Güneydoğu Haberleri

Güneydoğu haber, Güneydoğu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu - 5.12.2020
Kılıçdaroğlu, partisinin kadın milletvekilleri ve kadın kolları başkanlarıyla görüştü Açıklaması
Kadının haksızlığa uğraması ve derin bir yoksulluk yaşamasının birden fazla nedene bağlı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, kadının ve kız çocuklarının çok iyi eğitim alması gerektiğini aktararak şöyle devam etti: "Bu sorunun temel çözüm alanlarından birisi bu. Geçmişte özellikle Doğu ve Güneydoğu'da aileler kız çocuklarını okula göndermezlerdi veya belli bir eğitimden sonra örneğin ilkokuldan sonra ortaokula veya liseye göndermezlerdi.
Güneydoğu - 4.12.2020
Seattle Türk Film Festivali bu yıl çevrimiçi yapılacak
'KRALİÇE LEAR' Güneydoğu Avrupa Film Festivalinde En İyi Belgesel dalında, Adana Altın Koza Film Festivalinde Yılmaz Güney Ödülü, SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü ve En iyi Müzik Ödülü alan 'Kraliçe Lear'da ise, Mersin Arslanköy'de tiyatro grubu kuran bir grup kadının Toros'larda turneye çıkışlarının hikayesi anlatılıyor.
Güneydoğu - 4.12.2020
Fütüristik robotlar hayatı kolaylaştırıyor
Çekmecelerle donatılmış LG CLOi ServeBot, insan insana etkileşim gerekmeden, otellerdeki konuk odalarına malzeme sağlayabiliyor. Seul'ün güneydoğusundaki lüks Konjiam Resort'ta bu yönde verilen robot hizmeti, hem müşteriler hem de personel tarafından son derece olumlu tepkiler aldı.
Güneydoğu - 4.12.2020
Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların 2 ila 4 derece artması bekleniyor
Rüzgarın doğu ve güneydoğu (keşişleme), öğleden sonra kuzeydoğu (poyraz) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Güneydoğu - 3.12.2020
Son dakika haberleri! DHA YURT BÜLTENİ - 19
'PKK VE UZANTISI HDP BİTMEDEN ANNELERİN GÖZYAŞI DİNMEYECEK' Diyarbakır'da 2 yıl önce kaçırılan oğlu Mustafa için eşi Rauf ile HDP İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbetini sürdüren Ayşegül Biçer, oğluna teslim olması için çağrıda bulundu. Evladı terör örgütü tarafından kaçırılan ailelerin eylemlerine destek vermesini isteyen Biçer, "458 gün değil, 458 yılda olsa PKK ve uzantısı olan HDP'den çocuklarımızı almadan bu mücadele bitmeyecek. Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki aileler gelin buraya, hakkımız olan evlatlarımızı PKK'dan alalım.
Güneydoğu - 3.12.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Erel, elektrik fiyatlarının makul seviyeye düşürülmesini talep ederek, Güneydoğu'daki teşviklerin İç Anadolu Bölgesi'nde de uygulanmasını istedi.
Güneydoğu - 3.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
"Verilerimize göre, bu 5 büyüklüğündeki deprem ana şok. Bu bölgede Güneydoğu Anadolu bindirme kuşağı var.
Güneydoğu - 2.12.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kayseri'de muhtarlarla buluştu: (1)
Kılıçdaroğlu, Kayseri'de bir otelde muhtarlarla buluştuğu toplantıdaki konuşmasına, kendisinden önce kürsüye çıkan Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er'in, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun Güneydoğu'da terörist cenazesine katıldığını, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın orduya yönelik sözlerinin maksadını aştığını belirttiği ifadelerini değerlendirerek başladı.
Güneydoğu - 1.12.2020
Son dakika haber | Irak'ın Kerkük kentindeki iç göçmenlere ait tüm kamplar kapatıldı
Kerkük Göç ve Göçmen Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kerkük'ün güneydoğusunda iç göçmenlere ait 7 kampın kapatıldığı aktarıldı.
Güneydoğu - 30.11.2020
Son dakika haber: İtalya'dan Macaristan ve Polonya'nın veto kararına tepki
İtalyan ve Hırvat bakanlar, imzaladıkları ortak açıklamada, AB'nin Güneydoğu Avrupa bölgesinde genişlemesinin önemini de vurguladı.
Güneydoğu - 30.11.2020
İsrail savaş uçakları Lübnan'ın birçok bölgesinde alçak uçuş yaptı
Ülkenin güneyindeki Nebatiye kenti ve İklim et-Tuffah bölgelerinde de alçak uçuşlar yaparak ses duvarını aşan İsrail savaş uçaklarının, Lübnan'ın güneydoğusundaki Hasbiya ve Argub bölgelerinden, Lübnan-İsrail sınırındaki Hermon Dağı ve Suriye'nin Golan Tepelerine kadar yoğun biçimde bu şekilde uçuşlar gerçekleştirdiği kaydedildi.
Güneydoğu - 29.11.2020
Sydney'de kasım ayında rekor gece sıcaklığı
BOM, Yeni Güney Galler ve Queensland'in güneydoğusu için gelecek beş ya da altı gün boyunca sıcak hava dalgasının süreceği tahmininde bulundu.
Güneydoğu - 28.11.2020
Doğu ve Güneydoğu, sokağa çıkma kısıtlamasıyla sessizliğe büründü
Siirt, Mardin, Batman, Elazığ ve Bingöl'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından cadde, sokak ve meydanlarda sessizlik hakim oldu.
Güneydoğu - 27.11.2020
Edirne'de gazeteci derneklerinden salgın tedbirleri kapsamında ortak çağrı Açıklaması
Trakya Gazeteciler Derneği, Edirne Gazeteciler Derneği ve Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği, ortak bir açıklama yaparak kamu kurumları, oda, dernek, vakıf, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulundu.
Güneydoğu - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Kendisinin korumalarını azalttığı kişiler tarafından eleştirildiğine dikkati çeken Soylu, şu bilgileri verdi: "Bazı iş adamlarına korumalar veriliyor. Bir tane polis var yanında, 6 adam lokantaya giriyorlar. Herkes ayağa kalkıyor. Biz buna katlanamayız. 'Çekin kardeşim bunların hepsini' dedim. Herhangi bir terör tehdidi veya başka bir yerden tehdit olmadan koruma alabilmesi mümkün değildir. Bu kadar açık ve net. Resmi olmayan iş adamı ve şahıslara verilen koruma sayısı 175 kişiye yakın. 87 kişiye çağrı üzerine koruma, 17 kişiye de özel koruma yapılmaktadır. Bunların önemli bir bölümü Doğu ve Güneydoğu'da iş yapanlar veya kişisel husumetten dolayı bizim korumak durumunda olduğumuz kişiler.
Güneydoğu - 27.11.2020
Son dakika haberleri | Kerkük'teki kamplara sığınan 900 iç göçmen evlerine döndü
Kerkük Göç ve Göçmen Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kerkük'ün güneydoğusundaki Leylan Kampı'nda bulunan 900 iç göçmen Havice ilçesi yakınlarındaki evlerine döndü.
Güneydoğu - 26.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 20
İlk toplantısını Ankara'da gerçekleştiren Türkiye Değişim Hareketi, bugün de Kahramanmaraş'ta Genişletilmiş Güneydoğu ve Doğu Anadolu Toplantısı'nı yaptı.
Güneydoğu - 26.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
"2020'de PKK, Doğu ve Güneydoğu'da tam 28 sivili şehit etmiştir" Dile getirdiği yatırımların hiçbirini PKK'nın yalanlarının ve kamu imkanlarını Kandil'e peşkeş çeken, örgüte eleman toplayan, belediye araçlarını eylemlerde kullandıran belediyelerin yapmadığını vurgulayan Soylu, "PKK'nın Hakkari'de yaptığı şudur, onun da bilançosunu vereyim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güneydoğu Haberleri | Güneydoğu Haber - Haberler - Güneydoğu haberleri, son dakika güneydoğu haber ve gelişmeleri burada. Kılıçdaroğlu, partisinin kadın milletvekilleri ve kadın kolları başkanlarıyla görüştü Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 19:05:14. #1.14#
title