Santiago Haberleri

Santiago haber, Santiago son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Santiago - 24.01.2021
Şili ve Antarktika'da depremler
BUENOS Şili'nin başkenti Santiago yakınlarında 5,8, Antarktika'da Güney Shetland Adaları yakınında ise 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Santiago - 07.01.2021
Son dakika: Arjantin'de artan Kovid-19 vakaları nedeniyle gece sokağa çıkma kısıtlaması getirildi
Ülke basınında çıkan haberlere göre, Kabine Şefi Santiago Cafiero, Devlet Başkanı Alberto Fernanez'in dün eyalet valileriyle yaptığı toplantıda, ülkede gece saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamak üzerine uzlaşma sağlandığını söyledi.
Santiago - 29.12.2020
Şili'de mutasyona uğrayan Covid-19 tespit edildi
İngiltere'de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olan Covid-19'un yeni türü Güney Amerika'ya sıçradı. Şili'de İngiltere'den dönen 1 kişi de Covid-19'un yeni türü tespit edildi. Başkent Santiago'da bulunan Santiago Havalimanına inen bir yolcunun PCR testinin pozitif çıkmasının ardından yapılan analiz sonucu yolcuda Covid-19'un yeni türü olduğu tespit edildi.
Santiago - 29.12.2020
Şili'de Kovid-19'un hızlı bulaşan türü görüldü
Kadının İspanya'dan Şili'ye ve ülkenin başkenti Santiago'dan Temuco bölgesine seyahat ettiği uçuş bilgilerini paylaşan Daza, bu uçuşta bulunan kişilerin bulundukları yerlerdeki sağlık birimleriyle iletişime geçmesi talebinde bulundu.
Santiago - 24.12.2020
Şili'ye BioNTech-Pfizer aşısından 10 bin dozluk ilk sevkiyat ulaştı
Şili'nin, BioNTech-Pfizer ile yaptığı 10 milyon dozluk Kovid-19 aşısı satın alımı kapsamındaki 10 bin dozluk ilk sevkiyat, başkent Santiago'daki Arturo Merino Benitez Havalimanına geldi.
Santiago - 21.12.2020
Besteci ve piyanist Anjelika Akbar, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Sanatçı, haber kategorisinde, Cristobal Venegas'ın Santiago'daki bir gösteride, güvenlik güçlerinin tazyikli su ile müdahalesi sırasında ortaya çıkan köpeği yansıtan "Şili'de sürpriz gösterici" başlıklı fotoğrafını seçti.
Santiago - 20.12.2020
Jaguar'dan yeni elektrikli yarış otomobili: I-TYPE 5
Bu yıl ilki 16 Ocak'ta Santiago sokaklarında başlayacak ve toplamda 12 farklı şehirde gerçekleşecek 14 yarıştan oluşan ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nda pistlere dönmeye hazırlanan Jaguar Racing, Yeni Jaguar I-TYPE 5 ile oldukça iddialı.
Santiago - 06.12.2020
Şili'de 6.1 büyüklüğünde deprem
Şili Üniversitesi Ulusal Deprem Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Şili'de 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği aktarıldı.
Santiago - 03.12.2020
İspanya'da emekli askerlerin aşırı sağcı siyasi mesajları tartışma yarattı
İspanya'daki aşırı sağ görüşlü Vox partisinin lideri Santiago Abascal'ın da bu gruba bir mesaj göndererek, selamladığına ilişkin bir ses kaydı yayımlandı.
Santiago - 28.11.2020
Arjantinli genç DNA testi için Maradona'nın mezarının geri kazılmasını talep ediyor
Diego Maradona'nın çocuğu olduğunu iddia eden Santiago Lara (19), Maradona'nın defnedilmesinden 24 saat sonra DNA testi için mezarın geri kazılmasını talep ediyor.
Santiago - 22.11.2020
Şili'de 6,2 büyüklüğünde deprem
Şili basınındaki haberlere göre, ülkenin Coquimbo, Valparaiso, O'Higgins, Nuble, Bio Bio, La Araucania ve başkent Santiago'yu da kapsayan Metropolitana bölgelerinde de hissedilen depremde can veya mal kaybı bildirilmedi.
Santiago - 21.11.2020
Son dakika haberleri... Şili'de hükümet karşıtı gösteriler devam ediyor
Şili basınında çıkan habere göre, başkent Santiago'da göstericilerin başlıca toplanma yeri olan İtalya Meydanı'nda protesto eylemi yapıldı.
Santiago - 19.11.2020
"6. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın finalistleri açıklandı
"Tüm Kategoriler Seçki Filmleri" arasında ise Abdullah Çeper'in "Fermuar Ucu", Hesam Rahmani'nin "Faces without", Santiago Aguilera'nın "The Boy and The Mountain", Christophe Switzer'in "Breton" ve Ali Sohail Jaura'nın "Dry Leaves" filmleri gösterilecek.
Santiago - 17.11.2020
Basketbol: FIBA Şampiyonlar Ligi
Santiago Martin Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk periyodunu Iberostar Tenerife 20-11 önde tamamladı.
Santiago - 16.11.2020
Galatasaray'ın potadaki rakibi Iberostar Tenerife
Santiago Martin Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma TSİ 22.
Santiago - 26.10.2020
Şili'de halk anayasanın yeniden yazılmasını istedi
Vatandaşlar, Şili'de geçen yıl düzenlenen protestolarda göstericilerin başlıca toplanma yeri haline gelen başkent Santiago'daki İtalya Meydanı'nda referandum sonucunu kutluyor.
Santiago - 25.10.2020
Şili'de halk anayasa referandumu için sandık başına gidiyor
Şili'de halk anayasa referandumu için sandık başına gidiyor.
Santiago - 21.10.2020
Şili'de hükumet karşıtı isyanın yıl dönümünde şiddetin bilançosu ağır oldu: 580 gözaltı
Şili'de hükumet karşıtı protestocular, geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlayan ve 5 ay süren gösterilerin yıl dönümü nedeniyle yeniden sokaklara döküldü. Geçen yıl 18 Ekim'de metro ücretlerine yapılan 30 pesoluk zam yüzünden başlayan isyanın yıl dönümünde 107 şiddet olayı yaşandı. Çıkan olaylarda 1 kişi hayatını kaybetti, 116 polis memuru yaralandı, 2 de kilise yakıldı. 287'si başkent Santiago'da, 293'ü ülkenin diğer bölgelerinde olmak üzere toplam 580 kişi gözaltına alındı.
Santiago - 20.10.2020
Şili'de protestocular yeniden sokağa döküldü: Kiliseler kundaklandı
Şili'de geçen yıl başlayan ve 5 ay süren hükümet karşıtı gösterilerin yıl dönümünde protestocular yeniden sokaklara çıktı.Göstericiler bir yandan hükümet karşıtı sloganlar atarken, diğer yandan da halka 25 Ekim'de diktatör Augusto Pinochet döneminden kalma anayasanın değiştirilmesi için yapılacak referanduma katılma çağrısı yapıyor. Protestocular, başkent Santiago'daki iki kiliseyi ateşe verdi.
Santiago - 19.10.2020
Son dakika haberi | Şili'de düzenlenen gösterilerde 1 kişi öldü, 580 kişi gözaltına alındı
Galli, başkent Santiago yakınındaki La Victoria kentinde güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya giren bir kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Santiago - 18.10.2020
Son dakika haberi! Şili'deki gösterilerin yıl dönümünde protestocular yeniden sokakta
Başkent Santiago'da protestocuların başlıca toplanma yeri İtalya Meydanı'nda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen binlerce kişi protesto gösterisi düzenliyor.
Santiago - 17.10.2020
Şili'de protestoların yıl dönümü yaklaşırken sokaklarda tansiyon yükseliyor
Başkent Santiago'da göstericilerin sürekli toplanma yeri haline gelen İtalya Meydanı'nda geçen yıl aylarca süren ve ülkede "sosyal patlama" şeklinde ifade edilen protestoların birinci yılı yaklaşırken binlerce kişi protesto eylemi düzenledi.
Santiago - 15.10.2020
Latin Amerika ülkeleriyle diplomatik ilişkilerimizin 70. yılı ve açılım politikamız
Tam 70 yıl önce bugünlerde Türkiye Cumhuriyeti Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini geliştirmek üzere çok önemli bir girişimde bulunarak o dönem henüz diplomatik münasebetleri bulunmayan 13 bölge ülkesiyle ilişki tesis edilmesi için ilk adımı atmıştı. 1945 yılından itibaren Latin Amerika'da mukim dört büyükelçimiz (Meksika, Brezilya, Arjantin ve Şili), Birleşmiş Milletler (BM) daimi temsilciliğimiz ve dışişleri bakanlığımız bünyesinde gerçekleştirilen çok sayıda yazışma, istişare ve değerlendirmenin sonucu olarak, 21 Eylül 1950 tarihinde yayımlanan iki Bakanlar Kurulu kararıyla birçok Latin Amerika ülkesiyle devletimiz arasında diplomatik ilişki kuruldu. Bu çerçevede, 3/11858 sayılı karar uyarınca Santiago (Şili) Büyükelçimiz Bedri Tahir Şaman memleketimizi Bolivya, Kolombiya, Ekvador ve Peru devletleri nezdinde temsile memur edildi.
Santiago - 12.10.2020
İspanya Ulusal Bayramı Kovid-19 nedeniyle buruk kutlandı
Öte yandan, Vox Genel Başkanı Santiago Abascal, Kovid-19'a karşı aldığı kararlar ve Katalonya'da ayrılıkçı girişimlere ilişkin uyguladığı politikadan dolayı azınlık sol koalisyon hükümetini "totaliter bir yönetim uygulamak ve bir suç örgütü gibi hareket etmekle" suçladı.
Santiago - 03.10.2020
Son dakika dünya: Şili?de protestolar devam ediyor
Şili'de 18 Ekim 2019'da başlayan hükümet karşıtı protestolar, tekrar alevlendi. Şili anayasasının yeniden yazılmasının önünü açabilecek 25 Ekim referandumu öncesinde, başkent Santiago'da göstericiler ile polis karşı karşıya geldi.
Santiago - 25.09.2020
TİKA'dan Şili'deki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine Kovid-19 yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Şili'nin başkenti Santiago'da bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulunda eğitim gören 323 öğrenci ve ailelerine yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıttı.
Santiago - 23.09.2020
TİM "Türkiye'nin Kadın İhracatçıları İlk Sanal Ticaret Heyeti" toplantısı
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) düzenlediği "Türkiye'nin Kadın İhracatçıları İlk Sanal Ticaret Heyeti" toplantısına TİM Başkanı İsmail Gülle, Bogota Büyükelçisi Ece Öztürk, Santiago Büyükelçisi Gülcan Akoğuz, Lima Büyükelçisi Ali Rıza Özçoşkun ve Meksika Büyükelçisi Tahsin Timur Söylemez katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Santiago Haberleri | Santiago Haber - Haberler - Santiago haberleri, son dakika santiago haber ve gelişmeleri burada. Şili ve Antarktika'da depremler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 12:44:14. #1.15#
title