Postmodern Haberleri

Postmodern haber, Postmodern son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Postmodern - 27.04.2021
Yazar Hüseyin Karaca, "Hayat Memat Meseleleri" programına konuk oldu Açıklaması
"Sanat ve estetik bakımından bir çöküş sürecinde miyiz" sorusunu da eserinde cevaplamaya çalıştığını ifade eden Karaca, şunları kaydetti: "O yazıda bahsettiğim çürüme ve çöküş süreci diye tarif ettiğimiz husus, belki yaşanılan her dönemde insanlar bir önceki döneme bakarak kendi dönemini bir çürüme olarak tanımlayabiliyor. Bu bir nostalji özlemi ya da geçmişi yüceltme kaygısıyla söylenen bir şey değil. Bu postmodern süreç içerisinde bir vaka.
Postmodern - 25.04.2021
Hak-İş Genel Başkanı Arslan 27 Nisan e-muhtırasının 14. yılında antidemokratik müdahaleleri kınadı
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan darbe, muhtıra ve başka kılıflara bürünmüş bütün antidemokratik müdahaleleri reddettiklerini bildirdi.
Postmodern - 08.04.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısındaki "Emekliler dünyanın neresine darbe yapmış" sözlerinin sorulması üzerine Kurtulmuş, şunları söyledi: "Bu ülkede, 71 yıllık çok partili siyasi hayatımızda 5 tane darbe oldu, çok sayıda darbe teşebbüsü oldu ve bu darbelere hazırlayan süreçler içerisinde bu tür çok sayıda bildiriyle Türkiye muhatap oldu. Yani Türkiye'de hiç darbe yokmuş, 12 Mart muhtırası yokmuş, 27 Nisan muhtırası yokmuş, 28 Şubat postmodern darbesi yokmuş gibi, yani uzayda bir yerde yaşıyoruz, burası sanki Norveç, İsveç ve İsviçre hiç bu tür olağanüstü müdahaleler olmamış gibi 'efendim ne darbesi' demek Türkiye'nin siyasi tarihini bilmemek demektir.
Postmodern - 06.04.2021
Bazı emekli amirallerin açıklamasına tepkiler
Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğinden (MESİAD) yapılan yazılı açıklamada da şunlar kaydedildi: "1960 darbesi, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 postmodern darbe, 27 Nisan 2007 e-muhtıra ve 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe girişimlerine iş dünyası olarak karşı çıktık ve karşı durmaya devam edeceğiz.
Postmodern - 05.04.2021
Son Dakika | DPÜ'de "Modern Toplumun İnşası Kavramsal ve Tarihsel Bir Analiz" konulu konferans
Konferansta konuşan Araştırma Görevlisi Orçun Girgin, "Günümüzde sosyal bilimlerde önemli tartışmalardan birisi, içinde yaşadığımız toplumsal dünyayı nasıl tanımlayacağımız konusuna yoğunlaşmaktadır. 1970'lerin sonundan itibaren yeni bir toplum biçimine geçişin gerçekleştiği iddiaları postmodern bir çağın başladığını ilan etmektedir.
Postmodern - 04.04.2021
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye tepki
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 45 yıllık onurlu tarihimizde olduğu gibi bugün de darbe, muhtıra ve başka kılıflara bürünmüş antidemokratik müdahaleleri reddediyoruz. Eski Türkiye alışkanlığıyla, darbe ve vesayet özlemiyle bu tür yollara tevessül edenleri, millete ve onun seçtiklerine tehditler içeren bildiriler yayınlayanları kınıyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak kurulduğumuz günden bu yana, 12 Eylül askeri darbesine, 28 Şubat Postmodern darbesine, 27 Nisan e-bildirgesine, 27 Mayıs 1960 darbesine, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı, her zaman demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduk.
Postmodern - 04.04.2021
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki Açıklaması
Arslan, konfederasyonun kurulduğu günden bu yana 12 Eylül askeri darbesine, 28 Şubat "postmodern" darbesine, 27 Nisan "e-bildirgesine", 27 Mayıs 1960 darbesine, 15 Temmuz darbe girişimine karşı her zaman demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduğunu belirtti.
Postmodern - 03.03.2021
AK Partili Uygur, 28 Şubat sürecinde, hayalleri olan bir nesle büyük travmalar yaşatıldığını söyledi
Uygur, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat postmodern darbe sürecinde vesayet odaklarının, suni bir gündem oluşturup, Türkiye'nin üzerine kara bir bulut gibi çökerek, millete toplumsal, siyasi ve ekonomik buhran yaşattığını belirtti.
Postmodern - 02.03.2021
Son dakika... AK Parti'li Çelik, 28 Şubat sürecinde alınan kararların adım adım bertaraf edildiğini söyledi
Son dakika haberi: AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, 28 Şubat postmodern darbe sürecinde alınan kararların AK Parti hükümetleri döneminde adım adım bertaraf edildiğini belirtti.
Postmodern - 02.03.2021
TBMM Genel Kurulu
"28 Şubat adeta Haçlı saldırısıydı" AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 28 Şubat postmodern darbesinin 24 yıl önce milli ve manevi değerlere adeta bir haçlı saldırısı olarak gerçekleşen ve millet üzerinde ağır yaralar açmış bir darbe süreci olduğunu söyledi.
Postmodern - 02.03.2021
AK Parti'li Ban, 28 Şubat "postmodern darbe" sürecinde ekonomik yönden milletin geleceğinin çalındığını söyledi
AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, 28 Şubat "postmodern darbe" sürecinde özellikle finansal ve ekonomik yönden milletin geleceğinin çalındığını belirtti.
Postmodern - 01.03.2021
AK Parti'li Kavuncu, 28 Şubat sürecinde rol oynayanları milletten özür dilemeye çağırdı
Kavuncu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 24 yıl önce gerçekleşen 28 Şubat "postmodern darbesinin" bir utanç olduğunu ifade etti.
Postmodern - 01.03.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan: "Terör örgütünü destekleyen bütün milletvekilleriyle ilgili bu adımları atmaya mecburuz"
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, darbecilere karşı olan herkesin yeni anayasa inisiyatifine, çağrısına "amasız", "fakatsız" destek vermesinin acılarla dolu darbe ve vesayet süreçlerine en güzel cevap olacağını söyledi. Özkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat postmodern darbesinin üzerinden çeyrek asır geçmesine rağmen acısını halen yüreklerde hissettiklerini söyledi.
Postmodern - 01.03.2021
AK Parti'li Çalık, "terör örgütünü alkışlayanların TBMM'de temsil edilmemesi gerektiğini" belirtti Açıklaması
HDP'li milletvekillerinin, "PKK ile herhangi bir diyaloğumuz, bir irtibatımız yok" sözlerine de tepki gösteren Çalık, şöyle devam etti: "Dönüp bakıyorsunuz bu sözleri söyleyen HDP'li milletvekillerinin sosyal medya hesaplarına, ziyaretlerine, konuşmalarına. Bunlar hangi şehidimizin cenazesine katılmışlar, ailesine taziyeye gitmişler. Bunlar ancak evlatlarımızı katleden teröristlerin cenazelerine katılırlar. Kandil'e, Gara'ya terör örgütün yuva yaptığı yerlere giderler, talimatları alıp Türkiye'ye dönerler. Siyaset yapacaksanız 83 milyon vatandaşımız için siyaset yapacaksınız, terör örgütünün sözcülüğünü yapmayacaksınız. PKK'nın yakıp yıktığı yerlere, ilçelere, caddelere, sokaklara biz sosyal devlet anlayışıyla yatırımlar, hizmetler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. TBMM'nin gündemine gelen bu fezlekeler İçtüzük gereğince Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna gelecek ve orada raporlar hazırlanacak sonra da Genel Kurulun gündemine gelecek. Bu konuda biz Cumhur İttifakı olarak üstümüze düşeni yapacağız. Diğer partilerde siyaset yapan milletvekillerinin de terörle arasına mesafe koyamayanlar için gerekeni yapacağını umuyorum. Terör örgütüyle bağlantısı olan, onları alkışlayan, organik yada inorganik bağlarını koparamayan kişiler TBMM'de temsil edilmemeli. Zaten CHP'de bu duruma tepki gösteren, rahatsız olan milletvekilleri de partilerinden bir bir istifa ediyorlar." Çalık ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Erbakan Haftası 2021 Anma ve Anlama Programı"na katılmasını da eleştirerek, "Bunlar, Türkiye tarihinde kara bir leke olan ve nice aile dramları yaşatan 28 Şubat postmodern darbesini kınamazlar fakat Erbakan Hoca'nın anma programına katılarak takiye siyaseti yaparlar, ikiyüzlü siyaset yaparlar.
Postmodern - 01.03.2021
AK Parti'li Kirazoğlu, 28 Şubat'ın bin yıl geçse de unutulmayacağını söyledi
Kirazoğlu, "28 Şubat'ta postmodern darbe girişimini destekleyerek darbecileri alkışlayanlara ve meşru hükümete kumpas kuran vesayetçi odaklara aziz milletimiz 28 Şubat'ta da sonrasında da 15 Temmuz'da da 'Dur' demiş ve tüm darbe girişimlerini boşa çıkarmıştır.
Postmodern - 28.02.2021
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 28 Şubat paylaşımı Açıklaması
Bakan Selçuk, Twitter hesabından, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Bakan Pekcan: "28 Şubat'ı ve milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeleri lanetliyorum"
Pekcan, Twitter hesabından, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Malatya'da STK'lardan 28 Şubat açıklaması
AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin açıklama yaptı.
Postmodern - 28.02.2021
Son dakika! Bakan Karaismailoğlu: "Halkımızla birlikte hakikati ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz"
Karaismailoğlu, Twitter hesabından, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Bakan Elvan: "28 Şubat demokrasi tarihimizde milli iradeyi hedef alan kara lekelerden biridir"
Elvan, Twitter hesabından, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Bakan Pakdemirli: "Milletin iradesini yok sayan tüm darbeleri lanetliyorum"
Pakdemirli, Twitter hesabından, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Son dakika haberleri! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "28 Şubat'ı unutmadık, unutmayacağız"
Kurum, Twitter hesabından, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Son dakika! Adalet Bakanı Gül, 28 Şubat paylaşımında, Türkiye'nin bir daha darbe utancı yaşamayacağını vurguladı
Gül, Twitter hesabından, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Destici, 28 Şubat başta olmak üzere millet iradesine yönelen tüm müdahaleleri lanetledi
O gün itibarıyla 'şeklen' başarılı olduğu ifade edilebilecek müdahale, yöntemi itibarıyla, daha önce görülmemiş biçimi nedeniyle, 'postmodern darbe' olarak adlandırıldı.
Postmodern - 28.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'dan 28 Şubat paylaşımı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
Ömer Çelik: "Demokrasiye karşı tehdit devam ediyor"
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Milletimizin demokratik birikimi karşısında 28 Şubat mağlup oldu.
Postmodern - 28.02.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 28 Şubat paylaşımı Açıklaması
Kurtulmuş, Twitter'dan, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin, 24'üncü yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.
Postmodern - 28.02.2021
MİLLET İRADESİNE DARBE: 28 ŞUBAT - AK Parti Kocaeli Milletvekili Katırcıoğlu o dönem yaşadıklarını unutamıyor
AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını hafızasından silemiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Postmodern Haberleri | Postmodern Haber - Haberler - Postmodern haberleri, son dakika postmodern haber ve gelişmeleri burada. Yazar Hüseyin Karaca, Hayat Memat Meseleleri programına konuk oldu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 21:14:39. #1.11#

title