Dünya Ticaret Örgütü Haberleri

Dünya Ticaret Örgütü haber, Dünya Ticaret Örgütü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Ticaret Örgütü - 06.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
DTÖ, fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere yeşil ışık yaktı Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
Dünya Ticaret Örgütü - 06.05.2021
Almanya, Kovid-19 aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması teklifine karşı çıktı
Almanya'nın, ABD yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması teklifine karşı olduğu bildirildi.
Dünya Ticaret Örgütü - 06.05.2021
DTÖ'den, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere yeşil ışık
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
Dünya Ticaret Örgütü - 06.05.2021
DSÖ'den ABD'nin Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet hakkının kaldırılmasına verdiği desteğe övgü
DTÖ'den "aşı adaleti" çağrısı Öte yandan, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, dün yaptığı açıklamada, DSÖ üyelerini, küresel çapta aşılara eşit erişimi sağlamak amacıyla çok taraflı çözüm için acilen harekete geçmeye çağırmıştı.
Dünya Ticaret Örgütü - 06.05.2021
Aşılar üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması AB liderlerinin de gündeminde
AB yetkilisi, Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala'nın aşılarla ilgili ticari kuralların geçici olarak kaldırılmasına ilişkin bir metin üzerinde tartışma fikrini desteklediklerini bildirdi.
Dünya Ticaret Örgütü - 06.05.2021
AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen'den Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet açıklaması Açıklaması
ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, 5 Mayıs'ta yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyetin kaldırılmasını desteklediklerini, Dünya Ticaret Örgütünde (DTÖ) gerekli müzakerelere katılacaklarını bildirmişti.
Dünya Ticaret Örgütü - 05.05.2021
Biden yönetimi, Covid-19 aşıları için "fikri mülkiyet korumasından" feragat edilmesini destekliyor
Tai, Dünya Ticaret Örgütü'nü kast ederek, "Kurumun fikir birliğine dayalı yapısı ve ilgili konuların karmaşıklığı göz önüne alındığında, bu müzakereler zaman alacaktır" dedi.
Dünya Ticaret Örgütü - 04.05.2021
Tüm yılların ikinci en yüksek aylık ihracatı: 18,8 milyar dolar
Ticaret Bakanı Muş, Bakanlık binasında düzenlenen "Nisan ayı Dış Ticaret Rakamları Basın Açıklaması"na katıldı. Toplantıya, Bakan Muş'un yanı sıra Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur ve Rıza Tuna Turagay ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle de katıldı. Muş, burada yaptığı konuşmasında Dünya Ticaret Örgütü'nün Mart ayında yayımladığı raporunu hatırlatarak, küresel ticaret büyüme tahminini 2020 Ekim ayı raporuna göre 0,8 puan yukarı yönlü revize ederek yüzde 8 olarak ilan ettiğini belirtti.
Dünya Ticaret Örgütü - 26.04.2021
DTÖ'den "yoksul ülkelere aşı ihracatı yapın" çağrısı
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, aşı milliyetçiliği ve eşitsizliğin işe yaramadığını belirterek, "Kovid-19 aşısını henüz paylaşmayan veya ihraç etmeyen ülkeleri bunu mümkün olan en kısa sürede yapmaya çağırıyorum.
Dünya Ticaret Örgütü - 22.04.2021
AB liderleri, iklim değişikliği konusunda dünyaya iş birliği çağrısı yaptı
AB olarak sınırlarda karbon düzenleme mekanizması getirmek istediklerini aktaran Michel, buna eşit şartlarda rekabet için ihtiyaç duyulduğunu ve Dünya Ticaret Örgütü kurallarına uygun olması gerektiğini ifade etti.
Dünya Ticaret Örgütü - 22.04.2021
Aşılar değil, aşılama hayat kurtarır
Hindistan ve Güney Afrika, geçen ay düzenlenen Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) toplantısında Kovid-19 aşılarında Doha Deklarasyonu'na işaret ederek şirketlerin patent haklarından feragat etmeleri için teklifte bulundu.
Dünya Ticaret Örgütü - 12.04.2021
Son dakika... Afrikalı liderler kıtada aşı üretimini masaya yatırıyor
Afrika Birliği (AfB) Dönem Başkanı ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshekedi, AfB Komisyonu Başkanı Musa Faki Muhammed, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Afrika Kalkınma Bankası Başkanı Akinwumi Adesina ve Dünya Ticaret Örgütü Başkanı Ngozi Okonjo-Iweala'nın katıldığı 2 günlük konferansta kıtanın aşı durumu masaya yatırılıyor.
Dünya Ticaret Örgütü - 10.04.2021
WTO "2022 Genç Profesyoneller Programı"na başvurular başladı
Dünya Ticaret Örgütü'nün (WTO) "gelişmekte olan ya da az gelişmiş" üye ülkelerden genç profesyoneller için 2017 yılından bu yana sürdürdüğü "Genç Profesyoneller Programı"nın 2022 dönemi için başvurular başladı.
Dünya Ticaret Örgütü - 08.04.2021
Uluslararası Para ve Finans Komitesi: Para politikası uygun olan yerlerde destekleyici kalmalı
Yolsuzlukla mücadele de dahil olmak üzere güçlü yönetişime olan bağlılığın yinelendiği bildiride, daha açık, istikrarlı, adil ve şeffaf ticaret politikalarını teşvik etme, küresel büyümeyi hızlandırmanın anahtarı olan ticaret sisteminin Dünya Ticaret Örgütü altında kurallara dayalı olarak modernize edilmesi ihtiyacı konusunda hemfikir olunduğu belirtildi.
Dünya Ticaret Örgütü - 01.04.2021
Son dakika haberi | DTÖ, Kovid-19 aşısı üreten firmaları gelişmekte olan ülkelerle birlikte çalışmaya çağırdı
Son dakika gelişmesine göre Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten firmaların herkese yetecek kadar aşı üretmesi ya da teknolojilerini gelişmekte olan ülkelere transfer etmesi gerektiğini söyledi.
Dünya Ticaret Örgütü - 31.03.2021
Dünya Ticaret Örgütü, küresel ticarette 2021 büyüme tahminini yükseltti
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ), 2021'de küresel mal ticaretine ilişkin büyüme beklentisini yüzde 7,2'den yüzde 8'e çıkardı.
Dünya Ticaret Örgütü - 31.03.2021
İngiltere'den Dünya Ticaret Örgütü'nde "reform" çağrısı
İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss, Dünya Ticaret Örgütü'nün bugünün dünyasına uygun şekilde dönüştürülmesi, serbest ve adil ticaretin savunulması çağrısında bulundu.
Dünya Ticaret Örgütü - 30.03.2021
Özbekistan ile Macaristan arasında Stratejik Ortaklık Belgesi imzalandı
Ülkesinin Özbekistan'ın Dünya Ticaret Örgütü'ne üyelik sürecini desteklediğini ifade eden Orban, Kovid-19 salgınıyla ilgili ülkesine gönderdiği insani yardımdan dolayı Özbekistan yönetimine teşekkür etti.
Dünya Ticaret Örgütü - 24.03.2021
Japonya Dışişleri Bakanı Motegi, ABD Ticaret Temsilcisi Tai ile görüştü
DTÖ reformu gündemde Öte yandan Japonya Sanayi Bakanı Hiroshi Kajiyama ve Tai'nin gerçekleştirdikleri ayrı bir görüşmede, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) reformu ve Avrupa Birliği (AB) ile iş birliği konularının ele alındığı ifade edildi.
Dünya Ticaret Örgütü - 24.03.2021
BIST100 Endeksi yüzde 0.06 düşüşle başladı
Dünya Ticaret Örgütü'nün (WTO) düzenlediği online etkinlikte konuşan Georgieva, toparlanma yolunun inişli-çıkışlı olduğunun altını çizerek, gelişmekte olan ekonomilerden bazılarının ve düşük gelirli ülkelerin neredeyse tamamının, büyüme riskiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.
Dünya Ticaret Örgütü - 24.03.2021
Emine Erdoğan tezgahın başına geçti dikiş dikti
"Türk kadınına layık örnek proje ve çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz" Bakan Pekcan, kadın ve genç girişimciliğe yönelik projelerinin hem Uluslararası Ticaret Merkezi'nin (ITC) SheTrades Outlook platformunda hem de Dünya Ticaret Örgütü raporunda takdirle karşılandığını kaydederek, "Bugün sanayide, tarımda, kamu yönetiminde, üniversitede, orduda, savunma sanayisinde, sivil toplumda kısacası hemen her alanda yer alan Türk kadınına layık örnek proje ve çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz.
Dünya Ticaret Örgütü - 23.03.2021
DTÖ Genel Direktörü, AB'nin aşı ihracatına yönelik kısıtlamalarından duyduğu "hayal kırıklığını" dile getirdi
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, Avrupa Birliği'nin (AB) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarına yönelik ihracat kısıtlamalarından dolayı "hayal kırıklığı" duyduğunu ve konuya ilişkin görüşmelerde bulunduğunu ifade etti.
Dünya Ticaret Örgütü - 19.03.2021
Genç girişimci, yerli diş macunuyla Avrupa'ya açılıyor
Genç girişimci, yerli diş macunuyla Avrupa'ya açılıyor İSTANBUL - Online satış siteleri üzerinden, dünya markalarının yer aldığı kozmetik ürünlerini ithal ederek Türkiye'deki vatandaşlarla buluşturan genç girişimci Hakan Vatansever şimdilerde yerli diş macunu üreterek Avrupa'ya açılmaya hazırlanıyor. Yerli diş macunu sonrası kozmetik ürünleri de üretmeye başlayacağını belirten Vatansaver, "Ürünlerimiz yaklaşık 10 gün sonra hem Türkiye'de hem de Avrupa'daki insanların beğenisine sunulacak" dedi. Hakan Vatansever isimli genç girişimci, yaklaşık 3 yıl önce kurduğu Free Sepet isimli firmasıyla Türkiye'de bulunmayan dünyaca ünlü kozmetik markalarını ithal ederek online satış siteleri üzerinde alıcılarıyla buluşturmaya başladı. Gerek ürün çeşitliliği gerekse güvenilir satış sonrası sunduğu hizmetler sonucunda genç girişimcinin müşteri kitlesi kısa sürede arttı. Müşterilerden gelen talepleri değerlendiren Vatansever gerekli çalışmaları da yürüterek yerli markası S'HE VEC ile kozmetik sektörüne giriş yaparak başta diş macunu olmak üzere çok sayıda farklı ürün üretmek adına çalışmalara başladı. "Hem Türkiye'de hem de Avrupa pazarında satışa sunulacak" Yürüttükleri ürün ve çalışmalara ilişkin bilgi veren Hakan Vatansever, "Bizler ilk başta piyasaya, ülkemizde bulunmayan birçok yabancı marka kozmetik ürünü ithal ederek vatandaşlarımızla buluşturan bir e- ticaret firması olarak başladık. Biz bu ithal ettiğimiz ürünleri hem Türkiye Cumhuriyeti yasalarına hem de Dünya Ticaret Örgütü kurallarına uygun bir yoldan ithal ettik.
Dünya Ticaret Örgütü - 17.03.2021
DTÖ, Nijerya'da sağlık sektörünün geliştirilmesine destek verecek
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, Nijerya ekonomisinin büyümesi amacıyla bu ülkedeki sağlık sektörünün geliştirilmesine destek vereceklerini söyledi.
Dünya Ticaret Örgütü - 16.03.2021
DTÖ, Nijerya'nın "döviz yönetiminden" endişeli
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, Nijerya'nın döviz yönetimi konusunda DTÖ'nün endişeli olduğunu söyledi.
Dünya Ticaret Örgütü - 15.03.2021
DTÖ Genel Direktörü Okonjo-Iweala, ilk resmi ziyaretini ülkesi Nijerya'ya yaptı
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörlüğüne seçilen Ngozi Okonjo-Iweala, ilk resmi ziyaretini ülkesi Nijerya'ya yaptı.
Dünya Ticaret Örgütü - 11.03.2021
AB-Türkiye Yüksek Düzeyli İş Diyaloğunda Gümrük Birliği güncelleme ve Yeşil Mutabakat tartışıldı
AB karbon mekanizmasının, bir ticari engel veya korumacı eğilimlerin bir aracı olmaması gerektiğini vurgulayan Bozay, amaçlarının karbon mekanizmasının Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) kuralları, Gümrük Birliği hükümleri, çelik ve kömürle ilgili ticaret rejimi ile uyumlu çalışmasını sağlamak olduğunu anlattı.
Dünya Ticaret Örgütü - 11.03.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Dünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ) aşıya ilişkin bilgilerin yoksul ülkelerle paylaşılmasına yönelik talebinin, İngiltere, İsviçre, AB ülkeleri ve ABD tarafından veto edilmesini eleştirdi.
Dünya Ticaret Örgütü - 11.03.2021
Son dakika haberleri... Dünya ekonomisi, salgının birinci yılında yaralarını sarmaya çalışıyor
Dünya Ticaret Örgütü ise küresel ticaretin geçen yıl yüzde 13 ila 32 arasında azaldığı tahmininde bulundu.
Dünya Ticaret Örgütü - 10.03.2021
BusinessEurope Genel Müdür Yardımcısı Luisa Santos'tan "Gümrük Birliği'ni güncelleme" çağrısı Açıklaması
AB'nin karbon mekanizması hazırlığı Santos, AB'nin yeni bir "karbon sınır düzenleme mekanizması" tasarladığını da hatırlatarak, "Bu mekanizma henüz netlik kazanmadı. Ancak, Avrupa'daki özel sektöre yönelik çeşitli kriterler olacak. Bu, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) ile uyumlu olmalı.
Dünya Ticaret Örgütü - 10.03.2021
Gastronometro Talks buluşması
Fortune 500 listesinde kadın CEO'ların oranı yüzde 4. Bu rakamlara baktığımızda yapacak daha çok işimiz var. Ancak diğer yandan Dünya Ticaret Örgütü'nün direktörlüğünü ilk kez bir kadın üstleniyor.
Dünya Ticaret Örgütü - 08.03.2021
ABD ve AB'nin tarım kotaları görüşmeleri tamamlandı
Avrupa Komisyonu, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği ve ABD arasında yürütülen, AB'nin Dünya ticaret Örgütü (WTO) nezdindeki tarımsal ürün kotaların düzenlenmesine ilişkin görüşmelerin tamamlandığını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Ticaret Örgütü Haberleri | Dünya Ticaret Örgütü Haber - Haberler - Dünya Ticaret Örgütü haberleri, son dakika dünya ticaret örgütü haber ve gelişmeleri burada. Ticaret Bakanlığı'nda kritik atama! Ruhsar Pekcan'ın yardımcısı da görevden alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 11:40:28. #1.14#

title