Lgbt

LGBT, lezbiyen, gay, biseksüel ve transgender sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. 1900'lerden itibaren kullanılmaya başlanan kelime, eşcinsel hakları mücadelesinde LGBT topluluğunu ifade etmektedir.

LGBT HABERLERİ

Lgbt - 22.10.2021
Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu'ndan LGBT'nin faaliyetlerinin durdurulması için imza kampanyası
Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu, "Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans veya İnterseks (LGBTİ)" örgütünün Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulması, örgütün faaliyetlerini içeren yayınlar, reklam ve propaganda neşriyatlarının yasaklanması, aykırı davranışların cezai kapsama alınması için...
Lgbt - 22.10.2021
İçişleri Bakanı Soylu, Hak-İş Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
"PKK ve FETÖ ile mücadelede kimseden talimat almadık" Kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanının önlenmesi kapsamında da 100 şahıs ve 135 kuruluşun mal varlıklarının dondurulduğunu anlatan Bakan Soylu, şöyle konuştu: "Bu kararlar, Avrupa'da bu konuda alınan kararların toplamından fazladır. Bir eksiğimiz vardı, Osman Kavala'yı serbest bırakmadık, Demirtaş'ı serbest bırakmadık. PKK ve FETÖ ile mücadelede kimseden talimat almadık, onların PKK/PYD'sine Suriye'de fırsat tanımadık. Eksiğimiz bu. Bir de LGBT'yi aile yapımızı bozmasın, çocuklarımızı ahlaksızlığa sevk etmesin, ülkemizin ahlakını bozmasın diye engelledik.
Lgbt - 12.09.2021
DESTİCİ: HEM TÜRK MİLLETİNDEN HEM DE FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN MANEVİ ŞAHSİYETİNDEN BİR ÖZÜR BEKLİYORUZ
'BÖYLE BENZETME OLMAZ' İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesi ile ilgili Destici, şunları söyledi: "Anadolu'da 'teşbihte hata olmaz' derler. Burada hata olmuştur. Böyle teşbih, böyle benzetme olmaz, büyük bir yanlış, hatadır. Bugüne kadar bu hatadan döndüğüne dair ağzından bir kelam duyulmamıştır. Bunu bizim Müslüman Türk milletinin kabul etmesi mümkün değildir. Kimi kime benzetiyorsunuz? Bir tarafta cihan sultanı, bir tarafta 'zulüm 1453'te başladı' diyenlerin, PKK'nın, onun siyasi uzantısı olan HDP'nin, TİKKO'nun, DHKP-C'nin 10 Aralık harekatının, LGBT'lilerin desteğiyle seçilmiş bir belediye başkanıyla cihan sultanı, İstanbul fatihi Fatih Sultan Mehmet Hanı benzetmek olsa olsa büyük densizlik olur.
Lgbt - 19.08.2021
18 Ağustos 2021 Haberleri
18 Ağustos 2021 Manşet Haberleri.
Lgbt - 14.07.2021
Son dakika... Gürcistan'da 4 televizyon kanalı, gazetecilerle dayanışma için ekranını kararttı
Gelen son dakika haberine göre Gürcistan'da 4 televizyon kanalı, Tiflis'te 5 Temmuz'da LGBT yürüyüşü karşıtı göstericilerin saldırması sonucu 53 gazetecinin yaralanması ve gösterilerde yaralanan kameraman Lekso Laşkarava'nın 11 Temmuz'da evinde ölü bulunmasına tepki göstererek 24 saat boyunca ekranlarını karartmaya karar verdi.
Lgbt - 08.07.2021
Macaristan Başbakanı Orban'dan AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosuna LGBT tepkisi Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu ve Avrupa Parlamentosunun (AP), Macaristan'da LGBT aktivistlerinin okullara girişlerine izin verilmesini istediğini belirterek, "LGBT aktivistlerinin çocuklarımızın arasına, ana okullara ve ilkokullara girmelerine izin vermeyeceğiz.
Lgbt - 07.07.2021
Çin'in sosyal medya uygulaması WeChat, LGBT paylaşımları yapan hesapları kapattı
Çin'in popüler sosyal medya uygulaması WeChat'in, LGBT paylaşımları yapan çok sayıda hesabı kapattığı bildirildi.
Lgbt - 03.07.2021
Fransız komedyen Dieudonne M'Bala'ya 4 ay hapis cezası
Siyasi aktivist ve komedyen M'Bala, başkent Paris'te görülen ilk davasında, Eylül 2020'de yayımlanan bir videoda, bakanlıklar arası anti-LGBT nefreti, anti-semitizm ve ırkçılık karşıtı delege Frederic Potier'e "resmi görevliye kamuya açık şekilde hakaret"ten yargılandı.
Lgbt - 29.06.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Bu iktidar, Türkiye tarihinin gördüğü en paragöz iktidardır"
Baş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, onur yürüyüşü için bir araya gelen LGBT'liler ve onlarla dayanışma için toplananlara, gazetecilere, milletvekillerine şiddet uygulandığına tanık olduklarını söyledi.
Lgbt - 28.06.2021
Pakistan'da mahkemeden TikTok'un askıya alınması kararı
TikTok'un hukuka, İslam'ın temel emirlerine ve Pakistan kültürüne saygı göstermediğine işaret edilen kararda, kısa süre önce sosyal medyada "LGBT onur ayı" kutlamaları için kampanya başlatıldığına vurgu yapıldı.
Lgbt - 24.06.2021
HDP'li Gülüm: "LGBT'lilerin toplantı ve gösteri hakları engellenmemeli"
HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, LGBT'lilerin toplantı ve gösteri yapma haklarını engellenmemesi gerektiğini söyledi.
Lgbt - 15.06.2021
İsrail siyasetinde Netanyahu sonrası dinamikler
Mansur Abbas, Netanyahu'nun kendisini fiilen meşrulaştıran siyasi hamlelerinin katkısıyla tarihe geçen bir hükümetin parçası oldu. Ra'am, çatı liste olarak görülebilecek, İsrail vatandaşı Filistinlilerin seçmen kitlesini oluşturduğu Ortak Arap Listesi'nden son seçim öncesinde ayrılmıştı. Bu kopuşun kamuoyuna yansıyan sebeplerinden biri, seküler dokunun hakim olduğu blokla aralarında oluşan görüş ayrılıklarının ön plana çıkması oldu. Buna örnek olarak, LGBT bireyler hakkındaki bir yasa tasarısında diğer sol Arap blokla yaşanan ihtilaf verilebilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lgbt Haberleri | Lgbt Haber - Haberler - Lgbt haberleri, son dakika lgbt haber ve gelişmeleri burada. Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu'ndan LGBT'nin faaliyetlerinin durdurulması için imza kampanyası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 02:55:14. #1.16#

title