Şehit Haberleri

Şehit haber, Şehit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şehit - Bugün
Şehit aileleriyle anlamlı buluşma
22 EYLÜL 2021BASIN BÜLTENİŞehit ailelerinden anlamlı buluşmaBURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında çeşitli tarihlerde hain terör örgütüyle mücadelede şehit düşen kahramanların ailelerini anlamlı bir etkinlikte buluşturdu.
Şehit - Bugün
Son dakika haber: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından şehit yakını ve gazilere yönelik yardım başvuruları hakkında bilgilendirme
Gelen son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şehit yakını ve gazilerin süreklilik arz etmeyen temel ihtiyaçlarının karşılandığını, başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabileceğini bildirdi.
Şehit - Bugün
Son dakika haber... Kavgaya müdahale eden polisi şehit eden sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis
Son dakika haberi... Bursa'da, geçen yıl iki grup arasında çıkan kavgaya müdahale eden polis memuru Erman Özcan'ın silahla vurularak şehit edilmesi ve aynı olayda 2 kişinin de öldürülmesine ilişkin biri tutuklu 18 sanık hakkındaki yargılama tamamlandı.
Şehit - Bugün
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziler Günü etkinliğinde konuştu Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Önce TBMM Başkanı Sayın Şentop'a açık çağrıda bulunuyorum, sonra da bütün siyasi parti genel başkanlarına açık çağrıda bulunuyorum, şehit yakınları ve gaziler arasında var olan farklılıkların tümünü giderme konusunda gelin ortak bir çalışma yapalım." dedi.
Şehit - Bugün
Son dakika haberi | Anayasa Mahkemesinden terör örgütü propagandasından mahkum olan kişinin hak ihlali başvurusuna ret
Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Gaziantep'te bir üniversitenin öğrencisi olan başvurucu, 4 ayrı tarihte üniversitede meydana gelen eylemlerde yer aldı, bu eylemlerde PKK elebaşı lehine sloganlar atıldı. Söz konusu eylemlerde ayrıca, Dağlıca'da 13 askerin şehit edilmesine ilişkin PKK tarafından marş haline getirilen şarkı eşliğinde de halay çekildi.
Şehit - Bugün
Libya Başbakanı Dibeybe'den "güvenoyu" tepkisi: "Bize engel çıkaranlar sadece savaş, yıkım istiyor"
Ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Akile Salih'in başkanlığını yaptığı TM'nin "güvenoyu" kararını protesto etmek için başkent Trablus'taki Şehitler Meydanı'nda gösteri düzenleyen kalabalığı ziyaret eden Dibeybe, buradaki göstericilere hitap etti.
Şehit - Bugün
Olcay: "Hiç kimse ülkemizin huzurunu bozamayacak"
15 Temmuz Şehit ve Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu ve 15 Temmuz Konfederasyonu Başkanı Mefahir Olcay, Adana'da terör mağdurları ile buluştu.
Şehit - Bugün
Son dakika haberi | Kaçarken kayalıklardan düşen terörist yakalandı
Son dakika haberler... Diyarbakır'da, polis memuru Nazım Tuncer'in şehit olduğu ve bir polis memurunun yaralandığı terör saldırısına ilişkin aranan teröristlerden biri daha yakalandı.
Şehit - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya 5'ten büyüktür
Dünya üzerinde Kovid-19 aşı dağılımı adaletsizliğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; "Aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olması insanlık adına yüz kızartıcıdır. Özellikle bu salgının küresel bir felaketin üstesinden ancak uluslararası işbirliği ve dayanışmayla gelinebileceği açıktır. Tüm ülkeler bu salgından kurtulmadan herhangi bir ülkenin tek başına güvenle hayatını sürdürmesi mümkün değildir. Genel Kurul'da ortaya çıkacak iradenin bu hakikatin anlaşılması bakımından bir dönüm noktası olmasını temenni ediyoruz. Salgın döneminde küresel işbirliğinin önemi yanında tıp biliminin ulaştığı yüksek seviyeyi de görme imkanı bulduk. Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan ilk aşının Almanya'da yaşayan Türk kökenli iki bilim insanı tarafından geliştirilmesinden gurur duyduk. Türkiye olarak 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' inancıyla ilk günden itibaren elimizdeki imkanları dost ve kardeşlerimizle paylaşmaya çalıştık. Bir taraftan vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunarken diğer taraftan da  159 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa tıbbi yardım gönderdik. Bu vesileyle yerli aşımız Turkovac'ı milletimizle birlikte bütün insanlığın istifadesine sunacağımızı buradan ifade etmek istiyorum. Dünya Sağlık Örgütü'nün güçlendirilmesini ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini destekliyoruz." 'AFGAN HALKINA KARŞI KARDEŞLİK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ' "'Ben yaptım oldu', bu mantıkla hareket edildiğinde bunun faturasını sadece belli başlı ülkeler değil, tüm insanlık ödemektedir. Sahadaki gerçekleri ve sosyal dokuyu dikkate almayan, dayatmacı yöntemlerle meselelere çözüm üretilemeyeceği en son Afganistan'da hem de çok acı bir şekilde görülmüştür. Afganistan halkı, 40 seneden fazladır süren istikrarsızlık ve çatışmaların sonuçlarıyla baş başa bırakılmıştır. Siyasi süreçten bağımsız olarak Afganistan'ın uluslararası camianın yardımına ve dayanışmasına ihtiyacı bulunuyor. Ülkede bir an önce barış, istikrar ve güvenliğin tesis edilerek Afgan halkının huzura kavuşmasını temenni ediyoruz. Türkiye olarak bu zor günlerinde Afgan halkına karşı kardeşlik görevimizi yerine getirmeyi sürdüreceğiz." 'DEAŞ'LA GÖĞÜS GÖĞÜSE ÇARPIŞAN VE BU TERÖR ÖRGÜTÜNÜ HİZMETE UĞRATAN TEK NATO MÜTTEFİKİYİZ' "Suriye'de, tüm dünyanın gözlerinin önünde yüzbinlerce kişinin ölümüne milyonlarca kişinin yerlerinden edilmesine neden olan insani dram 10. Yılını geride bıraktı. Ülkemiz bir yandan 4 milyona yakın Suriyeliye kucak açarken bölgeyi kana ve gözyaşına boğan terör örgütlerine karşı sahada mücadele etmektedir. DEAŞ'la göğüs göğüse çarpışan ve bu terör örgütünü hizmete uğratan tek NATO müttefikiyiz. Yine sahadaki varlığımızla, PKK terör örgütünün Suriye'de işlediği katliam ve etnik temizlik faaliyetlerinin önüne biz geçtik. Şehitler verme pahasına yürüttüğümüz çabalar sonucunda güvenli hale getirdiğimiz bölgelere şu ana kadar 462 bin Suriyelinin gönüllü olarak geri dönüşünü sağladık.
Şehit - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kuruluna hitap etti: (1)
Türkiye'nin şehitler verme pahasına yürüttüğü çabalar sonucunda güvenli hale getirdiği bölgelere, şu ana kadar 462 bin Suriyelinin gönüllü olarak geri dönüşünü sağladıklarını belirten Erdoğan, aynı şekilde, İdlib'deki Türkiye varlığı sayesinde, milyonlarca insanın hem canının kurtulduğunu hem yerinden edilmesinin önlendiğini vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şehit Haberleri | Şehit Haber - Haberler - Şehit haberleri, son dakika şehit haber ve gelişmeleri burada. Bakan Soylu, Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulunun açılış törenine katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.09.2021 17:38:35. #1.13#

title