MAHMUT ŞAHİN HABERLERİ

Mahmut Şahin Haberleri

Mahmut Şahin haber, Mahmut Şahin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Şahin - 23.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Ayder'deki işletme sahiplerinden Gürkan Gülbahar da "Ayder  pandemi dolayısıyla düşük bir turizm sezonu geçirdi. Kar yağışı ile beraber buradaki işletme sahipleri ümitlendi. Bakanlıkların vermiş olduğu sertifikasyonlarla otelciler olarak hizmetlerimizi pandemi kuralları çerçevesinde veriyoruz. Ziyaretçilerimiz doğa ile iç içe, manzara eşliğinde bolca temiz havayla bir tatil geçireceklerö diye konuştu.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Ayder'den detaylar -Kar topu oynayanlar -Şambrelle kayanar -Jandarma ekipleri uyarı anonsu -Yore sakinlerinin türkülü daveti -Röportajlar -Muhabir anonsu(Arzu ERBAŞ) HABER: ARZU ERBAŞ KAMERA: DOĞANCAN İLEK/RİZE-DHA ========= 90 bin liraya aldığı otomobilin 2 araçla birleştirildiğini ekspertiz raporuyla öğrendi KAYSERİ'de 90 bin 500 TL'ye satın aldığı 2013 model ikinci el otomobilin, ekspertiz raporunda 2 farklı aracın kaynakla ortadan birleştirilerek oluşturulduğunu öğrenen A.Y. (53), savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, tüketcilerin sıfır araç alırken de ekspertiz raporu alması gerektiğini bildirerek, "Alacağınız araç kaç model olursa olsun mutlaka ekspertiz yaptırın" dedi.
Mahmut Şahin - 2.11.2020
TÜM-İŞ'ten pandemide memur ve işçilerin eşit şartlarda çalıştırılması talebi
İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, pandemi döneminde memur ve işçilerin eşit şartlarda çalışmaları gerektiğini belirtti.
Mahmut Şahin - 2.11.2020
"Üniversite, Sanayi El Ele, Gençler Hazır Geleceğe" projesi uygulama imzaları atıldı
Projenin imzalarını üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Trakya Kalkınma Ajansı adına da Genel Sekreter Mahmut Şahin attı.
Mahmut Şahin - 1.11.2020
Seracılık Kuluçka Merkezi Projesi
Proje kapsamında Belediye Başkanı İhsan Talay ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından hibe sözleşmesi imzalandı.
Mahmut Şahin - 30.10.2020
İbrice Limanı Fizibilite Destek Projesi'nin sözleşmesi imzalandı
Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin tanıtımın ardından işbirliği projesinin sözleşmesini imzaladı.
Mahmut Şahin - 20.10.2020
Kayseri'den kısa kısa
Kocasinan'da yol çalışmaları Kocasinan Belediyesi, Erkilet'ten başlayıp Akin, Hasanarpa ve Kızık mahallelerine ulaşım sağlayan Boztepe Mahallesi 4 bin 200 metre uzunluğundaki Mahmut Şahin Caddesi'nde yeni etap yol yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarına başladı.
Mahmut Şahin - 17.10.2020
Edirne'de kurulacak Tarıma Dayalı İhtisas OSB istihdama katkı sağlayacak
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Keşan'da kurulacak Tarıma Dayalı İhtisas OSB'nin bölge tarım ve hayvancılığına önemli katkılar sağlayarak yeni istihdam alanları oluşturacağını belirtti.
Mahmut Şahin - 13.10.2020
Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği kuruldu
Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği, TRAKYAKA güdümünde çalışmalar yürüterek, derneklerin yararlandığı avantajlardan, faydalanmak için faaliyetler gerçekleştireceğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Dernek, Trakya'da sağlık turizminin geliştirilmesi kapsamında, sağlık tesisi, turizm acentesi, tur operatörü, otel gibi kurum ve kuruluşların iş birliği içerisinde hareket etmesini ve rakip destinasyonlara karşı rekabet avantajı kazanmasını sağlamayı, sağlık turizmi alanında bölgenin sahip olduğu imkanları ve potansiyeli araştırma, inceleme ve geliştirmeyi, hedef pazarlara yönelik olarak yurt dışı ve yurt içi tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmeyi, bölgede sunulan sağlık hizmeti kalitesini arttırmayı amaçlıyor." Açıklamada görüşlerine yer verilen TRAKYAKA Genel Sekreteri ve Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Şahin, derneğin kurulması ile önemli bir virajın dönüldüğünü ifade etti.
Mahmut Şahin - 6.10.2020
Çerkezköy Endüstriyel Fuarı on-line açıldı
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de fuar kapsamında dijital platformda demir-çelik, makine, elektrik, elektronik, mekanik, inşaat ve yapı malzemeleri, teknoloji ve yazılım, sağlık, tekstil ve konfeksiyon, otomotiv, kimya, plastik ve gıda sektöründen çok sayıda firmanın stant açtığını belirtti.
Mahmut Şahin - 2.10.2020
Son dakika haber! Türk ve Bulgar çocuklar kültürel eserleri gezdikçe hediye kazanacak
Her iki bölgeden 8-12 yaşındaki öğrencilerin seçilerek karşılıklı misafir edileceklerini anlatan Özer, şöyle konuştu: "Proje kapsamında bastırılacak kitap aslında bir anlamda gezilen yerlerin kaydını da tutma vazifesi görecek. Her eserin altında bir kaşe yeri olacak, o eseri gezen öğrenci o bölüme gezdiği alanın mührünü vurduracak. Daha çok yeri gezen, daha çabuk gezen öğrencilere birtakım hediyeler vermeyi planlıyoruz. Amacımız yakın coğrafyanın iki farklı ülkesi arasındaki iş birliği, barışı diyaloğu artırmak, turizmde var olan ilişkileri güçlendirmek." TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise ajans olarak bölgenin turizm potansiyelini geliştirmek amacıyla yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde farklı çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.
Mahmut Şahin - 29.9.2020
TRAKYAKA yönetim kurulu toplantısı yapıldı
Velilikten yapılan açıklamada, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Aziz Yıldırım, Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çerkezköy TSO Başkanı Süleyman Kozuva ve Trakya Kalkınma Ajansı yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Mahmut Şahin - 24.9.2020
Son dakika haber! Trakya'dan 6 ayda yaklaşık 1 milyar dolarlık ihracat yapıldı
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgenin tarım ve sanayi ürünlerinde önemli yere sahip olduğunu söyledi.
Mahmut Şahin - 21.9.2020
Tüketici hakem heyetinden Kovid-19 sürecindeki "özel okul ücretinin iadesi" kararı
Hakem Heyetinin gerekçeli kararında, şu ifadeler yer aldı: "Asgari şartları bulunduran şikayet konusu sözleşmede, tüketicinin belirli miktar ödemeyi yapacağı, şikayet edilen özel eğitim kurumunun ise usulüne uygun eğitim yerinde (okulda) tüketicinin belirttiği öğrenciye (yüz yüze) eğitim vereceği ifade edilmiştir. Sözleşme içerisinde, doğa olayları, salgın hastalık, 'mücbir sebep' gibi ifa imkansızlığı durumunda tarafların yükümlülükleri konusunda bir madde bulunmamaktadır. Bu nedenle genel hükümler çerçevesinde bir karar verilmesi gerekmektedir." Borçlar Kanunundaki hükümlere ve Yargıtay 6. Hukuk Dairesinin verdiği karara değinilen gerekçede, şunlar kaydedildi: "Özel eğitim kurumunun savunmasında belirttiği uzaktan eğitim yapılması, şikayet konusu sözleşmede özel eğitim kurumunun edimi olarak belirtilmemiştir. Yapılan uzaktan eğitim işlemi, başka bir sözleşmenin konusu olup, şikayet konusu sözleşmedeki edim olarak kabul edilemez. Ayrıca sözleşmenin tarafı olan tüketiciye uzaktan eğitim için gerekli araç ve gereçler sağlanmamış olup, bu haliyle birebir eğitim ile uzaktan eğitimin aynı verimi ve karşılığı sağlayacağı konusunda netlik bulunmamaktadır. Taraflar arasındaki sözleşmede olağanüstü durumlarda sözleşmenin uyarlanması konusunda bir hüküm bulunmamaktadır. Kovid-19 hastalığı nedeniyle ülkemiz genelinde oluşan pandemi nedeniyle örgün eğitim 16.03.2020-19.06.2020 tarihleri arasında yapılamamıştır. Bu nedenle 5580 sayılı Özel Eğitim Kurumları Kanunu ve ilgili yönetmelik gereğince tüketicinin örgün eğitim almadığı döneme ait ücretinin iadesi gerekmektedir. Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı tüketicinin talebinin kısmen kabul edilerek okula gidilmeyen süreye tekabül eden 7.579,20 lira bedelin tüketiciye iadesi gerekmiştir." "Sözleşmenin esas unsuru yüz yüze eğitimdir" Tüketiciler Birliği İl İstişare toplantıları kapsamında Konya'da bulunan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, AA muhabirine, "özel okullara verilen ücretlerin ne olacağı" tartışmasının uzun zamandır yaşandığını hatırlattı.
Mahmut Şahin - 15.9.2020
Edirne'den kısa kısa
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nu ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmut Şahin Haberleri | Mahmut Şahin Kimdir - Haberler - Mahmut Şahin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Şahin kimdir, hayatı ve biyografisi. Karaağaç Gölgesinde Yeşeren Umutlar Projesi açılış toplantısı gerçekleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 02:05:46. #1.14#
title