KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN HABERLERİ

Kanuni Sultan Süleyman haber, Kanuni Sultan Süleyman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanuni Sultan Süleyman

Kanuni Sultan Süleyman

Doğum Yeri Trabzon / Türkiye
Doğum Tarihi 27.4.1495 - 7.9.1566

Kanuni Sultan Süleyman Kimdir ?

Kanûnî Sultan Süleyman 27 Nisan 1495 Pazartesi günü Trabzon'da doğmuştur. Babası Yavuz Sultan Selim, annesi Hafsa Hatun'dur. Kanûnî Sultan Süleyman yuvarlak yüzlü, ela gözlü, geniş alınlı, uzun boylu ve seyrek sakallıydı. Kanûnî Sultan Süleyman devri, Türk hakimiyetinin doruk noktasına ulaştığı bir devir olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Kanuni Sultan Süleyman - 12.05.2021
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan: "Ramazan bayramı Filistin başta olmak üzere bütün mağdur ve mazlumların kurtuluşuna vesile olsun"
"Kudüs ve Filistin Davası Bizim Davamızdır" Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemizdir. Filistin ve Kudüs bize Selahaddin Eyyubi, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman'ın emanetidir.
Kanuni Sultan Süleyman - 07.05.2021
Ramazan ayının son cuması Kovid-19 tedbirleri ile kılındı
Tokat, Çankırı, Çorum ve Kastamonu'da vatandaşlar, ramazanın son cuma namazını yeni tip koronavirüs (kovid-19) kapsamındaki tedbirlere uyarak camilerde eda etti.
Kanuni Sultan Süleyman - 03.05.2021
5 milyon liraya satılan Kanuni portresi İBB'ye bağışlandı
İngiltere'de açık artırmada bir ay önce 5 milyon liraya satılan Kanuni Sultan Süleyman portresi, alıcısı tarafından İBB'ye bağışlandı.
Kanuni Sultan Süleyman - 02.05.2021
İngiltere'deki müzayedede satılan Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi İBB'ye bağışlandı
İngiltere'de müzayede evi Sotheby's'in yaptığı açık artırmada 350 bin sterline satılan Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi, eser alıcısı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağışlandı.
Kanuni Sultan Süleyman - 01.05.2021
Esenyurt'ta trafikte bir sürücüyü darbettikleri iddia edilen 2 kişi tutuklandı
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam eden Arda Erdabak'ın beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Kanuni Sultan Süleyman - 01.05.2021
Osmanlı'nın Kudüs'te asırlardır kapanmayan hayır kapısı: Haseki Sultan Tekkesi (1)
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Haseki Sultan Tekkesi'nde yiyeceklerin hazırlanması ve pişirilmesi Kudüs'teki İslami Vakıflar Genel Müdürü Azzam el-Hatib ile röportaj Osmanlı devletinin asırlar önce Kudüs'te yaptırdığı, ihtiyaç sahiplerine sıcak AŞ imkanı sağlayan Haseki Sultan Tekkesi, her yıl olduğu gibi bu ramazanda da yoksullara iftar vermeye devam ediyor. Kanuni Sultan Süleyman'ın eşi Hürrem Sultan'ın 1552'de Mescid-i Aksa'nın Meclis Kapısı'na 100 metre mesafede yaptırdığı bu tekke, asırlara meydan okuyarak varlığını sürdürüyor.
Kanuni Sultan Süleyman - 01.05.2021
Son dakika... Esenyurt'ta trafikte bir sürücüyü darbettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam eden Arda Erdabak'ın beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Kanuni Sultan Süleyman - 26.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Türk ve İslam Eserleri Müzesi, zengin koleksiyonlarıyla tarihe ışık tutuyor (2)
Sultanahmet Camisi'ni ve meydanını en iyi şekilde görebilen, müzenin sahip olduğu avlu da yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Hatice Sultan'ın düğünü ile Kanuni Sultan Süleyman'ın 3 oğlu Şehzade Mustafa, Mehmet ve Selim'in sünnet düğünlerinin yapıldığı, ayrıca seyirlik teras olarak da kullanılan avluda ziyaretçilerin müzeyi gezerken dinlenebilmeleri için bir kafeterya da yer alıyor.
Kanuni Sultan Süleyman - 26.04.2021
Dersaadet'in "Sanat Tarihi" programında Süleymaniye Külliyesi ele alındı
Belediyenin YouTube kanalında yayınlanan söyleşide, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nde öğretim üyesi olan Çobanoğlu, İstanbul'un sur içinde yer alan üçüncü tepesine, Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan'a inşa ettirilen bu eseri bütün yönleriyle tanıttı.
Kanuni Sultan Süleyman - 25.04.2021
Haftanın tarihine bakış
27 Nisan 1495- Osmanlı Padişahı I. Süleyman doğdu. Kanuni Sultan Süleyman, Avrupa'da "Muhteşem Süleyman" olarak anıldı.
Kanuni Sultan Süleyman - 18.04.2021
Selimiye'nin kapsamlı restorasyonu bu yıl başlayacak
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Selimiye Camisi'nin restorasyonuna bu sene başlanacağını bildirdi.
Kanuni Sultan Süleyman - 16.04.2021
Son dakika... İsrail polisi bir kez daha Kudüs'te teravih namazı sonrası bir araya gelen Filistinlilere müdahale etti
Şam Kapısı'ndan Sahire Kapısı'na kadar uzanan Kanuni Sultan Süleyman Caddesi boyunca gençleri dağıtmak için atlı İsrail polisi bölgede tur attı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kanuni Sultan Süleyman Haberleri | Kanuni Sultan Süleyman Kimdir - Haberler - Kanuni Sultan Süleyman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kanuni Sultan Süleyman kimdir, hayatı ve biyografisi. Aziziye Belediye Meclisi İsrail'in saldırılarını kınadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 11:08:18. #1.13#

title