Güneydoğu Haberleri

Güneydoğu haber, Güneydoğu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu - 31.10.2020
Malatya ve çevresinde hava sıcaklıkları düşecek
Rüzgarların güney, güneydoğu yönlerinden orta kuvvette, pazartesi gününden itibaren ise kuzey, kuzey doğu yönlerden orta, zaman zaman kuvvetlice esmesinin beklendiğine dikkat çekildi.
Güneydoğu - 30.10.2020
Sınır güvenliğine 'paramotor' tehdidi
Havadan gelen terör ve hava savunma tehdidi ne Türkiye ne de Ortadoğu coğrafyası için yeni bir şey. Geçmişte yine paramotor ile sızmaya çalışan bir PKK'lının 500 metre irtifada vurulduğu çeşitli medya organlarında yazılmıştı. Güneydoğudaki çeşitli illerimizde PKK'nın küçük dron/İHA'lara el yapımı patlayıcı (EYP) takıp binalara saldırdığına dair haberleri hepimiz hatırlıyoruz.
Güneydoğu - 30.10.2020
Güneydoğulu ihracatçılar, Kovid-19 sürecinde Amerika kıtasındaki talep artışını fırsata çevirdi
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) üyesi firmalar, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Amerika kıtasındaki etkileri ve tüketicilerin tercihlerini dikkate alarak yaptıkları ihracatlarla dış satımlarını geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 2 katına çıkardı.
Güneydoğu - 30.10.2020
Zeta kasırgasında ABD'nin kıyı eyaletlerinde ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi
ABD'nin güneydoğusunda etkili Zeta kasırgasında hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya çıktı.
Güneydoğu - 29.10.2020
Kasırgaya dönüşerek ABD kıyılarını vuran Zeta, 3 can aldı
NEW Meksika'nın turistik Yucatan Yarımadası'nı kasırga olarak vurmasının ardından tropik fırtına seviyesine gerileyen Zeta'nın, yeniden güç kazanarak ABD'nin güneydoğusunda kasırga şeklinde etkili olması sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Güneydoğu - 28.10.2020
Fransa'da Ermeni protestocuların yaraladığı Türk genç: "Türk bayrağı yakmasınlar diye gittik"
Fransa'nın güneydoğusundaki Isere kentinde Ermenistan yanlısı gösteri yapanların saldırısında yaralanan Türklerden Mehmet Coşgun, olay yerindeki polisin müdahale etmediğini, yarım saat bekledikleri halde ambulansın gelmemesi üzerine kendi imkanlarıyla hastaneye gittiklerini belirtti.
Güneydoğu - 28.10.2020
ABD'de 'Zeta' kasırgası alarmı!
ABD'de güney kıyılarına doğru ilerleyen birinci kategori olan 'Zeta' kasırgasının, güçlenerek ikinci kategoriye yükselmesiyle ülkede alarm verildi.  ABD yerel medyasında yer alan haberlere göre, birinci seviye olan ve ülkenin güney kıyılarına doğru ilerleyen 'Zeta' kasırgasının güçlenerek ikinci seviyeye yükselmesi beklendiği konusunda uyarılarda bulunulduğu kaydedildi. Kasırganın akşam saatlerinde Louisiana eyaletinin güneydoğusunu vurması bekleniyor.
Güneydoğu - 27.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Dua edilmesinden sonra Vali Okay Memiş ve törene katılanlar şehit mezarlarına karanfil bıraktı.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ----------------------- -Vali Memiş'i vatandaşların karşılaması -Ellerinde bayraklarla yürüyen çocuklar -Yavi şehitliğinin görüntüsü -Saygı duruşu ve saygı atışı -İstiklal Marşı ve Kur'an okunması -Şehit mezarlarının başında oturan yakınları -Kaymakam Mustafa Karaali'nin konuşması -Vali Okay Memiş'in konuşması -Dua edilmesi -Şehit mezarlarına çiçek bırakılması Haber-Kamera: Salih TEKİN / ERZURUM, ====================================== HDP önündeki eylemde 419'uncu gün   DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 152 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 419'uncu günde de sürüyor. Kentte 2 yıl önce 16 yaşındayken, kaçırılan oğlu Mustafa için oturma eylemine devam eden kanser hastası Ayşegül Biçer, "Güneydoğu PKK'ya başkaldırdı.
Güneydoğu - 26.10.2020
FLAŞ... FLAŞ...
Afganistan'daki ABD güçlerinin (USFOR-A) Kabil'in güneydoğusundaki Vardak bölgesine bağlı Nerkh yöresinde dün gece 5 üst düzey Talibanlıyı öldürdüğü bildirildi.
Güneydoğu - 26.10.2020
Tropik Zeta fırtınasının kasırgaya dönüşerek Meksika'yı ve Florida'nın batı kıyılarını vurması bekleniyor
ABD Ulusal Kasırga Merkezi, pazar günü Cozumel Adası'nın 420 kilometre güneydoğusunda bulunan Zeta'nın maksimum rüzgar hızının saatte 95 kilometreyi bulduğunu açıkladı.
Güneydoğu - 26.10.2020
26 Ekim Pazartesi DHA Spor Gündemi
Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş: Tenis ülkesi olmak için projeler üretiyoruz "Sporcu geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor""Sporcularımız şampiyona yakın düzeyde oynuyorlar""Dünyanın en iyi sporcularını yetiştirdiğimizi gösterdik" "Türk tenisçilerinin daha da değer...
Güneydoğu - 24.10.2020
15 Temmuz Derneğince "Hafızanda Ne Var? / Harbi Konuşmalar" programı düzenlendi
15 Temmuz'un darbe değil bir "işgal girişimi" olduğunu vurgulayan Yarar, şöyle konuştu: "O gece başarılı olsalardı Türkiye bugünkü senaryolarla karşılaşmayacaktı. Çünkü tamamen yurt dışına bağlı, kendi içinde parçalanmış bir coğrafyaya dönecekti. Asker ve polisin sokakta çatışması, ülkenin dermanını tüketecek, diğer terörist gruplara bekledikleri fırsatı sunacaktı. Türkiye'nin belli bölgeleri parçalara ayrılmış olacaktı. O gece Allah'ın yardımıyla atlattık. Halkın sokağa çıkmasını beklemiyorlardı." "FETÖ istihbaratın içindeydi" Yarar, 17/25 Aralık sürecinin iyi okunmadığını, sadece "Yargı ve polis içindeki bir grup" şeklinde algılandığını anlatarak, bu süreçte polislerin meslekten atılmak yerine Doğu ve Güneydoğu'ya gönderildiklerine dikkati çekti.
Güneydoğu - 23.10.2020
Ulaş'ta şeker pancarı hasadına başlandı
Ulaş bölgesinde yaklaşık 20 köyde, 20 bin dekar alanda ekimi yapılan şeker pancarı hasadına başlandığını belirten Akköz, "Bu yıl geçen yıla oranla verimin arttığını söyleyebiliriz. Ulaş yöresinde 100 kilo pancardan 20 kilo şeker elde edilirken, Güneydoğu bölgesinde 100 kilo pancardan 12 kilo şeker elde ediliyor.
Güneydoğu - 22.10.2020
Son dakika haber! Rus Wagner paralı askerlerinin infazından kurtulan Libyalı: "Üzerimize kurşun yağdırdılar"
Wagner'e mensup paralı askerler, Libya ordusunun, sahil kenti Sirte ve Trablus'un güneydoğusundaki Cufra Hava Üssü'nü kurtarma operasyonlarının önündeki en büyük tehdit olarak görülüyor.
Güneydoğu - 21.10.2020
Mardin'de Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'nın ön toplantısı yapıldı
Gerçekleştirilecek olan Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı kapsamında turizm alanında yerel ve ulusal aktörlerle bir araya gelerek bölgenin öne çıkan destinasyonları ve rotlarını belirleyeceklerini ifade eden Demirtaş, şöyle devam etti: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde değişimin yaşandığını, turizm ve seyahat konularının konuşulduğunu yansıtmalıyız.
Güneydoğu - 20.10.2020
Esed rejiminin ABD yönetiminden tutsak vatandaşlarını serbest bırakma karşılığında taleplerde bulunduğu iddiası
Amerikan Newsweek dergisinin Lübnanlı yetkililere dayandırdığı haberinde, Lübnan Kamu Güvenliği Genel Müdürlüğü Abbas İbrahim'in geçen haftaki Washington ziyaretinde Şam'dan ABD yönetimine bir teklif götürdüğü iddia edildi. Washington'da iş ziyaretinde bulunduğu belirtilen İbrahim'in Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'brien ile yaklaşık 4 saat civarında görüştüğü belirtilen haberde, Lübnanlı yetkilinin çantasında Tice ve Kamalmaz'a yönelik bilgi olduğu öne sürüldü. Esed rejiminin 2012'de Suriye'de kaybolan Amerikalı gazeteci Tice ve 2017'de kaybolan fizyoterapist Kamalmaz'ın serbest bırakılması karşılığında Washington'dan 2011'den bu yana Esed'e uyguladığı yaptırımları gevşetmesi ve ülkenin güneydoğusunda bulunan El Tanif askeri üssündeki Amerikan askerlerinin geri çekilmesini istediği ileri sürüldü.
Güneydoğu - 20.10.2020
Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının İç Anadolu'nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.
Güneydoğu - 20.10.2020
Doğu Karadeniz için "kuvvetli yağış" uyarısı
Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyılarıyla güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetlice esmesi bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güneydoğu Haberleri | Güneydoğu Haber - Haberler - Güneydoğu haberleri, son dakika güneydoğu haber ve gelişmeleri burada. Malatya ve çevresinde hava sıcaklıkları düşecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 10:37:25. #1.15#
title