Afrika Haberleri

Afrika haber, Afrika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afrika - Bugün
Sahraaltı Afrika'da yatırıma en uygun ülkeler Güney Afrika Cumhuriyeti ve Ruanda
Afrika'nın en büyük finans kuruluşlarından Rand Ticaret Bankası, Sahraaltı Afrika'da 2021'de yatırıma en elverişli ülkeleri Güney Afrika Cumhuriyeti ve Ruanda olarak açıkladı.
Afrika - Bugün
Yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde "akreditasyon sistemi" hazırlığı
Türkiye'nin dış müteahhitlik karnesi Eren'in verdiği bilgiye göre, 1972'de Trablus Limanı işinin üstlenilmesiyle başlayan Türkiye'nin dış müteahhitlik süreci, aradan geçen zamanda 430 milyar dolarlık iş bitirme üretti. 129 ülkede 10 bin 832 proje tamamlanırken Türk müteahhitlerinin en büyük pazarı, tamamlanan işlerin yüzde 45'inin gerçekleştirildiği Avrasya coğrafyası oldu. Orta Doğu yüzde 25, Afrika yüzde18, Avrupa yüzde 7,5, Güney Asya ve Uzak Doğu yüzde 3, ABD ve diğer ülkeler de yüzde 1,5 düzeyinde pay aldı.
Afrika - Dün
İtalya, yıl sonuna kadar yoksul ülkelere 45 milyon doz Kovid-19 aşısı bağışlayacak
Mario Draghi, savunmasız ülkelerde aşı ve sağlık araçlarının üretim kapasitesini artırmaları gerektiğini belirterek, "Avrupa Birliğinin, Afrika'daki üretim kapasitesini geliştirmek ve teknoloji transferini teşvik için 1 milyar avro bağış yapma planını destekliyoruz.
Afrika - Dün
Gine Bissau'da sağlık çalışanlarının grevi nedeniyle 30'dan fazla hasta öldü
Batı Afrika ülkesi Gine Bissau'da sağlık çalışanları, çalışma koşulları, ücretler, yetersiz donanıma sahip hastaneler ve klinikler nedeniyle greve gitti.
Afrika - Dün
Güney Afrika, BM'yi "köle ticareti tazminatı" konularına öncelik vermeye davet etti
Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, Birleşmiş Milletler'i (BM), köle ticaretiyle ilgili tazminat konularına öncelik vermeye çağırdı.
Afrika - Dün
Afrika'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı 207 bin 504 oldu
Afrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ölü sayısı 207 bin 504'e çıktı.
Afrika - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Afrika ülkesi Ruanda'da nüfusun yüzde 10'unun Kovid-19'a karşı aşılandığını bildirdi.
Afrika - Dün
ABD'den düşük ve orta gelirli ülkelere 500 milyon doz daha aşı bağışı taahhüdü
Biden, Güney Afrika'da da 500 milyon dozdan fazla Johnson and Johnson Kovid-19 aşısının üretileceğini ve bu aşıların Afrika ülkelerine dağıtılacağını bildirdi.
Afrika - Dün
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'den sömürge döneminden dersler çıkarılması çağrısı Açıklaması
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Avrupa ülkelerine, Afrika'daki sömürge dönemine ilişkin sorumluluk üstlenmesi çağrısında bulundu.
Afrika - Dün
Sanatçı Saira Peter, Uluslararası Mistik Müzik Festivali için Konya'da Açıklaması
18. Mistik Müzik Festivali kapsamında Asya'dan Afrika'ya, Amerika'dan Avrupa'ya dünyanın farklı coğrafyalarının mistik ve etnik müzikleri Konya'dan tüm dünyaya ulaşacak.
Afrika - Dün
DSÖ: Ruanda'da nüfusun yüzde 10'u Kovid-19'a karşı aşılandı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Afrika ülkesi Ruanda'da nüfusun yüzde 10'unun yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılandığını bildirdi.
Afrika - Dün
Nijerya'da bugüne kadar 8 binden fazla Boko Haram örgütü üyesi teslim oldu
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da bugüne kadar 8 binden fazla terör örgütü Boko Haram üyesinin teslim olduğu bildirildi.
Afrika - Dün
Sudan'da istikrarı tehdit eden sorunlar
Hamduk hükümetinin ülkenin bütünlüğünü tehlikeye sokabilecek bu girişiminin başarı şansının bulunmadığı baştan belliydi. Sudan farklı etnik ve kabilevi yapısıyla bu tür girişimlerin uygulanma şansının bulunmadığı ülkelerden biri. Afrika'nın pek çok ülkesinde yönetimlerin oluşturulmasında bölgesel dengeler gözetiliyor ancak bu daha çok ikili bir dengeyle sağlanıyor.
Afrika - Dün
"Bisküvi ve çikolatanın başkenti" Karaman'dan 5 kıtada 149 ülkeye ihracat
Pandemi süresince OSB'de kapanan firma olmadı Karaman OSB'de 469 firma olduğunu ve bu firmalarda yaklaşık 19 bini aşkın işçi istihdam edildiğini ifade eden Alkan, şöyle konuştu: "Pandemi sürecinde biz gıda üretimi yaptığımız için gıda ve üretim güvenliği ön planda olduğu için, hijyen noktasında, üretimde çalışanların sağlığı noktasında üst seviyede önlemlerimiz vardı. Bundan dolayı hiçbir firmamız olumsuz etkilenmedi. Kapanan, karantinaya alınan bir firmamız olmadı. Dünyada bu süreçte gıdanın ön plana çıkmasıyla bu durum, Karaman'da imalat sektörüne olumlu yönde yansıdı." Alkan, Karaman'dan dünyanın dört bir yanına ihracat yapıldığının altını çizerek, "Asya ve Afrika başta olmak üzere dünyanın 5 kıtasına ihracat yapıyoruz.
Afrika - Dün
Yeni C3, Hindistan ve Güney Amerika pazarlarına yönelik özelliklerle geliştirildi
Küresel stratejileri kapsamında detaylar da aktaran Cobee, şunları kaydetti: "Citroen'in geleceğini garanti altına almak için Güney Amerika, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Çin dahil olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda güçlenerek daha büyük bir uluslararası mevcudiyet göstermemiz gerekiyor.
Afrika - 21.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kuruluna hitap etti: (2)
Bangladeş ve Myanmar'daki kamplarda zor şartlarda yaşayan Rohingya Müslümanlarının anavatanlarına güvenli, gönüllü, onurlu ve kalıcı şekilde geri dönüşlerinin sağlanmasına da destek verdiklerini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Kıbrıs meselesinde adil, kalıcı ve sürdürülebilir çözüm, ancak sonuç odaklı, gerçekçi bir yaklaşımla mümkündür. BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir. Çözüm için Ada'nın asli unsuru olan Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliğinin ve eşit uluslararası statüsünün tescil edilmesi gerekiyor. Kıbrıs Türk halkının ortaya koyduğu yeni çözüm vizyonunu destekliyoruz. Buradan, uluslararası topluma Kıbrıs Türklerinin görüşlerini açık fikirlilikle ve önyargısız bir şekilde değerlendirme çağrısında bulunuyorum. Doğu Akdeniz'deki sükunet ortamının devamı ortak çıkarımızadır. Deniz yetki alanlarının paylaşımına ilişkin sorunların uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde çözülmesini temenni ediyoruz. Bunun için öncelikle Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır. Diyalog ve iş birliği için bölgedeki tüm aktörlerin yer alacağı 'Doğu Akdeniz Konferansı' düzenlenmesi önerimiz hala masadadır." "Türkiye, hakkaniyetli bir dünya yolunda atılan her adımın yanında olmuştur" Benzer şekilde Ege Denizi'ndeki sorunların da yine ikili diyalogla çözülmesi gerektiğine inandıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa Birliği'ne üyelik sürecindeki kararlılığımızı da sürdürüyoruz. Afrika ile yüzyıllara dayanan köklü bağlarımızdan aldığımız güçle bugün de kıtayla ve Afrika Birliği ile dayanışma içindeyiz.
Afrika - 21.09.2021
Son dakika... Eski Güney Afrika Cumhurbaşkanı Zuma, yolsuzluk davası duruşmasına katılmadı
Son dakika habere göre Güney Afrika'nın "mahkemeye itaatsizlik" gerekçesiyle 15 ay hapis cezasına çarptırılan eski Cumhurbaşkanı Jacob Zuma, bugün görülen yolsuzluk davası duruşmasına katılmadı.
Afrika - 21.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da, 2020'de tam zamanlı çalışanların yüzde 20'sinin salgın nedeniyle işini kaybettiği açıklandı.
Afrika - 21.09.2021
Afrika Birliği Sudan'daki darbe girişimini kınadı
Afrika Birliği (AfB) Sudan'daki darbe girişimini kınadı.
Afrika - 21.09.2021
Mozambik'te çatışmalardan etkilenen Palma bölgesine 6 ay sonra ilk insani yardım ulaştı
Hint Okyanusu kıyısındaki Doğu Afrika ülkesi Mozambik'in bazı bölgelerinde Ensar'us Sunna örgütüne yönelik operasyonlar sonrası Mueda, Macomia ve Nangade bölgelerinde hayat normale dönmüştü.
Afrika - 21.09.2021
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 8 milyon 242 bini geçti
Afrika'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların sayısı 8 milyon 242 bin 871 oldu.
Afrika - 21.09.2021
Afgan dosyasının anahtar arabulucusu Katar'ın yeni imtihanı: Doha artan sorumluluklarının altından kalkabilecek mi?
Yukarıda özetlenen fırsatlar ve sorunlar içerisinde Katar'ın rolü temelde Afganistan dosyasında müttefiklere duyduğu ihtiyaca da işaret ediyor. Esasen bölgede Katar'la birlikte pek çok dosyanın parçası konumundaki devletlerin bu süreçte Doha yönetimiyle koordinasyon içerisinde olması sürpriz olmayacaktır. Zira Katar'ın diplomatik ve teknik yeteneklerini Afganistan özelinde yaygınlaştırılabilmesi için insan kaynağı noktasında desteklenmeye muhtaç olduğu da kaydedilmeli. Özellikle Afrika'da ve hatta pek çok düşük nüfuslu Arap devletinde Çin'in insan kaynağı destekli teknik varlığı ortadayken, Afganistan'ın bu zeminde farklı bir ittifak tarafından desteklenmesi, bölgenin geleceği açısından önemli bir potansiyele sahip.
Afrika - 21.09.2021
Kaspersky ve Axoft, Türkiye'deki kurumsal büyümeyi desteklemek üzere iş birliklerini genişletiyor
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Kaspersky Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Amir Kanaan, "Axoft'un Türkiye distribütörümüz olarak atandığını onaylamaktan mutluluk duyuyoruz.
Afrika - 21.09.2021
Nijerya'da Kovid-19 salgını nedeniyle tam zamanlı çalışanların yüzde 20'si işini kaybetti
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de tam zamanlı çalışanların yüzde 20'sinin işini kaybettiği açıklandı.
Afrika - 21.09.2021
Somali'de, siyasi krize neden olan Ulusal Güvenlik Danışmanı Yasin'in döndüğü iddiası
Doğu Afrika ülkesi Somali'de siyasi krize neden olan ve Cibuti'de gözaltına alındığı öne sürülen Ulusal Güvenlik Danışmanı Fahad Yasin'in ülkesine döndüğü iddia edildi.
Afrika - 20.09.2021
Son dakika haberleri... İngiliz Savunma Bakanı Wallace, Fransa'ya "sinsilik" yapmadıklarını söyledi
Wallece, İngiltere ve Fransa'nın da karmaşık silahlar, terörle mücadele, Afrika ve son yıllarda da Irak ve Suriye'de beraber çalıştığını ifade ederek, "İngiliz hükümetinin, burada kesinlikle (Fransa'yı) hafife alma, üzme veya Fransa'yla arasını açma niyeti yok.
Afrika - 20.09.2021
Güney Afrika'da, seçim için adaylık başvuru süresinin uzatılması onaylandı
Güney Afrika'da Anayasa Mahkemesi (ConCourt), Seçim Komisyonunun (IEC) 1 Kasım'da düzenlenecek yerel seçimler için adaylık başvurularının yeniden açılarak 21 Eylül'e uzatılması kararını onayladı.
Afrika - 20.09.2021
Son dakika haber: BM Genel Sekreteri Guterres, Çin ve ABD'ye, "yeni bir soğuk savaştan kaçınmaları" çağrısı yaptı Açıklaması
Guterres, ülkesi olan Portekiz'in halkının yüzde 80'i aşılanırken birçok Afrika ülkesinde halkın yüzde 2'sinden azının aşılanmasının "kabul edilemez" olduğunu vurguladı.
Afrika - 20.09.2021
Afrika'da Kovid-19 vakalarının sayısı 8 milyon 232 bini geçti
Afrika'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların sayısı 8 milyon 232 bin 526 oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Afrika Haberleri | Afrika Haber - Haberler - Afrika haberleri, son dakika afrika haber ve gelişmeleri burada. Sahraaltı Afrika'da yatırıma en uygun ülkeler Güney Afrika Cumhuriyeti ve Ruanda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 10:59:25. #1.14#

title