ORGAN BAĞIŞI HABERLERİ

Organ Bağışı Haberleri

Organ Bağışı haber, Organ Bağışı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Organ Bağışı - 20.11.2020
MHP'den "Kan, Organ-Doku ve Plazma" bağış kampanyası
Kampanyaya İlkadım, Atakum, Tekkeköy ve Canik ilçe başkanlıklarının da destek sağlayacağını aktaran Karapıçak, şunları kaydetti: "İhtiyacı olacak kişilere bir umut olmak için buradayız. Bu bağışları bir alışkanlık haline getirmemiz için önce kendimizi, sonra çevremizi bilinçlendirmek gerekiyor. Samsunlu hemşehrilerimizi azalan kan stoklarına destek vermek amaçlı Türk Kızılaya kan bağışına davet ediyoruz. Kovid-19 sonrası plazma bağışı da bir o kadar önemli bir konu. Kampanyada plazma bağışı için randevu alan arkadaşlarımız da oldu. Aynı zamanda kampanyada doku ve organ bağışı da var.
Organ Bağışı - 20.11.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile MHP kan bağışı kampanyası düzenledi
Koronavirüsün yayılmaya başladığına dikkati çeken Demir, "Organ bağışı konusu da çok önemli.
Organ Bağışı - 16.11.2020
Yapay kalp cihazı taşıyan hastadan 17 santimetrelik tümör çıkarıldı
"En zor bulunan organ kalp" Yapay kalp naklini gerçekleştiren Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kalp nakli koordinatörü Prof. Dr. Korhan Erkanlı ise hastanın geçirdiği kalp krizine bağlı bir kalp hasarı oluştuğunu belirterek, "Bu çerçevede gelişen kalp yetersizliği sonucu kalp pili ve ilaç tedavisinin fayda etmemesinden dolayı, benzer hastalarda olduğu gibi kendisini kalp nakli için listeye yazdırdık. Organ bağışı yapan yeterli kişi olmamasının yanı sıra kalp nakli içinde yeterli donör de maalesef bulunmuyor.
Organ Bağışı - 9.11.2020
Edirneli böbrek hastasının hüzünlü başlayan nakil süreci mutlu sona erdi
Kadavradan nakille yeniden hayata bağlandığını ifade eden Palalı, "Beyin ölümü gerçekleşmiş bir kişinin böbreği organ bağışı sayesinde bana nakledildi.
Organ Bağışı - 9.11.2020
Son dakika haberi: Geleceğin doktorları salgın sürecinde organ nakline maske ve videoyla dikkati çektiler
Son dakika haberlerine göre Erzurum'da tıp fakültesi öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde dağıttıkları "nefes ol, organ bağışı hayat kurtarır" yazılı maskelerle ve nakil olmuş hastaların yaşadıklarına ilişkin video ile organ bağışına dikkati çekti.
Organ Bağışı - 8.11.2020
Organ Nakli Haftası
Edirne Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, organ bağışı konusuna toplum olarak gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini bildirdi.
Organ Bağışı - 7.11.2020
Organ Nakli Haftası
Düzce Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkez Müdürü ve Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kemal Peker, tüm dünyada ve Türkiye'de organ nakli bekleyen insan sayısının fazla olduğunu belirterek, organ bağışının artması için bilinçlendirme kampanyalarının önemli olduğunu bildirdi.
Organ Bağışı - 7.11.2020
Organ bağışında A'dan Z'ye soru ve cevaplar
Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye Organ ve Doku Bağış Bilgi Sistemine kayıtlı 598 bin 705 gönüllü bağışçı bulunuyor.
Organ Bağışı - 7.11.2020
Organ Bağışı Haftası
Kırklareli Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, organ bağışı ve organ nakli sayılarının yetersizliği nedeniyle birçok hastanın hayatını kaybettiğini bildirdi.
Organ Bağışı - 6.11.2020
Son dakika haber | Dönme dolaba üç boyutlu görseller yansıtıp organ bağışına çağırdılar
Son dakika haberler... Antalya'da organ bağışına karşı duyarlılığı artırmak için 90 metre yüksekliğindeki dönme dolaba yansıtılan üç boyutlu görseller dikkati çekti.
Organ Bağışı - 6.11.2020
Kırşehir Sağlık Müdürü Bulut: "Organ bağışı konusuna hassasiyet göstermeliyiz"
Kırşehir Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut, organ bağışı konusuna toplum olarak hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirti.
Organ Bağışı - 6.11.2020
TÜ Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Türkyılmaz: "Türkiye'de 1800 hasta karaciğer nakli bekliyor"
Bu konuda hasta yakınlarına önemli sorumluluklar düştüğüne dikkat çeken Türkyılmaz, "Nakil gerekliliği ortaya konulmuş karaciğer yetmezliği olan bir hasta nakil olmazsa ölümü kaçınılmaz sonuç. Beyin ölümü gerçekleşmiş hastalardan, yani kadavradan nakil yapılması çok önemli. Organ bağışını doğru şekilde anlatıp bağışçı sayısını toplum genelinde artırmalıyız.
Organ Bağışı - 6.11.2020
Pandemi, Böbrek Nakli Akademisi'nin eğitimleri online ortama taşıdı
Akademi, online eğitimleri yürütmek için kurulan "bobreknakliakademisi.org" sitesinde, "Organ Bağışı Haftası" için "Hayata İz Bırak" adlı bir kampanya da başlattı.
Organ Bağışı - 5.11.2020
Organ Bağışı Haftası
Kahramanmaraş'ta Organ Bağışı Haftası dolayısıyla kentin işlek caddesine afiş asıldı.
Organ Bağışı - 4.11.2020
Organ Bağışı Haftası
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, organ bağışı sayesinde pek çok kişinin hayat kalitesinin yükseldiğini, bir o kadarının da hayata tutunmasının sağlandığını belirtti.
Organ Bağışı - 2.11.2020
3. Uluslararası Organ Bağışı Poster Yarışması Sergisi
Organ bağışında toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen 3. Uluslararası Organ Bağışı Poster Yarışması'nda dereceye giren ilk 50 eser, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sergilendi.
Organ Bağışı - 2.11.2020
Pandemi, organ nakli süreçlerini ve bağışları da olumsuz etkiledi
Erk, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, hafta kapsamında her yıl yapılan etkinliklerin, bu yıl düzenlenemediğini hatırlattı.
Organ Bağışı - 27.10.2020
"Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız" etkinliği 30 Ekim-1 Kasım'da yapılacak
Medicana Sağlık Grubu tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız-Run For Life" etkinliği, organ bağışı konusundaki farkındalığı artırmayı hedefliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Organ Bağışı Haberleri | Organ Bağışı Haber - Haberler - Organ Bağışı haberleri, son dakika organ bağışı haber ve gelişmeleri burada. Trafik kazasında yaşamını yitiren 11 kişinin organlarını satan 6 doktorlu çete çökertildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 17:50:51. #1.15#
title