Maden Haberleri

Maden haber, Maden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maden - Bugün
Son dakika: Endonezya'da maden ocağında göçük: 11 ölü
Son dakika haberlerine göre Endonezya'nın Güney Sumatra eyaletinde kaçak kömür madeninde meydana gelen göçükte 11 kişi hayatını kaybetti.
Maden - Dün
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonunda kabul edildi (2)
Jeotermal sahalar ekonomiye daha hızlı kazandırılacak Teklifle, jeotermal sahaların daha hızlı bir şekilde ekonomiye kazandırılması amacıyla sahaların taksit imkanıyla ihale edilmesi, Maden Kanunu'nda olduğu gibi kamu kurumlarına bedeli karşılığı doğrudan veya gelir paylaşımı esasıyla kamu kurum ve kuruluşları ile bunların bağlı ortaklıklarına devredilmesi amaçlanıyor.
Maden - Dün
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi ve Ticaret komisyonunda kabul edildi (1)
Teklifle, maden arama ve işletme ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğu kaldırılacak.
Maden - Dün
Enerji Piyasası Kanun Teklifi komisyonda kabul edildi
Teklife göre, maden arama ve işletme ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğu kaldırılacak.
Maden - Dün
Mozambik'te altın çıkaran iki şirketin faaliyetleri çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle durduruldu
Yerel basında yer alan haberlere göre, Manica eyaleti hükümeti, altın çıkaran maden firmalarının Revue Nehri'ni kirlettiğini açıkladı.
Maden - Dün
Altın 1,930 dolar sınırında, petrol düştü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, piyasaların odağındaki ABD teşvik paketine ilişkin gelişmelerin, piyasalara yön vermeye devam ettiği vurgulandı ve şöyle denildi: "Dünkü seansa 1,904 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden, seansın ilk saatlerinde satıcılı seyrederek 1,894 dolar/onsla seansın en düşük seviyesini kaydetti.
Maden - Dün
HDP'li Turan: "Esnek istihdam paketini reddediyoruz"
Sağlıkçıların "yaşatmak için yaşamak istiyoruz" sloganına kamu yönetimi başta olmak üzere bütün toplumun kulak vermesi gerektiğini belirten Turan, market işçilerinin, müzisyenlerin, çocuk yaşta çalışanların, posta ya da kargo işçilerinin bu süreçte ihmal edildiğini, sanayi, inşaat, maden ve tekstil işçilerinin de sorunlarla karşı karşıya olduğunu iddia etti.
Maden - Dün
Zonguldak'tan kısa kısa
Rektör Çufalı'dan GMİS'e ziyaret Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Genel Maden İşçileri Sendikası'nı (GMİS) ziyaret etti.
Maden - Dün
TİM Başkanı Gülle'den Suudi Arabistan'daki boykota ilişkin açıklama Açıklaması
6. Uluslararası Taş Kongresi'nin tanıtımı kapsamında düzenlenen online toplantıda konuşan Gülle, maden sektörünün büyümesi ve gelişmesi adına ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.
Maden - Dün
Hatay yangınının hatırlattıkları: PKK ve çevre terörizmi
Sabotajlarla ilgili olarak PKK'nın yayın organı ANF sitesi incelendiğinde ortaya ilginç bir açmaz da çıkıyor. Bu yayınlarda, otonom gruplar tarafından sahiplenilmesine rağmen, söz konusu sabotajların üst kademe tarafından sahiplenilmediği görülüyor, hatta orman yangınlarının askerler tarafından "ekonomik rant oluşturma" amacıyla çıkarıldığı ifade ediliyor. Bu şekilde, bir yandan örgütün ekolojik sorumluluk altına girmesi engellenirken diğer yandan siyasi iradeyi yıpratacak yeni bir söylem alanı oluşturulmaya çalışıldığı görülüyor. Zira PKK sempatizanlarının sosyal medya hesaplarında önce PKK'ya bağlı otonom grupların yangını gerçekleştirdiği açıklamalarını paylaşıp sevinç çığlıkları atmaları, ilerleyen saatlerde bölgede maden ocağı kurulacağı iddiasını dolaşıma sokmaya çalışmaları, sonunda sözde yönetim kademesinin "ekonomik rant" söylemlerini sahiplenmeleri de bu büyük açmazı ortaya koyuyor.
Maden - 20.10.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Sanayi Komisyonunda
Tarhan, AK Parti iktidarının kamusal madenciliği bitirdiğini, uygulanan yanlış politikalarla alanında uzman birçok kurumun yok edilerek içinin boşaltıldığını ileri sürdü.
Maden - 20.10.2020
Altın 1,900 doların üzerinde tutundu
Troy Kıymetli Madenler'in, ABD'nin "teşvik paketi" fiyatlamasının sürdüğü vurgulanan analizinde şöyle denildi: "Piyasalar dönüp dolaşıyor teşvik paketi odağından bir türlü kurtulamıyor.
Maden - 20.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
İşsizlik azaltılmak isteniyorsa ihtiyaç olduğu belirtilen 138 bin atama bekleyen öğretmene görev verilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta madenlerde çalışacak 5 bin kişiye de iş verilebileceğini dile getirdi.
Maden - 20.10.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Maden işçilerinin ödenmeyen hakları için Ankara'ya yürüdüklerini dile getiren Baş, "Maden işçileri bu kararlılıklarıyla bir kez daha tarih yazıyor ve karşılarında iktidar da kendi kara tarihine yeni sayfalar ekliyor.
Maden - 20.10.2020
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında
Afrika'nın, pandeminin etkisiyle dünya ekonomisinin daraldığı bir zamanda yeni fırsatlara açık ve müthiş bir pazar olduğunu vurgulayan Akyıldız, şu bilgileri verdi: "Ürettiğimiz her şeyi satabileceğimiz, her türlü sektörün iş yapabileceği bir kıta. Güven köprülerini kurarsanız iş yapmak giderek kolaylaşıyor. Afrikalılar Türk ürünlerini çok beğeniyor. Çünkü ürünlerimiz Avrupa'dan çok uygun fiyatlı, Çin'den daha kaliteli. Türk dizilerinin de etkisiyle Türklere duyulan bir sevgi var. Afrikalılar Türklerle iş yapmayı çok istiyor. Bütün dünyanın gözü Afrika'da ama Afrika'nın gönlü bizde." "Fildişi Sahili, Türk yatırımcılar için fırsatlar barındırıyor" Türkiye'nin Abidjan Büyükelçisi Yonca Özçeri ise Fildişi Sahili'nin dünyanın en büyük kakao üreticisi olduğunu hatırlatarak, "Ayrıca, tatlı patates, kaju fıstığı, Brezilya cevizi gibi ürünler üretilerek ihraç ediliyor. Petrol ve doğal gaz üretimi ve kıymetli maden üretimi var.
Maden - 20.10.2020
BDDK'dan bankaların topladıkları fiziki altınların değerlemesine ilişkin yönetmelik taslağı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Bankaların Kıymetli Maden Alım Satımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te değişiklikleri kapsayan yönetmelik taslağını görüşe açtı.
Maden - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, "Suudi Arabistan çıkmış Türk ürünlerine boykot çağrısı yapıyor. Bu çağrıya Fas'tan Cezayir'e kadar, tarihi bağlarımız olan diğer Kuzey Afrika ülkeleri de katılıyor. Boykota karşı saray ittifakının gıkı çıkmıyor. En son Kanada çıktı. İHA ve SİHA'larımızda kullanılan çok kritik teknolojik parçalara ambargo koydu. Peki saray hükümeti buna bir şey diyebiliyor mu? Kanadalı firmaların Kaz Dağları'nda, Erzincan'da, Uşak'ta, Eskişehir'de, Samsun'da altın ve maden arama ruhsatlarını iptal etti mi? Hayır.
Maden - 18.10.2020
Müşteri ve market çalışanı arasında 'soda' kavgası
Eskişehir'de marketten aldığı maden suyunun az olması nedeniyle müşteri ve iş yeri çalışanı arasında kavga çıktı.
Maden - 17.10.2020
Enerji sektöründen Karadeniz'deki doğal gaz rezervinin artmasına ilişkin açıklama
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanı ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin arkasında, son dönemde oluşturulan Milli Enerji ve Maden Politikası ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO)...
Maden - 17.10.2020
Son dakika haberleri: Soma'da bir maden şirketinin işletme müdürü bıçaklanarak öldürüldü
Gelen son dakika haberlerine göre Manisa'nın Soma ilçesinde özel bir maden şirketinin işletme müdürünün, iş görüşmesi için gelen kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edildi.
Maden - 17.10.2020
BDDK'dan Anadolubank AŞ'ye izin
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK), Anadolubank AŞ'ye kıymetli maden ve taşların alımı, satımı veya bunların emanete alınması işlemlerini gerçekleştirmesi konusunda izin verildi.
Maden - 16.10.2020
Son dakika haber! Petrol ve altın fiyatları yatay
Piyasaların pusulasının "teşvik paketi" olduğu vurgulanan Troy Kıymetli Madenler analizinde, şöyle denildi: "ABD'de teşvik paketine dair görüşmeler sürerken, her yeni söylem piyasalara yön veren yeni bir unsur olarak öne çıkıyor.
Maden - 16.10.2020
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Tosun'dan açıklama
Bakanlıktan gelen bilgi notunda, şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğumuz ve komisyonda görüşmelerine devam edilen 'Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' içeriğinde, İYİ Parti tarafından yayımlanan basın duyurusunda belirtilen, başta TTK olmak üzere madencilik alanındaki bazı önemli kamu kurumlarının Türkiye Varlık Fonu bünyesine alınarak satışına izin verecek herhangi bir düzenleme yer almamaktadır.
Maden - 15.10.2020
TBMM Genel Kurulu
Hatay'da meydana gelen yangının çıkış nedenine ilişkin iddialara değinen Şahin, "Eğer Hatay'da yanan orman alanları ağaçlandırılmak yerine maden sahası olarak işletmeye veya imara açılırsa buna karar verenlerin, vatandaşlarımızın gözünde, ormanı yakan hainlerden hiçbir farkı olmayacaktır.
Maden - 15.10.2020
Son dakika haberleri! Artvin'de ormanlık alanda yangın
İlçeye bağlı Maden Köyü Lebiskür mevkiinde nedeni bilinmeyen bir sebepten çıkan yangında 1 hektarlık alan zarar gördü.
Maden - 15.10.2020
Erzurum'da 20 milyon Bej ve 5 milyon metreküp mavi mermer rezervi bulundu
Erzurum'un Pasinler ilçesinde büyük miktarda bej ve mavi mermer rezervi bulundu. Erzurum'da yaşayan Tarih araştırmacısı Oğuzhan Türk, Pasinlerde Tarihsel bölgeleri araştırırken gezdiği dağlık alanda maden rezervi keşfetti.
İmsak05:11
Öğle12:13
İkindi15:14
Akşam17:43
Yatsı18:59
ELAZIĞ
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
ELAZIĞ
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
ELAZIĞ
Yönetmen Aile Hükümeti
Tür Komedi
ELAZIĞ
Yönetmen Yarımada
Tür Aksiyon
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maden Haber, Maden Son Dakika Haberleri - Haberler - Maden haber sayfamızda Maden haberleri okuyabilir, Maden son dakika haberleri ve güncel Maden gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika: Endonezya'da maden ocağında göçük: 11 ölü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 12:48:06. #1.15#
title