Varlık Fonu Haberleri

Varlık Fonu haber, Varlık Fonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Varlık Fonu - 06.01.2021
EY Türkiye, "Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporu"nu açıkladı
Rapora göre, Türkiye'de işlem sayısı 209 ile 2019 yılına paralel seyrederken, işlem hacminde ise 6,9 milyar dolar ile yüzde 153 artış yaşandı. EY Türkiye 2020 yılında şirket birleşme ve satın alma işlemlerini değerlendirirken, Türkiye Varlık Fonu (TVF) kaynaklı işlemleri, Bilişim sektörünün payının artmasını ve başlangıç aşamasındaki girişimler açısından bir ekosistem oluşmaya başlamasını ön plana çıkardı.
Varlık Fonu - 06.01.2021
EY: Birleşme-satın almalar dünyada düştü, Türkiye'de arttı
EY Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, 2020 yılında şirket birleşme ve satın alma işlemleri değerlendirilirken; Türkiye Varlık Fonu (TVF) kaynaklı işlemler, bilişim sektörünün payının gittikçe artması, başlangıç aşamasındaki girişimler açısından bir ekosistem oluşmaya başlaması ön plana çıkarıldı.
Varlık Fonu - 04.01.2021
Türkiye'de 2020'de 6,9 milyar dolarlık şirket birleşmesi ve satın alma kaydedildi
Teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörü öne çıktı Müşfik Cantekinler, 2020 yılında küresel trendlere paralel olarak dijitalleşmenin yükselmesiyle hem işlem sayısı hem de işlem hacmi bazında teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörünün öne çıktığını, bu sektördeki en büyük işlemin Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) Turkcell hisselerinin yüzde 26,2'sini 1,8 milyar dolar bedelle satın alması olduğunu söyledi.
Varlık Fonu - 04.01.2021
Deloitte Türkiye, "2020 Yılı Birleşme ve Satın Almalar Raporu"nu açıkladı Açıklaması
Unicorn ve Türkiye Varlık Fonu işlemleri ön plana çıktı Rapora göre birleşme ve satın alma işlemlerinde bir kez daha erken aşama yatırımlarındaki hareketlilik dikkati çekti.
Varlık Fonu - 04.01.2021
3 Ocak 2021 Haberleri
3 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Varlık Fonu - 03.01.2021
Son dakika haber: CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan SMA hastası çocuklar için paylaşım Açıklaması
Son dakika haberleri: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon lira, SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın.
Varlık Fonu - 31.12.2020
SPK'den aracı kurumlarca yapılacak repo ve ters repo işlemleri tebliğinde değişiklik
Böylece Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi ve Türkiye Varlık Fonu'nun ihraç ettiği borçlanma araçları, Türkiye'de yerleşik ihraççılar tarafından yurt içinde veya dışında ihraç edilmiş gayrimenkul sertifikaları ve projeye dayalı menkul kıymetler ile serbest fonlar hariç olmak üzere yatırım fonlarının katılma payları, söz konusu finansal araçların kapsamına alındı.
Varlık Fonu - 31.12.2020
Dolar 7.37 lira, euro 9.05 lira, sterlin 10.04 lirada
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tebliğine göre, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ ve Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) ihraç ettiği borçlanma araçları, aracı kurumlar tarafından repo ve ters repo işlemlerine konu edilebilecek finansal araçlar arasına eklendi.
Varlık Fonu - 24.12.2020
Çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, yılbaşı biletini göstererek 7 bin 60 liranın üzerindeki ikramiyelerden yüzde 20 vergi alınmaya başlandığını ancak bunun kamuoyuna açıklanmadığını söyledi. Türkiye Varlık Fonu eliyle Sisal Şans'a ait internet sitesinde "yerli Las Vegas" inşa edildiğini öne süren Yavuzyılmaz, "talih kuşunun hayatını kaybettiğini" belirterek başsağlığı diledi.
Varlık Fonu - 19.12.2020
2021 Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi: Bütçe görüşmeleri "diktatör" tartışmasıyla tamamlandı
"'Kaynak nerede?' derseniz işte saydık, rantçı yandaşın cebinde duruyor. 5 tane şirketin, orada duruyor. Biz halk için kullanacağız. Kamu zararı yaratan, haksız kazanç ortaya çıkartan, hukuksuzca yapılan projeleri kamulaştıracağız. Adına, 'Varlık Fonu' denilen, kimsenin içinde ne olup bittiğini göremediği, denetlenemeyen bir aile şirketi kurdunuz.
Varlık Fonu - 17.12.2020
CHP'li Özel, muhalefete "beşinci kol" demenin demokraside yeri olmadığını belirtti
Varlık Fonu Denetim Raporunun TBMM'ye gelmemesini de eleştiren Özel, "İkinci yılında da kendi kanunlarına uymayan bir Saray iktidarı var.
Varlık Fonu - 16.12.2020
Son dakika haberi: Finansal piyasalarda 2020 böyle geçti (2)
Türkiye Varlık Fonu, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin yüzde 26,2 oranında hissedarı oldu.
Varlık Fonu - 16.12.2020
Finansal piyasalarda 2020 böyle geçti (4)
Öte yandan Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında, Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının QIA'ya devrini içeren işlem tamamlandı.
Varlık Fonu - 15.12.2020
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığının 2021 yılı bütçesini sundu: (3)
Oktay, Borsa İstanbul'un Türkiye Varlık Fonu uhdesindeki yüzde 10'luk hissesinin Katar Yatırım Otoritesine satılmasıyla ilgili eleştirileri hatırlatarak, şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde uluslararası yatırımcıları Türkiye'ye çekmek için azami gayret sarf ediyor ve aynı zamanda Türk yatırımcıların yurt dışında yatırım yapmalarını da destekliyoruz.
Varlık Fonu - 15.12.2020
Son dakika haberleri: "Türkiye'yi dışa bağımlılıktan kurtaracak gelişmiş hava savunma sistemlerini geliştiriyoruz"
Borsa İstanbul'un Türkiye Varlık Fonu uhdesindeki yüzde 10'luk hissesinin Katar Yatırım Otoritesi'ne satılmasıyla ilgili değerlendiren Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde uluslararası yatırımcıları Türkiye'ye çekmek için azami gayret sarf ediyor ve aynı zamanda Türk yatırımcıların yurt dışında yatırım yapmalarını da destekliyoruz.
Varlık Fonu - 15.12.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Bugün Türkiye'yi dışa bağımlılıktan kurtaracak gelişmiş hava savunma sistemlerini geliştiriyoruz"
Borsa İstanbul'un Türkiye Varlık Fonu uhdesindeki yüzde 10'luk hissesinin Katar Yatırım Otoritesi'ne satılmasıyla ilgili değerlendiren Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde uluslararası yatırımcıları Türkiye'ye çekmek için azami gayret sarf ediyor ve aynı zamanda Türk yatırımcıların yurt dışında yatırım yapmalarını da destekliyoruz.
Varlık Fonu - 15.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel, TVF'nin 2019 yılı hesaplarının denetim raporunu sordu Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Varlık Fonuna (TVF) ilişkin 2019 yılı denetim raporunun TBMM'ye gelmemesinin nedenini sordu.
Varlık Fonu - 13.12.2020
Son dakika haberi! TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Şeffaflık ve hesap verebilirliğin sıfırın altında olduğunu, bilgi kaçırıldığını ve gizlendiğini savunan Emecan, "İktidarın 16 yıl boyunca örtülü ödenek harcaması 17,5 kat artmış. Varlık Fonu altındaki birçok şirketin, birçok kurumun Sayıştay denetiminden kaçırıldığını görüyoruz.
Varlık Fonu - 09.12.2020
Son dakika haber | Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma Bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elde ettiği gücü paylaşmak istemediğini savunan Bahşi, "Kuvvetler ayrılığı ilkesini de kabul edemiyor. Bu düşüncede olsaydı Türkiye'nin son kıymetli varlıklarını elinde toplayan Varlık Fonu'nun başkanlığına kendisini atamazdı, her türlü faaliyetlerini ticari sır kapsamına almazdı, işlemlerini Meclis, Sayıştay ve yargı denetimi dışına çıkarmazdı.
Varlık Fonu - 09.12.2020
Son dakika haberleri... Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, önceki hafta Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Fonu arasında Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının devri için anlaşmaya varıldığının duyurulduğunu anımsatarak anlaşma kamuoyuna duyurulduğu günden beri Türkiye'deki bir kesimin, "katar katar" kabus görmeye başladığını söyledi.
Varlık Fonu - 08.12.2020
Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulu'nda
"Bizdeki Varlık Fonu gelecek kuşaklara borç bırakıyor" Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki de Sayıştay'ın en önemli özelliğinin, bağımsızlığı olduğunu, Sayıştay'ın bağımsızlık kapasitesine inandıklarını söyledi.
Varlık Fonu - 08.12.2020
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: "Dijital dönüşümde öncü olmaya devam edeceğiz"
"Turkcell'in hedefleri değişmedi, TVF tarafından da desteklenir hale geldi" Turkcell Genel Müdürü Erkan, Türkiye Varlık Fonu'nun Turkcell hisselerini devralmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak, şunları söyledi: "TVF, Turkcell'e yatırım yapmak zorunda değildi, çünkü Turkcell bir kamu şirketi değildi.
Varlık Fonu - 07.12.2020
Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulunda 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (2)
Kanun çıkarmışız. Merkez Bankası gelecek Plan ve Bütçe Komisyonuna yılın belli dönemlerinde açıklama yapacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, Sayıştay, Hazine ve Maliye Bakanı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı, Doğal Afet Sigortaları Kurumu Başkanı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı, Sigortacılık ve Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, TÜİK ve Türkiye Varlık Fonu gelecek TBMM'ye bilgi verecek.
Varlık Fonu - 04.12.2020
Çin ile bağlantıları Norveç Merkez Bankası Başkan Yardımcısını istifaya zorladı
Norveç Merkez Bankası tarafından idare edilen Norveç Varlık Fonu'nun değeri 1,2 trilyon dolar.
Varlık Fonu - 02.12.2020
TBMM Genel Kurulu
Genel Kurul'da önce İYİ Parti'nin "Türkiye Varlık Fonu"na ilişkin grup önerisi görüşüldü.
Varlık Fonu - 02.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye Varlık Fonu Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Sönmez'in, çok iyi bir değere Borsa İstanbul'un Katarlılara satıldığını söylediğini aktaran Özel, "Tek alıcının olduğu bir piyasada alıcı mı avantajlıdır, satıcı mı? Katar'dan başka size dolar swap açan var mı? Dünyaya bunu açsaydın ya.
Varlık Fonu - 02.12.2020
Karamollaoğlu'ndan "asgari ücretteki vergiler kaldırılsın" önerisi
Karamollaoğlu, bir gazetecinin, Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi arasında yapılan Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının devri işlemine ilişkin sorusuna, "Beni endişeye sevk eden husus, Borsa İstanbul'un içinde Türkiye'nin Kalkınma ajanslarının malvarlığının en önemli unsurlarının yer alması.
Varlık Fonu - 01.12.2020
BIST100 yüzde 3.25 yükseldi, dolar 7.84 lirada
Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,287 ve 1,326 puan arasında dalgalandığı Salı gününü yüzde 3.25 artışla 1,325.29 puanda tamamladı. Kapanışta BIST Sanayi Endeksi yüzde 2.81, BIST Mali Endeks yüzde 3.55, BIST Hizmetler Endeksi yüzde 2.49 artıdaydı.  Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında, Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının QIA'ye devrini içeren işlem tamamlandı.
Varlık Fonu - 01.12.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Bu ne demektir? Biz onun korkuluyu rüyasıyız." diyen Kılıçdaroğlu, Varlık Fonu'nun neden Sayıştay'ın denetimine tabi olmadığını, başkanlığını neden Cumhurbaşkanının yaptığını sordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Varlık Fonu Haberleri | Varlık Fonu Haber - Haberler - Varlık Fonu haberleri, son dakika varlık fonu haber ve gelişmeleri burada. EY Türkiye, Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporunu açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 04:26:53. #1.15#
title