ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Abdullah Öcalan haber, Abdullah Öcalan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Öcalan

Abdullah Öcalan

Doğum Yeri Şanlıurfa / Türkiye
Doğum Tarihi 4.4.1949 -

Abdullah Öcalan Kimdir ?

Abdullah Öcalan ( 4 Nisan 1949, Halfeti) veya zaman zaman kullanılan kısa adıyla Apo,PKK'nın kurucularından biri ve bilinen ilk lideri. 1999 yılında Nairobi'de Kenya güvenlik birimlerince yakalanması sonrasında, 15 Şubat 1999 günü Türk güvenlik görevlilerine teslim edilerek Türkiye'ye getirildi. 28 Nisan 1999'da, Türk Ceza Kanunu'nun 125.
Biyografinin devamı için tıklayın
Abdullah Öcalan 28.7.2020
HDP'li Ömer Öcalan: "Kürt dili üzerindeki asimilasyon zirveye ulaşmıştır"
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, "Kürt dili üzerindeki asimilasyon zirveye ulaşmıştır.
Abdullah Öcalan 28.7.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.
Abdullah Öcalan 23.7.2020
Belediyeyi PKK'nın sözde anayasası olan "KCK sözleşmesi"ne göre yönetmekle suçlanıyor
Demir'in terör örgütü PKK/KCK'ya müzahir oluşumlar tarafından gerçekleştirilen 9 basın açıklaması ve eyleme katılarak destek verdiği, bunların bazılarında söz alarak yaptığı konuşmada, örgütün elebaşı Abdullah Öcalan'a uygulanan sözde tecriti protesto etmek adına başlatılan açlık grevi eylemlerine destek verdiği tespit edildi.
Abdullah Öcalan 16.7.2020
Enver Altaylı: Benden FETÖ'cü olmaz
Kimin emri ile istihbarata girdiğini, kimin emri ile Orta Asya'da çalışmaya başladığını daha sonra gerekirse anlatacağını belirten sanık Altaylı, "'90'lardaki faaliyetleri casusluğunun kanıtı' deniyor. Ben 90'larda Turgut Özal'la, Süleyman Demirel'le çalıştım. Özal ve Demirel'in Orta Aysa Cumhuriyetlerine yaptıkları ziyaretlerde resmi heyetlerde yer aldım. Şimdi bu adamlarda mı FETÖ'cü? 76 yıllık ömrüm boyunca ülkeye hizmet ettim. Bana karşı kumpas kurulduğuna inanıyorum. Sayın Başkan Allah rızası için; ben yakın tarihin tanığıyım, benden FETÖ'cü olmaz, benden casus olmaz" dedi.   Altay'lı, PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile de yakın ilişkileri olduğu yönünde iddialar olduğunu belirterek, "Ben daha bu örgüt eyleme geçmeden Türkiye'nin başına büyük bela olacağını söyledim.
Abdullah Öcalan 14.7.2020
Diyarbakır'da "251 Şehit 83 Milyon Şahit" temalı 15 Temmuz etkinlikleri başladı
Diyarbakır'da "251 Şehit 83 Milyon Şahit" temalı 15 Temmuz etkinlikleri başladı.
Abdullah Öcalan 14.7.2020
Silahlı kuvvetler FETÖ'den arındı, terörle mücadele katlandı
9 Ekim 1998'de yerleştiği Suriye'den ayrılmak zorunda kalan Bölücü Terör Örgütü'nün lideri Abdullah Öcalan, Ankara'nın Şam'a baskıları sonucu Suriye'den ayrılmak zorunda kaldı ve İtalya, Yunanistan, Rusya gibi ülkeleri dolaştıktan sonra Kenya'nın başkenti Nairobi'de 15 Şubat 1999'da yakalandı.
Abdullah Öcalan 10.7.2020
HDP Kozluk İlçe Teşkilatı binasında arama
Partiye ait binada, terör örgütü PKK/KCK'yı övücü mahiyette çok sayıda doküman, dergi, flama ve Abdullah Öcalan'a ait poster bulunduğu tespit edildi.
Abdullah Öcalan 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Brüksel'deki Avrupa Parlamentosunda (AP), terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ve örgütün Suriye uzantısı PYD üyesi teröristleri gösteren fotoğrafların bulunduğu sergi açıldı.
Abdullah Öcalan 1.7.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi Hamza Gönenç'in sosyal medya hesabından paylaştığı, Genel Başkan Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın montajlandığı fotoğrafı gösteren Türkkan, "Sayın Süleyman Soylu bu haysiyet celladına ne yapacak, onu merak ediyorum?" ifadesini kullandı.
Abdullah Öcalan 29.6.2020
Algı ve gerçeklik ekseninde Europol Terörizm Durumu ve Trendi Raporu
Öte yandan Europol raporunda dikkat çeken bir diğer "çelişkili" kavramsallaştırma da PKK'nın Suriye kolu olan PYD/YPG'ye dair yapılıyor. Neticede 2019 yılı raporunda Europol YPG'yi PKK ile eş anlamlı şekilde kullanırken, 2020 raporunda YPG'yi adeta Suriye'nin kuzeyindeki Kürt oluşumların temsilcisi olarak belirtiyor ve Türkiye'nin PYD/YPG'yi terör örgütü olarak gördüğünü ifade etmesine rağmen, AB ülkelerindeki PKK ve PYD/YPG ilişkisini vurgulamaktan imtina ediyor. Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonlarının AB ülkelerindeki "Kürt" grupların eylem yapmasına neden olduğu da yine bu kapsamda ifade ediliyor. Oysa bu eylemler sadece açık kaynaklar üzerinden bile incelenmiş olsa, bu protestoların Abdullah Öcalan flamaları taşıyan PYD/YPG'li gruplar tarafından gerçekleştirdiğini anlamak güç olmayacaktı.
Abdullah Öcalan 28.6.2020
Haftanın tarihine bakış
1999 - Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, İmralı Adası'nda yargılanan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, TCK'nin 125.
Abdullah Öcalan 23.6.2020
Terör örgütü YPG/PKK işgal ettiği bölgelerde Esed rejiminin okullarına el koydu
Suriye'de işgal ettiği bölgelerde eğitim dayatmasını genişleten terör örgütü YPG/PKK, Beşşar Esed rejimine bağlı eğitim kurumlarına el koydu.
Abdullah Öcalan: Adım adım MİT kumpasıAbdullah Öcalan 22.6.2020
Abdullah Öcalan: Adım adım MİT kumpasıAbdullah Öcalan 22.6.2020
Abdullah Öcalan 22.6.2020
Son dakika haberi | Adım adım MİT kumpası
Son dakika haberi: Fetullahçı Terör Örgütünün, hükümeti devirmek için açıktan giriştiği ilk operasyon olan 7 Şubat 2012'deki MİT kumpasına ilişkin 34 şüphelinin yargılanmasına başlandı.
Abdullah Öcalan 21.6.2020
Haftanın tarihine bakış
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimi olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye, 24 Haziran 2018'de sandık başına gitti.
Abdullah Öcalan 18.6.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, terör örgütü PKK'nın Şırnak Silopi'deki hain saldırısına ilişkin, "Değişik gerekçelerle 'sözde demokrasi yürüyüşü' yapanlara buradan çağrıda bulunuyorum: Bu yürüyüşün istikametini artık Silopi'ye çevirmeleri lazım.
Abdullah Öcalan 11.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
ÖRGÜT İÇİ İNFAZCI, BİRÇOK EYLEMİN PLANLAYICISIYDI Terörist İsmail Nazlıkul, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile eğitim aldıktan sonra Türkiye'de gerçekleştirilen birçok kanlı saldırının planlayıcısı oldu.
Abdullah Öcalan 10.6.2020
Kandırılarak YPG/PKK'ya katılan oğullarının taziyesine gelen teröristleri kovdular
Çocuklarının mağdur olduğunu savunan aile, taziye çadırında YPG/PKK'lılarca asılan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini de parçaladı.
Abdullah Öcalan 8.6.2020
Diyarbakır'da terör operasyonu: 6 tutuklama 1 ev hapsi
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüklerine dair bilgiler elde edilen ve bu yönde haklarında tanık beyanları bulunan, terörist başı Abdullah Öcalan'a sözde uygulanan 'tecrit' eylemi, benzeri örgütsel eylem ve etkinliklere katılan şüphelilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda yakalananan 7 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Abdullah Öcalan 2.6.2020
HDP'li Ömer Öcalan, Şanlıurfalı fıstık üreticilerine destek istedi
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, kentte dolu yağışı nedeniyle zarar gören Antep fıstığı üreticilerine destek verilmesini istedi.
Abdullah Öcalan 30.5.2020
HDP Batman İl Başkanına terör gözaltısı
Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince HDP il binasına operasyon düzenlendi. Güvenlik güçlerinin il binasında yaptığı aramada, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ve etkisiz hale getirilen teröristlerin fotoğrafı bulundu.
Abdullah Öcalan: HDP Batman il binasına baskınAbdullah Öcalan 29.5.2020
Abdullah Öcalan 29.5.2020
HDP Batman İl Başkanı Kulpu, terör operasyonunda gözaltına alındı
Yaklaşık 2 saat il binasında arama yapan ekipler, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterinin de olduğu bazı doküman ile bilgisayarlara el koydu.
Abdullah Öcalan: HDP Batman il binasına baskınAbdullah Öcalan 29.5.2020
Abdullah Öcalan: HDP Batman il binasına baskınAbdullah Öcalan 29.5.2020
Abdullah Öcalan 24.5.2020
Diyarbakır'da şehit yakınlarına bayram ziyareti
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Kaymakamı Ünal Koç, şehit aileleri ve evlerinde tek başına yaşayan vatandaşları ziyaret etti.
Abdullah Öcalan 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1999- Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yargılanmasına, İmralı Adası'nda başlandı.
Abdullah Öcalan 24.5.2020
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya operasyon: 12 tutuklama
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK/KCK içinde faaliyet yürüten, yasa dışı eylemlere katılan, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları protesto edip, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a sözde uygulanan tecridi protesto edenlere yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında 18 kişi gözaltına alındı.
Abdullah Öcalan 24.5.2020
Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 12 şüpheli tutuklandı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, PKK/KCK içinde faaliyet yürüttüklerine dair bilgi elde edilen ve haklarında tanık beyanları bulunan, DBP ile örgüte müzahir kurum ve kuruluşlarca organize edilen yasa dışı yürüyüş, oturma eylemi, kayyum protestosu, basın açıklaması, örgüt cenazesi ve taziyesi ile PKK'ya yönelik operasyonları protesto, açlık grevi, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a sözde uygulanan tecridi protesto eylemlerine katılanlara yönelik başlatılan soruşturma sürüyor.
Abdullah Öcalan 22.5.2020
Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 18 şüpheli yakalandı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, PKK/KCK içinde faaliyet yürüttüklerine dair bilgi elde edilen ve haklarında tanık beyanları bulunan, DBP ile örgüte müzahir kurum ve kuruluşlarca organize edilen yasa dışı yürüyüş, oturma eylemi, kayyum protestosu, basın açıklaması, örgüt cenazesi ve taziyesi ile PKK'ya yönelik operasyonları protesto, açlık grevi, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a sözde uygulanan tecriti protesto eylemlerine katılanlara yönelik soruşturma başlatıldı.
Abdullah Öcalan 29.4.2020
Destici'den, koronavirüsle mücadelede 'rehavet' uyarısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yazılı açıklama yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan'a telefon hakkı verilmesini eleştiren Destici, "Adaletin kılıcı olan hakimlerimizce 20 yıl önce kalemi kırılan cani, bebek katili Öcalan önce yağlı urgandan kurtarıldı.
Abdullah Öcalan 29.4.2020
BBP Genel Başkanı Destici, "Öcalan'a ailesiyle telefonla görüşme izni verilmesiyle ne murat...
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan'a yıllar sonra telefon hakkı elde etmesine tepki göstererek "Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır" açıklamasında bulundu.
Abdullah Öcalan 26.4.2020
Terör örgütü PKK/YPG, sözde Ermeni soykırımı anması düzenlemiş
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre terör örgütü YPG/PKK, geçen sene 1915 yılı olaylarına dair Ermeni iddialarının yıl dönümünde, aralarında Ermeni kökenli unsurların da olduğu sözde tabur kurduğunu ilan etti. Kuruluşunda yaklaşık 90 teröristin bulunduğu sözde taburun, Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelerde konuşlanacağı belirtildi.Kuruluş toplantılarını Azerbaycanlı Türklerin katliamlarında yer alan ve daha sonra ASALA'da faaliyet yürüten Levon Ekmekçiyan, Monte Melkonyan ile Osmanlı dönemindeki Ermeni çetecilerden Kevork Çavuş, Andranik Ozanyan ile terör örgütü TKP/ML TİKKO elebaşı İbrahim Kaypakkaya ve PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının olduğu odada yapan teröristlerin, terör örgütü PKK/YPG'nin düzenlediği saldırılara katıldıkları belirlendi.
Abdullah Öcalan 26.4.2020
Terör örgütü PKK Suriye'de sözde Ermeni soykırımını andı
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, geçtiğimiz sene 1915 yılı olaylarına dair Ermeni iddialarının yıl dönümünde aralarında Ermeni kökenli unsurların da olduğu sözde tabur kurduğunu ilan eden terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin Tal Tamir kırsalındaki bir köyde sözde Ermeni soykırımını anma etkinliği düzenledi. Kuruluşunda yaklaşık 90 teröristin bulunduğu sözde taburun Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelerde konuşlanacağı belirtilmişti. Kuruluş toplantılarını Azerbaycanlı Türklerin katliamlarında yer alan ve daha sonra ASALA'da faaliyet yürüten Levon Ekmekçiyan, Monte Melkonyan ile Osmanlı dönemindeki Ermeni çetecilerden Kevork Çavuş, Andranik Ozanyan ile terör örgütü TKP/ML TİKKO kurucusu İbrahim Kaypakkaya ve Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının olduğu bir odada yapan teröristlerin terör örgütü PKK/YPG'nin düzenlediği saldırılara katıldıkları belirlenmişti.
Abdullah Öcalan 26.4.2020
Teröristlerden sözde anma etkinliği
Kuruluş toplantılarını Azerbaycanlı Türklerin katliamlarında yer alan ve daha sonra ASALA'da faaliyet yürüten Levon Ekmekçiyan, Monte Melkonyan ile Osmanlı dönemindeki Ermeni çetecilerden Kevork Çavuş, Andranik Ozanyan ile terör örgütü TKP/ML TİKKO kurucusu İbrahim Kaypakkaya ve Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının olduğu bir odada yapan teröristlerin, terör örgütünün düzenlediği saldırılara katıldıkları belirlenmişti.
Abdullah Öcalan 26.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1999- Terör örgütü elebaşı hakkındaki iddianamede, Abdullah Öcalan'ın idamı istendi.
Şu an buradasınız: Abdullah Öcalan Haberleri | Abdullah Öcalan Kimdir - Haberler - Abdullah Öcalan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Öcalan kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'li Ömer Öcalan: Kürt dili üzerindeki asimilasyon zirveye ulaşmıştır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 05:47:57. #1.15#
title