Şehit Haberleri

Şehit haber, Şehit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şehit - Bugün
Dörtyol'da Gençlik Haftası etkinlikleri
Dörtyol ilçesinde 15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyareti gerçekleştirildi.
Şehit - Bugün
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak'tan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki
Gültak, din, dil, ırk ayrımı yapmadan mazlumların her zaman yanında olduklarını belirterek, "İsrail'in, kadın çocuk demeden masum ve sivil insanlara yaptığı zulüm kabul edilemez. Bu katliam ve zulüm bir an önce durdurulmalıdır. Şehit olan Filistinli kardeşlerimize rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum" ifadesini kullandı.
Şehit - Bugün
Ereğli Belediye Meclisinden İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'deki saldırılarına kınama
Çocukların, kadınların dünyanın gözü önünde şehit edildiğini vurgulayan Posbıyık, "Bu durum hakikaten vicdanları yakıyor ama dünyanın vicdanını yakmıyor.
Şehit - Bugün
Ereğli'de Kovid-19'dan hayatını kaybeden belediye personeli için tören düzenlendi
Ereğli Belediyesi hizmet binası yanında bulunan Şehit Vefa Karakurdu Stadı'nda düzenlenen törende konuşan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü personeli İrfan Duygu'nun bir süredir yakalandığı koronavirüs nedeniyle ilçedeki bir hastanede tedavi gördüğünü söyledi.
Şehit - Bugün
İsrail dünyanın gözü önünde savaş suçu işliyor
Türkiye uluslararası kamuoyunu harekete geçirdi İsrail'in sert güç unsurlarını kullanarak devam ettiği işgali yumuşak güç unsurlarını kullanarak örtbas etmeye çalışması karşısında en büyük engellerden biri Türkiye'dir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail işgaline bakışı son derece nettir. Tam da bu sebeple, İsrail zulmüne karşı kıyam ederek 1,5 milyar Müslüman'ın sesi olan Filistinliler "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atmakta ve şehitlerinin üzerlerine Türk bayrağı örtmektedir.
Şehit - Bugün
İsrail'in yeni Filistin stratejisi: Herkesi kör, alemi sersem sanmak
İsrail Anadolu Ajansı ve TRT'den neden rahatsız? Bu saldırıların öncesinde İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde Seth J. Frantzman imzalı, Türkiye medyasını hedef gösteren analizin neden yayımlandığı da netlik kazanmış oldu. İran Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ve savunma sanayi odaklı çalışmalar yapan ABD vatandaşı Frantzman'ın akademik ve gazetecilik faaliyetlerinde Türkiye'nin yeri pek azdı. Jerusalem Post'ta, Gazze'deki medya kuruluşlarının hedef alınmasıyla eş zamanlı yayımlanan makalesi ise ilgi çekici öğeler barındırıyordu. Frantzman makalesinde Anadolu Ajansı (AA) ve TRT'nin işgal altındaki Filistin toprakları ve Gazze'deki gelişmeleri dünyaya duyurmasından İsrail yönetiminin duyduğu rahatsızlığa tercüman oldu. Frantzman'a göre AA'nın İsrail'in Gazze saldırılarında yaşamını yitiren Filistinlileri "şehit" olarak nitelemesi, TRT'nin ısrarla İsrail'in başkenti olarak Tel Aviv'i zikretmesi, İsrail devletinin terörist olarak kabul ettiği unsurlara verilen desteğin kanıtıydı.
Şehit - Bugün
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan Filistinli direnişçi gençlere destek mesajı Açıklaması
İnan, yaptığı görüşmelerde, İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı ramazan ayında saygısız ve pervasızca işgal etmesinin asla kabul edilemez olduğunu dile getirerek ölümcül silahlarla yapılan saldırılarda şehit olanlar için taziyelerini iletti.
Şehit - Bugün
Hukukçular Derneği Karabük Temsilcisi Sarı'dan İsrail'in saldırılarına kınama
Ramazanın başında İsrail'in Filistin halkına saldırdığını hatırlatan Sarı, "Nitekim ramazanın son cuması olan 7 Mayıs günü Mescid-i Aksa'da namaz kılmak üzere toplanan sivillere orantısız güç kullanarak saldırmıştır. İsrail terör devleti, saldırılarına Gazze'de devam etmiş ve bu saldırılarda çok sayıda Filistinli şehit olmuş, yaralanmıştır.
Şehit - Bugün
İstanbul'da, "tam kapanma" döneminin sona ermesiyle trafik yoğunluğu arttı
15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu-Avrupa geçişlerinde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişi ile Acıbadem Köprüsü arasında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişi ile Ataşehir Köprülü Kavşağı arasında yoğunluk görülüyor.
Şehit - Bugün
Bornova'da tam kapanmada parklar yenilendi
Tam kapanmada 100 park yenilendi Kapanma süresince ilçede bulunan 100 parkta yenileme çalışmaları yapan belediye ekipleri Bornova'yı güzelleştirdi. Tam kapanma günlerini fırsata çeviren Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 45 mahallede ihtiyaç duyulan parklarda yaptığı yenileme çalışmalarını hızlandırdı. Vatandaşların evlerinde olmasını fırsat bilen ekipler yapılan planlama doğrultusunda son olarak Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı, Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman Parkı, Evka 3 Mahallesi 119/3 Sokak ve Birlik Mahallesi 4233 Sokakta bulunan parklarda yenileme ve tadilat çalışmalarını tamamladı.
Şehit - Bugün
İstanbul'da, "tam kapanma" döneminin sona ermesiyle trafik yoğunluğu arttı
15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu-Avrupa geçişlerinde sıkışıklık yaşanırken, D-100 Karayolu ve TEM Otoyolunun her iki yakadaki çeşitli noktalarında yoğunluk yaşandığı görüldü.
Şehit - Bugün
Sevgilisiyle tartıştıktan sonra 4'üncü kattan düşen kadın ağır yaralandı
Olay, 13 Mayıs perşembe günü Akın Simav Mahallesi Şehit Nihatbey Caddesi üzerindeki bir apartmanın 4'üncü katında meydana geldi.
Şehit - Dün
İsrail saldırılarının hedefi olan Filistinli sivillere göre Gazze'de savaştan öte bir katliam yaşanıyor
Dışarı çıktığında gerçek bir katliam tablosuyla karşı karşıya kaldığını belirten Husam, şunları söyledi: "İçinde yaşayanların üstüne tamamen yıkılan binaların yanı sıra bir kısmı yıkılmış olan binaların içinde kimlerin hayatta olduğu, kimlerin öldüğü belli değildi. Ürkütücü ve puslu havada savaşın tozu dumanı henüz yere inmemişti. Yavaş yavaş görünen yerler açılmaya başladığında bir de baktık ki her yerde onlarca şehit ve yıkılan evlerin enkazı altında çıkarılmayı bekleyen yaralılar vardı.
Şehit - Dün
Son dakika haber | Kars'ta rastgele ateş açarak 11 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olan zanlı tutuklandı
Şehitler Mahallesi'nde evinin balkonundan çevreye rastgele ateş ederek Emre Altunbey'in ölümüne neden olan 63 yaşındaki İbrahim B'nin emniyetteki işlemi tamamlandı.
Şehit - Dün
Denizli'de silahlı kavgada 1 kişi yaralandı
T.G. sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Şehit - Dün
İzmir'de 4'üncü kattan düşen kadının erkek arkadaşı tutuklandı
Edinilen bilgiye göre olay 13 Mayıs Perşembe günü ilçeye bağlı Akın Simav Mahallesi Şehit Nihatbey Caddesi'ndeki bir apartmanda meydana geldi.
Şehit - Dün
Bolivya, Nekbe'nin 73. yılı dolayısıyla Filistin'e desteğini yineledi
Filistin'de şehit olan çocukların anıldığı açıklamada, "Bu anma (Nekbe), ana kurbanların çocuklar olduğu daha önce hiç görülmemiş bir soykırım olan İsrail ordusunun saldırılarının ortasında, Filistin'de ölüm ve yıkımla boyandı.
Şehit - Dün
Sakarya'dan kısa kısa
Şehit ailelerine ziyaret AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, ilçedeki şehit ailelerini ziyaret etti.
Şehit - Dün
Beyoğlu'nda toplanan avukatlar, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını kınadı
Yılmaz, Gazze'de devam eden saldırılarda birçok sivilin şehit olduğunu, Filistin halkının haklarının ve uluslararası hukuk ilkelerinin çiğnendiğini belirtti.
Şehit - Dün
Afganistan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınadı
İsrail saldırılarında şehit olan Filistinli ailelerin acılarını paylaştıklarını ifade eden Atmar, yaralılara acil şifa diledi.
title