Ana Muhalefet Haberleri

Ana Muhalefet haber, Ana Muhalefet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ana Muhalefet - Dün
Son Dakika | İngiltere Başbakanı Johson ve ana muhalefet lideri Starmer, Müslümanların ramazanını kutladı
Son dakika haberleri: İngiltere Başbakanı Boris Johson ve ana muhalefetteki İşçi Partisi lideri Keir Starmer, Müslümanların ramazanını kutlayarak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu sene de ramazanın farklı olacağına dikkati çekti.
Ana Muhalefet - 11.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe üzülüyoruz"
"Avrupalı Türklerin köklerinden kopmadan huzur içinde yaşayabilmesi sizin vereceğiniz mücadeleye bağlıdır" Uluslararası Demokratlar Birliği'nin Avrupa'da önemli bir mücadeleye öncülük ettiğinin altını çizen Erdoğan, şunları söyledi: "Avrupalı Türklerin köklerinden, dilinden, dininden kopmadan huzur içinde yaşayabilmesi sizin vereceğiniz mücadeleye bağlıdır. Önemli bir sorumluluğu omuzlanmış durumdasınız. Sizlerden ülke ve millet olarak bizim de Avrupa'daki vatandaşlarımızın da beklentisi büyük. Tarihi şanlı zaferlerde dolu büyük bir milletin evlatları olduğunuzu asla unutmamalısınız. Sizler politikalarını belirlerken kimi devletin gözünün içine bakan değil, Birleşmiş Milletler kürsüsünden tüm insanlık için 'dünya 5'ten büyüktür' diye hak ve adalet talep eden bir ülkenin evlatlarısınız. Sizler terörle mücadelede destan yazan, geleceğin teknolojilerine imza atmaya başlayan, ürettiği İHA ve SİHA'larla dünyada savaş paradigmasını değiştiren bir ülkenin evlatlarısınız. Her birinizden mensubu olduğunuz milletinizden, dilinizden, kültürünüzden, en önemlisi ay yıldızı al bayrağınızdan iftihar etmenizi istiyorum." "Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip olduğu halde gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe üzülüyoruz" Konuşmasında ana muhalefeti de eleştiren Erdoğan, "Güya bize muhalefet yapmak adına Türkiye Cumhuriyeti devleti kimliğine sahip olduğu halde gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe üzülüyoruz.
Ana Muhalefet - 08.04.2021
AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Ergin: "Nejat Önder'in partimize geçmesine yakışıksız anlamlar yüklemek çok yanlış"
Nejat Önder'in, CHP içerisinde Türkiye'nin güvenliği söz konusu olan durumlardan duyduğu rahatsızlık adına, ülkenin bekası ve hizmet etme güdüsüyle AK Parti'ye katıldığını anlatan Ergin, şöyle konuştu: "Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partimizin rozetini taktığı programda, AK Parti'ye geçen Nejat Önder burada çok net bir açıklama yaptı. Önder'in bu saatten sonra AK Parti başarısı için çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca, Nejat Önder'in partimize geçmesine yakışıksız anlamlar yüklemek çok yanlış. Çıkar kavgaları güderek geçtiğimiz dönemi baltalayan ana muhalefetin, kendinden önce yapılan hizmetleri bile yakalayamayan çalışma şeklinden, çıtayı çok daha yükseğe koyacak yeni bir döneme geçiş yapıyoruz.
Ana Muhalefet - 07.04.2021
AK Parti'li Turan'dan bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki
Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de ana muhalefeti oluşturan CHP ve İYİ Parti'nin bazı emekli amirallerin açıklaması karşısında takındığı tavrın ibretlik olduğunu belirterek "Milletin değerleriyle savaşan jakoben zihniyetin temsilcilerinin 'Dostlarımızla iktidara geleceğiz' dediği dostları, meğer okyanus ötesi dostlarıymış, eski amiral dostlarıymış.
Ana Muhalefet - 07.04.2021
Japonya Başbakanı Suga'ya göre artan Kovid-19 vakaları henüz "4. dalga riski" oluşturmuyor
Başbakan Suga, Danışman Meclisi (Sangiin) oturumunda, ana muhalefetteki Anayasal Demokrat Partinin (CDP), hükümetin Kovid-19 politikalarına yönelik eleştirilerini cevapladı.
Ana Muhalefet - 06.04.2021
AK Parti İzmir Milletvekili Kırkpınar'dan bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki Açıklaması
Ülkemizi geri götürmek isteyen vesayetçi zihniyetin muvaffak olması mümkün değildir. Başaramayacaklar. Bu karanlık zihniyetle mücadelemizi sürdüreceğiz. Millet iradesini tahrip etmek isteyen bu güruha hukuk çerçevesinde gerekli cevap mutlaka verilecektir. Bu bildirinin odağı, 15 Temmuz'u 'kontrollü darbe' olarak adlandıranlardır. Bu bildirinin müellifleri, bildiriyi destekleyen ana muhalefettir.
Ana Muhalefet - 06.04.2021
Demokrasi tarihimiz ayıp ve kayıp dolu
Cuntacılar halkın iktidarı yerine CHP'yi iktidara getirdi ama yapılan seçimlerde onların isteği olmadı. Halk CHP'nin karşısında kim varsa ona oy verdiği için Süleyman Demirel liderliğindeki Adalet Partisi, 1969 genel seçimlerinde tek başına iktidar oldu. CHP ise, ana muhalefette kalmaya devam etti.
Ana Muhalefet - 06.04.2021
Bulgaristan'da 6 parti ve ittifak mecliste temsil edilecek
Ana muhalefetteki Rusya yanlısı Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) önemli oy kaybına uğrayıp yüzde 15,02 ile üçüncü sırada yerleşti.
Ana Muhalefet - 05.04.2021
Son dakika politika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Değerlendirme Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu: (2)
Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum, demokrasi ve hukuk içinde çözülecek meselelerin, darbe imalı bildirilerin bahanesi haline dönüştürülmesi siyasi otoriteye rağmen Anayasa'ya bağlılık gösterisi değil, tam tersine Anayasa'ya yönelik açık tehdittir. Sadece bu tartışma bile başlı başına Türkiye'nin darbe dönemlerinin ürünü bir Anayasa'dan yeni ve sivil bir anayasaya geçiş ihtiyacını ispatlamaya yeterlidir. Türkiye'nin geleceğine umutla bakmaya en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde, milletimizin ve özellikle de gençlerimizin morallerini bozacak hiçbir hareketi müsamahayla karşılayamayız." "Demokrasimizi güçlendireceğiz" Ana muhalefet partisinin başını çektiği bir kesimin, "bu tartışmanın, ekonomik sıkıntıların üzerinin örtülmesi amacıyla kullanıldığını" öne sürdüğünü aktaran Erdoğan, "Halbuki ekonomiye asıl zararı kendilerinin sürekli körüklediği bu tür tartışmalar vermektedir.
Ana Muhalefet - 05.04.2021
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var"
Son dakika gündem haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda bu 104 kişinin içerisinde bizzat Cumhuriyet Halk Partisi'nin üyesi olan, kendisi, karısı, yeğeni, oğlu, şusu busu olanlar var. Bunları da yakın zamanda yazılı ve görsel medyada göreceksiniz.
Ana Muhalefet - 05.04.2021
Erdoğan: Bunun adına 'ifade özgürlüğü' diyemeyiz (2)
'BİR VEREN ASKERE OLUMLU BAKMADIK, BAKMAYIZ' Bildiriye konu olan 'sarıklı amiral' tartışmalarına değinen Erdoğan, "Biz geçmişte cübbeleri ile seçilmiş hükümete karşı düzenlenen mitinglere katılan rektörlere demokrasi ve hukuk adına karşı çıkmıştık. Geçmişte cübbeleri ile siyasi iktidarı hedef alan biri brifinglere iştirak eden yargı mensuplarını da demokrasi ve hukuk adına eleştirmiştik. Yine biz geçmişte üniformaları ile milli iradeyi çiğneyen askerlerin yaptıklarını demokrasi ve hukuk adına doğru bulmadığımızı açıkça söylemiştik. Bugün de aynı yerdeyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin disiplin anlayışı ile bağdaşmayacak bir fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıkça bellidir. Söz konusu görüntünün yayımlandığı gün Türk Silahlı Kuvvetlerimiz zaten kendi içinde çok yönlü bir idari soruşturmayı hemen başlatmış ve sonuçlandırmıştır. Halen konu üzerinde çalışan Milli Savunma Bakanlığımız da kendi üzerine düşeni mutlaka yapacaktır. Bizim de yanlış bulduğumuz bu görüntünün ülkenin ve milletin topyekun huzursuzluğuna yol açacak bir bildirinin bahanesi olarak kullanılmasını ise kesinlikle art niyetli görüyoruz" diye konuştu.  'ANAYASAYA YÖNELİK AÇIK TEHDİTTİR' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesini laiklik ve Atatürkçülük tartışmalarının içine çekmeye çalışanların sinsi gayretler içinde olduğunu belirterek, "Geçmişte darbe imanlarını, 'genç subaylar rahatsız' diyerek ifade edenlerin Milli Savunma Üniversitemiz sayesinde artık bu imkandan mahrum kalınca işi emekli amiralleri havale ettikleri anlaşılıyor. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum demokrasi ve hukuk içinde çözülecek meselelerin darbe imalı bildirilerin bahanesi haline dönüştürülmesi siyasi otoriteye rağmen anayasaya bağlılık gösterisi değil, tam tersine anayasaya yönelik açık tehdittir. Sadece bu tartışma bile başlı başına Türkiye'nin darbe dönemlerinin ürünü bir anayasadan yeni ve sivil bir anayasa geçiş ihtiyacını ispatlamaya yeterlidir. Türkiye'nin geleceğine umutla bakmaya en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde milletimizin ve özellikle gençlerimizin morallerini bozacak hiçbir hareketi müsamaha ile karşılayamayız. Ana muhalefet partisinin başını çektiği bir kesim bu tartışmanın ekonomik sıkıntıların üzerinin örtülmesi amacıyla kullanıldığını öne sürmektedir.
Ana Muhalefet - 05.04.2021
Erdoğan: "Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Emekli amirallerin bildirisi) "Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var."(İHA)
Ana Muhalefet - 05.04.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Emekli amirallerin bildirisi) "Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var."
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Emekli amirallerin bildirisi) "Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var."
Ana Muhalefet - 05.04.2021
Erdoğan: "(Bazı emekli amirallerin açıklaması) Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var."
Erdoğan: "(Bazı emekli amirallerin açıklaması) Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var."
Ana Muhalefet - 05.04.2021
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Bazı emekli amirallerin açıklaması) Ana muhalefet partisini demokrasiden yana tutum almaya çağırıyoruz."
Son dakika gündem haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Bazı emekli amirallerin açıklaması) Ana muhalefet partisini demokrasiden yana tutum almaya çağırıyoruz.
Ana Muhalefet - 04.04.2021
Bulgaristan'daki seçimi, sandık çıkış anketine göre Başbakan Borisov'un partisi kazandı
Anket sonuçlarına göre, Borisov'un GERB partisi oyların yüzde 25,7'sini alırken, ana muhalefetteki Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) oyların yüzde 17,6'sını alarak ikinci parti oldu.
Ana Muhalefet - 03.04.2021
Bulgaristan'da halk yarın milletvekillerini seçmek için sandık başına gidecek
Buna göre, iktidardaki Bulgaristan'ın Avrupa Geleceği İçin Yurttaşlar (GERB) partisinin oyların yüzde 28,2'sini, ana muhalefetteki Rusya yanlısı ve komünist kökenli Bulgaristan Sosyalist Partisinin (BSP) yüzde 20,8'ini, şöhretiyle kampanya yapmadan seçime katılan Slavi Trifonov'un kurduğu Böyle Bir Halk Var (İTN) Partisinin de yüzde 12,9'unu alması bekleniyor.
Ana Muhalefet - 02.04.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, ASKON İzmir Şubesinin Olağan Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Salgında zor günler geçiren esnafa hükümetin destek verdiğini hatırlatan Dağ, şunları kaydetti: "Bundan sonra da devam edeceğiz. Biz bunları yaparken muhalefet ne yaptı? Bugün ana muhalefet genel başkanı 2 makam aracının üzerine mecliste bir makam aracı daha talep etti.
Ana Muhalefet - 01.04.2021
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş'ten kongre değerlendirmesi
AK Parti'nin, Türkiye'nin partisi olduğunu ama hükümeti ve partilerini yıpratmak için her şeyi mubah sayan anlayışın memleketi yalana boğduğunu dile getiren Ellibeş, şunları kaydetti: "Kongrede İlyas bey gibi bazı milletvekillerimiz ve delegelerimiz yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkınca, ertesi gün kongreye katılmamak üzere ayrıldılar ve evlerinde karantinaya geçtiler. Ama maalesef ana muhalefet bir milletvekilimiz, tam tersi bir iddiayla isim isim yazarak 'Virüslü vaziyette kongreye katıldılar.
Ana Muhalefet - 31.03.2021
İsrail'de beklenmedik şekilde meclise giren Ra'am'ın Başkanı Abbas: "Ne sağ ne sol blokun cebindeyiz" (1)
Abbas, dayatılan politikalara karşı kendi politik ajandalarını uygulamaya devam ettiklerini ve bunun da başarıyı beraberinde getirdiğine vurgu yaparak, şöyle devam etti: "Siyasi çalışmalarımızın başlangıcında bahsettiğimiz tüm siyasi varsayımlar başarılı ve etkili olduğunu kanıtladı. Şimdi somut bir şekilde İsrail siyasetinde mihenk taşı konumunu elde edebildik. Hükümetin oluşumunu kontrol ettiğimizi söylemek istemiyorum ancak Birleşik Arap Listesi olmaksızın da bir hükümetin kurulamayacağını söyleyebilirim." Kritik görüşmeler yapacak Son günlerde ana muhalefet lideri ve Yeş Atid (Gelecek Var) Partisi Genel Başkanı Yair Lapid ile bir araya gelen Abbas'ın önümüzdeki iki gün içinde başbakan ve Likud Partisi Genel Başkanı Netanyahu ile görüşmesi bekleniyor.
Ana Muhalefet - 29.03.2021
Malezya'da koalisyon ortağı UMNO, Başbakan Muhyiddin ile yollarını ayıracağını açıkladı
UMNO'nun ana muhalefet lideri Enver İbrahim ile ittifak yapacağı iddialarını da yalanlayan Ahmed Zahid, "Resmi veya gayriresmi, başka hiçbir parti ile bu konuda görüşmemiz olmamıştır.
Ana Muhalefet - 22.03.2021
Japonya Başbakanı Suga, Ekim 2021'deki genel seçimde zafer sözü verdi
2017'deki genel seçimlerde LDP 465 koltuklu Şuugiin'de 284, ortağı Komeito ise 29 koltuk kazanmıştı. Ana muhalefetteki Anayasal Demokrat Parti ise 55 koltuk elde etmişti.
Ana Muhalefet - 19.03.2021
18 Mart Çanakkale şehitleri KKTC'de törenle anıldı
Çanakkale Şehitleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) törenle anıldı. Girne Boğaz Şehitliği'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıldönümü için düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Başbakan Ersan Saner, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, ana muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'nın yanı sıra Bakanlar, Milletvekilleri, siyasi parti, kurum kuruluş dernek üniversite temsilcileri ile askeri erkan da katıldı.
Ana Muhalefet - 18.03.2021
İspanya dünyada ötanazinin yasallaştığı 8. ülke oldu
Yasaya, ana muhalefetteki sağ görüşlü Halk Partisi ile aşırı sağ görüşlü Vox partisi karşı çıktı.
Ana Muhalefet - 18.03.2021
15 Temmuz Gazileri Platformu Çanakkale Zaferini andı
Türkiye'nin çevresindeki tehditlere dikkat çeken Bulut, "Türkiye şimdi kalkınırken ekonomik baskılar var, savaş tehditleri var Akdeniz'de. Bir taraftan da kendi içinde ülkemizde terörizmi bitiremeyenler hatta meclisleri basılanlar bize adalet satmak istiyorlar yönetim şeklini değiştirmek istiyorlar. Biz buna inanmıyoruz. Bu milletin temsilcilerine artık hiç kimse dokunamaz. Biz gaziler olarak, şehit yakınları olarak devletimizi yönetenler yanımızda olduğu sürece biz bu kaleleri bir daha düşürmeyeceğiz. Düşürürsek kanımız kurusun. Çünkü teröristler yanı başımızda Gara'da evlatlarımızı vuruyorlar. İçerideki temsilcileri ne diyor 'biz onları terörist olarak görmüyoruz'. Ana muhalefet de 'adam Anayasa mahkemesine başvurmuş onu bekleyelim' diyor.
Ana Muhalefet - 17.03.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Kılıçdaroğlu'nun iddiasının anlamsız olduğunu ifade eden Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Madem Sayın Kılıçdaroğlu bu kadar hevesli, AK Partililerle, Genel Başkanımızla karşılıklı tartışmaktan bu kadar kendince ümitli, ben huzurlarınızda bu çağrıyı yapıyorum. Bırakın dünya lideri Erdoğan ile Kılıçdaroğlu'na bir arada tartışma imkanı vermeyi. Sayın Kılıçdaroğlu istiyorsa, ben hazırım, gelsin, istediği gün, istediği saatte, istediği televizyonda, hatta istiyorsa CHP Genel Merkezinde, istediği gazetecilerle beraber, bu daveti göğüslüyorum, karşılamak istiyorum. Gelelim bir araya ve soralım Kılıçdaroğlu'na, hala partinizdeki tacize tecavüze sessiz kalacak mısınız? Çıkalım televizyona ve soralım Kılıçdaroğlu'na, hala 'PYD, komşumuz olsun. PYD terör örgütü değildir' diyor musunuz? Denizli milletvekiline neden sahip çıkmadınız, neden istifa ettirdiniz? Hala 'Atatürk demem, Mustafa Kemal derim' diyen il başkanlarına sahip çıkmaya devam edecek misiniz?" Bu üslubun Türkiye'nin ana muhalefet liderine yakışmadığını kaydeden Turan, Kılıçdaroğlu'nu daha sağduyulu bir dile davet etti.
Ana Muhalefet - 17.03.2021
ASEAN'ın muhalif liderleri, Myanmar'daki krizin çözülmesi için yeni bir vizyon gerektiğini belirtti
Kamboçya ana muhalefet lideri Sam Rainsy, eski Endonezya Meclis Başkan Yardımcısı Fadli Zon, Malezya ana muhalefet lideri Enver İbrahim, Filipinler Senato Üyesi Kiko Pangilinan, eski Singapur Meclis Başkan Yardımcısı Charles Chong ve eski Tayland Dışişleri Bakanı Kasit Piromya'nın imzasının bulunduğu ortak açıklamada, Myanmar'da güvenlik güçlerinin insan hakları ihlallerine değinildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ana Muhalefet Haberleri | Ana Muhalefet Haber - Haberler - Ana Muhalefet haberleri, son dakika ana muhalefet haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika | İngiltere Başbakanı Johson ve ana muhalefet lideri Starmer, Müslümanların ramazanını kutladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 10:39:56. #1.16#
title