Kızıldeniz Haberleri

Kızıldeniz haber, Kızıldeniz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızıldeniz - Dün
TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi'ndeki görev süresi bir yıl daha uzatıldı
Son saldırının, Meclis'te görüşülen Aden Körfezi tezkeresinin önemini ortaya koyduğunu vurgulayan Şahin, "Aden Körfezi birçok açıdan stratejik öneme haiz. Dünya ticaretinin yüzde 90'ı deniz ticareti yoluyla gerçekleştiriliyor ve dünya deniz ticaretinin yüzde 20'lik bir bölümü ise Süveyş Kanalı üzerinden Kızıldeniz, Aden Körfezi, Somali açıkları ve Arap Denizi üzerinden gerçekleşiyor.
Kızıldeniz - 25.01.2021
Bilim insanları balık çiftliklerindeki deniz canlılarını araştırdı
Açıklamada, sayımlar sonucu en çok bulunan balığın yüzde 80 oranla kupes olduğu, onu gümüş balıkları, kolyoz, tirsi, melanur ve kefallerin izlediği kaydedildi. Araştırmacılar ayrıca yunus, fok, orkinos, kılıçbalığı, kaplumbağa ve bazı lesepsiyen (Kızıldeniz göçmeni) balıklarını da ağ kafesler civarında görüntüledi.
Kızıldeniz - 24.01.2021
ABD'nin terör listesine alma kararı, Husilerin askeri tırmanışını engelleyemedi
Husilerin bu saldırılarla "güçlü olduğu ve dışlanamayacağı" gibi mesajlar vermeye çalıştığını ifade eden uzmanlar, ayrıca örgütün Babu'l Mendeb Boğazı ile Kızıldeniz'deki nakliye hatları dahil ABD ile Batı'nın çıkarlarını etkileyecek askeri saldırılarının artabileceğini öngörüyor.
Kızıldeniz - 22.01.2021
Arap koalisyon güçleri, Yemen'de Husilere ait bir İHA ile bomba yüklü tekneyi imha etti
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, İran destekli Husilere ait bir insansız hava aracını (İHA) ve Kızıldeniz'de bomba yüklü bir tekneyi imha ettiğini açıkladı.
Kızıldeniz - 15.01.2021
Son Dakika | Türkiye yeni nesil uydularıyla uzay gücü olma yolunda
Kapasitelerini ve teknolojilerini her yeni modelde artıran uydular, geniş bir alanda sahip oldukları hakimiyetle veri toplama imkanı sağlıyorlar. Fırlatılacak TÜRKSAT 5A ve 6A haberleşme uydularıyla Ka-Band [1] hizmetleri küresel düzeye çıkarak, 2021 yılı içinde Türkiye'nin ulusal güvenliğini de yakından ilgilendiren bölgeler (Ortadoğu'nun tamamı, Basra körfezi, Kızıldeniz, Akdeniz, Kuzey ve Doğu Afrika ve Nijerya ve Güney Afrika) kapsam içine dahil edilmiş olacak.
Kızıldeniz - 13.01.2021
Bahreyn ve ABD'nin ortaklaşa düzenlediği "Ateşten Yumruk" adlı askeri tatbikat sona erdi
Başkent Manama'nın doğusundaki El-Cufeyr bölgesi, faaliyet alanı Körfez bölgesi, Umman Körfezi, Arap Denizi, Aden Körfezi ve Kızıldeniz olan 5.
Kızıldeniz - 12.01.2021
BM, Doğu Afrika ülkelerini yeni çekirge istilalarına karşı uyardı
Çekirgelerin kontrol altına alınması ve çoğalmasının önlenmesi için ülkelere çağrıda bulunulan açıklamada, Kızıldeniz'in diğer yakasında da türemenin devam ettiğine vurgu yapıldı.
Kızıldeniz - 06.01.2021
İsrail Husi tehdidine karşı Kızıldeniz kıyısına demir kubbe yerleştirdi
İsrail, Yemen'deki İran destekli Husi Ensarullah Örgütü'nün saldırı tehditlerine karşı Kızıldeniz kıyısına hava savunma sistemi "Demir Kubbe"yi yerleştirdi.
Kızıldeniz - 29.12.2020
Suudi Arabistan'ın 'terörle mücadele vizyonu' ülke içindeki bölünmeleri derinleştiriyor
Son dönemde özellikle ülke siyasetinde profili oldukça yükselen Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın Kaşıkçı cinayetindeki rolü, Filistin meselesine kayıtsız kalarak İsrail'le geliştirdiği yakın ilişkiler ve yine kendi inisiyatifiyle başlatılan Yemen savaşı ve bölgeden yansıyan büyük insani dram manzaraları gibi önemli krizler karşında Suud ulemasının yönetime sağladığı sınırsız destek, ulemanın Suud toplumunda zaten zayıf olan itibarının iyiden iyiye azalmasına yol açtı. Zaten Veliaht Prens bin Selman "Vizyon 2030" projesiyle ülke için öngördüğü modern ve iddialı bir ulus inşa etme politikasının önünde ulemayı en önemli engellerden biri olarak görmekteydi. Çünkü ulema tiyatro, dans, müzik, sinema, eğlence merkezleri ve Kızıldeniz sahiline inşa edilecek turizm projelerine, kamuoyu önünde olmasa da sahne arkasında ayak direten en önemli aktör konumundaydı.
Kızıldeniz - 27.12.2020
Yemen ordusu Kızıldeniz'de 6 deniz mayını tespit etti
Yemen ordusu, İran destekli Husi milislerinin Kızıldeniz'e yerleştirdiği 6 deniz mayınının tespit edildiğini açıkladı.
Kızıldeniz - 27.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2004- Mısır'ın özel hava yolu şirketi Flash Air'e ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı Kızıldeniz'e düştü, 148 kişi öldü.
Kızıldeniz - 25.12.2020
Kızıldeniz'de ticari bir gemi, Husiler tarafından yerleştirilen bir mayına çarptı
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, ticari bir geminin, Kızıldeniz'in güneyinde Yemen'deki Husiler tarafından yerleştirilen bir mayına çarpması sonucu hafif hasar gördüğünü açıkladı.
Kızıldeniz - 24.12.2020
Yemen'deki Husiler, BM'nin, Kızıldeniz'e petrol sızdırma riski olan tankerin onarımını ertelediğini açıkladı
Yemen'deki İran destekli Husiler, Birleşmiş Milletlerin (BM), Kızıldeniz'e 1,1 milyon varil petrol sızdırma riski olan petrol tankerinin onarımını 15 Şubat 2021'e ertelediğini açıkladı.
Kızıldeniz - 24.12.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon: Husilerin yerleştirdiği 4 deniz mayını imha edildi
Zaman zaman Kızıldeniz'de deniz mayını imha edildiği yönünde açıklama yapan koalisyon güçleri, Husileri uluslararası deniz seyrüseferini tehdit etmek için mayın yerleştirmekle itham ediyor.
Kızıldeniz - 18.12.2020
Son dakika haberi... ANALİZ – Kızıldeniz'den Afrika Boynuzu'na uzanan bölgesel ve uluslararası güç mücadelesi
Bir son dakika haberine göre Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve birçok medeniyetin kesişim noktası olmuş Afrika Boynuzu ve Kızıldeniz, binlerce yıldır tarihteki stratejik konumunu muhafaza ediyor.
Kızıldeniz - 14.12.2020
Suudi Arabistan'ın Cidde limanındaki petrol tankerinde patlama
– Suudi Arabistan'ın Cidde limanı açıklarında demirleyen Singapur bandıralı bir petrol tankerinin 'dış kaynaklı' bir saldırı nedeniyle patladığı açıklandı.  Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısındaki Cidde limanı açıklarında demirleyen BW Rhine adlı Singapur bandıralı petrol tankerinde dış kaynaklı bir saldırı nedeniyle patlama olduğu bildirildi.
Kızıldeniz - 14.12.2020
Son dakika haberi | Suudi Arabistan'ın Cidde limanındaki bir petrol tankerinde patlama
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısındaki Cidde limanı açıklarında demirleyen BW Rhine adlı Singapur bandıralı petrol tankerinde dış kaynaklı bir saldırı nedeniyle patlama oldu.
Kızıldeniz - 04.12.2020
Balon balığı avı balıkçıları sevindirdi
Türkiye'deki denizlere ait olmayan, Kızıldeniz üzerinden ülkeye giriş yapan, istilacı ve diğer balık türlerine karşı zararlı olan balon balığının avlanmasının teşvik edilmesi için Resmi Gazete'de tebliğ yayımlandı.
Kızıldeniz - 27.11.2020
Biden'in seçilmesi Suud yönetimindeki çatlağı derinleştiriyor
Muhammed bin Selman için İsrail kartı ne anlama geliyor 2010 sonrası dönemde rejimin güvenliğine dair derinleşen kaygılar, Suud yöneticileri özellikle de Muhammed bin Selman'ı İsrail'le yakınlaşmaya teşvik eden bir gelişmeydi. Bu süreçte Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ve Trump'ın damadı ve baş danışmanı Jared Kushner'in kişisel çabaları, Riyad ve Tel Aviv arasındaki yakınlaşmanın en önemli itici gücü oldu. Muhammed bin Selman, sayılan aktörler tarafından, olası bir İsrail-Suudi Arabistan ittifakının, Obama döneminde zayıflayan ABD ile ilişkileri onarmak, İran'ı dengelemek, Yemen savaşının üstesinden gelmek, Basra körfezi, Güney Arabistan ve Kızıldeniz gibi bölgelerde Suudi nüfuzunu tahkim etmek açılarından, kendilerine uluslararası arenada büyük kazançlar sağlayacağına ikna edildi.
Kızıldeniz - 26.11.2020
Son dakika haberi: Yemen hükümetinden uluslararası topluma "Husilerin Kızıldeniz'deki terör eylemlerine tolerans göstermeyin" uyarısı
Son dakika haberler... Yemen hükümeti, Husilerin "Kızıldeniz'deki terör eylemlerine" karşı uluslararası toplumun müsamahakar olmamasını istedi.
Kızıldeniz - 26.11.2020
Brent petrolün varili 48,64 dolar
Bu hafta, Suudi Arabistan'daki bir petrol dağıtım istasyonuna ve ardından da ülkenin Kızıldeniz kıyısındaki bir petrol tankerine düzenlenen iki saldırıya dikkati çeken Chalhoub, halihazırda yükseliş trendindeki petrol fiyatlarına bir de jeopolitik risk faktörünün eklendiğini söyledi.
Kızıldeniz - 25.11.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon: İran yapımı deniz mayını imha edildi
Yemen hükümetine destek veren Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, "Husilerin Kızıldeniz'e yerleştirdiği İran yapımı deniz mayınını" etkisiz hale getirdiklerini duyurdu.
Kızıldeniz - 25.11.2020
Husiler Kızıldeniz'e petrol sızma riski olan tankerin onarımı için BM ile anlaştığını doğruladı
Yemen'deki İran destekli Husiler, Kızıldeniz'e 1,1 milyon varil petrol sızma riski olan tankerin bakımı için Birleşmiş Milletlere (BM) erişim izni verildiğini doğruladı.
Kızıldeniz - 25.11.2020
Koalisyon güçleri: Kızıldeniz'deki terör eyleminin engellenmesi sırasında bir gemide hafif hasar oluştu
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Kızıldeniz'in güneyindeki terör eyleminin engellendiğini, bu sırada bir ticaret gemisinde hafif hasar meydana geldiğini açıkladı.
Kızıldeniz - 25.11.2020
Suudi Arabistan'da tanker gemisine saldırı
Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz'deki kıyısında, Malta bandıralı bir petrol tankerine saldırı düzenlendiği, geminin hasar aldığı duyuruldu.
Kızıldeniz - 24.11.2020
Yemen'de Husiler, BM'nin Kızıldeniz'de petrol sızma riski olan tankere erişimine onay verdi
BİRLEŞMİŞ Yemen'de Husiler, Birleşmiş Milletler'in (BM) Kızıldeniz'de 1,1 milyon varil petrolün sızma riski olan tankere erişimine izin verdi.
Kızıldeniz - 24.11.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon: Husilerin Kızıldeniz'e yerleştirdiği 5 deniz mayını imha edildi
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Husiler tarafından Kızıldeniz'in Yemen açıklarına yerleştirilen 5 deniz mayınının etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
Kızıldeniz - 24.11.2020
Kızıldeniz'de 5 Husi mayını imha edildi
Suudi liderliğindeki koalisyonun Yemenli Husiler tarafından Kızıldeniz'e döşenen 5 mayını imha ettiği belirtildi.
Kızıldeniz - 24.11.2020
FLAŞ... FLAŞ...
Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon, Kızıldeniz'de 5 Husi mayının imha edildiğini açıkladı.
Kızıldeniz - 24.11.2020
Ömer el-Beşir'in Lahey'de yargılanması ve Sudan'ı bekleyen krizler
Esasında Batı'nın arzu ettiği şey, şekli unsurların günün ülke koşullarına uydurulması suretiyle kendisine bağlı bir yönetim sisteminin oluşturulmasıdır. Askerlerin bu sistem dışında bırakılmasının mümkün olmadığını net olarak görüyoruz. En iyimser tahminle gelecekte ya belirtilen askeri güçler arasında bir tercih yapılacak ya da bunlara farklı fonksiyonlar verilmek suretiyle uzlaştırarak ülkeyi birlikte yönetmelerine müsaade edilecektir. Ancak, yüzlerce kabilenin yaşadığı ülkede bir demokrasi kültürü oluşturmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Mısır'ın yaşadıklarını bu defa Sudan yaşayacaktır. Lakin Mısır'dan farklı olarak Sudan'ı bekleyen en büyük tehlike, ülkenin güçlü kabileler, askeri ve ekonomik güçler arasında parçalanabileceği hususudur. Kızıldeniz eyaletinde etkin olan Batılı ülkenin bu oyunun kazananı olacağını da unutmamak lazım.
Kızıldeniz - 23.11.2020
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Neom kentinde Pompeo ile bir araya geldi
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile ülkenin Kızıldeniz kıyısındaki Neom kentinde bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kızıldeniz Haberleri | Kızıldeniz Haber - Haberler - Kızıldeniz haberleri, son dakika kızıldeniz haber ve gelişmeleri burada. TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi'ndeki görev süresi bir yıl daha uzatıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 10:49:00. #1.14#
title