İktidar Haberleri

İktidar haber, İktidar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İktidar - 30.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
"Türkiye'de, ekmeğini yiyip vatanına düşmanlık besleyen bir kesim var" Cumhurbaşkanı Erdoğan, asırlık oyunları bozan, asırlık hesapları altüst eden, asırlık düzenleri yıkan, zihinlere vurulan asırlık zincirleri kıran Türkiye'ye, elbette bunun bedelini ödetmek isteyenlerin olacağına dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Ülke ve millet olarak bunların hepsini de evelallah göğüslemeye hazırız. Bizi asıl üzen, içeride karşımıza çıkan tuhaf manzaradır. Açık konuşmak gerekirse, Türkiye'de, ekmeğini yiyip vatanına düşmanlık besleyen, havasını soluyup ezanından ve bayrağından nefret eden, sefasını sürüp insanını sevmeyen bir kesim var. Bunlar, zahirde demokrat, insancıl, hoşgörülü gözükür ama hakikatte faşistin, darbecinin, vesayetçinin önde gidenleridir. Bunlar, zahirde çok çalışır gözükür ama esasta hiçbir şey üretmez. Bunlar, çok konuşur ama aslında hiçbir şey söylemez. Bunlar, dünyayı çok bilir gibi davranır ama hiçbir şeyden haberleri yoktur. Bunlar, sürekli bağırır ama hiç dinlemez. Bunlar, yalanda ve iftirada sınır tanımaz ama sıra gerçeklere gelince hemen arkasını döner. Bunlar, demokrasiyi milletin iradesinde değil yurt dışından gelen sinyallerde arar. Bunlar, etrafına kin ve nefret saçmaktan kalbi kurumuş, ruhu kararmış, gözü körleşmiş, dili çatallaşmış bir güruhtur. Ülkemizin ufkunu gölgeleyen, enerjisini emen, vaktini heba eden, havasını kirleten, suyunu bulandıran bu zihniyetin demokrasimize ve kalkınmamıza maliyeti en az yarım asırdır." "Bunların derdi, Türk ordusunun özellikle son 5 yıldır ne yaptığıdır" Milletin gönlüne girerek iktidara ulaşmak yerine, dışarıdan dolanarak gelmenin peşinde olanlara hak ettikleri cevabı yine milletin vereceğini kaydeden Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: "Gerçi, millet her seçimde kendilerine sandıkta hak ettikleri cevabı vermiştir ama onların gündemi ve derdi hep başkadır.
İktidar - 30.11.2020
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Bağış, Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
ABD'de başkan seçilen Joe Biden'ın geçen yıl yaptığı kayıtlarda aylar önce ortaya çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidar partisine yönelik Türk muhalefetini destekleme konuşması konusuna ciddi bakmayan Bağış, bunun sadece seçim kampanyası dahilinde yapılan bir konuşma olduğunu düşündüğünü ifade etti.
İktidar - 30.11.2020
Son dakika haberi! ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Etiyopya Başbakanı Ahmed ile telefonda görüştü
Başbakan Ahmed 2018'de iktidara gelmeden önce, iktidar koalisyonunda ve ülke siyasetinde söz sahibi olan TPLF, 2019'da dağılan iktidar koalisyonundaki partilerin ortaklaşa kurduğu Refah Partisine (PP) katılmama kararı almıştı.
İktidar - 30.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkesinin felaketinden kendine iktidar çıkarmaya çalışanları bu millet affetmeyecektir."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkesinin felaketinden kendine iktidar çıkarmaya çalışanları bu millet affetmeyecektir.
İktidar - 30.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı (2)
'BUNLAR DEMOKRASİYİ YURT DIŞINDAN GELEN SİNYALLERDE ARAR' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de ekmeğini yiyip vatanına düşmanlık besleyen, havasını soluyup ezanından ve bayrağından nefret eden, sefasını sürüp insanını sevmeyen bir kesim olduğunu ifade ederek, "Bunlar zahirde demokrat, insancıl, hoşgörülü gözükür ama hakikatte faşistin, darbecinin, vesayetçinin önde gidenidir. Bunlar zahirde çok çalışır gözükür ama esasta hiçbir şey üretmez. Bunlar çok konuşur ama aslında hiçbir şey söylemez. Bunlar dünyayı çok bilir gibi davranır ama hiçbir şeyden haberleri yoktur. Bunlar sürekli bağırıp ama hiç dinlemez. Bunlar yalan ve iftirada sınır tanımaz ama sıra gerçeklere gelince hemen arkasını döner. Bunlar demokrasiyi milletin iradesinde değil, yurt dışından gelen sinyallerde arar. Bunlar etrafını kin ve nefret saçmaktan kalbi kurumuş, ruhu kararmış, gözü körleşmiş, dili çatallaşmış bir güruhtur. Milletin gönlüne girerek iktidara ulaşmak yerine, dışarıdan dolanarak gelmenin peşinde olanlara hak ettikleri cevabı yine milletimiz verecektir.
İktidar - 30.11.2020
Fransa'da tepkiler üzerine güvenlik yasa tasarısının 24. maddesi yeniden yazılacak
Fransa'da güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısının 24. maddesinin, gelen tepkiler nedeniyle değiştirileceği bildirildi.
İktidar - 30.11.2020
Pakistan'da muhalefet hükümet karşıtı mitinglerini sürdürüyor
PDM, 20 Eylül'de oluşturuldu 20 Eylül'de oluşturulan PDM hareketi, ordunun 2018 seçimlerinde "hile" ile Başbakan İmran Han liderliğindeki Pakistan Adalet Hareketi Partisini (PTI) iktidara getirdiğini öne sürüyor.
İktidar - 30.11.2020
Son dakika haberi | Etiyopya'daki isyancı TPLF'den federal hükümete: Savaş devam ediyor
Başbakan Ahmed 2018'de iktidara gelmeden önce iktidar koalisyonunda ve ülke siyasetinde söz sahibi olan TPLF, 2019'da dağılan iktidar koalisyonundaki partilerin ortaklaşa kurduğu Refah Partisine (PP) katılmama kararı almıştı.
İktidar - 30.11.2020
Sudan: İsrail heyeti, Sudan ordusuna ait savunma sanayi sistemlerini inceledi
Sudan böylece Mısır (1979), Ürdün (1994) ve geçen ay Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'in ardından İsrail ile ilişkilerini normalleştirdiğini açıklayan 5. Arap ülkesi oldu.? Sudan hükümetinin İsrail ile diplomatik ilişkilerin yeniden başlatılması konusunda anlaştıklarını açıklamasının ardından iktidar ortağı partilerin de aralarında olduğu birçok siyasi grup karara tepki göstermişti.
İktidar - 29.11.2020
Belarus'ta protesto eylemlerinde 250'ye yakın kişi gözaltına alındı
Belarus'ta iktidar karşıtı protesto eylemleri düzenleyen 250 civarında kişi gözaltına alındı.
İktidar - 29.11.2020
Tayland'da muhalifler bu kez de karargah önünde gösteri düzenledi
Siyasette askeri vesayet ve monarşinin baskılarına karşı çıkan farklı muhalif gruplar, kendi oluşturduğu anayasal değişiklikler sayesinde iktidarını sürdüren askeri cunta hükümetinin istifasını, adil seçimler için anayasada reform yapılmasını ve monarşinin dokunulmazlığının kaldırılarak hukukun üstünlüğüne tabi kılınmasını talep ediyor.
İktidar - 29.11.2020
Pakistan'dan "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü" mesajı
Başbakan İmran Han liderliğinde iktidardaki Pakistan Adalet Hareketi Partisinin (PTI) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise BM kararları ve Filistin halkının iradesine uygun adil bir çözüm bulunana kadar Pakistan'ın İsrail'i tanımayacağı belirtildi.
İktidar - 29.11.2020
Parlamenterler Arası Kudüs Platformunun yeni binasının açılış töreni
Nebati, devamla şunları kaydetti: "Ayasofya'nın cami statüsüne kavuştuğu 10 Temmuz 2020 tarihi, Müslümanlar için bir bayram günü ve vuslat günü olmuştur. Ayasofya'nın camiye çevrilmesi, buranın darül İslam (İslam yurdu) olduğunun ilan edilmesidir. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi 'Ayasofya'nın dirilişi, Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne kavuşmasının habercisidir.' Biz Müslümanlar Allah'a ve Resulü'ne itaat edip Rabbimizin buyruğuna sadık kalarak onun ipine sımsıkı sarıldığımız ve dağılıp ayrılmadığımız sürece, gereksiz mezhep kavgaları ve iktidar hırsı ile birbirimizi yıpratmadığımız sürece, küfre karşı birlik ve beraberlik içinde yekvücut olarak durabildiğimiz sürece, coğrafyamız ve bizim üzerimizde alçak emelleri olanların bütün hevesleri kursağında kalacaktır.
İktidar - 29.11.2020
CHP'den Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü Başkanlığının yeniden kurulması için kanun teklifi
Teklifin gerekçesinde, Türkiye'de koronavirüse karşı aşı geliştirme çalışmalarının diğer ülkelere ve kurumlara kıyasla 4-6 ay geriden geldiği, iktidarın salgın sürecini iyi yönetemediği iddia edildi.
İktidar - 28.11.2020
Etiyopya ordusu, Tigray eyaletinin başkenti Mekele'yi ele geçirdi
Başbakan Ahmed 2018'de iktidara gelmeden önce iktidar koalisyonunda ve ülke siyasetinde söz sahibi olan TPLF, 2019'da dağılan iktidar koalisyonundaki partilerin ortaklaşa kurduğu Refah Partisine (PP) katılmama kararı almıştı.
İktidar - 28.11.2020
CHP'li Gökçen'den derneklerin genel kurullarının ertelenmesine ilişkin açıklama Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen, şunları kaydetti: "Derneklere göre sayıca çok daha fazla üyesi olan siyasi partilerin kongre ve toplantılarını yapabildiği bir ortamda birçok dernek genel kurulunu gerçekleştiremediği için etkili çalışma ekiplerini oluşturamıyor veya çalışma gruplarını etkinleştirecek ortamları yaratamıyor. Pandemiyle ilgisiz olarak video konferanslara yönelik sınırlamaların dahi yaşandığı beklenmedik bir süreçten geçerken siyasi iktidarın pandemi koşullarına uymadığı toplantı, kongre ve mitinglere tanık olduk.
İktidar - 28.11.2020
CHP, Merkez Bankası'nın sattığı döviz rezervinin araştırılmasını istedi
Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, Türkiye ekonomisinin, yanlış yönetim yüzünden zor bir dönemden geçtiği, iktidarın "akla ve bilime aykırı" politikalarının ekonomiye yıllardır "patinaj" yaptırdığı iddia edildi.
İktidar - 27.11.2020
Eritre'ye roket saldırısı
Başbakan Ahmed 2018'de iktidara gelmeden önce iktidar koalisyonunda ve ülke siyasetinde söz sahibi olan TPLF, 2019'da dağılan iktidar koalisyonundaki partilerin ortaklaşa kurduğu Refah Partisine (PP) katılmama kararı almıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İktidar Haberleri | İktidar Haber - Haberler - İktidar haberleri, son dakika iktidar haber ve gelişmeleri burada. Brezilya: Amazonlar'daki orman kaybı son 12 yılın en yüksek düzeyinde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 06:35:36. #1.14#
title