Padişah Haberleri

Padişah haber, Padişah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Padişah - Dün
Topkapı Sarayı Harem Dairesi'nin ziyaretçi kapasitesi çalışmalarla 3 katına çıkarılacak
Yıldız, haremde sadece padişah ve ailesinin yanı sıra onların hizmetinde bulunan ciddi sayıda çalışan ordusunun da yer aldığını kaydederek, "Bu ordunun ihtiyaçları için her şey Topkapı Sarayı'nda düşünülmüş.
Padişah - 09.04.2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Mimarların Piri Sinan" belgesel filminin galasında konuştu Açıklaması
Mimar Sinan'ın bu vasıflarından önce 40 yaşına kadar askerlik yapmış bir Yeniçeri olduğuna işaret eden Şentop, şöyle devam etti: "Ordu içinde de farklı zekası ve hüneriyle en önde tanınan ve bilinen bir askerdir. Mısır, Belgrad, Rodos, Mohaç, Viyana, Almanya, Bağdat, Tebriz seferlerine katılması, çok farklı yerlerdeki mimari yapıları görmesi onun dehasının ortaya çıkmasında önemli yer tutmaktadır. Mimar Sinan, asker olması hasebiyle gençlik dönemlerinden itibaren Osmanlı coğrafyasının hemen her beldesini görmüş, bu esnada en büyük tutkusu olan şehirler, yollar ve köprüler daima onun muhayyilesinde kalıcı izler bırakmıştır. Tebriz seferinde, Van gölünde kullanılacak üç kadırganın hızlıca ve başarıyla yapımını tamamlaması ve Boğdan seferi sırasında Prut Irmağı üzerinde 13 günde yaptığı köprüyle sahip olduğu hüneri defalarca ortaya sermiştir. Ordunun yol ve köprü yapımlarında daima en önde Mimar Sinan vardır." Şentop, Mimar Sinan'ın bu kabiliyetleri sebebiyle padişahların verdiği birçok makam ve rütbenin de sahibi olduğunu hatırlatarak, 1538'de, genç yaşında Osmanlı yapı işlerinden sorumlu mimarbaşı olduğunu ve neredeyse 50 yıl kesintisiz olarak eserler verdiğini ifade etti.
Padişah - 09.04.2021
Osmanlı mimarlık sanatının muhteşem yüzyılını inşa etmiş bir dahi: Mimar Sinan
Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman gibi döneminin padişahlarına hizmet eden ve eserleriyle Osmanlı mimarlık sanatının muhteşem yüzyılını inşa eden Mimar Sinan, Osmanlı'ya yüz yıla yakın payitahtlık yapmış Edirne'deki eserleriyle kente gelenleri selamlıyor.
Padişah - 06.04.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
İstanbul'da Nişantepe'ye gittiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da oraya gitmesini istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Diyecek ki 'Burası Türkiye mi Afrika mı?' Afrika değil beyefendi, orası Türkiye. Ama senin haberin yok. Altında uçakların var, hiçbir padişaha nasip olmayacak kadar sarayların var.
Padişah - 06.04.2021
Bursa Valisi Canbolat, Bursa'nın fethinin 695. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
Osman Gazi ile başlayan fetih hareketinin, 1326'da Orhan Gazi ile tamamlandığını, ele geçirilen topraklar ve elde edilen bu büyük zaferle birlikte Bursa'nın, yalnızca bir başkent olarak kalmadığını, tarihi süreç içerisinde medeniyetin de başkenti haline geldiğini vurgulayan Canbolat, şunları kaydetti: "Hanları, hamamları, camileri, medreseleri, çarşıları, bedestenleri ve ilk ticari sözleşmeleri ile ilklerin Başkenti olan Bursa, aynı zamanda Osmanlı'nın da ticaret başkenti halini almıştır. İstanbul'un fethine kadar geçen dönemde 6 padişahı bağrına basan ve Osmanlı'nın izlerini her köşesinde hissettiren tüm zamanların en güzel şehri bize, Şeyh Edebali'nin, Osman Gazi'nin, Orhan Gazi'nin emanetidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Padişah Haberleri | Padişah Haber - Haberler - Padişah haberleri, son dakika padişah haber ve gelişmeleri burada. Erzurum Topları Londra'ya götürülmüş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 20:28:18. #1.15#

title