Memur Sen Haberleri

Memur Sen haber, Memur Sen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Memur Sen - 03.05.2021
Memur-Sen'den, Honaz Belediye Başkanı Kepenek hakkında suç duyurusu
Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek'in sendikalara ilişkin sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.
Memur Sen - 01.05.2021
Memur-Sen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü programını Ankara Şehir Hastanesi'nde düzenledi
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Türkiye'de hala sözleşmeli sağlık emekçisi yanlışı var. Bütün kamuda olduğu gibi sağlıkta da sözleşmelilik bitmeli. Sağlık alanında personel eksikliği giderilmeli, iş yükü hafifletilmeli." dedi.
Memur Sen - 30.04.2021
Atık oto lastikleri sokak kedileri için eve dönüştürülüyor
Yalova Genç Memur Sen Başkanı Esat Birtane, Memur-Sen İl Başkanı Ahmet Kotcioglu ve Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu'nun belediye yönetimine teşekkür ettiği ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yalova'da başlattığımız proje tüm hızıyla sürüyor.
Memur Sen - 30.04.2021
Emeğin bayramı "1 Mayıs"
İşçilerin, günlük çalışma süresinin düşürülmesi için verdiği mücadeleden doğan 1 Mayıs, bir asırdan fazladır dünyanın dört bir yanında emek ve işçi bayramı olarak kutlanıyor.
Memur Sen - 30.04.2021
Memur-Sen Adana Temsilciliği kan bağışı kampanyası düzenledi
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Adana Şubesi tarafından ramazan süresince kan bağışı kampanyası başlattı.
Memur Sen - 29.04.2021
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın kamuda sözleşmeli personel statüsünün kaldırılmasını istedi
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamuda sözleşmeli personel statüsünün kaldırılmasını talep ederek, "Mevcut sözleşmeli personel arasındaki ayrımlar bu gerçekleşinceye kadar sona ermeli, kadroya geçiş düzenlemesi ivedilikle hayata geçirilmeli." dedi.
Memur Sen - 29.04.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan "yeni anayasada çalışan hakları" vurgusu Açıklaması
Sendikacılık kavramı yokken "İnsan için ancak çalıştığı vardır" ayeti ve "İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz" hadisinin, toplumda çalışma hayatını düzenleyen temel düsturlar olduğunu vurgulayan Şentop, şu ifadeleri kullandı: "Çalışmanın kutsiyetini, çalışanın emeğinin yüceliğini anlatan ve karşılığının mutlaka hemen verilmesi gerektiğini hatırlatan bu ifadeler, güzel hasletlerimizin menşeini göstermesi bakımından önemlidir. Başta Osmanlı olmak üzere 'Kendisi kıymetli ve özel olarak yaratılmış insanın emeği de kıymetlidir' anlayışıyla çalışma hayatını düzenleyen Osmanlı ve önceki devlet geleneğimizde, çalışma hayatının uzun süre kardeşlik ve barış temelinde devam ettiğini müşahede ediyoruz. Hepinizin bildiği üzere esnaf dayanışma teşkilatı olarak varlık gösteren Ahilik sisteminin temelinde de bu hasletler yer almaktadır. Dolayısıyla bizim kültürümüzde zaten işçi ve çalışanların emeklerinin karşılığını hemen almalarını sağlamak hep temel esas olmuştur." "Bütün emekçileri içeren bir genişliğe sahip kılınmıştır" Şentop, 1982 Anayasası ile birçok temel hak ve hürriyete getirilen sınırlamalardan sendikal örgütlenme ve hakların da nasibini aldığını belirterek, şunları kaydetti: "1982 Anayasası'nda memurların örgütlenmesini yasaklayan açık bir hüküm yer almamakla birlikte uygulamada memur sendikalarının kuruluşunun geciktiğini görüyoruz.
Memur Sen - 27.04.2021
Eğitim-Bir-Sen'den 'Güvencesiz Meslek, Belirsiz Gelecek: 50/D raporu
Eğitim-Bir-Sen öncülüğünde Genç Memur-Sen ve Genç Akademisyenler Birliği tarafından, 50/D kadrosu kapsamında görev yapan araştırma görevlilerinin sorunlarını belirlemek ve araştırmak amacıyla hazırlanan 'Güvencesiz Meslek, Belirsiz Gelecek : 50/D' rapor yayınlandı.
Memur Sen - 27.04.2021
Eğitim-Bir-Sen'den 'Güvencesiz Meslek, Belirsiz Gelecek: 50/d' raporu
Bir-Sen öncülüğünde Genç Memur-Sen ve Genç Akademisyenler Birliği'nce, 50/d kadrosu kapsamında görev yapan araştırma görevlilerinin sorunlarını belirlemek ve araştırmak amacıyla hazırlanan 'Güvencesiz Meslek, Belirsiz Gelecek: 50/d' raporu kamuoyu ile paylaşıldı.
Memur Sen - 27.04.2021
Memur-Sen 1 Mayıs'ı online kutlayacak
Daha önce Türkiye'nin farklı şehirleri ve meydanlarında kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da salgının gölgesinde geçecek.
Memur Sen - 26.04.2021
Kayseri, Kırşehir ve Yozgat'tan Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
Kayseri, Kırşehir ve Yozgat'ta bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilcileri, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini kınadı.
Memur Sen - 26.04.2021
ABD Başkanı Biden'ın sözde "Ermeni Soykırımını" tanımasına Karma İstişare Komitesi'nden 'ortak tepki'
Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Kurulu (KİK) Türkiye kanadını oluşturan; Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), yaptıkları ortak açıklama ile ABD Başkanı Joe Biden'ın sözde "Ermeni Soykırımını" tanımasına tepki gösterdi.
Memur Sen - 26.04.2021
ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
Malatya ve Şanlıurfa'da, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterildi.
Memur Sen - 25.04.2021
Adana'da sivil toplum kuruluşlarından Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
Adana'da çeşitli sivil toplum kuruluşları, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini kınadı.
Memur Sen - 20.04.2021
Son dakika haberleri | Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, salgın döneminde yaşanan öğrenme kaybı raporunu açıkladı Açıklaması
Bir son dakika haberine göre Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Başkanı Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen'in, koronavirüs salgını sürecinde yaşanan öğrenme kayıplarına dikkati çekmek amacıyla hazırladığı, "Pandemi Döneminde Öğrenme Kaybı: Tespit ve Öneriler" başlıklı raporu kamuoyuyla paylaştı.
Memur Sen - 13.04.2021
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, TCDD'nin statüsünün değiştirilmesi iddialarını değerlendirdi Açıklaması
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TCDD'nin KİT statüsünden şirket statüsüne dönüştürüleceği iddialarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, şirkete dönüştürülen KİT'lerde hızlı karar alma, daha yüksek karlılık oluşturma, maliyeti düşürme gibi hedeflerin kağıtta kaldığını ifade etti.
Memur Sen - 10.04.2021
Van'da yapımı yarım kalan Tıbbiye Cami ve Külliyesi için destek bekleniyor
Van'da 2017'de yapımına başlanan ve o günden bu yana maddi imkansızlıklar nedeniyle tamamlanamayan Tıbbiye Cami ve Külliyesi için kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcileri destek çağrısı yaptı.
Memur Sen - 09.04.2021
Serik'te sivil toplum kuruluşları bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi
Antalya'nın Serik ilçesinde Memur-Sen ve Eğitim Birsen Serik İlçe temsilcilikleri bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi.
Memur Sen - 09.04.2021
Kırıkkale'de, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki
Kırıkkale'de Eğitime Destek Platformu ve sivil toplum kuruluşları, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi.
Memur Sen - 07.04.2021
UAESEB'in 3'üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı Başkent'te düzenlendi
Toplantıya Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların genel başkanları ve genel başkan yardımcıları, Kazakistan Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Aygül Mukaşeva, Azerbaycan Tahsil İşçileri Azad Hemkarlar İttifakı Genel Başkan Yardımcısı Mirza Caferzade, Kıbrıs Türk Memur Sen Genel Başkanı Akın Manga, Kuzey Makedonya Ufuk Derneği Başkanı Elvin Hasan, Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Erol Kala, Romanya Türk Tatar Öğretmenler Derneği Başkan Vekili Vildan Bormambet, Irak Türkmen Eğitimciler Öğretmen Örgütü Başkan Vekili Talip Bayraktar ile Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları ile delegeler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Memur Sen Haberleri | Memur Sen Haber - Haberler - Memur Sen haberleri, son dakika memur sen haber ve gelişmeleri burada. Başkan Öner: Açlık sınırı 2 bin 734 lira oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 06:26:00. #1.16#

title