Maden Haberleri

Maden haber, Maden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maden - Bugün
Altın 1,900 doların üzerinde tutundu
Troy Kıymetli Madenler'in, ABD'nin "teşvik paketi" fiyatlamasının sürdüğü vurgulanan analizinde şöyle denildi: "Piyasalar dönüp dolaşıyor teşvik paketi odağından bir türlü kurtulamıyor.
Maden - Bugün
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
İşsizlik azaltılmak isteniyorsa ihtiyaç olduğu belirtilen 138 bin atama bekleyen öğretmene görev verilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta madenlerde çalışacak 5 bin kişiye de iş verilebileceğini dile getirdi.
Maden - Bugün
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Maden işçilerinin ödenmeyen hakları için Ankara'ya yürüdüklerini dile getiren Baş, "Maden işçileri bu kararlılıklarıyla bir kez daha tarih yazıyor ve karşılarında iktidar da kendi kara tarihine yeni sayfalar ekliyor.
Maden - Bugün
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında
Afrika'nın, pandeminin etkisiyle dünya ekonomisinin daraldığı bir zamanda yeni fırsatlara açık ve müthiş bir pazar olduğunu vurgulayan Akyıldız, şu bilgileri verdi: "Ürettiğimiz her şeyi satabileceğimiz, her türlü sektörün iş yapabileceği bir kıta. Güven köprülerini kurarsanız iş yapmak giderek kolaylaşıyor. Afrikalılar Türk ürünlerini çok beğeniyor. Çünkü ürünlerimiz Avrupa'dan çok uygun fiyatlı, Çin'den daha kaliteli. Türk dizilerinin de etkisiyle Türklere duyulan bir sevgi var. Afrikalılar Türklerle iş yapmayı çok istiyor. Bütün dünyanın gözü Afrika'da ama Afrika'nın gönlü bizde." "Fildişi Sahili, Türk yatırımcılar için fırsatlar barındırıyor" Türkiye'nin Abidjan Büyükelçisi Yonca Özçeri ise Fildişi Sahili'nin dünyanın en büyük kakao üreticisi olduğunu hatırlatarak, "Ayrıca, tatlı patates, kaju fıstığı, Brezilya cevizi gibi ürünler üretilerek ihraç ediliyor. Petrol ve doğal gaz üretimi ve kıymetli maden üretimi var.
Maden - Bugün
BDDK'dan bankaların topladıkları fiziki altınların değerlemesine ilişkin yönetmelik taslağı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Bankaların Kıymetli Maden Alım Satımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te değişiklikleri kapsayan yönetmelik taslağını görüşe açtı.
Maden - Dün
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, "Suudi Arabistan çıkmış Türk ürünlerine boykot çağrısı yapıyor. Bu çağrıya Fas'tan Cezayir'e kadar, tarihi bağlarımız olan diğer Kuzey Afrika ülkeleri de katılıyor. Boykota karşı saray ittifakının gıkı çıkmıyor. En son Kanada çıktı. İHA ve SİHA'larımızda kullanılan çok kritik teknolojik parçalara ambargo koydu. Peki saray hükümeti buna bir şey diyebiliyor mu? Kanadalı firmaların Kaz Dağları'nda, Erzincan'da, Uşak'ta, Eskişehir'de, Samsun'da altın ve maden arama ruhsatlarını iptal etti mi? Hayır.
Maden - 18.10.2020
Müşteri ve market çalışanı arasında 'soda' kavgası
Eskişehir'de marketten aldığı maden suyunun az olması nedeniyle müşteri ve iş yeri çalışanı arasında kavga çıktı.
Maden - 17.10.2020
Enerji sektöründen Karadeniz'deki doğal gaz rezervinin artmasına ilişkin açıklama
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanı ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin arkasında, son dönemde oluşturulan Milli Enerji ve Maden Politikası ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO)...
Maden - 17.10.2020
Son dakika haberleri: Soma'da bir maden şirketinin işletme müdürü bıçaklanarak öldürüldü
Gelen son dakika haberlerine göre Manisa'nın Soma ilçesinde özel bir maden şirketinin işletme müdürünün, iş görüşmesi için gelen kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edildi.
Maden - 17.10.2020
BDDK'dan Anadolubank AŞ'ye izin
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK), Anadolubank AŞ'ye kıymetli maden ve taşların alımı, satımı veya bunların emanete alınması işlemlerini gerçekleştirmesi konusunda izin verildi.
Maden - 16.10.2020
Son dakika haber! Petrol ve altın fiyatları yatay
Piyasaların pusulasının "teşvik paketi" olduğu vurgulanan Troy Kıymetli Madenler analizinde, şöyle denildi: "ABD'de teşvik paketine dair görüşmeler sürerken, her yeni söylem piyasalara yön veren yeni bir unsur olarak öne çıkıyor.
Maden - 16.10.2020
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Tosun'dan açıklama
Bakanlıktan gelen bilgi notunda, şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğumuz ve komisyonda görüşmelerine devam edilen 'Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' içeriğinde, İYİ Parti tarafından yayımlanan basın duyurusunda belirtilen, başta TTK olmak üzere madencilik alanındaki bazı önemli kamu kurumlarının Türkiye Varlık Fonu bünyesine alınarak satışına izin verecek herhangi bir düzenleme yer almamaktadır.
Maden - 15.10.2020
TBMM Genel Kurulu
Hatay'da meydana gelen yangının çıkış nedenine ilişkin iddialara değinen Şahin, "Eğer Hatay'da yanan orman alanları ağaçlandırılmak yerine maden sahası olarak işletmeye veya imara açılırsa buna karar verenlerin, vatandaşlarımızın gözünde, ormanı yakan hainlerden hiçbir farkı olmayacaktır.
Maden - 15.10.2020
Son dakika haberleri! Artvin'de ormanlık alanda yangın
İlçeye bağlı Maden Köyü Lebiskür mevkiinde nedeni bilinmeyen bir sebepten çıkan yangında 1 hektarlık alan zarar gördü.
Maden - 15.10.2020
Erzurum'da 20 milyon Bej ve 5 milyon metreküp mavi mermer rezervi bulundu
Erzurum'un Pasinler ilçesinde büyük miktarda bej ve mavi mermer rezervi bulundu. Erzurum'da yaşayan Tarih araştırmacısı Oğuzhan Türk, Pasinlerde Tarihsel bölgeleri araştırırken gezdiği dağlık alanda maden rezervi keşfetti.
Maden - 14.10.2020
TBMM Genel Kurulu
Oluç, Bağımsız Maden İşçileri Sendikası üyesi madencilerin Soma ve Ermenek'ten Ankara'ya yürüyüşe başladığını ancak önlerine polis barikatları konulduğunu dile getirerek, maden işçisi bir heyetin partilerini ziyaret ettiğini söyledi.
Maden - 14.10.2020
Türk sanayi ve teknoloji ekosistemine güç katacak tarihi adım atıldı
Varank, standart oluşturma sürecine katkı sağlamak isteyenlerin TSE'den talepte bulunmasının yeterli olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: "Eğer talebinizle ilgili mevcutta bir ayna komite varsa, sizi hemen oraya dahil ediyoruz, aksi durumda, yeni ayna komiteler kuruyoruz. Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde ayna komitelere katılım belli bir ücret karşılığında yapılırken, biz her paydaşımıza ücretsiz katılım imkanı sağlıyoruz. Biz bu komitelerde başta sanayiciler olmak üzere, üretici birlikleri, tüketici dernekleri, üniversiteler, Ar-Ge kuruluşları ve kamu kurumları gibi paydaşların aktif katılımını çok önemsiyoruz." Halihazırda 137 ayna komite bulunduğunu belirten Varank, bunların bilişim, elektrik-elektroteknik, kimya, petro-kimya, otomotiv, maden, gıda, tekstil gibi farklı sektörlere odaklandığını bildirdi.
Maden - 14.10.2020
Altın 1,900 doların üzerine döndü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, altının 1,900 doların üzerinde tutunamadığına işaret edilerek, şöyle denildi: "Piyasalar, teşvik paketine dair haber akışına karşı hassasiyetini sürdürürken, herhangi bir anlaşmanın çıkmaması altını baskılamaya devam ediyor.
Maden - 13.10.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda İYİ Parti'nin "emeklilerin sorunları", HDP'nin "Ankara Garı'ndaki patlama" ve CHP'nin "madencilik sektöründe yaşanan sorunlara" ilişkin grup önerileri görüşüldü.
Maden - 13.10.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin, maden şirketlerinin ruhsatları bitmesine rağmen faaliyetlerine devam etmesini öngördüğünü söyledi.
Maden - 13.10.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi alt komisyondan geçti
Teklif, maden arama ve işletme ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğunun kaldırılmasını öngörüyor.
Maden - 13.10.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın düştü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, piyasaların haftaya sakin bir başlangıç yaptığına işaret edilerek, şöyle denildi: "Dün ABD piyasalarının kapalı olması dolayısıyla kıymetli madenler de sakin bir günü geride bıraktı.
Maden - 13.10.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, maden işçilerinin seslerini duyurmak için Ermenek'ten Ankara'ya yola çıktığını ancak yürüyüşün engellendiğini ifade ederek, bu durumun iktidarın, patronların tarafında olduğunu teyit ettiğini öne sürdü.
İmsak05:09
Öğle12:13
İkindi15:16
Akşam17:46
Yatsı19:02
ELAZIĞ
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
ELAZIĞ
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
ELAZIĞ
Yönetmen Aile Hükümeti
Tür Komedi
ELAZIĞ
Yönetmen Yarımada
Tür Aksiyon
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maden Haber, Maden Son Dakika Haberleri - Haberler - Maden haber sayfamızda Maden haberleri okuyabilir, Maden son dakika haberleri ve güncel Maden gelişmelerini görebilirsiniz. Vali Balcı, Cumhuriyet tarihinin ilk antimuan madenini gezdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 19:50:36. #1.15#
title