Eğitim Sen Haberleri

Eğitim Sen haber, Eğitim Sen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eğitim Sen - 24.11.2020
Zonguldak'ta öğretmenler sağlık çalışanlarına pasta börek hazırlayarak destek oldu
Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki öğretmenler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede fedakarca görev yapan ve ailelerini tehlikeye atmamak için evlerine gitmeyen yoğun bakım hemşirelerine börek, poğaça ve kek ikramında bulundu.
Eğitim Sen - 24.11.2020
Edirne'den kısa kısa
-Demir: "Kalıcı çözümler bekliyoruz" Eğitim Sen Şube Başkanı Özer Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerin sorunlarına kalıcı çözümler beklediklerini belirtti.
Eğitim Sen - 23.11.2020
Türk Eğitim-Sen'den "24 Kasım Öğretmenler Günü Anketi"
Türk Eğitim-Sen'in anketine katılanlar 'Öğretmenler çalışmadan ücret alıyor' algısının salgın döneminde öğretmenlik mesleğinin itibarını zedeleyen nedenlerin başında geldiğini belirtti.
Eğitim Sen - 17.11.2020
3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi sonuç bildirisi açıklandı
Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği işbirliği ile düzenlenen 3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi sonuç bildirisi açıklandı.
Eğitim Sen - 13.11.2020
Türk Eğitim-Sen'den Uzaktan Eğitim Raporu
Türk Eğitim-Sen tarafından hazırlanan "Uzaktan Eğitim Raporu" kapsamında düzenlenen "Salgın Sürecinde Eğitim Sisteminde Karşılaşılan Sorunlar ve Beklentiler" başlıklı ankete katılanların yüzde 43,6'sı uzaktan eğitim araçlarına ücretsiz internet imkanı sağlanmasını, yüzde 34,2'si uzaktan...
Eğitim Sen - 12.11.2020
Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Çatlı'ya ziyaret
Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan beraberinde Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Cemil Kar ile birlikte Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Tugay Çatlı'yı ziyaret etti.
Eğitim Sen - 11.11.2020
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: "Sayın Lütfi Elvan'dan güncelleme bekliyoruz"
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan'a başarılar dileyerek, memur maaş zamlarında güncellemeye gidilmesini beklediklerini belirtti.
Eğitim Sen - 11.11.2020
Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi başlıyor
Türk Eğitim Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) iş birliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi yarın başlıyor.
Eğitim Sen - 12.10.2020
Türk Eğitim-Sen yüz yüze eğitimde öğretmenlere düzenli Kovid-19 testi yapılmasını önerdi
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle verilen aranın ardından, yüz yüze eğitimde bugün yeni bir aşamaya geçildiğini belirterek, sınıflarda öğrencilerle saatlerce birlikte olacak öğretmenlere Bilim Kurulunun belirleyeceği periyotlarda...
Eğitim Sen - 10.10.2020
Türk Eğitim-Sen'den Sayıştay'ın 2019 MEB Denetim Raporu ile ilgili açıklama
Planlama hatasının eğitim fakültelerinin açılması ve o fakültelerin kontenjanlarının belirlenme süreçlerinden başladığını vurgulayan Geylan, "Bu süreç, yerel/siyasi kaygı ve beklentilerin ötesinde, eğitim hayatımızın ihtiyaç ve ülke gerçeklerine göre belirlenmelidir. 81 Bin ücretli öğretmenin görev yaptığı bir ülkede hiç kimse öğretmen fazlalığından bahsedemez. Belli illerimizde ve illerimizin belli mahallerinde yığılma ve bir kısım illerimizde ve elverişsiz koşulların hakim olduğu yerlerde ise öğretmen açığı yaşanıyorsa bunları gidermeye yönelik tedbir ve planlamalar yapılmalıdır. Örneğin; Türk Eğitim Sen olarak, yıllardır Zorunlu Hizmet Tazminatı ödenmesini sürekli gündeme getiriyoruz.
Eğitim Sen - 9.10.2020
Yüz yüze eğitim: Eğitimciler kademeli olarak ilerleyecek süreç için ne diyor?
Öğretmen ve öğrenciler 14 gün boyunca günde iki kez semptom sorgulaması yapılarak ateşleri ölçülecek ve bunlar kayıt altına alınacak. Bu sınıftaki çocukların teneffüs saatleri ise diğer öğrencilerden ayrılacak. Sadece aynı sınıfta 14 gün içerisinde birden fazla vaka çıkması durumunda eğitim sonlandırılarak sınıftaki tüm öğrenciler eve gönderilecek ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınacak. Öğretmenler arasında pozitif vaka çıkması durumunda da benzer bir yol izlenecek. Tek bir öğretmende pozitif vaka görüldüyse, diğer tüm öğretmenler ve dersine girdiği sınıftaki öğrenciler temaslı kabul edilmekle birlikte maske takmak koşuluyla okula devam edecek. Temaslı kişiler 14 boyunca günde iki kez semptom sorgulaması yapılarak ateş ölçümleri gerçekleştirilecek. Semptom gösteren veya yüksek ateşi tespit edilenler sağlık kuruluşuna yönlendirilecek ve "sağlık kuruluşunun değerlendirmesine göre" bu kişiler de okula devam edebilecek. ' Şu ana dek en az 682 okulda Covid-19 pozitif vaka görüldü ' Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, MEB'in salgın başlangıcından bu yana "son derece plansız" hareket ettiğini söylüyor.
Eğitim Sen - 6.10.2020
Genel Başkan Geylan: "Yüz yüze eğitim ihtiyaç"
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yüz yüze eğitime ihtiyaç olduğunu bildirdi.
Eğitim Sen - 6.10.2020
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan'dan "yüz yüze eğitim" açıklaması Açıklaması
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletilmesi kararıyla ilgili, "Temennimiz, başta MEB olmak üzere öğretmenlerin, idarecilerin, öğrencilerin ve velilerin kurallara uyarak bu sürecin sağlıklı yürütülmesini sağlamasıdır.
Eğitim Sen - 1.10.2020
Adıyaman'dan Azerbaycan'a destek
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Türk Eğitim-Sen ve Türk Ocakları Azerbaycan'a destek açıklaması yaptı.
Eğitim Sen - 1.10.2020
Son dakika haberleri... Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği'nden Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e destek...
Son dakika haberi: Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği Genel Başkanı Talip Geylan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e bir mektup gönderdi.
Eğitim Sen - 28.9.2020
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: "Azerbaycan halkının yanındayız"
Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) Genel Başkanı Talip Geylan, Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasyonu Genel Başkanı Settar Möhbaliyev'e bir mesaj göndererek, işgalci Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına yaptığı ve sivilleri hedef alan saldırısını bir kez daha şiddetle lanetlediğini ettiğini bildirdi.
Eğitim Sen - 25.9.2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, eğitim gündemini değerlendirdi: (2)
Selçuk, HES sistemi ile salgının nasıl kontrol edildiğine ilişkin şu bilgileri paylaştı: "Bir öğrencimizin ailesinde, çevresinde herhangi bir temaslı ya da pozitif varsa biz onu derhal alıyoruz, okul müdürünün cep telefonuna geliyor. Diyelim ki servis şoföründe ya da onun çevresinde var, çocuğun servise bindiği diğer çocukta var, o da geliyor. Bir çocuk yüz yüze eğitime geldi ve okul müdürünün telefonuna bir çocuğumuzla ilgili bilgi geldi. Bu bilgi geldiğinde, okulun bir Kovid kurulu var, bu kurul derhal harekete geçiyor ve öğrencimizi okullarda hazırladığımız özel bir odaya alıyorlar. Bu odada çocuğumuz öğretmen nezaretinde bekliyor ve ailesine ve ilgili sağlık kuruluşuna haber veriyoruz, onlar da geliyor. Ondan sonra o sınıfla ilgili temaslılık her neyse o sınıf 14 gün uzaktan eğitime davet ediliyor." "Önümüzdeki günlerde Kızılayın bir çalışması olacak" Uzaktan eğitim görecek ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan "Askıda Tablet ve TV" gibi kampanyalarla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Selçuk, Türk milletinin herhangi bir afet durumunda ya da ihtiyaç halinde hemen organize olduğunu, bunun da çok güzel bir haslet olduğunu söyledi. Bunları takdirle izlediklerini ancak asıl vazifenin Milli Eğitim Bakanlığının olduğuna işaret eden Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplumun bu tür bir desteği olursa ne olur? Çok sayıda okul yapan, bağış yapan hayırseverimiz var ve salgından önce de vardı. Bizim okullarımızın önemli bir desteğini hayırseverler yapmıştır. Dolayısıyla bu bizim zaten bir geleneğin içinde sürdürdüğümüz bir şey. Şimdi de çeşitli belediyelerimiz, dün mesela Gaziantep Belediyesi 60 bin tabletten söz etti, Konya Belediyesi 10 bin tabletten söz etti. Önümüzdeki günlerde Kızılayın bir çalışması olacak. Oraya da halkımızın katılımıyla ilgili süreç elbette kim isterse gönüllü olursa yapabilir." "'İzlemesem de olur' demeleri halinde gerçekten sorun yaşarlar" Bakan Selçuk, Eğitim Sen Uzaktan Eğitim Çalıştayı Sonuç Raporu'na göre, uzaktan eğitim sürecindeki öğrencilerin yüzde 70'ten fazlasının sadece dinleyici konumunda kaldığının görüldüğü, bununla ilgili yorumunun sorulması üzerine Selçuk, bunun yüz yüze eğitimde de aynı olduğunu, bazı çocukların daha atak davranırken, bazılarının sadece dersi dinlediğini, on-line için de aynı durumun söz konusu olduğunu söyledi.
Eğitim Sen - 9.9.2020
Yüz yüze eğitim ne zaman ve nasıl başlıyor; üniversitelerde eğitim nasıl olacak?
Ancak yeni uygulamaya yönelik bazı eleştiriler dile getirildi. Eğitim Sen'den yapılan yapılan açıklamada, yüz yüze eğitime en kısa sürede başlanması gerektiği belirtildi.
Eğitim Sen - 8.9.2020
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan'dan yüz yüze eğitim değerlendirmesi Açıklaması
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığının, okul öncesi ve 1'inci sınıflar için 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerektiğini bildirdi.
Eğitim Sen - 4.9.2020
Memurların yüzde 65'i sendikalı
"Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri", 1 milyon 227 bin 562 bin sendikalı memur sayısıyla örgütlülüğün en fazla olduğu hizmet kolu oldu. Bu hizmet kolunda Eğitim-Bir-Sen'in 428 bin 571, Türk Eğitim-Sen'in 213 bin 496, Eğitim Sen'in de 74 bin 785 üyesi bulunuyor.
Eğitim Sen - 2.9.2020
Türk Eğitim-Sen'den uzaktan eğitim araçları için "KDV ve ÖTV sıfırlansın" talebi
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, hükümetin, öğretmen ve öğrencilerin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirler alması gerektiğini savunarak "Bu adımlardan bir tanesi de KDV ve ÖTV sıfırlamasıdır.
Eğitim Sen - 29.8.2020
Türk Eğitim-Sen'den 30 Ağustos mesajı
Türk Eğitim-Sen, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'nci yılı dolayısıyla Büyük Taarruz ile ilgili mesaj yayımladı.
Eğitim Sen - 28.8.2020
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: "Uzaktan eğitimle ilgili tereddütler giderilmelidir"
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, uzaktan eğitimle ilgili tereddütlerin giderilmesi gerektiğini, aksi takdirde her okulda farklı uygulamalara şahit olunacağını belirtti.
Eğitim Sen - 26.8.2020
Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende Kovid-19 çıkması
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Mersin'de seminer döneminde okula çağrılan öğretmende yeni tip koronavirüs (Kovid-19) çıkmasına ilişkin, "Önümüzdeki günlerde okullarımızda benzer vakaları maalesef göreceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eğitim Sen Haberleri | Eğitim Sen Haber - Haberler - Eğitim Sen haberleri, son dakika eğitim sen haber ve gelişmeleri burada. Zonguldak'ta öğretmenler sağlık çalışanlarına pasta börek hazırlayarak destek oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 06:02:10. #1.15#
title