ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Abdullah Öcalan haber, Abdullah Öcalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Öcalan

Abdullah Öcalan

Doğum Yeri Şanlıurfa / Türkiye
Doğum Tarihi 4.4.1949

Abdullah Öcalan Kimdir ?

Abdullah Öcalan ( 4 Nisan 1949, Halfeti) veya zaman zaman kullanılan kısa adıyla Apo,PKK'nın kurucularından biri ve bilinen ilk lideri. 1999 yılında Nairobi'de Kenya güvenlik birimlerince yakalanması sonrasında, 15 Şubat 1999 günü Türk güvenlik görevlilerine teslim edilerek Türkiye'ye getirildi. 28 Nisan 1999'da, Türk Ceza Kanunu'nun 125.
Biyografinin devamı için tıklayın
Abdullah Öcalan - 11.06.2021
HDP ilçe binasında terör örgütü elebaşının posteri asılmasına 25 yıl hapis istemi
HDP Esenyurt ilçe binasına terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterlerinin asılmasına ilişkin soruşturmada, HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan Sağlam ile Dilan Kılıç hakkında 11,5 yıldan 25'er yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
Abdullah Öcalan - 01.06.2021
PKK'nın elebaşılarından Duran Kalkan'ın "medya işleri"ni yürüttüğü iddia edilen sanığın yargılaması sürüyor
Savcı, sanığın dijital verilerinin içeriğinde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın ve örgütün elebaşılarından Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Sabri Ok, Duran Kalkan, Rıza Altun, Ali Haydar Kaytan ve Fehman Hüseyin'in görüntülerinin bulunduğunu, örgüt kamplarında eğitim alarak kırsal alanda uzun süre faaliyet yürüttüğünü belirterek, İ.
Abdullah Öcalan - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1999- Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yargılanmasına, İmralı Adası'nda başlandı.
Abdullah Öcalan - 26.05.2021
Kadın teröristlere yönelik tacizler emniyetin "PKK-KCK/PYD-YPG Kadın ve Çocuk İstismarı" raporuna yansıdı
Terörle Mücadele Daire Başkanlığınca hazırlanan raporda, "Kadın Örgüt Mensuplarının Örgüt İçerisindeki Durumu", "Teröristbaşı Abdullah Öcalan ve Örgütün Kadına Bakışı", "Terör Örgütünde Kadınların Cinsel İstismarı", "Örgüt Yöneticilerince Gerçekleştirilen Cinsel İstismara İlişkin İfadeler", "Cinsel İstismara Uğrayan Örgüt Mensuplarının İfadeleri", "Cinsel İstismara Tanık Olan Örgüt Mensuplarının İfadeleri", "PKK/KCK Terör Örgütünde Çocuk İstismarı", "PYD/YPG İçerisinde Çocuk İstismarı", "Çocuk İstismarı ile İlgili Bağımsız Uluslararası Kuruluşların Tespitleri" ve "Çocuk İstismarı ile İlgili İfadeler" bölümleri yer aldı.
Abdullah Öcalan - 17.05.2021
Terör örgütü YPG/PKK yandaşları Suriye'de ABD ordusu araçlarını taşladı
Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/ PKK destekçileri, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarını protesto etmek ve terörist elebaşı Abdullah Öcalan'a destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi.
Abdullah Öcalan - 07.05.2021
Son dakika haberleri: Yurt içinden katılım bulamayan terör örgütü PKK, yüzünü Avrupa'ya çevirdi
"Gara operasyonu örgütte bir şaşkınlık yarattı" Türk güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonların örgüte ağır darbe vurduğunu itiraf eden M.A, şunları kaydetti: "Gara operasyonu örgütte bir şaşkınlık yarattı. Metina'yı geçip Gara'ya nasıl geldiler şeklinde bir şaşkınlık yaşadılar. Örgüt şu an çok sıkışmış durumda. İHA/SİHA ve diğer teknik güçlere karşı mevcut durumu koruma yönünde bir arayış içinde. Şu anda savunma anlayışı saldırıdan daha öncelikli bir durumda. Örgüt sahadaki sıkışmışlığını şehirlerdeki yapılar üzerinden aşma gibi bir tarza gitmektedir. HDP/DBP üzerinden, gençlik yapılanmaları üzerinden, diğer sivil alanda örgüt adına faaliyetleri olan yapılar üzerinden eylemlere ağırlık verilecektir. Bu eylemlere örgüt 'siyasi hamle' adı altında her türlü desteği verecektir. Karakollara yönelik saldırılar yapılması, sızmaya, içeri girmeye çalışma gibi talimatlar verilmişti. Karakolların çok sağlam duvarlarla yapıldığını ve teknik imkanlarının iyileştirildiğini söylüyorlardı." Örgüt eleman temininde Avrupa'ya yöneldi İHA/SİHA'ların ve sınır güvenliğinin örgüte eleman teminini zorlaştırdığını vurgulayan M.A, "Örgüt son dönemde Avrupa yapılanmasına ayrıca önem vermekte. Örgüte Avrupa'dan katılımları özendiren çalışmalar var. Türkiye'den Suriye ve Irak üzerinden örgüte katılmak sınır güvenliğinin artırılması ve İHA/SİHA uçuşları ile birlikte zorlaştığından Avrupa üzerinden katılım yoluna gittiklerini biliyorum. İHA ve SİHA'ların kullanılması nedeniyle kırsal alanda eğitimlerinin yapıldığı kamplar tamamen kaldırıldı. Örgütün Avrupa'dan katılımları artırmaya yönelik çalışmalarının talimatının Abdullah Öcalan tarafından verildiğini duymuştum.
Abdullah Öcalan - 04.05.2021
İkna yoluyla teslim olan PKK'lı terörist pişmanlığını anlattı Açıklaması
Bölücü terör örgütü PKK'nın HDP ve DBP ile irtibatlı olduğunu anlatan M.A, ifadesinde şunları beyan etti: "HDP ve DBP, PKK terör örgütünün siyasi alanda faaliyet yürüten koludur ve örgüt bunu bu şekilde benimser ve kabul eder. Konum olarak PKK, HDP ve DBP'den üst düzeydedir. HDP ve DBP milletvekillerinin ve parti başkanlarının, eş başkanlarının, PKK/KCK yapılanması sözde 'başkanlık konseyi'nin tartışmaları sonucu karar verilen kişiler olduğunu biliyorum. Adayların belirlenmesi süreci PKK'dan bağımsız yapılamaz. HDP-DBP yönetiminde PKK/KCK tarafından belirlenen kişiler, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın talimatlarını Irak kırsal alanında örgüte ulaştırırlar.
Abdullah Öcalan - 29.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP'li Özkoç, Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkındaki bir soruya da "Erdoğan, 'Ben Abdullah Öcalan'ın kardeşinin kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum' diyordu ya, şimdi de 'Bakan yaptığım bu kişinin o dönemler böyle bir şekilde arandığını ve üçkağıtçı olduğunu bilmiyordum' diyebilir.
Abdullah Öcalan - 25.04.2021
Haftanın tarihine bakış
1999- Terör örgütü elebaşı hakkındaki iddianamede, Abdullah Öcalan'ın idamı istendi.
Abdullah Öcalan - 25.04.2021
Kobani olaylarının "azmettiricileri" hakim karşısına çıkıyor
Talimat Öcalan'dan, çağrı HDP'den İddianameye göre terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan 22 Eylül 2014'te, "Halkımızı topyekun bu yüksek yoğunluklu savaşa karşı direnişe geçmeye çağırıyorum.
Abdullah Öcalan - 10.04.2021
Son dakika haber: Kastamonu'da eski milletvekili Mehdi Keskin kalp krizi sonucu hayatını kaybetti
Keskin, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yargılandığı davada şehit aileleri adına müdahil avukat olarak görev yapmıştı.
Abdullah Öcalan - 06.04.2021
HDP Adıyaman İl Başkanlığında terör örgütüne ait örgütsel dokümanlar ele geçirildi
Bu kapsamda HDP il binasına operasyon düzenleyen ekipler, binada yapılan aramada çok sayıda örgütsel doküman, yasaklı yayın kitapları, örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterleri ele geçirdi.
Abdullah Öcalan - 05.04.2021
Fransız polisi, Avrupa Konseyi binasına giren terör örgütü PKK yandaşlarına müdahale etti
Avrupa Konseyi İletişim Direktörü Daniel Höltgen, yaptığı açıklamada, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın serbest kalması için gösteri düzenleyen PKK yandaşlarının Strasbourg'da bulunan Avrupa Konseyi'nin Agora binasına girdiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Abdullah Öcalan Haberleri | Abdullah Öcalan Kimdir - Haberler - Abdullah Öcalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Öcalan kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP ilçe binasında terör örgütü elebaşının posteri asılmasına 25 yıl hapis istemi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.06.2021 00:21:39. #1.13#

title