Savunma Sanayi Haberleri

Savunma Sanayi haber, Savunma Sanayi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savunma Sanayi - Dün
İsrail ile Yunanistan arasında 1,6 milyar dolarlık savunma anlaşması yapıldı
Söz konusu anlaşma kapsamında İsrailli savunma sanayi şirketi Elbit Systems, Yunanistan Hava Kuvvetleri için uçuş okulu kuracak ve işletecek.
Savunma Sanayi - 14.04.2021
Son dakika haber... AK Partili Çakır: "Terörle mücadelede İHA'lar ve SiHA'lar bizim için hayati önem taşıyor"
Çakır, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarları döneminde milli savunma sanayi alanında yapılan yatırımlara dikkati çekerek, bu alandaki atılımlarla özgür ve özgün teknolojileri bizatihi üreterek Türk Silahlı Kuvvetlerinin hizmetine sunduklarını belirtti.
Savunma Sanayi - 12.04.2021
Türkiye-Libya ortak bildirisi yayımlandı
Bildiride savunma sanayi, sağlık, turizm, eğitim, kültür, medya, karşılıklı yatırımlar, kardeş belediyecilik ve finans alanlarında ikili iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların devamının kararlaştırıldığı belirtilerek, YDSK Birinci Toplantısı sonuçlarının yakından takip edilmesi ve bir sonraki YDSK Toplantısının Libya'da düzenlenmesi konusunda mutabık kalındığına işaret edildi.
Savunma Sanayi - 12.04.2021
Bakan Çavuşoğlu, Kanadalı mevkidaşı ile görüştü
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı Marc Garneau ile görüşerek, Türkiye'ye yönelik savunma sanayi kısıtlamaları konusunda Kanada'nın tutumundan duyulan rahatsızlığı dile getirdi.
Savunma Sanayi - 12.04.2021
OTAM, TOSB'da yeni test merkezini açıyor
OTAM açıklamasına göre, 2021 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan yeni şube ile otomotiv sektörü dışında savunma sanayi, havacılık ve beyaz eşya sektörüne de hizmet verilmesi hedefleniyor.
Savunma Sanayi - 10.04.2021
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karadeniz barış ve huzur denizi olmaya devam etmeli
"İŞBİRLİĞİMİZ HİÇBİR SURETTE 3. ÜLKELERE KARŞI BİR GİRİŞİM DEĞİLDİR" Ukrayna ile savunma boyutuyla da ilişkilerin bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ukrayna ile ilişkilerimizde savunma sanayi bir diğer boyutu teşkil ediyor.
Savunma Sanayi - 10.04.2021
Zelenskiy: "Türkiye'nin toprak bütünlüğümüzün yeniden tesisindeki desteği son derece önemlidir"
"ÜLKEMİZ 2023 YILINA KADAR ÖNCELİKLİ YATIRIM PROJE LİSTESİNİ ONAYLADI" Ülkeler arasındaki yatırım proje listesinin imzalandığını söyleyen Zelenskiy, "Ülkemiz 2023 yılına kadar öncelikli yatırım proje listesini onayladı. Bunlar arasında alt yapı, ulaşım, havalimanı ve yol inşaatı gibi alanlarda kapsamlı projeler yer alıyor. Bununla birlikte enerji alanındaki işbirliğimizi de ele aldık. Savunma alanındaki işbirliğinin perspektifleri de gayet büyük. Savunma sanayi stratejik ortaklığımızın itici gücüdür.
Savunma Sanayi - 10.04.2021
Erdoğan-Zelenskiy görüşmesine ilişkin ortak bildiri yayımlandı
Bildiride, taraflar arasında ekonomi, ticaret, turizm, güvenlik, savunma sanayisi, bilim, eğitim ve gençlik alanlarında iş birliğini ve eşgüdümü derinleştirmek için ortak çabaları artırmanın kararlaştırıldığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi: "Bakanlar ve koordinatörler düzeyinde 'Quadriga' (2+2) formatında iş birliğinin sürdürülmesi, Ukrayna'nın uluslararası tanınmış sınırları içinde, toprak bütünlüğü ve egemenliğine kayıtsız ve şartsız desteğin yeniden teyit edilmesi, Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Sivastopol şehri ile Donetsk ve Luhansk bölgelerinin işgalden kurtarılması başta olmak üzere, Ukrayna'nın uluslararası kabul görmüş sınırları içinde toprak bütünlüğünü yeniden sağlamayı amaçlayan adımlar konusunda koordinasyonun sürdürülmesi kararlaştırıldı.
Savunma Sanayi - 10.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ukrayna'yla ilişkilerimizde savunma sanayi bir diğer önemli boyutu teşkil ediyor."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ukrayna'yla ilişkilerimizde savunma sanayi bir diğer önemli boyutu teşkil ediyor.
Savunma Sanayi - 10.04.2021
Myanmar'da 3 etnik silahlı grubun polis karakoluna saldırması sonucu en az 14 polis hayatını kaybetti
Görüntülenen İHA'ların, Çinli savunma sanayi üreticilerinden Çin Havacılık Bilim ve Teknoloji Firmasının (CASC) üretimi olduğu iddia edildi.
Savunma Sanayi - 09.04.2021
İSO Savunma Sanayi Buluşmaları'nın dördüncüsü gerçekleştirildi
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İstanbul'un önemli bir savunma sanayi üretim merkezi olması için çalışmalarını daha etkin sürdürdüklerini belirterek, "Savunma sanayimizin millileştirilmesine yönelik üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız." dedi.
Savunma Sanayi - 06.04.2021
Türkiye-Pakistan ticari ilişkileri DEİK webinarında ele alındı
İnşaat sektörüne yönelik olarak, Pakistan'da konut inşaatının sektörün toplam değerinin yüzde 51,3'üne karşılık geldiğini görüyoruz. 220 milyon nüfuslu ülkede her yıl 700 bin yeni konuta ihtiyaç duyulmaktadır. Altyapı inşaatı alanında Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru'nun (CPEC) etkisi ve Türk iş insanlarımız açısından arz ettiği potansiyele de değinmek gerekir. Koridor kapsamında yabancı firmalar için Pakistan'da özellikle kara yolu ve demir yolu altyapısının geliştirilmesi, gelişmiş depolar, katı atık yönetimi, lojistik teknolojileri ve altyapı planlama ve geliştirilmesi gibi alanlarda imkanlar olduğu ifade edilmektedir." "Sağlık hizmetleri ve medikal ürünlerde önemli iş birliği fırsatları var" Türkiye-Pakistan İş Konseyi Başkanı Özdemir, Türkiye ve Pakistan arasındaki savunma sanayi alanında artan iş birliğine dikkati çekerek, bu alanda iş birliğinin sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi gerektiğini söyledi.
Savunma Sanayi - 06.04.2021
Son dakika haber... Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Türkiye ile Azerbaycan arasında 31 Ekim 2017'de Bakü'de imzalanan Savunma Sanayi İş Birliği Anlaşması'nın onaylanması hakkındaki karar Resmi Gazete'de yer aldı.
Savunma Sanayi - 02.04.2021
Son dakika haberi... Ankara'da sahte savunma sanayi şirketine operasyon: 7 gözaltı (2)
Son dakika haberlerine göre ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMAAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı kendilerini bürokrat gibi tanıtıp, nitelikli dolandırıcılık yaptığı suçlamasıyla gözaltına alınan 7 şüpheli hakkında açıklama yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savunma Sanayi Haberleri | Savunma Sanayi Haber - Haberler - Savunma Sanayi haberleri, son dakika savunma sanayi haber ve gelişmeleri burada. İsrail ile Yunanistan arasında 1,6 milyar dolarlık savunma anlaşması yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 10:22:39. #1.15#

title