Gülle, geçen ay Sivas'ta ilk kez jeotermal su ile yetiştirilen yerli domates ihracatına da başlanıldığını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Düne kadar dışarıdan meyve-sebze ithal eden Sivas, artık dünyaya ürün satıyor.
Jeotermal - 10.04.2021
Türkiye'den yılın 3 ayında 128 milyon 909 bin dolarlık domates ihracatı
Şanlıurfa'nın Karaali bölgesinde bulunan jeotermal seralarda topraksız tarım tekniğiyle domates üretimi yapan İbrahim Kılıç da bu yıl verimin güzel olduğunu dile getirdi.
Jeotermal - 09.04.2021
Jeotermal Enerji Derneği Başkanlığı'na Ali Kındap seçildi
Jeotermal Enerji Derneği (JED) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ali Kındap seçildi.
Jeotermal - 09.04.2021
"Mavişehir Jeotermal Projesi" ortak akıl ile yürüttü
TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ı ziyaret etti.
Jeotermal - 08.04.2021
Yeşil İş Sürdürülebilir İş Zirvesi
Hindistan'ı Hindistan yapan yazılım. Bizim de en büyük gücümüz beşeri sermayemiz, 1 milyon genç var. Gençlerin doğru odaklanması lazım. Bilişim AŞ'de beyin ekibiyle bu gençleri hazırlamak, kendi yazılımızı kendimiz yapmak istiyoruz. Enerji AŞ'de ise kendi tükettiğimiz bütün enerjiyi kendimiz üretmek istiyoruz. En büyük üretici şehirler. Yenilenebilir enerji, güneş, rüzgar, jeotermal eskiye göre daha güçlendi.
Jeotermal - 07.04.2021
Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, "ENSİA Genç" platformunu kurdu
Türkiye'nin rüzgar, güneş, biyokütle ve jeotermal enerjide 20 bin megavata yakın kurulu gücüyle tüm dünyanın dikkatini çektiğinin altını çizen Kalaycı, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sadece rüzgar enerjisinde 8 bin 500 megavatın üzerinde kurulu gücümüzle Avrupa'nın 7'nci büyük kapasitesine sahibiz.
Jeotermal - 07.04.2021
Ankara'da jeotermal kaynak arama sahaları ihale edilecek
Ankara'nın çeşitli ilçelerinde toplam 27 jeotermal kaynak arama sahası ihale edilecek.
Jeotermal - 06.04.2021
Turizmi Teşvik Kanunu'nda değişiklik teklifi komisyonda kabul edildi (5)
Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu'nda yapılan değişiklikle orman alanları, Hazine'nin özel mülkiyetinde veya devletin hüküm ve tasarrufu altındaki taşınmazlarda, turizm tesisi yapılması amacıyla kiralama yapılamayacak, irtifak hakkı tesis edilemeyecek ve kullanma izni verilemeyecek.
Jeotermal - 02.04.2021
2030'a doğru yükseköğretim politikaları
Dünya geneline baktığımızda, yükseköğretim kurumlarının misyonlarının, amaçlarının ve öğretme-öğrenme yöntemlerinin coğrafi ve tarihi bağlamlara göre değişiklikler gösterebildiğini görüyoruz. Dünyadaki hızlı gelişmeler ve radikal dönüşümler geleneksel yapılarımızı değiştirerek altüst ediyor ve bizi yeni sistemler geliştirmeye zorluyor. Yükseköğretimin ve üniversitelerin yapılanmaları da sistematik olarak bu değişimden fazlasıyla etkilenmekte. Ülkemizde büyük ölçüde kamu fonu tahsisine rağmen gelişme potansiyellerinin yeterince kullanılamadığı bölgelerimizde, küreselleşmenin de etkisiyle kalkınma kavramı yeniden şekillendi. Mekansal süreklilik şartı olmayan, ilişki ağı ile belirlenen, uluslararası işbirliklerine doğrudan açık, ekonomik ve bölgesel kalkınmanın itici gücü olarak yerel dinamiklerin ön plana çıktığı bir sistem "yeni bölgesel kalkınma" anlayışı olarak benimseniyor. Bu bağlamda YÖK olarak 2016 yılında, dünyadan başarılı örnekleri de değerlendirerek beş üniversitemizde başlattığımız "Yükseköğretimde İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Projesi" bugün sayısı 15'e varan üniversitemizde devam ediyor. Sağlık alanında ihtisaslaşma faaliyetleri, tarım ve jeotermal çalışmalar, tarım ve hayvancılıkta farklılaşan bütünleşik kalkınma modeli, havza bazlı kalkınma, tekstil ve seramik, ormancılık ve tabiat turizmi gibi başlıklarda projelendirilmiş çalışmalar ve üniversite-kamu-belediyeler ve yerel unsurlar ile birlikte çalışma modelini uygulayarak, projelere bulundukları bölgenin kalkınması için yön vermekteler.
Jeotermal - 01.04.2021
KAEÜ'nün uygulayacağı 4 yıllık stratejik plan için paydaş kurumların görüşleri alındı
Farklılaşma stratejisi olarak belirledikleri "Tarım ve Jeotermal" alanında pilot üniversite seçildiklerini ve bu alandaki çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Karahocagil, stratejik planın son uygulama yılı olan 2021 yılında da amaç ve hedefleri gerçekleştirmek için gayret göstereceklerinin altını çizdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jeotermal Haberleri | Jeotermal Haber - Haberler - Jeotermal haberleri, son dakika jeotermal haber ve gelişmeleri burada. Jeotermal kaynaklı seralar kadınlara ekmek kapısı oluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 15:25:19. #1.15#

title