YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLARI HABERLERİ

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları Haberleri

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları haber, Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 17.10.2020
Moritanya'da Maarif Okulları öğrencisi üniversiteye geçiş sınavında birinci oldu
Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Moritanya Okulları, üniversiteye geçiş sınavlarında büyük başarı elde etti.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 14.10.2020
AA ile YTB iş birliğindeki "Türk Dünyası Çevrim içi Medya Eğitim Programı" sona erdi
Anadolu Ajansı (AA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde düzenlenen "Türk Dünyası Çevrim içi Medya Eğitim Programı" tamamlandı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 14.10.2020
Lisansüstü eğitimini Türkiye'de tamamlayan Iraklı akademisyen tecrübelerini öğrencileriyle...
Yüksek lisans eğitimini Türkiye'de tamamlayan Iraklı akademisyen Duhok'a bağlı Zaho ilçesindeki üniversitede, kurucusu olduğu Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde bilgilerini öğrencilerine aktarıyor.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 10.10.2020
YTB'den uluslararası öğrencilere fotoğraf eğitimi
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türkiye Bursları programı ile üniversite eğitimi alan uluslararası öğrencilere YTB Ankara Ofisi'nde Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) iş birliğiyle fotoğrafçılık eğitimi düzenledi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 8.10.2020
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'na ilişkin, "Bu etkinlik için geliştirdiğimiz e-ticaret platformunda, binlerce Türk ve Afrikalı iş insanı sanal ortamda iş yapma imkanına sahip oluyor.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 5.10.2020
AA ve YTB iş birliğinde "Türk Dünyası Çevrim içi Medya Eğitim Programı" başladı
Anadolu Ajansı (AA) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde düzenlenen "Türk Dünyası Çevrim içi Medya Eğitim Programı" başladı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 1.10.2020
Uluslararası medya temsilcilerine AA ve YTB iş birliğinde online medya eğitimi
Anadolu Ajansı (AA) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde, 5-14 Ekim'de "Orta Asya ve Kafkasya Çevrim içi Medya Eğitim Programı" düzenlenecek.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 29.9.2020
Afrika Evi, Nijer Cumhurbaşkanı'nın eşi Issoufou'yu ağırladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Ankara'da kurulan "Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi", Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou'nun eşi Hadja Aissata Issoufou'yu ağırladı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 28.9.2020
YTB'den "Türkiye-Azerbaycan Dayanışma Programı"
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB), "Türkiye-Azerbaycan Dayanışma Programı" düzenlendi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 25.9.2020
YTB'nin 2020 "Türkiye Bursları" başvuruları sonuçları açıklandı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB), yürütülen ve uluslar arası öğrencilere Türkiye'de yükseköğrenim fırsatı sunan "Türkiye Bursları" programı başvuru sonuçları açıklandı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 23.9.2020
YTB, birinci nesil gurbetçilerin tecrübelerini gelecek kuşaklara aktaracak
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), gurbetçi vatandaşları, tecrübelerini ve yaşanmışlıklarını gelecek nesillere aktarmak adına "İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı" ile video çekmeye davet etti.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 22.9.2020
"Yurtdışındaki Vatandaşlara Yönelik Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi" kapanış programı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, mevzuat değişikliklerinin yurt dışında yaşayan Türkler üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunu belirterek, "Normal bir kanun değişikliği yurt dışı Türklerde ekstra bir etki bırakıyor.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 22.9.2020
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan "Türk diasporası" açıklaması Açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Türk diasporasının yeni nesillerini asimilasyondan korumak ve ana vatanla bağlarını güçlendirmek bütüncül bir strateji ile mümkündür.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 22.9.2020
Strateji ve Bütçe Başkanlığından yurt dışındaki vatandaşlara yönelik projeye destek
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) yürüttüğü Yurt Dışındaki Vatandaşlara Yönelik Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi'nde olumlu sonuçlar elde edildiğini belirterek, "İhtiyaç duyulan diğer alanlarda da...
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 19.9.2020
Kuzey Makedonya'da "Medeniyetler ve Balkanlar" projesinin kapanış programı düzenlendi
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının desteğiyle Kuzey Makedonya'da gerçekleştirilen "Medeniyetler ve Balkanlar" projesinin kapanış programı online olarak düzenlendi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 17.9.2020
TİKA Suriye'nin kuzeyinde fide üretim merkezi açtı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Suriye'nin kuzeyinde yer alan Soran ilçesinde 1000 metrekarelik alana inşa edilen fide üretim merkezini hizmete açtı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 16.9.2020
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Eren'e "Minia Balkantürk" için teşekkür ziyareti
AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Berat Tunakan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren'e, projeye verdiği destek dolayısıyla teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 15.9.2020
YTB'den finansal bilgilerin paylaşılmasını önleme girişimleri hakkında uyarı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Türkiye dahil 136 ülkenin taraf olduğu "Vergi Konusunda İşbirliği Sözleşmesi" kapsamında yurt dışında ikamet eden Türklerin, Türkiye'deki finansal verilerinin taraf ülkelerle paylaşılacağını belirterek bu bilgileri...
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 15.9.2020
Telve dergisi, Türkçenin ele alındığı ikinci sayısıyla okurlarıyla buluştu
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), koordinasyonunda yurt dışında yaşayan genç kalemler tarafından hazırlanan Telve dergisi, Türkçenin ele alındığı ikinci sayısında, "Türkçe hepimizin zenginliğidir, bizi çatısı altında toplayan bir evdir" sloganıyla okurlarıyla buluştu.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 13.9.2020
Hollanda'da "İstanbul Connected" resim sergisi düzenlendi
Hollandalı besteci ve müzik yapımcısı Wim Selles'in İstanbul'daki sokak müzisyenlerini konu alan "İstanbul Connected" adlı resim sergisi, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü'nde (YEE) sanatseverlerle buluştu.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 6.9.2020
AA Afrika Editörü Tığlı, "Merhaba Afrika"nın düzenlediği söyleşinin konuğu oldu Açıklaması
Anadolu Ajansı Afrika Editörü İbrahim Tığlı, Afrika'ya Batılı bakış açısı yerine yeni bir perspektifle bakmak gerektiğini ve kıtanın yeni bir medya diline ihtiyaç duyduğunu söyledi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 2.9.2020
YTB, yurt dışında yaşayan hukuk eğitimi alan gençlere burs verecek
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşlara hukuki destek ve danışmanlık hizmeti sağlayabilecek insan kaynağının yetişmesi için hukuk alanında eğitim alan gençlere burs sağlıyor.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 27.8.2020
YTB'nin Kosova'daki Balkan Gençlik Okulunda ders zili yeniden çaldı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) Balkan ülkelerindeki lise ve üniversite öğrencilerinin sosyal, kültürel ve akademik açıdan gelişmeleri için hayata geçirilen Kosova'daki "Balkan Gençlik Okulu"nda ders zili yeniden çaldı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 26.8.2020
YTB'nin "Türk Diasporası Medya Ödülleri" yarışmasının başvuru süresi 18 Eylül'e uzatıldı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB), yurt dışında medya alanına ilgi duyan Türk gençlerini teşvik etmek amacıyla düzenlediği "Türk Diasporası Medya Ödülleri" yarışmasının son başvuru tarihi 18 Eylül'e ertelendi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 24.8.2020
Son dakika haberi... YTB'den yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için Kapıkule'de hızlı PCR testi imkanı
Gelen son dakika haberine göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB), Kapıkule Sınır Kapısı'nda açılan yeni PCR test merkeziyle, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yaptırmaları kolaylaştı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 21.8.2020
Bursa'da "MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi" kurulacak
Kültürün önemine vurgu yapan Tunakan, şunları kaydetti: "İş insanları derneğiyiz ama kültürün de çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Kültürü güçlü olmayan ülkelerin uzun süre yaşam imkanı olamıyor. Bu bakımdan atalarımızın doğduğu ve içimizden de bazılarının doğduğu bu bölgelerdeki eserleri bu parkta yaşatıp gelecek nesle de aktarmak istedik. 2 bin 800 metrekarelik bir alanda yer alacak 'MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi'nde ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesi, eğlenirken öğrenmesi için gerekli her şey düşünüldü. Tamamı aslına uygun inşa edilecek olan minyatürlerin dışında, Balkan ülkelerine özgü ülkenin simgesi olan bitkilere de yer veriyoruz. Yıl sonuna kadar bitirmeyi hedeflediğimiz bu projemizde bizlere destek veren Bursa Milletvekilimiz Atilla Ödünç, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanımız Abdullah Eren ve Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem'e çok teşekkür ediyoruz.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 19.8.2020
YTB'den yurt dışına döneceklere "Kovid-19 testini bulunduğunuz ilde yaptırın" çağrısı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), sınır kapıları ve havalimanlarındaki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test merkezlerinde yoğunluk yaşanmaması için Türkiye'den yaşadıkları ülkelere dönecek vatandaşlara, "testlerini bulundukları il ve ilçelerdeki test...
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 16.8.2020
YTB Başkanı Eren'den Yunanistan'ın Batı Trakya Türklerine yönelik tutumuna tepki Açıklaması
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Batı Trakya Türklerinin Yunanistan'ın sistematik baskılarına boyun eğmeyeceğini, Türkiye'nin de soydaşlarının hak ve hukukunu her daim savunacağını belirtti.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 15.8.2020
SETA'dan "19. Yılında AK Parti ve Dış Politika" paneli
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından video konferans yoluyla düzenlenen "19. Yılında AK Parti Sempozyumu" web paneli gerçekleştirildi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 30.7.2020
YTB Başkanı Eren'den Kurban Bayramı mesajı Açıklaması
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, yurt dışındaki vatandaşların, soydaş ve akraba toplulukların ve Türkiye'deki uluslararası öğrencilerin Kurban Bayramı'nı kutladı.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 30.7.2020
Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor
Türkiye-Ekvator Ginesi arasında ilk ilişkiler ise 1980 yılında tesis edildi. Birinci ve ikinci Afrika zirveleri sırasında ve ertesinde devlet başkanlarının bir araya gelmesiyle çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalandı ve ilk defa 2018 yılında karşılıklı büyükelçilikler açıldı. İki ülke arası ticaret hacmi yaklaşık 23 milyon dolar seviyesinde ve bunun yaklaşık 20 milyon dolarını Türkiye'nin ihracatı teşkil ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi'ne gerçekleştirdiği ziyarette yeni elçilik binasının açılmasının yanı sıra, ülkenin cumhurbaşkanı ve dışişleri bakanıyla yapılan olumlu görüşmelerin ardından, duyduğu memnuniyeti ifade ederek ilişkilerin hukuki zemininin güçlendirilmesine yönelik anlaşmaların yakın zamanda imzalanması sürecine vurgu yaptı. Eğitim konusuna da değinen Çavuşoğlu, FETÖ okullarının Maarif Vakfı'na devrinden duyduğu memnuniyeti bildirerek Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) tarafından Ekvator Gineli öğrencilere sağlanan bursların önümüzdeki yıl 2'den en az 10'a çıkarılacağının ve talebe göre daha da artırılabileceğinin sözünü verdi.
Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları - 20.7.2020
YTB'den yurt dışındaki vatandaşların eğitimine destek
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Başkanlığın, yurt dışında yaşayan vatandaşların eğitim ve akademik çalışmalarını desteklemek amacıyla başlattığı burs programlarına ilişkin, "Yurt dışındaki varlığımızın göz bebeği gençlerimize desteğimizi...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları Haberleri | Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları Haber -  - Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları haberleri, son dakika yurtdışı türkler ve akraba toplulukları haber ve gelişmeleri burada. DATÜB, YTB Başkanı Eren ile bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 03:29:48. #1.14#
title