Dünya Ticaret Örgütü Haberleri

Dünya Ticaret Örgütü haber, Dünya Ticaret Örgütü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Ticaret Örgütü - 18.09.2021
G20 Tarım Bakanları Toplantısı, "Floransa Bildirisi"nin kabulüyle sona erdi
G20 Tarım Bakanları Toplantısı sonuç bildirisinde, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın kabulü üzerinden altı yıl geçmesine rağmen dünyanın dörtte birinin hala gıda güvensizliği sorunuyla karşı karşıya olduğu belirtildi.
Dünya Ticaret Örgütü - 11.09.2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Kırgızistan ile ticaret hacmimiz, 2021 yılının ilk 8 ayında yüzde 78 oranında artmıştır"
"Türkiye, kardeş Kırgızistan'ı her zaman desteklemiştir" "İki ülke arasındaki dostane ilişkilerin gerek sizler gibi iş insanlarımızın yatırımlarıyla gerek kurumlarımız arasındaki işbirlikleri ile her geçen gün daha da güçleneceğine ve üçüncü ülkeleri de kapsayacak şekilde bölgesel kazanımlara vesile olacağına yürekten inanıyorum" diyen Oktay, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Türkiye, kardeş Kırgızistan'ın kendi ayakları üzerinde duran, bağımsız, istikrarlı ve müreffeh bir ülke olma çabalarını her zaman desteklemiştir, desteklemeye de devam etmektedir. Orta Asya ülkeleri arasında Dünya Ticaret Örgütü üyesi ilk devlet olan Kırgızistan, uygulamaya geçirdiği reformlar ile uluslararası ticarete entegrasyon vizyonunu güçlü şekilde ortaya koymaktadır.
Dünya Ticaret Örgütü - 09.09.2021
13. BRICS Zirvesi, Hindistan ev sahipliğinde çevrim içi düzenlendi
Ramaphosa ayrıca Hindistan ve Güney Afrika'nın Kovid-19 aşılarının "Fikri Mülkiyet Haklarının Ticaretle Bağlantılı Yönleri Anlaşması"ndan (TRIPS) muaf tutulması için Dünya Ticaret Örgütüne (DTÖ) verdiği ortak teklifi memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
Dünya Ticaret Örgütü - 09.09.2021
AB, aşılarda fikri mülkiyetin korunması görüşünü koruyor
Ferrer, AB'nin Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) aşılar konusundaki somut teklifini haziran ayında sunduğunu anımsatarak, "Fikri mülkiyet elbette bu tekliflerin bir parçasıdır.
Dünya Ticaret Örgütü - 26.08.2021
Almanya, 31 Ağustos'tan sonra Afganistan'dan ayrılmak isteyen yerel personele yardım etmeye çalışacak
Merkel, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası Para Fonu (IMF), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Dünya Bankası (WB) ve Afrika Kalkınma Bankası (AfDB) üst yöneticileriyle buluşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Dünya Ticaret Örgütü - 18.08.2021
Dünya Ticaret Barometresi rekor seviyeye ulaştı
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ), Mal Ticareti Barometresi'nin rekor seviyeye ulaşarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu krizin ardından küresel ticaretteki toparlanmayı teyit ettiğini duyurdu.
Dünya Ticaret Örgütü - 18.08.2021
Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında "Kimya ve Sağlık Ürünleri" için başvuru çağrısı
Kimya sektörü yalnızca kendi sektörel nihai mamullerini üretip satmasından başka uzay teknolojilerinden başlayarak, savunma sanayisinden ulaşım ve haberleşmeye, tekstil ve gıda sektörlerine, otomotiv endüstrisinden bilişim teknolojilerine kadar birçok sektörün tedarikçisi haline geldiğini belirten Pelister, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bununla birlikte, sağlık endüstrisi, plastik endüstrisi, kozmetik, boya ve temizlik endüstrileri ile biyokimya endüstrileri ve bunların alt türevleri kimya sektörünün kapsadığı 16 alt sektörü oluşturuyor. Eminim ki kısa bir gelecekte 'Yeni Düzen' içerisinde daha başka alt türev sektörlere daha sahip olacaktır. Dijitalleşen dünya ve bununla birlikte dönüşen ekonomik ve ekolojik hayat kimya sektörünün önemini katbekat artıracaktır. Enerji alanındaki heyecan veren yeni teknolojilerin gelişimi kimya sektörünün yeni alanlarını, yeni füzyon teknolojileri ise fiziksel kimyanın geleceğini şekillendirecektir. Ekolojik gelişmeler, virüsler, salgınlar ise biyokimya, ilaç ve medikal alanında yepyeni gelişmeler doğuracaktır." Dünya Bankası ve Dünya Ticaret Örgütü kuruluşları raporlarına göre, kimya sektörünün 1970'lerde dünya ticaret hacmi içerisindeki yerinin yüzde 7-8'lerden bugün yüzde 15'lere eriştiğini belirten Pelister, "Kısacası dünya ekonomisi kimya sektörünün omuzlarında yükselmeye devam edecek.
Dünya Ticaret Örgütü - 17.08.2021
Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Karavelioğlu: "Tüm zamanların en yüksek ağustos ihracatını yapacağız"
Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, "İhracat artış hızımız temmuz ayındaki bayram tatili nedeniyle duraksamıştı fakat ana pazarlarımızda tatil ayı olmasına rağmen tüm zamanların en verimli ağustosunu yaşıyoruz.
Dünya Ticaret Örgütü - 15.08.2021
Haftanın tarihine bakış
2012- Rusya'nın Dünya Ticaret Örgütü üyeliği resmen başladı.
Dünya Ticaret Örgütü - 14.08.2021
Türkiye ile Ürdün arasında imzalanan milletlerarası anlaşma Resmi Gazete'de yayımlandı
Buna göre iki ülke, ortak çıkarlarının istikrarlı ve öngörülebilir bir şekilde korunması temelinde, ticari ve ekonomik iş birliğini kolaylaştırmak, genişletmek ve çeşitlendirmenin yanı sıra firmalar için cazip bir iş ortamının desteklenmesi amacıyla, kendi kanunları ve düzenlemeleri ile Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) kural ve prensipleriyle uyumlu şekilde gerekli tüm önlemleri alacak.
Dünya Ticaret Örgütü - 15.07.2021
TİM İklim Sohbetlerinin ilk konuğu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut oldu
TİM'den yapılan açıklamaya göre, İklim Sohbetlerinin ilk programına AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, TİM Başkanı İsmail Gülle ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Kürsüsü Profesörü Dr.
Dünya Ticaret Örgütü - 10.07.2021
Bazı duvar kağıtları ve benzeri kaplamaların ithalatında uygulanan korunma önlemi 3 yıl uzatıldı
Buna göre, İthalatta Korunma Önlemlerini Değerlendirme Kurulu, soruşturma konusu "bazı duvar kağıtları ve benzeri duvar kaplamaları"nın ithalatında uygulanan korunma önleminin 3 yıl uzatılmasına, ek mali yükümlülüğün belirlenmesine, soruşturma konusu eşyanın ihracatçıları olarak önemli bir menfaati olan Dünya Ticaret Örgütü üyeleri ile talep olması halinde istişarelerde bulunulmasına, gelişmekte olan ülkelere muafiyet tanınmasına ve önlemin istihsali hususunda Cumhurbaşkanlığına öneride bulunulmasına toplantıya katılan üyelerin oy birliğiyle karar verdi.
Dünya Ticaret Örgütü - 24.06.2021
Çin, Avustralya'yı rekabete aykırı davrandığı gerekçesiyle DTÖ'ye şikayet etti
Çin, Avustralya'nın demir yolu tekerlekleri, paslanmaz çelik eviyeler ve rüzgar türbinleri ithalatına ilave vergi getirmesinin rekabete aykırı olduğu gerekçesiyle Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayette bulundu.
Dünya Ticaret Örgütü - 22.06.2021
AB Ülkeleri Çelik Koruma Önlemlerinin Uzatılması Konusunda Oylama Yaptı
Avrupa Komisyonu'nun, 30 Haziran 2021'de sona erecek çelik koruma önlemlerini üç yıl süreyle uzatma önerisi, Birlik üyesi ülkeler tarafından 17 Haziran'da yapılan oylamada sekiz aleyhte ve iki çekimser oyla kabul edildi.
Dünya Ticaret Örgütü - 19.06.2021
Avustralya, Çin ile şarap ihracatı konusundaki anlaşmazlığını DTÖ'ye taşıyacak
Avustralya, Çin'in şarap ihracatına getirdiği tarife artışı nedeniyle yaşanan anlaşmazlığı Dünya Ticaret Örgütüne (DTÖ) taşımak üzere resmi başvuru yapacağını açıkladı.
Dünya Ticaret Örgütü - 15.06.2021
Japonya, Paslanmaz Çelik Ürünlerine Çin'in Uygulamakta Olduğu Anti-Damping Vergilerini Dtö'ye Şikâyet Etti
Japonya, Çin'in paslanmaz çelik ürünlerine 2019 yılı Temmuz ayından bu yana uygulamakta olduğu anti-damping vergilerini, vergilerdeki %29 oranına kadar varan tarifelerin uluslararası ticaret kurallarını ihlal ettiğini dile getirerek Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) şikayet etti.
Dünya Ticaret Örgütü - 15.06.2021
AB, Airbus-Boeing ticari anlaşmazlığını çözmek için "çok iyimser"
O zaman olasılıkları ele aldıklarını kaydeden von der Leyen, "Şunu hafife almayalım. Bu, Dünya Ticaret Örgütü tarihinde en uzun süredir devam eden ticari anlaşmazlık.
Dünya Ticaret Örgütü - 10.06.2021
Avrupa Parlamentosu'ndan Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin kaldırılması çağrısı
Avrupa Parlamentosu (AP), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması çağrısında bulundu.
Dünya Ticaret Örgütü - 10.06.2021
AB ülkelerinde yetişkin nüfusun yarıdan fazlası aşılandı
Avrupa Birliği (AB) Komsiyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB ülkelerinde yetişkin nüfusun yüzde 50'sinden fazlasına en az bir doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapıldığını söyledi.
Dünya Ticaret Örgütü - 09.06.2021
Çin, Avustralya ve G7 ülkelerine, salgın döneminde yeni ihtilaflara yol açtıkları gerekçesiyle tepki gösterdi
Avustralya Başbakanı Scott Morrison, zirve öncesi yaptığı açıklamada, G7 üyesi olmayan Avustralya'nın, Çin ile olan ticaret anlaşmazlığı nedeniyle destek aramak için zirve toplantısına katılacağını, Dünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ) rolünün güçlendirilmesi ve gerekirse örgütün kurallarının yeniden düzenlenmesi için diğer ülkelerle çalışacağını ifade etmişti.
Dünya Ticaret Örgütü - 04.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
İspanya'da aşılama sürecini tamamlayanların sayısı 10 milyonu geçti Avrupa Birliği (AB), Dünya Ticaret Örgütüne (DTÖ) aşılar üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması yerine ticari engellerin azaltılması ve üretimin artırılmasını teklif etti.
Dünya Ticaret Örgütü - 04.06.2021
AB, Kovid-19 aşı teklifini DTÖ'ye sundu
Avrupa Birliği (AB), Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması yerine ticari engellerin azaltılması ve üretimin artırılmasını teklif etti.
Dünya Ticaret Örgütü - 02.06.2021
Ab, Çin Çıkışlı Alüminyum Dönüştürücü Folyo Dışalımına Anti-Damping Vergisi Getirecek
Avrupa Komisyonu, 21 Mayıs'ta Çin çıkışlı olarak Avrupa Birliği'ne (AB) dışalımı yapılan alüminyum dönüştürücü folyoya %16'dan %29, 1'e kadar varan oranlarda anti-damping vergisi uygulama amacında olduğunu açıkladı. Anti-damping soruşturması, ilgili ürünün AB'deki üretiminin %50'sinden fazlasını oluşturan altı Avrupalı?? dönüştürücü folyo üreticisinin anti-damping uygulanması konusundaki başvurusunun ardından geçen yılın Ekim ayında açılmıştı. Komisyon, vergi koyma kararı ile Çin'den gelen dönüştürücü folyonun Avrupa Birliği pazarında dampingli olarak dolayısıyla da yerli üreticilere karşı haksız rekabet yaratacak düzeyde düşük fiyatlardan satıldığını kabul etmiş oluyor. Dünya Ticaret Örgütü kurallarına göre hedeflenmiş bir araç olan anti-damping vergileri adil rekabeti yeniden sağlamayı amaçlamakta.
Dünya Ticaret Örgütü - 02.06.2021
Son dakika haberi: Türk-Amerikan iş dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'a mektup
Son dakika habere göre Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, "Türk ve Amerikan taraflarını temsil eden iş insanları olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'a iletilmek üzere bir mektup hazırladık.
Dünya Ticaret Örgütü - 28.05.2021
Bangladeş'ten uluslararası topluma "Kovid-19 ile mücadelede az gelişmiş ülkelere yardım edilsin" çağrısı
Bununla birlikte Momen, Dünya Ticaret Örgütü'nde (WTO) gümrüklere ilişkin farklı standartların ve tarife dışı engellerin kaldırılmasına ilişkin az gelişmiş ülkelerin lehine alınan kararların bir an önce uygulanması çağrısında bulundu.
Dünya Ticaret Örgütü - 27.05.2021
AB-Japonya Zirvesi düzenlendi
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) yapısının güncellenmesi konusunda AB ve Japonya'nın benzer düşündüğünü aktaran Von der Leyen, burada ortak kurallar belirlenmesi ve uzlaşmazlık giderme mekanizmasındaki tıkanıklığın giderilmesi gerektiğini söyledi.
Dünya Ticaret Örgütü - 20.05.2021
DTÖ, aşılarda fikri mülkiyetin kaldırılmasını yeterli bulmuyor
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasının arz sorununu çözmede yeterli olmayacağını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dünya Ticaret Örgütü Haberleri | Dünya Ticaret Örgütü Haber - Haberler - Dünya Ticaret Örgütü haberleri, son dakika dünya ticaret örgütü haber ve gelişmeleri burada. Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi'nde tarihin en yüksek seviyesinde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 03:03:47. #1.15#

title