Abu Dabi Haberleri

Abu Dabi haber, Abu Dabi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abu Dabi - Bugün
İsrail'den Dubai'ye uçuşlar 2021 başında başlayacak
İsrail ve BAE, pazar günü, Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı ile Abu Dabi ve Dubai havalimanları arasında haftalık 28 uçuş gerçekleştirme konusunda anlaşmaya varmıştı.
Abu Dabi - Dün
Sudan: ABD'nin terör listesinden çıkarma kararının İsrail ile normalleşmeyle bağlantısı yok
Sudanlı ve ABD'li yetkililer geçen ay Abu Dabi'de gerçekleştirdikleri toplantıda Hartum'un İsrail ile ilişkileri normalleştirmesi konusunu görüşmüş ancak bir sonuç alınamamıştı.
Abu Dabi - Dün
BAE, İsrail'de büyükelçilik açmak için resmi talepte bulundu
Bin Zayed, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine verdiği destekten dolayı Ashkenazi'ye teşekkür ederken, İsrail'in de kısa sürede Abu Dabi'de büyükelçiliğini açmasını umduğunu belirtti.
Abu Dabi - Dün
BAE'nin petrolünü Avrupa'ya İsrailli firma taşıyacak
EAPC ile İsrailli ve BAE'li iş adamlarının ortaklaşa kurduğu MED-RED Land Bridge şirketi arasında bu sabah Abu Dabi'de yapılan imza töreninde ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve BAE Mali İşler Bakanı Ubeyd Bin Humaid el-Tayer hazır bulundu.
Abu Dabi - 19.10.2020
İsrail televizyonu: Trump, Sudan'ı "teröre destek veren" ülkeler listesinden çıkaracak
Sudanlı ve ABD'li yetkililer geçen ay Abu Dabi'de gerçekleştirdikleri toplantıda Hartum'un İsrail ile ilişkileri normalleştirmesi konusunu görüşmüş ancak bir sonuç alınamamıştı.
Abu Dabi - 19.10.2020
Sudan'da "İsrail ile normalleşme" için sivil inisiyatif kuruldu
Sudanlı ve ABD'li yetkililer, geçen ay Abu Dabi'de gerçekleştirdikleri toplantıda, Hartum'un İsrail ile ilişkileri normalleştirmesi konusunu görüşmüş ancak sonuç alamamıştı.
Abu Dabi - 18.10.2020
İsrail ve BAE haftalık 28 ticari uçuş için anlaşma imzalayacak
İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki normalleşme devam ediyor. İsrail Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail ve BAE arasında Salı günü Ben Gurion Havalimanı'ndan, Dubai ve Abu Dabi arasında haftalık 28 ticari uçuşa izin veren bir anlaşma imzalanacağını aktardı.
Abu Dabi - 18.10.2020
Son dakika haberleri: İngiliz kadın, BAE Hoşgörü Bakanı Nahyan'ın kendisini taciz ettiğini iddia etti
Saldırı, bu yıl Sevgililer Günü'nde, McNamara'nın Abu Dabi Hay Edebiyat Festivali'nin açılış hazırlıklarını görüşmek üzere çağrıldığını düşündüğü Nahyan'ın özel bir adadaki villasında gerçekleşti.
Abu Dabi - 15.10.2020
Netanyahu'dan İsrail-Filistin barışı için "daha fazla uzlaşı" değerlendirmesi
Arap ülkeleriyle normalleşme sürecini sürdürme konusunda kararlılığını vurgulayan Netanyahu, "İsrail ve Arap dünyası arasında daha geniş bir uzlaşı, İsrail-Filistin barışı konusunda ilerleme kaydedilmesine yardımcı olabilir. Bu barışın gerçekleşmesi için sadece Kudüs ve Ramallah'a değil, Riyad'a, Abu Dabi'ye ve başka yerlere de bakmamız gerekiyor.
Abu Dabi - 15.10.2020
Sudan, İsrail ile normalleşme görüşmelerini yalanladı
Sudanlı ve ABD'li yetkililer, geçen ay Abu Dabi'de gerçekleştirdikleri toplantıda, Hartum'un İsrail ile ilişkileri normalleştirmesi konusunu görüşmüş ancak bir sonuç alamamıştı.
Abu Dabi - 15.10.2020
Riyad yönetimi Türk ürünlerini niçin boykot ediyor?
Orta Doğu ve Kuzey Afrika coğrafyasında yaşanan halk ayaklanmaları ve "Arap Baharı" adı verilen süreçte Suudi Arabistan ve müttefiki BAE ile Türkiye ve Katar arasında birçok köklü anlaşmazlık ortaya çıktı. Ankara ve Doha bu devrimlere destek verirken, Riyad ve Abu Dabi ise Arap ülkelerindeki barışçıl devrimler yoluyla değişim hareketlerine yönelik "karşı devrim" yürüttü.
Abu Dabi - 14.10.2020
BAE'ye ait uçak ilk kez İsrail hava sahasını kullandı
İsrail Ulaştırma Bakanı Miri Regev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail göklerinde tarihi olay: Etihad şirketine ait uçağın Milano'dan Abu Dabi'ye uçuşu, (İsrail) Ulaştırma Bakanlığına bağlı havacılık otoritesiyle koordineli olarak ilk kez şu dakikalarda gerçekleşiyor.
Abu Dabi - 13.10.2020
Yemenli hükümet yetkilisinden, BAE'nin "işgal faaliyetlerine" direnme çağrısı
Yemen hükümeti, BAE'yi ülkede kendi çıkarlarına hizmet etmekle ve meşru güçlere muhalif paralel grupları silahlandırmakla suçlarken, bu ithamlar, Abu Dabi yönetimi tarafından reddediliyor.
Abu Dabi - 12.10.2020
Netanyahu: "BAE Veliaht Prensi Bin Zayed ile yakında görüşmeye karar verdik"
Bin Zayed'in de kendisini BAE'ye davet ettiğini ve "yakında" bir araya gelme konusunda sözleştiklerini dile getiren Netanyahu, "Ama öncesinde BAE'den bir heyet İsrail'e gelecek ve buradan da bir heyet oraya (Abu Dabi) gidecek.
Abu Dabi - 5.10.2020
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam Türk-Arap diyaloğu çağrısında bulundu
Bir Türk vatandaşı olarak bu konudaki şahsi kanaatinin, bu anlaşmayla ilgili hiçbir şeyin şaşırtıcı olmadığı yönünde olduğunu, resmi açıklamaların, oldukça uzun süredir arka planda devam edenleri ön plana çıkarttığını dile getiren Çam, şunları söyledi: "Ancak bence burada 'barış' kelimesi özel bir ilgiyi hak ediyor: bölgemizde uzun zamandır 'barış' kelimesinin hızlı bir dolaşımına şahit olduk, ancak ne yazık ki, söylemler arasındaki çelişkilerin birçok kötü örneği olduğundan ve gerçekte sahada yaşananlardan dolayı sahip olduğu anlamını ve değerini neredeyse kaybediyor. Türkiye tüm ülkelerle barış arayışında olduğu konusunda her zaman ciddi ve samimi oldu, bu tür tutarsızlıkların korkunç sonuçlarına ilişkin tüm tarafları uyardı. Belgelere 'barış anlaşması' adını vermek, sahadaki çatışmaları gerçekten sonlandırmayacaksa anlamsız." Türkiye ve Arap Dünyası Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam Türkiye ile Arap dünyası arasındaki ilişkiler için de "Biz komşuyuz. Arap dünyasının neresinde olursanız olun, Amman, Riyad veya Abu Dabi'de birkaç saat içinde İstanbul'a varabilirsiniz veya tam tersi.
Abu Dabi - 2.10.2020
ABD, BAE ve İsrail arasında enerji alanında ortak strateji anlaşması
BAE, ABD ve İsrail'in enerji alanında somut sonuçlar veren pratik adımlara odaklanmanın önemini kabul ettiğine işaret edilen bildiride, Washington, Abu Dabi ve Tel Aviv'in "yenilenebilir enerji, enerjinin verimliliği, petrol, doğal gaz kaynakları ve tuzdan arındırma teknolojileri gibi alanlarda daha çok koordinasyon sağlamaya teşvik etme konusunda anlaştığı aktarıldı.
Abu Dabi - 30.9.2020
BAE hayatını kaybeden Kuveyt Emiri için 3 günlük yas ilan etti
Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın hayatını kaybetmesi nedeniyle 3 günlük yas ilan edildi.
Abu Dabi - 29.9.2020
BAE ve Bahreyn halkları İsrail ile normalleşmeye karşı
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Normalleşmeyle Mücadele Birliğinden Hamed eş-Şamisi, Körfez halklarının İsrail'le normalleşmeye karşı olduğunu, ancak Abu Dabi yönetiminin yıllardır yürüttüğü güvenlik politikası sonucu BAE'de normalleşme karşıtı seslerin yükselmesinin engellendiğini söyledi.
Abu Dabi - 27.9.2020
BAE'den İsrail'le normalleşmeye karşı çıkan şaire seyahat yasağı
Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) şair Zabya Hamis, İsrail'le normalleşme anlaşmasına karşıt tutumu nedeniyle Abu Dabi hükümetinin kararıyla seyahat etmesinin engellendiğini belirtti.
Abu Dabi - 25.9.2020
İsrail gazetesi, Sudan ve Umman'ın da normalleşme anlaşması imzalayacağını iddia etti
Sudanlı yetkililer, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunu görüşmek üzere bu hafta ABD'li yetkililerle BAE'de bir araya gelmişti. Uluslararası basında çıkan haberlerde, Abu Dabi'deki görüşmelerin sonuçsuz kaldığı kaydedilmişti.
Abu Dabi - 24.9.2020
Sudan İsrail ile barış anlaşması imzalayacağı iddialarını yalanladı
Sudanlı yetkililer, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunu görüşmek üzere bu hafta ABD'li yetkililerle BAE'de bir araya gelmişti. Uluslararası basında çıkan haberlerde, Abu Dabi'deki görüşmelerin sonuçsuz kaldığı kaydedilmişti.
Abu Dabi - 24.9.2020
İsrail'in BM Daimi Temsilcisi: "İsrail'in bir başka Arap ülkesiyle daha barış anlaşması...
Sudanlı yetkililer, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunu görüşmek üzere bu hafta ABD'li yetkililerle BAE'de bir araya gelmişti. Uluslararası basında çıkan haberlerde, Abu Dabi'deki görüşmelerin sonuçsuz kaldığı kaydedilmişti.
Abu Dabi - 24.9.2020
Son dakika haberleri: Yemenli yetkili: "BAE, Sokotra Adası'nda askeri üs inşasına başladı"
BAE'nin Sokotra'daki şüpheli faaliyetleri Abu Dabi destekli GGK milislerinin ayaklanmasının, Sokotra Adası'nı ele geçirmesinin ve yerel makamları bölgeden çıkarmasının ardından BAE'nin adadaki şüpheli faaliyetlerine dikkati çeken Kıyzan, "BAE, Yemen hükümetinin bilgisi dışında adaya yabancı uzmanlar taşıyan uçuşlar düzenlemek ya da onlara Yemen topraklarına giriş için giriş vizesi vermek gibi Sokotra'da şüpheli faaliyetler yürütüyor.
Abu Dabi - 23.9.2020
BAE, Filistin topraklarındaki yerleşim birimlerini destekleyen bazı İsrailli kurumlarla anlaşmalar...
OHCHR'nin açıkladığı listede yer alan İsrail'in en büyük bankalarından Bank Leumi; Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük bankası First Abu Dabi Bank'ın (FAB) yanı sıra Dubai'de bulunan Emirates NBD Bank ve Abu Dabi İslami Bankası ile anlaşmalar imzaladı.
Abu Dabi - 21.9.2020
ANALİZ – Filistin davasına yeni bir suikast hazırlığı
Arap dünyasındaki karanlık işlerin adamı: Dahlan Bilindiği gibi Dahlan 2011 yılında Filistin'den kaçtıktan sonra BAE'ye yerleşti ve Abu Dabi'de Veliaht Prens Muhammed bin Zayid En-Nahyan'ın siyasi danışmanlığını üstlendi.
Abu Dabi - 20.9.2020
İsrail gazetesi: İsrailli ve Sudanlı yetkililer Abu Dabi'de ilişkilerin normalleştirilmesini...
İsrailli ve Sudanlı yetkililerin, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi konusunu görüşmek üzere bugün Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bir araya geleceği belirtildi.
Abu Dabi - 19.9.2020
Yemen'de BAE ve Bahreyn'in İsrail ile normalleşmesi protesto edildi
BAE destekli Güney Geçiş Konseyi (GKK) güçlerinin kontrolündeki kentte Filistin'e destek veren göstericiler, ellerinde Abu Dabi ve Manama yönetimlerine tepki içerikli pankartlar taşıdı.
Abu Dabi - 19.9.2020
Saib Ureykat: "Normalleşmecilerin kabul ettiğini kabul etsem, birkaç saat içinde anlaşma imzalardım"
Manama ve Abu Dabi'nin hatalarına işaret eden Ureykan, Kudüs ve sığınmacıların haklarını düşürdüklerini, Batı Şeria'nın yüzde 33'ünde taviz verdiklerini aktardı.
Abu Dabi - 18.9.2020
Son dakika... EPDK Kurul Üyesi Çiçek, ERRA yönetim kurulu üyeliğine seçildi
Tayland'ın Enerji Düzenleme Komisyonunun tam üyeliğe, Abu Dabi Enerji Dairesi, Cezayir Elektrik ve Gaz Düzenleme Komisyonu, Doğu Afrika Enerji Düzenleyicileri Birliği ile Fransa Enerji Düzenleme Komisyonunun ortak üyeliğe kabul edildiği genel kurulda, yönetim kurulu üyelerinden Melikidze ERRA başkanlığına, Sagvari ise başkan yardımcılığına seçildi.
Abu Dabi - 17.9.2020
Libya hükümeti, Fransa'nın Türkiye'ye karşı girişimlerini başarısızlığa uğratıyor
Hafter, 2017'den bu yana Serrac ile Paris'te, İtalya'nın Palermo kentinde ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de görüştü, Ocak 2020'de Moskova ve Berlin'de toplantılara katıldı.
Abu Dabi - 17.9.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman: "Abbas'ı Dahlan ile değiştirmeyi düşünüyoruz"
Hakkındaki "Arafat'ı öldürdüğü ve görevi süresince zimmetine geçirdiği paralarla bir servet elde ettiği" iddiaları nedeniyle Dahlan, 2011'de Batı Şeria'yı terk ederek BAE'nin başkenti Abu Dabi'ye yerleşti.
Abu Dabi - 16.9.2020
Son dakika haber | Abu Dabi Yatırım Ofisi, İsrail'de temsilcilik açtı
Son dakika haberine göre Abu Dabi Yatırım Ofisi (ADIO), İsrail'in başkenti Tel Aviv'de temsilcilik açtı.
Abu Dabi - 16.9.2020
İsrail'in BAE ve Bahreyn'le yaptığı anlaşmalarda "iki devletli çözüm" yok, "Yüzyılın Anlaşması" var
BAE'nin güvenlik taahhüdü BAE'nin İsrail ile imzaladığı anlaşma, Abu Dabi'nin İsrail'e yönelik herhangi bir saldırıya karşı güvenlik taahhüdünü içeriyor.
Abu Dabi - 16.9.2020
BAE ve İsrailli şirketler limanlar konusunda ön anlaşma imzaladı
Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından destelenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi Başkan Yardımcısı Hani bin Berik, 14 Ağustos'ta Twitter hesabından yaptığı açıklamada, BAE-İsrail normalleşme anlaşmasını Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid tarafından alınmış "cesur bir karar" olarak nitelendirmişti.
Abu Dabi - 16.9.2020
Yemen'de BAE destekli güçler, İsrail ile normalleşmeyi eleştiren vaizi alıkoydu
Yerel güvenlik kaynaklardan alınan bilgiye göre, BAE tarafından desteklenen ayrılıkçı GGK milisleri ülkenin güneyindeki Aden vilayetinde Abu Dabi ve Tel Aviv arasındaki normalleşmeyi eleştiren vaiz Yasir el-Azzani'yi kaçırdı.
Abu Dabi - 16.9.2020
İsrail'de BAE ve Bahreyn bayrakları sökülerek yerlerine Filistin bayrağı asıldı
Tel Aviv'in Abu Dabi ve Manama yönetimiyle dün Beyaz Saray'da imzaladığı ilişkileri normalleştirme anlaşması için Netanya kentindeki bir köprüye asılan BAE ve Bahreyn bayrakları İsrailli aktivistler tarafından protesto amacıyla indirildi.
Abu Dabi - 16.9.2020
Fetih yetkilisinden "BAE, 2010'dan bu yana Filistin'i boykot ediyor" açıklaması
Filistin Devlet Televizyonu'na konuşan Rucub, BAE'nin 2010 yılından bu yana Filistin'i boykot ettiğini ve Abu Dabi'deki Filistin büyükelçisinin hiçbir ulusal güne davet edilmediğini belirtti.
Abu Dabi - 14.9.2020
Dubai bankası ile İsrail bankası arasında işbirliği anlaşması imzalandı
BAE'nin en büyük bankası First Abu Dabi Bank da (FAB), 2 Eylül'de İsrail finansal kurumlarıyla işbirliği için görüşmelere başlayacağını duyurmuştu.
Abu Dabi - 13.9.2020
Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar, AA'nın sorularını yanıtladı: (4)
Akar, "Dolayısıyla istedikleri kadar tahrikte bulunsunlar bir yere varamayacaklar. Bir taraftan Hafter'i destekleyeceksiniz, bir tarafan PKK, YPG'yi destekleyeceksiniz. Nerede kaldı özgürlük, nerede kaldı adalet, nerede kaldı kardeşlik. Bizzat Fransız kültürüne ihanet ediyorlar yaptıkları eylemler, söyledikleri söylemlerle. Bunlar için söyleyeceğim son söz, entellektüel namus. Siz şimdi Manş'ta İngiliz adalarına karşı bir takım ifadelerde bulunacaksınız, oradaki adaların Fransa'ya 15 kilometre, İngiltere'ye 150 kilometre mesafedeki adaların herhangi bir şekilde kara sularından başka, deniz yetki alanı olmayacağını iddia edeceksiniz, aynı kişiler oradan kalkacaklar, buraya geldikleri zaman Meis'e 40 bin kilometrekarelik bir deniz yatağını düşürecekler. Bunu kimse kabul etmez. Bunun akılla, mantıkla hiç alakası yok. Biz akla, mantığa davet ediyoruz bu tarafları, Sayın Macron'u." "Müttefiklik ruhuna yakışmaz" "ABD, Doğu Akdeniz konusunda sessiz bir politika uyguluyor. Son bir hamle ile geçen hafta Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yönelik silah ambargosunun kısmen kaldırılması meselesi vardı. Dün de Pompeo, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ni ziyaret etti. Amerika'nın tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz bu konuda, Türkiye'nin yanında mı, yoksa daha itidalli bir yerde mi duruyor?" sorusu üzerine Akar, şunları kaydetti: "Biz kendi kendimize yeteriz. Kendi göbeğimizi kesmek için elimizden gelen neyse, Cumhurbaşkanımızın da zaman zaman söylediği gibi, milli ve yerli savunma sanayimizle, asker ve sivil milli birlik ve beraberliğimizle, bir bütün halinde, 83 milyon olarak kendi işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Diğer taraftan da bu gelişmeleri fazla abartmamak lazım. Aynı Pompeo, yine yaptığı açıklamada, politika değişikliği olmadığını ifade ettiler. Zaman zaman konjonktür olarak bazı şeyler yapılabilir, ortada uzun vadede politikanın değişmemesini bekliyoruz. Bu yapılacak uygulamalar, silah ambargosunun kaldırılması gibi uygulamalar, barışa, çözüme değil, çözümsüzlüğe götürecek. Müttefiklik ruhuna yakışmaz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hakkı, hukuku dururken, 2004'te Birleşmiş Milletler'in çözümüne biz 'evet' demişken, bugünlerde bunların hepsi unutulup hala, bu konularda inatçı olan bir başka gruba bir şekilde destek sağlar görüntüler verilmesini müttefiklik ruhuna aykırı olduğunu, bizi barışa götürmeyeceğini, buradaki sıkıntıyı daha da arttıracağını herkesin bilmesi lazım. Önümüzdeki günlerde bu yanlışların da düzeltileceğini ummak istiyoruz." "Fransa, Abu Dabi Hafter'e destekler sağlıyorlar" Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter yönetimine silah desteğinin devam ettiğinin ve bu durumun Libya'daki barış sürecini nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine Bakan Akar, Hafter grubunun saldırgan, kural tanımaz saldırıları sonucunda Sayın Saraç tarafından şahsen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazıldığını, İngiltere, İtalya, Amerika, Cezayir ve NATO'ya mektup gittiğini söyledi.
Abu Dabi - 13.9.2020
Son dakika haber | Yemenli hükümet yetkilisinden, "işgalci devlet" dediği BAE'nin ülkeden çıkarılması çağrısı
Son BAE askeri Yemen'den çıkarılana kadar Abu Dabi yönetimine direniş ve savaşla karşılık verilmesi gerektiğini aktaran Rahbi, Sokotra Adası'nın tamamen BAE kontrolüne geçtiğini belirterek, BAE'ye adayı Yemen'den ayırmaya çalışma ve orada askeri üsler inşa etme suçlaması yöneltti.
Abu Dabi - 13.9.2020
İsrail Weizmann Bilim Enstitüsü, BAE'deki Yapay Zeka Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı
Enstitü Başkanı Chen önderliğinde bir İsrail heyetinin gelecek hafta anlaşmanın ayrıntılarını ve uygulama yollarını görüşmek için Abu Dabi'yi ziyaret etmesi bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abu Dabi Haberleri | Abu Dabi Haber - Haberler - Abu Dabi haberleri, son dakika abu dabi haber ve gelişmeleri burada. İsrail'den Dubai'ye uçuşlar 2021 başında başlayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:36:39. #1.14#
title