Abu Dabi Haberleri

Abu Dabi haber, Abu Dabi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abu Dabi - Dün
Hamas ve İslami Cihad'dan BAE'nin Tel Aviv Büyükelçisi'nin güven mektubu sunmasına tepki
İsrail, ilişkilerin normalleştirilmesinden sonra BAE Büyükelçiliği için Eitan Naeh'i geçici misyon şefi olarak Abu Dabi'ye atamıştı.
Abu Dabi - Dün
BAE'nin ilk Tel Aviv Büyükelçisi İsrail'e ulaştı
İsrail, ilişkilerin normalleştirilmesinden sonra BAE Büyükelçiliği için Eitan Naeh'i geçici misyon şefi olarak Abu Dabi'ye atamıştı.
Abu Dabi - 27.02.2021
Son dakika haber | BAE yerel ve uluslararası firmalarla 5 milyar 700 milyon dolarlık 86 silah sözleşmesi imzaladı
Son dakika habere göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), başkent Abu Dabi'de düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayisi Fuarı'nda yaklaşık 5 milyar 700 milyon dolarlık 86 silah sözleşmesi yaptı.
Abu Dabi - 27.02.2021
İİT Genel Sekreteri'nden Kaşıkçı cinayetinde ABD'nin suçladığı Suudi Arabistan'a destek
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Yusuf el-Useymin, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığının, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ABD'nin yayımladığı raporu kesin bir dille reddeden tutumunu destekledi.
Abu Dabi - 26.02.2021
Biden yönetimi gölgesinde BAE- Suudi Arabistan ittifakının geleceği
Riyad ve Abu Dabi, Arap Baharı devrimlerinde sahnede olan siyasal İslami hareketleri, Körfez ülkelerindeki rejimler ve müttefikleri için "varoluşsal bir tehdit" olarak gördü.
Abu Dabi - 22.02.2021
Müttefiklikten nüfuz mücadelesine Suudi Arabistan-BAE ilişkileri
Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) son dönemde Ortadoğu ve Körfez bölgesinde aktif bir ortaklık yürüten iki aktör olarak görülüyor. Daha ziyade BAE güdümünde süregelen bu ittifakın temel dış politika öncelikleri arasında, Arap devrimleri sürecindeki olası demokratik siyasi dönüşümlerin engellenmesi, Türkiye'nin bölgesel nüfuzunun genişlemesinin önüne geçilmesi, Katar'ın dış politikadaki bağımsız hamlelerinin durdurulması ve İsrail'in güvenliğine tehdit oluşturabilecek hususların bertaraf edilmesi gelmekteydi. Abu Dabi ve Riyad'ın özellikle 2015'ten itibaren bu dört konu bağlamında birlikte hareket etmesinde ABD'de Donald Trump'ın başkanlık koltuğuna oturması hayati bir rol oynamıştı.
Abu Dabi - 20.02.2021
Son dakika haberleri: Lübnan eski Başbakanı Hariri, Abu Dabi Veliaht Prensi ile hükümet krizini görüştü
Gelen son dakika haberine göre Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan Saad el-Hariri, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile hükümetin kurulması konusunda yaşanan krizi görüştü.
Abu Dabi - 18.02.2021
Son dakika haberi | BAE, Yemen için kullandığı Eritre'deki askeri üssünü boşaltıyor
Abu Dabi yönetiminin, Eritre'den 30 yıllığına kiraladığı Yemen'e sadece 70 kilometre uzaklıkta bulunan askeri üssün yeniden kullanımı için milyonlarca dolar harcadığı ifade ediliyor.
Abu Dabi - 16.02.2021
Abu Dabi-Tel Aviv Ticaret ve Sanayi Odaları arasında iş birliği anlaşması
ABU Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında varılan ilişkilerin normalleştirilmesi çerçevesinde, iki ülkenin Ticaret ve Sanayi Odaları arasında iş birliği anlaşması imzalandı.
Abu Dabi - 15.02.2021
BAE'li heyet büyükelçilik açılışı için İsrail'e geldi
İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN'ın haberine göre, BAE'den bir teknik heyet, Tel Aviv'de Abu Dabi Büyükelçiliğinin açılması hazırlıklarının bir parçası olarak bugün İsrail'e geldi.
Abu Dabi - 15.02.2021
İsrail, Kovid-19 önlemleri nedeniyle BAE'deki savunma fuarına katılmayacak
Abu Dabi'de 21-25 Şubat'ta düzenlenecek IDEX savunma fuarına İsrail'den birçok firmanın katılması planlanmıştı.
Abu Dabi - 14.02.2021
BAE, İsrail'e ilk kez büyükelçi atadı
İsrail, ilişkilerin normalleşmesinden sonra BAE büyükelçiliği için Eitan Naeh'i geçici misyon şefi olarak Abu Dabi'ye atamıştı.
Abu Dabi - 10.02.2021
Ürdünlü milletvekilleri, ülkelerinin "Türkiye ile BAE ve Mısır arasında ara buluculuğa hazır" olduğunu söyledi
BAE açısından bakıldığında ise Abu Dabi, Orta Doğu'daki ilk ticari ortağının Ankara olduğunu ifade ederken, Türkiye'nin Arap ülkeleri üzerindeki rolünü genişletmeye çalıştığı iddiasında bulunuyor.
Abu Dabi - 10.02.2021
BAE, İran Cumhurbaşkanı'na devrimin yıl dönümü nedeniyle tebrik mesajı gönderdi
BAE'nin resmi ajansı WAM'da yer alan haberde Başkan Al Nayhan'ın yanı sıra, BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı Şeyh Muhamed bin Reşid al Maktum ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın da Ruhani'ye bir tebrik mesajı gönderdiği ifade edildi.
Abu Dabi - 08.02.2021
BAE, Katar Emiri'nin annesiyle Michelle Obama arasındaki yazışmalar üzerinden gizli bilgilere ulaşmış
Obama ve Moza'nın bilgilerine ulaşılmasının ardından BAE'nin siber operasyonunda görevli ABD'li bir çalışanın, duruma tepki göstererek istifa ettiği ve Abu Dabi'nin casusluk programından ayrıldığı aktarıldı.
Abu Dabi - 08.02.2021
TMB Başkanı Yenigün: "Orta Doğu ve Afrika'daki 5,2 trilyon dolarlık pazardan pay alabiliriz"
James, bölgede başarılı olmak için finansmanın da birlikte getirilmesi gerektiğine dikkati çekerek şunları kaydetti: "Orta Doğu'ya yönelik çalışmalar yapacaksanız Suudi Arabistan ve Abu Dabi'ye yönelmeniz gerekiyor.
Abu Dabi - 06.02.2021
ABD'nin eski Ulusal Güvenlik Ajansı çalışanları, BAE adına Katar'a karşı siber casusluk yapmış
New York Times'te yer alan "ABD, hackerlara karşı nasıl kaybetti?" başlıklı haberde, eski ABD NSA çalışanlarının yüksek maaş ve lüks yaşam vaadiyle Abu Dabi yönetimi tarafından 2014'te siber saldırı ve istihbarat faaliyetlerinde bulunmak üzere işe alındığı aktarıldı.
Abu Dabi - 05.02.2021
Dünyanın en hızlı ve uzun lunapark hız treni Suudi Arabistan'da açılacak
 1 MİLLE TAHTTAN İNDİRECEK Suudi Arabistan'a açılacak olan lunapark hız trenini  155 mil (249 km)  ile Japonya'nın Nagashima Spa Land eğlence alanında bulunan Japon Steel Dragon 200 deki 154 mil ile dünyanın en uzun lunapark trenini 1 mille tahtından indirecek. ABD'nin New Jersey'deki Six Flags Great Adventure'daki Kingda Ka lunapark treni, dünyadaki en uzun unvanını elinde tutuyor. Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Ferrari World Abu Dabi'deki Formula Rossa, saatte 149 mil hızla seyahat eden en hızlısı olarak biliniyor.
Abu Dabi - 05.02.2021
Son dakika haberleri: BAE'li Bakan Gargaş, ülkesinin Yemen'deki askeri varlığını ekim ayında sonlandırdığını açıkladı
Ürdün ve BAE dışişleri bakanları Yemen krizini görüştü Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Abu Dabi'de BAE'li mevkidaşı Abdullah bin Zayid ile bir araya geldi.
Abu Dabi - 04.02.2021
Son dakika haberi: İsrail Başbakanı Netanyahu, BAE ve Bahreyn ziyaretini bir kez daha erteledi
Açıklamada, "Abu Dabi ve Bahreyn ziyaretinin önemine rağmen, Başbakan Netanyahu havalimanının kapalı olması nedeniyle bu ziyaretleri şu aşamada erteleme kararı aldı.
Abu Dabi - 03.02.2021
Son dakika haberleri | BAE'nin bölgesel politikaları İsrail'in çıkarlarına hizmet ediyor
BAE ayrıca bölgenin hemen her yerinde askeri ve yumuşak güç unsurlarını harmanlayarak akıllı gücü ön plana çıkarıyor. Bu bağlamda BAE militarist kodlarla Afrika Boynuzu, Yemen, Libya gibi çatışma bölgelerinde aktif siyaset izlemenin yanı sıra, yumuşak güç unsurlarını da harekete geçirmiş durumda. Nitekim 1946'da kurulan The Middle East Institute ve Chatham House gibi ABD'deki düşünce kuruluşlarının baş sponsorlarından olan BAE, aynı zamanda siyasilere koşulsuz destek sağlayan Medhali Selefileri ve Hamza Yusuf, Abdullah bin Beyye çizgisindeki "Sufi" hareketleri de araçsallaştırıyor. Özellikle ABD kamuoyunda Müslümanların önemli temsilcilerinden olan Hamza Yusuf'un BAE'yi dünyanın en toleranslı ülkesi olarak görmesi, ancak Abu Dabi'nin radarında bir dünya görüşüne tabii olduğu söylemiyle açıklanabilir.
Abu Dabi - 03.02.2021
Son Dakika | BAE'de Kovid-19 nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim 14 Şubat'ta başlıyor
BAE'deki Abu Dabi hükümetine bağlı Acil, Kriz ve Felaket Komitesinden yapılan yazılı açıklamada, BAE genelinde Aralık 2020'de başlatılan aşı kampanyası kapsamında öğretmen ve akademisyenlerin yüzde 60'ının aşılandığı ifade edildi.
Abu Dabi - 30.01.2021
BAE ile İsrail arasındaki ticaret hacmi 5 ay içinde 272 milyon doları buldu
BAE'deki Abu Dabi Hükümeti, İsrail ile Eylül 2020'de imzalanan anlaşmanın ardından iki ülke arasında başlayan ticari ilişkiler hakkında bilgi verdi.
Abu Dabi - 28.01.2021
Netanyahu, Biden yönetiminin F-35 kararının BAE ile normalleşmeyi etkilemeyeceğini söyledi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD yönetiminin Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 uçaklarının satışını askıya alma kararının Tel Aviv ile Abu Dabi arasındaki normalleşmeye zarar vermeyeceğini belirtti.
Abu Dabi - 28.01.2021
Trump'ın Körfez'e koşulsuz destek günleri geride kaldı
Biden'ın, Obama dönemindeki çizgisi, seçim sürecindeki söylemi ve en önemlisi de seçimi kazandıktan sonra kabinesini oluştururken seçtiği bazı isimler ABD'nin bölgeye yönelik dış politikasında yaşanması beklenen bu değişimin ilk işaretlileri olarak okunabilir. Biden yönetiminin ilk haftasında BAE'ye F-35, Suudi Arabistan'a silah ve mühimmat satışını askıya alması, Filistin meselesinde iki devletli çözüme dair vurgu ve İran ile nükleer anlaşmaya dönüş sinyalleri Trump döneminde koşulsuz ABD desteğine alışmış olan bölgenin iki iddialı aktörü olan BAE-Suudi ekseninin yöneticilerini zor günlerin beklediğini ortaya koyuyor. Bütün bunlara ilaveten El-Cezire haber sunucusu Ghada Oueiss'in telefonunun hacklenmesi ve uygunsuz resimlerinin servis edilmesine dair ABD'de açılan bir davada Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid'in sanık olarak mahkemeye çağrılması BAE-Suudi ekseninde ciddi bir paniğe sebep olacaktır.
Abu Dabi - 28.01.2021
Katar'dan BAE'ye uçak seferleri yeniden başladı
Açıklamada, bugünden itibaren de başkent Abu Dabi'ye günlük sefer düzenleneceği belirtildi.
Abu Dabi - 24.01.2021
İsrail'in Abu Dabi Büyükelçiliği açıldı
İsrail, ilişkileri normalleştirme anlaşması imzaladığı Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de, büyükelçilik açtığını duyurdu.
Abu Dabi - 24.01.2021
BAE, İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv'de açacak
BAE resmi ajansı WAM'da yer alan habere göre, BAE kabinesi, Devlet Başkan Yardımcısı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el-Maktum başkanlığında Abu Dabi'deki Ulusal Saray'da bir araya geldi.
Abu Dabi - 21.01.2021
Arap liderler, ABD Başkanı Biden'ı tebrik etti
BAE Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Biden'ı tebrik ederek, şu ifadelere yer verdi: "İki ülke arasındaki stratejik ilişkileri güçlendirmek, halklarımızın yararına ortak çıkarların temelini genişletmek ve Orta Doğu bölgesinde istikrar ve barışı desteklemek için yeni yönetimle çalışmayı dört gözle bekliyoruz.
Abu Dabi - 21.01.2021
BAE'ye ait FlyDubai Hava Yolları şirketi, Doha seferlerini 26 Ocak'ta yeniden başlatacağını açıkladı
BAE'nin sahip olduğu bir başka havayolu şirketi olan "Etihad Hava Yolları" da dün, hükümetin onay vermesi durumunda 15 Şubat'tan itibaren Abu Dabi-Doha seferlerinin başlayacağını duyurmuştu Suudi Arabistan, BAE, Kuveyt ve Mısır, 5 Ocak'ta, 3,5 yıldır Katar'a uygulanan ambargonun kaldırılması anlaşması için Suudi Arabistan'ın el-Ula kentinde bir araya gelmişti.
Abu Dabi - 20.01.2021
BAE Etihad Hava Yolları şirketi, Abu Dabi-Doha seferlerinin 15 Şubat'ta başlayabileceğini duyurdu
ABU Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Etihad Hava Yolları şirketi, hükümetin onay vermesi durumunda 15 Şubat'tan itibaren Abu Dabi-Doha seferlerinin başlayacağını duyurdu.
Abu Dabi - 20.01.2021
BAE'de günlük en yüksek Kovid-19 vakası tespit edildi
Abu Dabi yönetimi, Kovid-19 ile mücadele kapsamında 23 Aralık 2020'de aşılama çalışmalarını başlatmıştı.
Abu Dabi - 16.01.2021
Ürdün Kralı ile Abu Dabi Veliaht Prensi, bölgesel meseleleri görüştü
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid ile Filistin meselesi ve Körfez ülkeleri arasında varılan uzlaşıyı görüştü.
Abu Dabi - 08.01.2021
BAE, yarından itibaren Katar'a olan tüm sınırlarını açıyor
BAE'nin resmi ajansı WAM'daki habere göre Abu Dabi yönetiminin yarından itibaren Katar'la olan tüm hava, kara ve deniz sınırlarının yeniden açılacağı ifade edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abu Dabi Haberleri | Abu Dabi Haber - Haberler - Abu Dabi haberleri, son dakika abu dabi haber ve gelişmeleri burada. Hamas ve İslami Cihad'dan BAE'nin Tel Aviv Büyükelçisi'nin güven mektubu sunmasına tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 08:51:32. #1.15#
title