GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Güvenlik Bakanlığı Haberleri

Güvenlik Bakanlığı haber, Güvenlik Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güvenlik Bakanlığı - 15.01.2021
ABD'de Kongre baskınına federal soruşturma
Adalet Bakanlığı, İç Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı (Pentagon) bünyesindeki başmüfettişlerin koordineli bir şekilde başlattıkları soruşturmalarda, söz konusu kurumların baskın sürecinde ihmallerinin olup olmadığı araştırılacak.
Güvenlik Bakanlığı - 12.01.2021
Son dakika! ABD'den İran'daki El Kaide elebaşlarına yaptırım
ABD, İngiltere Fransa ve Almanya'nın aralarında bulunduğu P5+1 ülkeleri 2015'te İran ile nükleer anlaşmayı sonuçlandırmak üzereyken Tahran ile El Kaide ilişkilerinin değiştiğini öne süren Pompeo, şöyle devam etti: "O zaman olanlarla ilgili kamunun yeni duyacağı bir bilgi vereyim: İran, rejimin örgüt için koyduğu kurallara uyması ve kontrol altında kalması koşuluyla El Kaide'ye İran'da bir harekat merkezi kurma izni verdi. İran, ayrıca 2015'ten bu yana rejimin gözetiminde El Kaide elebaşlarının ülkede serbest dolaşmasına izin verdi. İran İstihbarat ve Güvenlik Bakanlığı ile İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) El Kaide faaliyetleri için bu kişilere kalma yeri ve seyahat belgeleri, kimlik kartı, pasaport gibi lojistik destek sağladı.
Güvenlik Bakanlığı - 12.01.2021
Son dakika haber... ABD İç Güvenlik Bakanlığını vekaleten yürüten Chad Wolf istifa etti
Son dakika haberlerine göre ABD'de İç Güvenlik Bakanlığını vekaleten yürüten Chad Wolf, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Güvenlik Bakanlığı - 07.01.2021
ABD Senatosundaki Demokratların Lideri Schumer'den "Trump'ın görevden alınması" çağrısı
Trump olayları kınayan bakan vekilinin adaylığını geri çekti Öte yandan, İç Güvenlik Bakanlığı görevini vekaleten sürdüren Chad Wolf, bu sabah yazılı bir açıklama yayımlayarak, Kongrede dün yaşananları kınadı.
Güvenlik Bakanlığı - 18.12.2020
ABD'ye yönelik yeni bir siber saldırı gerçekleşti
Geçtiğimiz yıllarda birçok siber saldırıya hedef olan ABD kurum ve kuruluşları yeni bir tehlike ile karşı karşıya. ABD Ticaret ve Maliye Bakanlığı'na yönelik Pazar günü siber saldırı düzenlenmesinin ardından ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Ajansı (CISA) tarafından yapılan açıklamada, ABD Tarım Bakanlığı ve ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı gibi birçok devlet kurumunu hedef alan yeni bir siber saldırının düzenlendiği ifade edildi.
Güvenlik Bakanlığı - 14.12.2020
Son dakika! ABD'de Hazine ve Maliye bakanlıklarının ardından İç Güvenlik Bakanlığına da siber saldırı iddiası
Gelen son dakika haberine göre NEW ABD'de Hazine ve Maliye bakanlıklarının ardından İç Güvenlik Bakanlığına da siber saldırı düzenlendiği iddia edildi.
Güvenlik Bakanlığı - 14.12.2020
ABD, 13 yıl önce kaybolan eski FBI ajanı Levinson ile ilgili 2 İranlı yetkiliye yaptırım kararı aldı
ABD yönetimi, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) eski çalışanı Robert Levinson'un 2007'de İran'ın serbest dolaşım bölgesi Kiş Adası'nda kaybolmasıyla ilgili İran İstihbarat ve Güvenlik Bakanlığının 2 üst düzey yetkilisini yaptırım listesine ekledi.
Güvenlik Bakanlığı - 14.12.2020
Çin, Bloomberg çalışanının gözaltında olduğunu doğruladı
ABD İç Güvenlik Bakanlığı 9 Mayıs'ta Çinli gazetecilere verilen vizelerin 90 günle sınırlı tutulması kararı almıştı.
Güvenlik Bakanlığı - 11.12.2020
ABD, Kanada ve Meksika ile olan sınır kısıtlamalarını 21 Ocak'a kadar uzattı
Korona virüs salgının merkez üssü konumunda bulunan ABD'de vaka ve can kayıpları artmaya devam ederken, Kanada ve Meksika ile olan sınır kısıtlamaları uzatıldı. ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) tarafından yapılan açıklamada, ABD'nin Kanada ve Meksika ile kara sınırlarının artan vaka sayıları nedeni ile en az 21 Ocak'a kadar zorunlu olmayan seyahatlere kapalı kalacağı duyuruldu.
Güvenlik Bakanlığı - 11.12.2020
ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg'in çalışanı Çin'de gözaltına alındı
ABD İç Güvenlik Bakanlığı 9 Mayıs'ta Çinli gazetecilere verilen vizelerin 90 günle sınırlı tutulması kararı almıştı.
Güvenlik Bakanlığı - 24.11.2020
ABD'de "mobil parmak izi uygulamasının, göçmenlere baskı aracı olarak kullanıldığı" iddia edildi
FBI ve DHS'nin toplanan verilere erişim izni bulunuyor?? ABD İç Güvenlik Bakanlığınca 11 Eylül'de önerilen bir düzenlemede, halihazırda toplanan parmak izlerine ek olarak göçmenlerin yüz, iris ve avuç içi izlerinin yanı sıra DNA'larının da toplanması teklif edildi.
Güvenlik Bakanlığı - 21.11.2020
Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı 3 gün süreyle çift yönlü açılacak
Gazze'de İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Refah Sınır Kapısı'nın salı gününden başlamak üzere 3 günlüğüne çift yönlü açılacağı duyuruldu.
Güvenlik Bakanlığı - 29.10.2020
Trump aleyhine NYT'de "anonim" makale yazan kişi ortaya çıktı
ABD Başkanı Donald Trump aleyhine 2018'de New York Times (NYT) gazetesinde bir makale yazan ve ardından "Uyarı" isimli bir kitap çıkaran kişi, eski İç Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Miles Taylor çıktı.
Güvenlik Bakanlığı - 07.10.2020
ABD İç Güvenlik Bakanlığı: Beyaz ırkçılar en ölümcül iç terör tehditi
ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan yıllık raporda, aşırı beyaz üstünlük yanlılarının, ülkedeki en ölümcül iç terör tehdidi olduğu belirtildi.
Güvenlik Bakanlığı - 25.09.2020
Facebook, Rusya bağlantılı bazı provokatif hesapları kapattı
ABD İç Güvenlik Bakanlığı Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı da seçimlerin hemen ardından, Amerikan oylama sistemleri ile ilgili dezenformasyonun en üst safhada olabileceği konusunda bir uyarı yayımlamıştı.
Güvenlik Bakanlığı - 18.09.2020
ABD, Kanada ve Meksika ile olan sınır kısıtlamalarını 21 Ekim'e kadar uzattı
ABD İç Güvenlik Bakanlığı Sekreter Vekili Chad Wolf yaptığı açıklamada, ABD'nin Meksika sınırında da benzer kısıtlamalara sahip olduğunu ve bu kısıtlamalarında 21 Ekim'e kadar geçerli olacağını duyurdu.
Güvenlik Bakanlığı - 17.09.2020
Son dakika haberleri! ABD'den İranlı 2 şirkete ve 45 kişiye yaptırım kararı
ABD, İranlı "siber tehdit grubuna" yaptırım kararı aldı. ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD'nin İranlı muhalifleri, gazetecileri ve uluslararası seyahat şirketlerini hedef alan kötü amaçlı yazılımlar ile siber saldırı düzenleyen 2 İranlı şirket ve bu şirketlerle bağlantılı 45 kişiye yaptırım kararı alındığı duyuruldu. Bakanlık, yaptırım listesine alınan şirketlerin Advanced Persistent Threat 39 ile Rana Intelligence Computing Company (Rana) adlı bir paravan şirket olduğunu açıklarken, her iki şirketinden İran İstihbarat ve Güvenlik Bakanlığı'nın (MOIS) kontrolünde olduğunu aktardı.
Güvenlik Bakanlığı - 10.09.2020
Bosna Hersek salgın nedeniyle mart ayında kapattığı sınırlarını açtı
Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi, önceki haftalarda Türkiye, ABD, Rusya ve Çin'den gelen vatandaşların girişine izin verilmesine yönelik karar almış, kararın yürürlüğe girmesi için Güvenlik Bakanlığı ve Bakanlar Konseyinin onayı beklenmişti.
Güvenlik Bakanlığı - 07.09.2020
Çin, Amerikalı gazetecilerin basın kartını yenilemeye ara verdi
ABD İç Güvenlik Bakanlığı 9 Mayıs'ta Çinli gazetecilere verilen vizelerin 90 günle sınırlı tutulması kararı almıştı.
Güvenlik Bakanlığı - 31.08.2020
Gazze'de sokağa çıkma yasağı 2 gün daha uzatıldı
İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde korona virüs nedeniyle vaka ve ölü sayısı artmaya devam ederken, sokağa çıkma yasağı yeniden uzatıldı. Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü Iyad El-Bezm yaptığı açıklamada, Gazze'de yeni vakaların tespit edilmesi nedeniyle sokağa çıkma yasağının 2 gün daha uzatıldığını duyurdu.
Güvenlik Bakanlığı - 28.08.2020
Müslüman Kardeşler teşkilatı geçici lideri tutuklandı
Mısır İçişleri Bakanlığı, Müslüman Kardeşler teşkilatının geçici lideri Muhammed Ezzat'ın Mısırın Yeni Kahire bölgesinde Ulusal Güvenlik Bakanlığı tarafından tutuklandığını duyurdu.
Güvenlik Bakanlığı - 13.08.2020
Gazzelilerden İsrail'in okul saldırısına tepki
Gazze'deki İçişleri Bakanlığı ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, bugün, İsrail uçaklarının Gazze'de UNRWA'ya ait bir okulu füzeyle hedef aldığını açıklamıştı.
Güvenlik Bakanlığı - 10.08.2020
Bitcoin 12,000 dolar sınırında
Cointelegraph'ın haberine göre, Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Piyasa Denetimi İdaresi ve Ulusal İstatistik Bürosu tarafından resmi olarak onaylanmış meslekler listesine dokuz yeni madde ekledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güvenlik Bakanlığı Haberleri | Güvenlik Bakanlığı Haber - Haberler - Güvenlik Bakanlığı haberleri, son dakika güvenlik bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. ABD'de Kongre baskınına federal soruşturma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 14:49:41. #1.15#
title