Avrupa Parlamentosu Haberleri

Avrupa Parlamentosu haber, Avrupa Parlamentosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Parlamentosu - 15.07.2021
Frontex Direktörü Leggeri'nin Yunanistan'ın mültecileri geri ittiğine dair delilleri sildirdiği iddia edildi
Avrupa Parlamentosunun Frontex hakkında hazırladığı rapordaki en önemli suçlamanın da bu olayla ilgili olduğu belirten haberde, Leggeri'nin Frontex'in temel haklar sorumlusundan bu olayla ilgili toplanan tüm bilgileri silmesi talimatını verdiği aktarıldı.
Avrupa Parlamentosu - 15.07.2021
Avrupa Parlamentosu, Frontex'in temel hakları koruma sorumluluğunu üstlenmediğini duyurdu
Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) sınır koruma ajansı Frontex'in, Birliğin dış sınırlarında temel hakları koruma sorumluluğunu üstlenmediğini ve ihlalleri önlemediğini bildirdi.
Avrupa Parlamentosu - 14.07.2021
ABD-Çin küresel rekabetinde yeni dönem: B3
B3W'ye gelene kadar bölgede ve dünyada BRI alternatifi veya en azından etkisini azaltacak birkaç rakip girişim de ortaya çıktı. 2019'da G20 zirvesine ev sahipliği yapan Japonya, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping dahil G20 liderleri tarafından kaliteli altyapı yatırımı konusunda bir dizi ilke için onay aldı. Aynı yıl Japonya ve AB, "Sürdürülebilir Bağlantı ve Kaliteli Altyapı Konusunda Ortaklık" ilan etti. 2021 Ocak ayında Avrupa Parlamentosu (AP), mevcut AB-Asya Bağlantı Stratejisinin bir uzantısı olarak küresel bir AB Bağlantı Stratejisi oluşturulması çağrısında bulunan bir kararı kabul etti.
Avrupa Parlamentosu - 11.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2016 - Brüksel'deki Avrupa Parlamentosunda (AP), terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ve örgütün Suriye uzantısı PYD üyesi teröristleri gösteren fotoğrafların bulunduğu sergi açıldı.
Avrupa Parlamentosu - 08.07.2021
Dışişleri Bakanlığı'ndan, AP'nin Türkiye kararına tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan, AP'nin Türkiye kararına tepkiDIŞİŞLERİ Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda bugün kabul edilen Türkiye'ye ilişkin karara tepki gösterdi.
Avrupa Parlamentosu - 08.07.2021
Son Dakika | Dışişleri Bakanlığından AP'ye sert tepki: "Tam bir ikiyüzlülük"
Edinilen son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda kabul edilen Türkiye kararına sert tepki gösterilirken, "Sürekli yargı bağımsızlığından bahsedenlerin başka ülkelerin yargı süreçleri hakkında ultimatom vermeye kalkmaları sadece haddini aşmak değil, tam...
Avrupa Parlamentosu - 08.07.2021
Dışişleri Bakanlığı'ndan, AP'nin Türkiye kararına tepki
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda bugün kabul edilen Türkiye'ye ilişkin karara tepki gösterdi.
Avrupa Parlamentosu - 08.07.2021
Türkiye'den Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'deki muhalefetle ilgili tasarının kabul edilmesine tepki
Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) kabul edilen "HDP özelinde Türkiye'deki muhalefete baskı" başlıklı kararın, AP'nin gerçeklerden kopuk, ideolojik ve yanlı tutumunun yeni bir örneği olduğunu bildirdi.
Avrupa Parlamentosu - 08.07.2021
Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'deki muhalefetle ilgili tasarı kabul edildi
Avrupa Parlamentosu'nda (AP), "HDP özelinde Türkiye'deki muhalefete baskı" başlıklı karar tasarısı kabul edildi.
Avrupa Parlamentosu - 08.07.2021
Macaristan Başbakanı Orban'dan AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosuna LGBT tepkisi Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu ve Avrupa Parlamentosunun (AP), Macaristan'da LGBT aktivistlerinin okullara girişlerine izin verilmesini istediğini belirterek, "LGBT aktivistlerinin çocuklarımızın arasına, ana okullara ve ilkokullara girmelerine izin vermeyeceğiz.
Avrupa Parlamentosu - 07.07.2021
"AB: Türkiye ile orantılı ve geri çevrilemez şekilde ilişki kurmaya devam edeceğiz" başlıklı haberimizde 'geri çevrilemez' ifadesi sehven...
Michel, 24-25 Haziran'da düzenlenen AB Liderler Zirvesi'nin sonuçlarıyla ilgili Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen oturumda milletvekillerine hitap etti.
Avrupa Parlamentosu - 07.07.2021
AB'den Macaristan'a "yasal süreç" tehdidi
Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurul oturumuna katılan von der Leyen, 24-25 Haziran'daki AB Liderler Zirvesi'nin sonuçları hakkında milletvekillerine konuşma yaptı.
Avrupa Parlamentosu - 06.07.2021
AB'nin yeni dönem başkanı Slovenya'nın önceliği Batı Balkanlar'ın entegrasyonu olacak
Jansa, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli ile ülkesinin AB dönem başkanlığının başlaması nedeniyle ortak basın toplantısı düzenledi.
Avrupa Parlamentosu - 06.07.2021
Slovenya Başbakanı Jansa, AB dönem başkanı olarak ülkesinin önceliklerini anlattı
Jansa, Avrupa Parlamentosu'nun, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen genel kurul oturumunda, ülkesinin 6 aylık AB dönem başkanlığındaki öncelikleri konusunda konuşma yaptı.
Avrupa Parlamentosu - 05.07.2021
Papa Franciscus, ameliyat için hastaneye kaldırıldı
Papa'nın hastaneye yattığı haberinin ardından liderlerden de "geçmiş olsun" mesajları geldi. İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, Malta Cumhurbaşkanı George Vella ve Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli, Papa'ya "geçmiş olsun" mesajı gönderdi.
Avrupa Parlamentosu - 04.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2017 - Avrupa Parlamentosu Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını talep eden bir tasarıyı kabul etti.
Avrupa Parlamentosu - 01.07.2021
Yunanistan'da suç örgütü Altın Şafak Partisinin kaçak yöneticilerinden Pappas yakalandı
Aşırı sağcı Altın Şafak partisinin diğer üyelerinden Eski Avrupa Parlamentosu Milletvekili Yannis Lagos da dokunulmazlığının kaldırılmasının ardından 27 Nisan'da Brüksel'de gözaltına alınmış ve daha sonra Atina'ya getirilmişti.
Avrupa Parlamentosu - 29.06.2021
Macron ile Le Pen'in seçim hezimeti Fransa siyasetinde yeni bir dinamik oluşturabilir
LR içinde cumhurbaşkanlığına aday bir diğer isim de yine yüzde 13 oy oranına sahip olan ve 2019'da partisinin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerindeki bozgunu üzerine istifa edene kadar parti başkanlığını yürütmüş bulunan Laurent Wauquiez.
Avrupa Parlamentosu - 28.06.2021
Batı Balkan ülkelerinin meclis başkanları AB'ye "genişlemeyi hızlandırın" çağrısı yaptı
2. Batı Balkan Ülkeleri Meclis Başkanları Zirvesi, Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli'nin daveti ve Batı Balkan ülkeleri Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Sırbistan'ın meclis başkanlarının katılımıyla Brüksel'de düzenlendi.
Avrupa Parlamentosu - 28.06.2021
AB ülkeleri "iklim yasasını" onayladı
Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından geçen hafta onaylanmış olan yasanın bu hafta törenle imzalanması ve yürürlüğe girmesi bekleniyor.
Avrupa Parlamentosu - 24.06.2021
AB liderleri zirve toplantısı için bir araya geldi
Suriyelilere destek konusunda ise AB Komisyonu, liderlere hazırlanan planı sunacak. Planda yardımın miktarı ve kapsamına dair bilgiler bulunuyor. Suriyeliler için AB desteğinin AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu tarafından onaylanması gerekiyor.
Avrupa Parlamentosu - 24.06.2021
BM Genel Sekreteri Guterres, Avrupa'da göç konusunda yeni bir anlayışa ihtiyaç duyulduğunu söyledi
Guterres, Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Avrupa kapsamında hiçbir ülke, bu meydan okumaya (göç) tek başına çözüm bulamaz.
Avrupa Parlamentosu - 22.06.2021
AB'de 2035'E Kadar Fosil Yakıtlı Araçlar Yasaklanacak
Politico, kanun teklifinin 14 Temmuz'da nihai bir metne dönüşmesi halinde AB ülkeleri ve Avrupa Parlamentosu tarafından değerlendirileceğini aktardı.
Avrupa Parlamentosu - 22.06.2021
Avrupa Sayıştayı: "Frontex'in dış sınır yönetimine desteği yeterince etkin değil"
Avrupa Parlamentosu Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesinde Avrupa Sayıştayının "Frontex'in Dış Sınır Yönetimine Desteği" konulu özel raporunun sunumu yapıldı.
Avrupa Parlamentosu - 22.06.2021
Son dakika: İspanyol hükümeti, 1328 gündür tutuklu olan Katalan siyasetçiler için "kısmi af" çıkardı
Af kararı, İspanyol mahkemelerinden kaçarak yurt dışına giden, eski Katalonya özerk hükümet başkanı ve şu anda Avrupa Parlamentosunda parlamenter olan Carles Puigdemont ve diğer 6 eski Katalan hükümeti üyesini kapsamıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Parlamentosu Haberleri | Avrupa Parlamentosu Haber - Haberler - Avrupa Parlamentosu haberleri, son dakika avrupa parlamentosu haber ve gelişmeleri burada. Frontex Direktörü Leggeri'nin Yunanistan'ın mültecileri geri ittiğine dair delilleri sildirdiği iddia edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 08:56:24. #1.15#

title