Haberler

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları var

Güncelleme:

CHP'nin Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe, yarın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir görüşme gerçekleştirecek. Temmuz'dan itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması gerektiğini aktaracaklarını belirten Karatepe, emekli maaşlarını da gündeme getirip Şimşek'e "Enflasyon oranına refah payı eklenerek aylıkların artırılması gerektiğini söyleyeceğiz" diye konuştu.

CHP'nin Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe, 24 Haziran Pazartesi günü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşecek. CHP'li Karatepe ve Bakan Şimşek arasında yapılacak görüşmede masa herkesi ilgilendiren önemli konular bulunuyor.

BAKAN VE GÖLGE BAKANLAR BİR ARAYA GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ardından Erdoğan'dan dikkat çeken bir öneri geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in CHP'nin gölge kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan sorumlu olan Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile görüşmesini önerdi. İki lider bu konu üzerinde anlaşmaya vardı.

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları varCHP'nin Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe

GÜNDEMDE PEK ÇOK KONU BAŞLIĞI OLACAK

Yalçın Karatepe, görüşmede gündeme getirmeyi planladığı başlıkları Cumhuriyet'e paylaştı. Bu görüşmenin AK Parti ile ortak bir ekonomi programı hazırlığı anlamına gelmediğini vurgulayan Karatepe, vatandaşların asgari ücrete ve emekli maaşlarına beklediği zammı, artırılması istenen tarımsal destekleri, TÜİK verilerini, KÖİ projelerini ve Varlık Fonu'nu gündeme getireceklerini söyledi.

"ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYECEĞİZ"

İktidarın, "Asgari ücrete artış yapmayacağız, emekli aylıklarındaki artışı sınırlı tutacağız" açıklamalarını hatırlatan Karatepe, "Biz yoksullaştırıcı ekonomi politikalarının karşısında olduğumuzu ifade edeceğiz. Temmuzdan itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması gerektiğini söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Emekli maaşlarını gündeme getireceğini belirten Karatepe, "Enflasyon oranına refah payı eklenerek aylıkların artırılması gerektiğini söyleyeceğiz" dedi.

BAKAN ŞİMŞEK'E "VERGİDE ADALET" ÖNERİSİ

Vergide adalet önerisini anlatacaklarını belirten Yalçın Karatepe, "Bugün vergi gelirinin üçte ikisi dolaylı vergilerden oluşuyor. Bu adil olmayan bir vergi. Başta kurumlar vergisi olmak üzere ciddi vergi artışlarının zorunlu olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

"TARIM DESTEKLER YETERSİZ KALDI"

Karatepe, çay ve hububat fiyatları gibi açıklanan tarımsal desteklerin yetersiz kaldığını ileteceklerini söyledi. Karatepe, "Mevcut kanunlar diyor ki tarımsal destekler milli gelirin yüzde 1'inden az olamaz. AK Parti döneminde bu düzenlemeye hiç uyulmadı" dedi.

Çok tartışılan TÜİK verilerinin de bir diğer başlık olacağını aktaran Karatepe, "KÖİ projelerinin kamuya çok büyük yük olduğunu söyleyeceğiz" dedi.

Karatepe, Varlık Fonu'na ilişkin eleştirilerini ileteceklerini ve bunun zamanla tasfiye edilmesi gerektiğini söyleyeceklerini de belirtti.

"ŞİMŞEK'E PARAYI NEREDEN BULABİLECEKLERİNİ GÖSTERECEK"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya'da yaptığı konuşmada "Önümüzdeki pazartesi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, Mehmet Şimşek'e gidip parayı nereden bulabileceklerini gösterecek. 22 yıllık AKP iktidarının yükünü sırtlanacak halimiz yok. Yanlışına doğru diyecek halimiz yok. Onların hatasını düzeltmek için onlara yanaşacak halimiz yok. Doğrusunu biliyoruz. Biz zenginlerin, para kazananların yüksek vergi vereceği, az kazananın az vergi vereceğini, hiç para kazanmayanın hiç vergi vermeyeceği bir sistemi savunuyoruz. Onlar yüz liralık verginin 65 lirasını emeklilikten, sudan, doğal gazdan, sudan, sütten, bebek bezinden alarak maalesef garibandan topluyorlar. Mehmet Şimşek, senin önceliğin vatandaş mı yandaş mı? Sen müteahhitten yana mısın, Yazıhanlı kayısı üreticisinden yana mısın? " ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com / Eymen Dursun - Politika

Hazine ve Maliye Bakanlığı Enflasyon farkı Yalçın Karatepe Mehmet Şimşek Asgari Ücret Refah Zam Finans Politika Ekonomi Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

500

Yorumlar (21)

Erdal Eres:

İş adamlarından 750 milyar silin vergi borcunu tahsil etsin vatandaşa ve memurdan elini çekmesini şöyle. Geldi geleli vergilerden başka birşey görmedik.

165
5
yanıtYanıtla
Kurt Savaş:

Biri faizci bakan diğeri çayı demli seven bir parti başkanı. güzel bir gölge oyunu olur iyi seyirler.

yanıt11
yanıt20
YalancıSavar:

Ülkemizde yerlisi alternatifi bulunan ürünleriin yurt dışından ithaline ek vergi getirin. ülkede bisküvi var Migros carfoursa Yunanistan dan bisküvi ithal ediyor? Döviz yurt dışına gidiyor ne için. Türkiye de üretilmeyen bir ürün olsa amenna.

91
5
yanıtYanıtla
Onemli Degil:

Ayni Standartlarda Yap, Ayni Fiatlarda Sat..TC Ciftliginde Isler Kesat Gidiyor Galiba ?

yanıt13
yanıt6
wqwq wwqw:

Özgür özel sana sesleniyorum sen asgari ücreti napacan emekliyi napayacn getir erken seçimi geç başa kendin yap su taşımak senin işin değil millet ilk defa fırsat verdi partinize tam zamanı değilmi kendin yap kendin yoksa sendemi hizmetçisini erken seçimi bile söyleyemiyorsun

50
10
yanıtYanıtla
Kenan Tepretoğlu:

Bu sıcakta gölge bakanlık ta iyi iş he serin serin :)

40
10
yanıtYanıtla
Yakup SGZ:

M Şimşek Zengine Faizle sermeye arttırımı yapıyor Fakiride zam vergi ile adeta boğarak nefesini kesiyor

46
3
yanıtYanıtla
şahabettin Ayyıldız:

Zerre kadar bu memleketi düşünen yok bunlar teferruat

37
0
yanıtYanıtla
Düsünür:

Bunlardan daha onemlisi karbon ayak izi vergisi var. Bunlari neden konusmuyorsun. Bu karbon ayak izi vergisi geldiginde paran olsada paranin hic bir hukmu olmayacak.

22
1
yanıtYanıtla
şahabettin Ayyıldız:

Gördük bağ yedik üzüm, zerre kadar beklentisi olan varmı

19
1
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title