Cihad Haberleri

Cihad haber, Cihad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cihad - 3.12.2020
Hindistan'da Hindu kadını din değiştirmeye zorladığı iddia edilen Müslüman gözaltına alındı
Hindu milliyetçisi politikalarıyla bilinen Başbakan Narendra Modi liderliğindeki Hindistan Halk Partisinin (BJP) iktidarda olduğu Uttar Pradeş eyaletinin Başbakanı Yogi Adityanath, "aşk cihadı" olarak adlandırdığı evliliklerle yasa çerçevesinde mücadele etme sözü vermişti.
Cihad - 30.11.2020
Kurgu ile gerçeklik arasında Pakistan'ın İsrail'i tanıması için baskı iddiaları
Diğer yandan, Pakistan Filistin devletini desteklemeye ve İsrail'i işgal ettiği topraklardan ve inşa ettiği yasadışı yerleşimlerden çekilmeye rutin şekilde çağırsa da İsrail-Filistin sahasındaki gelişmelerin çok ateşli bir tarafı da olmadı. Örneğin Pakistan'ın Camp David anlaşmasına sessiz sedasız destek verdiğini görüyoruz. Pakistan medyası ve kamuoyu bu anlaşmayı çok sesli şekilde sorgulasa da Ziya'ül Hak yönetimi anlaşmanın Filistin'de olumlu gelişmelere yol açmasını umduğunu, Mısır'la ilişkileri kesmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını, o dönem Arap ülkelerinin planladığı üzere Mısır'a yaptırımlar uygulamanın faydası olmayacağını belirtti, Arap Birliği'nin İsrail'le ticaret yapan Mısırlı şirketlere boykot uygulama kararına da uymadı. Pakistan Afgan cihadı döneminde ise Afgan mücahitleri tarafından kullanıldıklarında ortada Batı desteğine dair kanıt bırakmayacakları için, eski Sovyet silahlarının temini konusunda Mısır'dan özellikle faydalanmıştı.
Cihad - 27.11.2020
Hamas ile İslami Cihad, İranlı bilim insanı Fahrizade'ye suikastı kınadı
Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas ile Filistin İslami Cihad Hareketi, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin suikasta uğramasını kınadı.
Cihad - 25.11.2020
İslami Cihad Hareketi: İsrail saldırgan tutumuna devam ediyor
İslami Cihad Hareketi, İsrail askerlerinin, Doğu Kudüs'te bir Filistinliyi öldürmesini "ırkçı ve saldırgan yaklaşımının devamı" olarak değerlendirdi.
Cihad - 25.11.2020
Hindistan'da kadınların din değiştirmesini amaçlayan evlilikler yasaklandı
Uttar Pradesh eyaleti Başbakanı Yogi Adityanath, "aşk cihadı" olarak adlandırdığı evliliklerle yasa çerçevesinde mücadele etme sözü verdi.
Cihad - 23.11.2020
Filistinli gruplardan Netanyahu'nun "Suudi Arabistan ziyaretine" tepki
İslami Cihad: Ziyaret, Mescid-i Aksa'ya ihanettir İslami Cihad da yaptığı yazılı açıklamayla İsrail basını tarafından ortaya çıkarılan Netanyahu'nun Suudi Arabistan ziyaretini kınadı.
Cihad - 20.11.2020
İspanya-Türkiye ekonomik ilişkileri
Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Cihad Erginay da "İspanya ve Türkiye arasında her alanda mevcut olan çok yoğun ve üst düzey ikili ilişkilerin arkasında güçlü siyasi iradenin bulunduğunu" kaydetti.
Cihad - 19.11.2020
İsrail'in Gazze'de 9 üyesini katlettiği Sevarika ailesi saldırının yıl dönümünde anıldı
Ne olmuştu? İsrail ordusu 12 Kasım 2019'da, Gazze'nin doğusunda İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nin önde gelen komutanlarından Baha Ebu el-Ata'nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, Ebu el-Ata ile eşi hayatını kaybetmişti.
Cihad - 18.11.2020
Filistinli gruplardan "İsrail'le güvenlik iş birliğinin yeniden başlayacağı" açıklamasına tepki
"Ulusal ortaklık çabalarına darbe" İslami Cihad ise yaptığı açıklamada söz konusu kararı, "ulusal ortaklık kurma yönündeki tüm çabalara karşı bir darbe ve ulusal ittifak yerine işgal güçleriyle ittifak" şeklinde değerlendirdi.
Cihad - 17.11.2020
Filistinli gruplardan ABD, Bahreyn, İsrail üçlü toplantısına tepki
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) bünyesindeki grupların yanı sıra Hamas ve İslami Cihad'ın da içinde bulunduğu Filistin Ulusal ve İslami Güçler Komitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "İşgal devleti (İsrail) ile ABD ve Bahreyn'in katılımıyla Kudüs'te düzenlenecek toplantı, Filistin halkının haklarına açık bir saldırıdır.
Cihad - 17.11.2020
İslami Cihad Hareketi'nden ABD'nin sözde barış planına karşı "birlik ve direniş" çağrısı
İslami Cihad Hareketi, ABD'nin tek taraflı sözde barış planına karşı "birlik ve direniş" çağrısında bulundu.
Cihad - 12.11.2020
Son dakika haber | İslami Cihad Hareketi'nden, Ebu'l Ata'nın şehadetinin yıl dönümünde askeri geçit töreni
Son dakika gündem haberi... İslami Cihad Hareketi, hareketin askeri kanadının önde gelen komutanlarından Baha Ebu'l Ata'nın şehit edilmesinin yıl dönümünde askeri geçit töreni düzenledi.
Cihad - 12.11.2020
İsrail'in Arafat'a Lübnan'da stadyumda suikast düzenlemeyi planladığı iddia edildi
İsrail'in Yediot Ahronot gazetesinde yer alan habere göre, İsrail, 1 Ocak 1982'de Arafat ve Ebu Cihad takma adıyla tanınan Halil el-Vezir ve Filistin Kurtuluş Örgütü liderlerini öldürmek için Beyrut'taki futbol stadyumunu havaya uçurmayı planladı.
Cihad - 11.11.2020
İsrail hapishanelerinde Kovid-19 tespit edilen Filistinli tutuklu sayısı 131'e yükseldi
Hamas ve İslami Cihad Hareketi tarafından daha önce yapılan yazılı açıklamalarda İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistinliler arasında Kovid-19'un yayılmasının yaratacağı sonuçlarla ilgili uyarıda bulunulmuştu.
Cihad - 11.11.2020
Arap ülkelerinden FKÖ Genel Sekreteri Ureykat için taziye mesajları
İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro Üyesi Nafiz Azzam, yaptığı yazılı açıklamada, Filistin halkına, Fetih Hareketi'ne ve Ureykat'ın ailesine başsağlığı diledi.
Cihad - 10.11.2020
Ürdün'de milletvekili seçimlerinde sandıklar kapandı
Bağımsız Seçim Kurumu Sözcüsü Cihad el-Momeni, 23 seçim bölgesindeki 1824 sandıkta oy kullanılacağını ifade etmişti.
Cihad - 10.11.2020
İsrail hapishanesindeki Filistinli tutuklu "tıbbi ihmal" nedeniyle hayatını kaybetti
İslami Cihad Hareketi de Ebu Vair'in hayatını kaybetmesinden İsrail'i sorumlu tuttu.
Cihad - 7.11.2020
İslami Cihad Hareketi: ABD'nin Filistin politikasında değişiklik beklemiyoruz
İslami Cihad Hareketi, ABD'nin Filistin davasına yönelik politikasında bir değişiklik beklemediklerini bildirdi.
Cihad - 7.11.2020
Son dakika... Filistinli gruplar: Mahir el-Ahres, idari tutukluluk savaşında zafer kazandı
İslami Cihad Hareketi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Filistinli tutuklu Ahres, siyonist gardiyanlara karşı meydan okuyarak uzun bir sürecin ardından idari tutukluluk siyasetine karşı yeni bir zafer gerçekleştirdi.
Cihad - 5.11.2020
Son dakika haberleri... İsrail güçleri Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te 18 Filistinliyi gözaltına aldı
Yerel kaynaklar, gözaltına alınanlar arasında çok sayıda eski tutuklu ve İslami Cihad'a yakın bazı isimlerin bulunduğunu aktardı.
Cihad - 5.11.2020
İsrail hapishanelerinde Kovid-19 tespit edilen Filistinli tutuklu sayısı 121'e yükseldi
Hamas ve İslami Cihad Hareketi tarafından dün yapılan yazılı açıklamalarda İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistinliler arasında yeni Kovid-19'un yayılmasının yaratacağı sonuçlarla ilgili uyarıda bulunulmuştu.
Cihad - 4.11.2020
Son dakika haberi! Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Hamas ve İslami Cihad Hareketi, İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistinliler arasında Kovid-19'un yayılmasının yaratacağı sonuçlarla ilgili uyarıda bulundu.
Cihad - 4.11.2020
Filistinli gruplardan, İsrail hapishanelerindeki Kovid-19 vaka artışıyla ilgili uyarı
Hamas ve İslami Cihad Hareketi, İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistinliler arasında yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasının yaratacağı sonuçlarla ilgili uyarıda bulundu.
Cihad - 30.10.2020
Gazze'den İzmir depremi nedeniyle Türkiye'ye taziye ve dayanışma mesajı
Gazze Şeridi'ndeki Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Ege Denizi'nde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye'ye taziye ve dayanışma mesajı gönderdi.
Cihad - 25.10.2020
Filistinli gruplardan "18 yaşındaki gencin İsrail askerlerince darbedilerek öldürülmesine" tepki
İslami Cihad Hareketi'nden yapılan açıklamada da yaşanan olaya, Batı Şeria'daki direniş türlerini aktif hale getirerek karşılık verilmesi ve İsrail askerleri ile Yahudi yerleşimcilerin bu türden suçlarının engellenmesi çağrısında bulunuldu.
Cihad - 25.10.2020
Fransa'ya tepkiler büyüyor
Kırmızı çizgi Filistin İslami Cihad Hareketinden yapılan yazılı açıklamada da Macron'un Müslümanların duygularını önemsememesinin, aşırılık ve ırkçılığı geliştirdiği ifade edildi.
Cihad - 23.10.2020
Filistin'deki siyasi oluşumlardan "Sudan-İsrail normalleşmesine" tepki
Filistin'de aralarında Hamas, İslami Cihad ve Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) de bulunduğu siyasi oluşumlar Sudan-İsrail normalleşmesine sert tepki gösterdi.
Cihad - 23.10.2020
Filistin yönetimi, Sudan'ın İsrail ile normalleşme kararını kınadı
Ayrıca Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) başta olmak üzere Filistin İslami Cihad, Hamas ve Fetih hareketleri de Sudan'ın İsrail ile normalleşmesini kınayan ayrı bir bildirge yayınlayarak, söz konusu adımın Sudan'ın zenginliklerini yağmalamayı hedeflediği kaydedildi.
Cihad - 23.10.2020
İslami Cihad Hareketi: Türkiye, İslam'ı ve Müslümanları savunan en cesaretli İslam ülkesidir
İslami Cihad Hareketi, Türkiye'nin İslam'ı ve Müslümanları savunan en cesaretli İslam ülkesi olduğunu belirtti.
Cihad - 22.10.2020
Villarreal-Demir Grup Sivasspor maçından notlar
Karşılaşmayı izleyenler arasında Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Cihad Erginay, Barselona Başkonsolosu Selen Evcit, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz da yer aldı.
Cihad - 18.10.2020
Gazzelilerden esir takasının 9. yılında İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek gösterisi
İslami Cihad Hareketi yöneticilerinden Ahmed el-Mudellel de "İsrail sadece güç dilinden anlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cihad Haberleri | Cihad Haber - Haberler - Cihad haberleri, son dakika cihad haber ve gelişmeleri burada. Hindistan'da Hindu kadını din değiştirmeye zorladığı iddia edilen Müslüman gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 18:46:21. #1.14#
title