Maden Haberleri

Maden haber, Maden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maden - 29.10.2020
Özbekistan'da devlete ait 600'den fazla işletme özelleştirilecek
Özbekistan'da devlete ait 600'den fazla işletme ve bina özelleştirilecek. Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından imzalanan kararnameyle, devlete ait 600'den fazla işletme ve bina özelleştirilecek veya hisselerinin bir kısmı satılacak. Buna göre, metalürji, petrol-gaz, elektrik, kimya, jeoloji, gıda, eczacılık, makine sanayi ve taşımacılık sektörlerinde faaliyet yapan, aralarında Nevai Dağ-Maden Fabrikası, Özbekneftgaz, Özbek Hava Yolları, Özbek Demir Yolları, Özbek Oto Sanayi gibi işletmelerin de aralarında bulunduğu devlete ait 32 büyük işletmenin hisselerinin bir kısmı satışa çıkarılacak.
Maden - 28.10.2020
Ordu'da maden arama sahasında çıkan arbedede 14 kişi gözaltına alındı
Ordu'nun Ünye ilçesindeki maden arama sahasında 14 kişi gözaltına alındı.
Maden - 28.10.2020
HDP'li Oruç: "Hatay yangını sonrası zarar gören bölgelerde yapılaşmaya izin verilmemelidir"
Hatay'da sabotaj ihtimalinin yüksek olduğunu gösteren yangınların devam ettiğini belirten Oruç, "Burada maden şirketlerine, inşaat şirketlerine bu alanları peşkeş çekmek için ormanları yaktıktan sonra 'Bu ormanları örgütler yakmıştır, bu ormanları Kürtler yakmıştır' gibi bir algıyı yaratmaya yönelik kalkışmaları asla kabul etmiyoruz.
Maden - 28.10.2020
Elektrikte kurulu güç gelecek yıl yaklaşık 100 bin megavata yükselecek
HES'lere rehabilitasyon Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında yerli kömür kullanımının artırılmasına ilişkin çalışmalar da devam ediyor.
Maden - 28.10.2020
Zonguldak'tan kısa kısa
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulunca, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" dolayısıyla mesaj yayımlandı.
Maden - 27.10.2020
Gıda, tarım ve orman alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, Hatay, Adana ve Mersin'de çıkan orman yangınlara işaret ederek, "Orman yangınlarının en temel sebebi sermayeye, maden şirketlerine, inşaata yer açmak, ruhsatlar vermeyi meşrulaştırmakken bir yandan ama Hatay'daki yangını çok daha farklı ele almak, orada neler oluyor, siyaseten ne amaçlanıyor, bu konuyla ilgili de oranın vatandaşları kaygılı.
Maden - 27.10.2020
Avustralya'da Aborjinler için "kültürel öneme sahip" ağacın kesilmesi tepkilere neden oldu
Aborjin yerlilerinin Geç Paleolitik Devir'den bu yana kullandığı 46 bin yıllık kaya barınaklarının girişleri madencilik şirketi Rio Tinto'nun mayıs ayındaki maden arama faaliyeti sırasında tahrip olmuştu.
Maden - 27.10.2020
TBMM Genel Kurulu
Karaman Ermenek'ten maden ocağı işçilerinin yeniden Ankara'ya yürüyüş kararı aldıklarını belirten Dervişoğlu, yürüyüşü yakından takip ettiklerini, madencilerin haklı mücadelesini desteklediklerini ifade etti.
Maden - 27.10.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, ABD seçimlerinin tamamlanmasına sayılı günler kala piyasaların, artık bir teşvik paketi gerçekleşmeyeceği beklentisini fiyatlamaya başladıkları vurgulandı ve şöyle denildi: "Altın da bu fiyatlamadan nasibini alarak hareketli bir günü geride bıraktı.
Maden - 27.10.2020
Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, maden işçilerinin yerin yüzlerce metre altında çalıştığını, bu insanların eve ekmek alacak paralarının olmadığını iddia etti.
Maden - 27.10.2020
Maden-İş Genel Başkanı Nurettin Akçul'dan eylem açıklaması Açıklaması
Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Genel Başkanı Nurettin Akçul, kimsenin kendilerinden ülkeyi ve maden işçisini zora sokacak bir eylem beklememesi gerektiğini söyledi.
Maden - 27.10.2020
Krizlerin ürettiği çözümlerle yeni Türkiye jeopolitiği
Günümüzün tehditleri "Doğu'dan gelen komünizm" ile sınırlı değil. Uzay coğrafyasından deniz tabanındaki maden yataklarına, fiber optik hatlardan siber uzaya, gıda güvenliğinden iklim mülteciliğine kadar artık her konu küresel mücadele alanı.
Maden - 27.10.2020
ASKON Kayseri'den altın açıklaması
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri değerli maden, döviz ve mücevherat sektör kurulu başkanı Talha Büyükyıldız, yükselen altın fiyatlarının aceleye sevk etmemesi gerektiğini belirtti.
Maden - 27.10.2020
CHP'li Akın, Ermenek'teki maden faciasında hayatını kaybedenleri andı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Karaman'ın Ermenek ilçesinde 6 yıl önce meydana gelen maden kazasında yaşamını yitiren 18 işçiyi andı.
Maden - 27.10.2020
"Gölgeler İçinde", 8. Boğaziçi Film Festivali kapsamında sinemaseverlerle buluştu
Çekimleri Gürcistan'da hala aktif olan bir maden kasabasında yapılan, zamansız ve mekansız distopik bir hikayeden oluşan bilim-kurgu türündeki filmde, ilkel bir teknolojiyle yönetilen bir fabrikada çalışan sadık maden işçisi, çalıştığı makinenin sorun çıkarmasıyla içinde bulunduğu sistemi sorgulamaya başlıyor ve fabrikanın bilmediği derinlikleriyle yüzleşiyor.
Maden - 27.10.2020
Son dakika haberleri! EPDK kararı
Öte yandan, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete'de yer alan ilanına göre, 86969 numaralı maden ruhsatı ile bu ruhsatın kapsadığı maden sahasının işletme hakkının verilmesi işi, kapalı teklif alma ve açık arttırma usulüyle ihale edilecek.
Maden - 26.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 yaralı ZONGULDAK'ın Kilimli ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında meydana gelen göçükte, Erdoğan Kuruoğlu (39) yaralandı.
Maden - 26.10.2020
Son dakika! DHA YURT BÜLTENİ - 18
Bugün saat 20.50 sıralarında İskenderun'un PAC Meydanı'nda şiddetli pbir patlama meydana geldi. Çevrede korku ve panik yaratan patlamada bazıev ve işyerlerinin büyük çapta hasar meydana geldi. Olayla ilgili ilk açıklama Hatay Valisi Rahmi Doğan'dan geldi. Vali Doğan, patlamanın teröjr operasyonu sırasında meydana geldiğini kaydetti. Vali Doğan sosyal medya üzerinden y.aptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği  2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir."  GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ İSKENDERUN (Hatay)- ANKARA,   ================================ Maden ocağında göçük: 1 işçi yaralandı ZONGULDAK'ın Kilimli ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na(TTK) ait maden ocağında meydana gelen göçükte, işçilerden Erdoğan Kuruoğlu(39) yaralandı.
Maden - 26.10.2020
Maden ocağında göçük: 1 yaralı
Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde maden ocağındaki göçükte bir işçi yaralandı.
Maden - 26.10.2020
Maden ocağında göçük: 1 işçi mahsur kaldı (1)
ZONGULDAK'ın Kilimli ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü Gelik İşletmesi'ne ait maden ocağında göçük meydana geldi.
Maden - 26.10.2020
Altınyağ Madencilik'ten ihale açıklaması
Altınyağ Madencilik, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından Malkara Kömür İşletmeleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün Tekirdağ-Malkara'da bulunan tarla-çayır niteliğinde ve madencilik faaliyetlerine konu olan maden sahası içerisinde yer alan gayrimenkuller ile muhtelif makine-hat...
Maden - 26.10.2020
Son dakika ekonomi: Petrol fiyatları düştü, altın yatay
Troy Kıymetli Madenler analizinde, ABD seçimlerine sayılı günler kalmışken piyasaların, teşvik paketinin seçim öncesine yetişeceğine ilişkin umudunu yitirmeye başlamış gibi hareket ettiği bir haftanın geride kaldığına işaret edilerek, şöyle denildi: "Altın, geçtiğimiz haftaya teşvik umuduyla başlarken, hafta ortasına kadar pozitif seyirle 1,931 dolar/onsla haftanın en yüksek seviyesini kaydetti.
Maden - 26.10.2020
Son dakika haber... GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil'in Kovid-19 testi pozitif çıktı
Edinilen son dakika haberine göre Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil'in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.
Maden - 26.10.2020
CHP'li Yavuzyılmaz: "Eti Maden'in yurt dışı şirketleri Sayıştay tarafından denetlenebilsin"
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Eti Maden'in yurt dışı şirketlerinin Sayıştay tarafından denetlenebilmesi çağrısında bulundu.
Maden - 25.10.2020
Maden ocağında yüksekten düşen işçi yaralandı
Malkara ilçesinde maden ocağında yüksekten düşen işçi yaralandı.
Maden - 24.10.2020
Son dakika haber! Antalya'da ormanlık alanda kaybolan Ukraynalı turist kurtarıldı
Likya Yolu Maden koyu güzergahında yürüyüş yapan 15 kişilik Ukraynalı grupta bulunan Y.
İmsak05:17
Öğle12:12
İkindi15:07
Akşam17:34
Yatsı18:51
ELAZIĞ
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
ELAZIĞ
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
ELAZIĞ
Yönetmen Aile Hükümeti
Tür Komedi
ELAZIĞ
Yönetmen Dengesiz
Tür Gerilim
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maden Haber, Maden Son Dakika Haberleri - Haberler - Maden haber sayfamızda Maden haberleri okuyabilir, Maden son dakika haberleri ve güncel Maden gelişmelerini görebilirsiniz. Özbekistan'da devlete ait 600'den fazla işletme özelleştirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 11:54:11. #1.14#
title