Yolsuzluk Haberleri

Yolsuzluk haber, Yolsuzluk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yolsuzluk - Dün
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP'nin sürekli 128 milyar doları dile getirdiği belirtilerek "Yolsuzluklara kılıf mı olmaya başladı artık 128 rakamı?" sorusuna Karaaslan, şu yanıtı verdi: "CHP kanadı bunu çok da net bir şekilde özetledi.
Yolsuzluk - 07.05.2021
Filistin'de ulusal birlik hayalleri başka bahara mı kaldı?
Hamas 1996'daki milletvekili ve başkanlık seçimlerini ve Ocak 2006'da düzenlenen başkanlık seçimlerini boykot ederek, parti olarak ulusal seçimlere katılmayı reddetti. Seçimleri düzenleyen Filistin Yasama Konseyi ve Filistin yönetimini, İsrail'e taviz veren yapılar oldukları gerekçesiyle meşru görmeyen Hamas'ın bu çekinceyi bir kenara atarak katıldığı ilk ulusal seçim ise 2006 genel seçimleri oldu. Hamas 2005'teki yerel seçimlerde arkasına aldığı pozitif ivmeyle birlikte, sürpriz addedilen bir başarıyla, 132 sandalyeli Filistin meclisindeki 74 sandalyenin sahibi oldu; siyasi rakibi el-Fetih ise 45 sandalyede kaldı. Filistin halkının Fetih'i yolsuzluk sarmalına girmiş ve halkın mevcut problemlerini çözmek için gerekli reaksiyonları göstermekten aciz bir yapı olarak görmesinin, Hamas'ın seçim başarısının ardındaki temel faktör olduğu söylenebilir.
Yolsuzluk - 07.05.2021
Son dakika haberi | Fransa Dışişleri Bakanı, hükümetin kurulmasını engelleyen Lübnanlı siyasetçileri "yaptırımlarla" tehdit etti
Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, 30 Nisan'da hükümetin kurulmasını engelleyen ve yolsuzluk olaylarına dahil olan Lübnanlı siyasetçilere ülkeye giriş kısıtlaması getirmeye başladıklarını açıklamıştı.
Yolsuzluk - 07.05.2021
Son dakika haberi... Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, AA'ya konuştu Açıklaması
Eski Cumhurbaşkanı, seçimlerde yolsuzluk iddialarına dair de şunları ifade etti: "Geçmişte sandıkları tek tek ilan ediyorduk.
Yolsuzluk - 07.05.2021
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (4)
İçişleri Bakanı Soylu, görüntüler üzerine şu değerlendirmelerde bulundu: "Orada çok tehlikeli bir cümle var. Ben bunu 10 defa dinledim. Bu cümleyi 10 defa dinledim. Diyor ki; '15 Temmuz'un nasıl olduğunu, arkasını dinlemek isterim. Bu metotlara bundan sonra birleştirerek devam edelim.' Şimdi ondan önce söyledikleri, 1 Temmuz 2016'da söylediği... Bir kere '2 tane polis öldürüldü.' diyor. Zihniyetinin ne olduğu, dini istismar ettiği, aynı zamanda provokasyon yaptığı, Makyavelist yani nereden istifade edebilecek bir Türkiye düşmanlığı ve karşıtlığı ortaya koyduğu belli. Ne zaman bir hadise yapsa polise, devlete karşı hem hakaret eden hem de şiddet uygulamaya çalışan bir anlayışı var. Daha da ötesi var. Kadınların eline Kur'an-ı Kerim'i veriyor. Polislerin üzerine salıyor. Dün bir manzara vardı sonra sildiler. Oradan serbest bırakıldığı bir kısmı ellerine kitapları, Kur'an-ı Kerim'leri, caminin içerisine geldikleri ki Kur'an-ı Kerim sürekli olarak şeye karşı kullanıyorlar. Bu bize geçmiş birtakım manzaraları hatırlatıyor." Kuytul'un sürekli bir gerginlik oluşturma çabasında içinde olduğunu aktaran Soylu, "Sürekli bunu gerginleştirerek, terörize ederek getirmeye çalışıyorlar. Camileri, imamları sindirmiş, bilmem neleri yapmış. Sindirmeye çalışıyor daha doğrusu. Ürkütüyor, korkutuyor. Aynı zamanda bir vakıf kurmuş. Vakıftan da kendine ait bir gelir oluşturmuş. Orada da birtakım yolsuzlukları ve dolandırıcılıkları söz konusu.
Yolsuzluk - 07.05.2021
Katar Emiri Al Sani, Maliye Bakanı'nı görevden alarak yerine Ticaret ve Sanayi Bakanı'nı atadı
Katar resmi ajansı QNA'nın haberine göre, Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, belge ve raporların incelenmesinin ardından Maliye Bakanı İmadi hakkında "yolsuzluk" suçlamasıyla gözaltı kararı çıkarıldığı ifade edilmişti.
Yolsuzluk - 06.05.2021
Katar'da Maliye Bakanı hakkında "yolsuzluk" suçlamasıyla gözaltı kararı
Katar'da Maliye Bakanı Ali Şerif el-İmadi hakkında "yolsuzluk" suçlamasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.
Yolsuzluk - 06.05.2021
Ekonomik krizle boğuşan Lübnan, 35 yıl önceki yasa nedeniyle Merkez Bankası altın rezervlerine dokunamıyor
"Reform planı olmadan altınlara dokunmak Lübnan'ın intihar olur" Lübnan'daki mali yönetim sistemini "dünyanın en kötüsü" olarak tanımlayan Acaka, sözlerini şöyle sürdürdü: "Lübnan, 12 yıl boyunca bütçe olmadan harcama yaptı ve bu da kamu borcunu 96 milyar dolar seviyelerine çıkardı. Devletin yönetim kademelerindeki yolsuzluk ve sorumsuzluk, Merkez Bankasındaki altın rezervlerini satma düşüncelerini zorlaştırıyor.
Yolsuzluk - 06.05.2021
Venezuela'da PDVSA'nın eski yetkilisine 12 milyon dolarlık yolsuzluktan hapis cezası
Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA'nın finansal işlerinden sorumlu eski yetkilisi Abraham Ortega, şirkette çalıştığı sırada görevini kötüye kullanıp 12 milyon dolar yolsuzluk yapmaktan 2 yıl 4 ay hapse mahkum edildi.
Yolsuzluk - 05.05.2021
İsrail'de siyasetin güncel durumunu anlamlandırmak: Süreçler ve yapılar
Walla haber sitesinin bir haberine göre Bibi, Bennett'a koalisyon teklifi kapsamında Adalet Bakanlığı'nın kendi partisi Likud'a verilmesini ve böylece kanun yapmak marifetiyle yolsuzluk nedeniyle bir ceza yargılamasına muhatap olma ihtimalinin engellenmesini talep etti.
Yolsuzluk - 04.05.2021
Kovid-19'a yakalanan eski Bangladeş Başbakanı Halide Ziya yoğun bakıma alındı
Hakkında 17 yıl hapis cezası var Ülkenin eski Devlet Başkanı Ziyaur Rahman'ın eşi Halide Ziya, yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada, 2018'de 17 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Yolsuzluk - 04.05.2021
Cezayir'de yolsuzluk soruşturmalarında "850 milyon dolar değerinde mal varlığına" el konuldu
Cezayir Adalet Bakanlığı, eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika dönemine yönelik yolsuzluk soruşturmasında 850 milyon dolar değerinde mal varlığına el konulduğunu açıkladı.
Yolsuzluk - 01.05.2021
Son dakika haberi | Sudan'da devrik cumhurbaşkanı Beşir'in kapatılan partisinden 12 kişi gözaltına alındı
Hükümete bağlı "Ömer el-Beşir Rejiminin Ortadan Kaldırılması ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu"ndan yapılan yazılı açıklamada, eski iktidar partisi UKP mensuplarının, başkentteki Riyad Parkı'nda, İstihbarat Teşkilatına bağlı lağvedilen Operasyonlar Birimi ile tam koordineli şekilde siyasi amaçlı iftar düzenledikleri belirtildi.
Yolsuzluk - 30.04.2021
Son dakika haberleri! Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin eski Eğitim Bakanı Bakonga, 3 yıl hapse mahkum edildi
Yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen ve ülkeden kaçmaya çalıştığı yönündeki suçlamaları kabul etmeyen Bakonga, sağlık sorunları nedeniyle Brazzaville'ye gittiğini belirtmişti.
Yolsuzluk - 30.04.2021
İran'da eski Devrim Muhafızları Genel Komutanı Muhsin Rızai Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı Açıklaması
Konuşmasında, Devrim Muhafızları Ordusunu özellikle de eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi siyasete müdahale etmekle suçladığı ortaya çıkan Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'i hedef alan Rızai, "Bazıları utanmazca ve edepsizce; sabotajların, yolsuzlukların ve kendilerinin ülkeyi yönetme konusundaki başarısızlıklarının suçunu askerlere ve komutanlara yüklemeye kalkıyor, sahadaki komutanı da Rusya ile ilişkili gösteriyor.
Yolsuzluk - 30.04.2021
İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili takvim belli oldu
6 ay içinde gerçekleştirilmesi öngörülen bazı faaliyetler Hakim ve savcılar için coğrafi teminat sağlanacak, Yargıtay ve Danıştay üyeliğine seçilebilmek için 45 yaş şartı getirilecek, yargı mensuplarına sürekli ve zorunlu eğitim getirilecek. Adalet Bakanı'nın hakimleri başka bir yargı çevresinde geçici olarak yetkilendirebilmesine ilişkin hüküm kaldırılacak, uzun yargılama ve gerekçesizlik nedenler hakimlerin terfi ve disiplin incelemelerinde dikkate alınacak. Hukuk fakültelerine giriş başarı sıralaması yükseltilecek şiddet mağduru kadınlara avukat tayin edilecek. Çocuk mahkemelerindeki duruşma salonlarının çocuk dostu olacak şekilde tasarlanması, duruşmalara cübbesiz katılım sağlanacak. Spor tahkim kurullarının yapısı güncellenecek. İnsan ticaretine ilişkin suçlar gözden geçirilecek, istinaf ceza dairelerine kararların gerekçesiz olması ve savunma hakkının kısıtlanması hallerinde bozma yetkisi tanınacak. Bozma kararı verilen dosyaların öncelikle ve ivedilikle görülmesi sağlanacak, idari davaya katılanların tek başına kanun yoluna başvurabilmesi sağlanacak. Avukatların tasdik ettikleri belgelerin adli ve idari merciler tarafından işlemlere esas alınması sağlanacak, müdafinin dosya inceleme yetkisine yönelik kısıtlama kararlarına üst süre sınırı getirilecek. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve müsadere kurumu gözden geçirilecek. Çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki kurulmasına ilişkin hükümler gözden geçirilecek. Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları'nın yapısı güncellenecek. Borçluya haczedilen malını satma imkanı getirilecek, icra takip sürecinde taraflara yansıyan maliyetler azaltılacak. Tapu siciline konulan kamusal kısıtlamaların elektronik ortamda erişime sunulması sağlanacak. Hakim ve savcı yardımcılığı müessesesinin ihdası sağlanacak. Çalışanlara kendi dini bayramlarında izinli sayılma imkanı sağlanacak. Hükümlü ve tutukluların açık görüş sürelerinin uzatılması sağlanacak. Engelli öğrencilerin kamu yurtlarında ücretsiz barındırılması sağlanacak. Hakim ve savcıların teftiş sisteminin etkinliği attırılacak. Mevzuat Hazırlama Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik yeniden düzenlenecek. İnsan hakları dersi hukuk fakültelerinde zorunlu hale getirilecek. Hakim ve savcı adaylarına 'Staj Eğitim Merkezi' belirlenecek. Kamu hizmetlerinin sunumunda uyulacak usul ve esaslara ilişkin mevzuat düzenlemesi yapılacak. Türk Yargı Etiği Bildirgesi'nin bilinirliği sağlanacak. Uyuşturucu suçlarında beş yıl süreli 'bağımlılık takip modeli' getirilecek. Ceza infaz kurumlarında anne-çocuk ünitesi oluşturulacak. Adliyelerde 'Halkla İlişkiler Büroları' oluşturulacak, şeffaflığın artırılması ve yolsuzlukla mücadeleye ilişkin Strateji Belgesi güncellenecek.
Yolsuzluk - 30.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
"Bay Kemal olmak kolay bir şey değil" Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal dendiği zaman ne hissediyorsunuz?" sorusuna ise "Gülümsüyorum" yanıtını verdi. Bir insanın, muhatabını, rakibini veya bir başka partiyi eleştirebileceğini ancak söyleyecek bir söz bulamıyorsa başka yöne savrulacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Bay Kemal de onun savrulduğu bir başka alan. Ben de ona şöyle söylüyorum. Bay Kemal olmak kolay bir şey değil yani. Dürüst adam olacaksınız, yolsuzluk yapmayacaksınız, kul hakkı yemeyeceksiniz, onurlu duracaksınız, birisi sana mektup yazdığında 'aptal olma' dediğinde sen bunu onur meselesi yapıp, en ağır şekilde buna yanıt vereceksin, mektubunu hemen aynı sertlikte geri iade edeceksin.
Yolsuzluk - 30.04.2021
Fransa, hükümetin kurulmasını engelleyen Lübnanlı siyasetçilerin ülkeye girişine kısıtlama getirdi
Hükümetin kurulmasını engelleyen ve yolsuzluk olaylarına dahil olan Lübnanlı siyasetçilere ülkeye girişlerine kısıtlama getirmeye başladıklarını ifade eden Le Drian, bu engellemeden sorumlu siyasetçilerin onlara karşı eylemsiz kalmayacaklarını anlamaları gerektiğini belirtti.
Yolsuzluk - 29.04.2021
Güney Afrika Cumhurbaşkanı Ramaphosa, yolsuzluk iddialarının üzerine gitmediğini itiraf etti
Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, iktidar partisinin eski Cumhurbaşkanı Jacob Zuma döneminde devlet kademelerinde yolsuzluk yapıldığına ilişkin suçlamalar karşısında hızlı hareket etmediğini ve yeterli önlem almadığını kabul etti.
Yolsuzluk - 29.04.2021
Eski Moritanya Cumhurbaşkanı Abdulaziz kendisine yöneltilen yolsuzluk suçlamalarını reddetti
Eski Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Abdulaziz, Nuakşot Başsavcılığı tarafından aleyhinde başlatılan soruşturmada yolsuzluk yaptığı ve kamu malını israf ettiği yönündeki suçlamaları kabul etmediğini açıkladı.
Yolsuzluk - 29.04.2021
Bağdat'ta İbn el-Hatib hastanesi yangını nedeniyle protestolar düzenlendi
Yangından hükümeti sorumlu tutan ve bu yönde pankartlar taşıyan göstericiler, Mustafa Kazımi hükümetini ve ülkedeki yolsuzlukları kınadı.
Yolsuzluk - 28.04.2021
Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Son dönemde akaryakıt kaçakçılığının yerini "fatura ticareti" olarak bilinen mali usulsüzlüklerin aldığını, bunun ciddi boyutlarda vergi kaybına neden olduğunu, ayrıca bu durumun piyasada faaliyet gösteren taraflar arasındaki rekabete de zarar verdiğini belirten Aksu, "Toplum hayatını, demokratik rejimi ve ahlaki değerleri tahrip eden, kaynak israfına yol açan yolsuzluk ve usulsüzlüklerin önlenebilmesi için etkin denetim yanında bunlara zemin hazırlayan unsurlarla mücadele edebilecek hukuki altyapının oluşturulması da son derece önemlidir.
Yolsuzluk - 28.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Engin Özkoç, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, hakkındaki iddialar nedeniyle yargılanmasına ilişkin taleplerine yönelik bir soruya karşılık, "Bu ülkede herkes hırsızlık ve yolsuzluk yapıp elini kolunu sallayarak çekip gidecek mi?" sorusunu yöneltti.
Yolsuzluk - 28.04.2021
İsrail Yüksek Mahkemesinin kararı sonrası Netanyahu geri adım atarak Gantz'ın Adalet Bakanlığını onayladı
Hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Adalet Bakanlığı koltuğuna kendisine yakın bir ismin oturmasını isteyen Netanyahu, bu girişiminde başarısız oldu.
Yolsuzluk - 27.04.2021
Blinken, çevrimiçi ortamda Kenya ve Nijerya liderleri ile görüştü
Açıklamada, Blinken'ın iki ülkenin de menfaatine olan demokrasi, insan hakları, ekonomik ilişkiler, yolsuzlukla mücadele, mülteciler ve onlara ev sahipliği yapan ülkeleri destekleme, küresel sağlık, bölge güvenliği ve küresel iklim değişikliği konularındaki bağlılığını ifade ettiği belirtildi.
Yolsuzluk - 27.04.2021
İsrail'de Adalet Bakanı seçimi karmaşası yaşanıyor
Hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Netanyahu, Adalet Bakanlığına kendine yakın bir isimi getirmek istiyor ancak Gantz'ın başını çektiği muhalefet ise söz konusu koltuğu İsrail Başbakanı'na kaptırmak istemiyor.
Yolsuzluk - 27.04.2021
Hamas: Filistin seçimlerinin ertelenmesini reddediyoruz
Tavil, şunları kaydetti: "Seçimlerin ertelenmesi gibi bir kararı -eğer alınırsa- reddediyoruz. Tehlikeli bulduğumuz böyle bir karar Filistin halkının yüksek çıkarlarına zarar verir. Filistin seçimlerinin herhangi bir şekilde ertelenmesi Filistin halkının hakkının gaspı anlamına gelir. Belirlenen seçim kararından dönüş, tiranlık ve çok yönlü yolsuzluk ikilemine geri dönüş olur.
Yolsuzluk - 27.04.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Tam kapanma ancak ve ancak tam destekle olur"
"Ticaret Bakanlığını dolandıran bir Ticaret Bakanı ile karşı karşıyayız." diyen Baş, şunları kaydetti: "Bu ticaretten dolayı devletin kasasından 9 milyon lira çıkmıştır. Bu çok önemli bir yolsuzluk olarak tarih sayfalarına yazılacaktır.
Yolsuzluk - 26.04.2021
ABD'den Guatemalalı yetkililere "yolsuzluk" yaptırımı
ABD yönetimi, "yolsuzluğa karıştıkları" gerekçesiyle eski Guatemala Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Gustavo Adolfo Alejos Cambara ile Guatemala Kongresi Üyesi Felipe Alejos Lorenzana'yı yaptırım listesine aldı.
Yolsuzluk - 26.04.2021
İngiltere, "Küresel Yolsuzlukla Mücadele Rejimi" kapsamında 22 kişiye yaptırım kararı aldı
İngiltere'nin, "Küresel Yolsuzlukla Mücadele Rejimi" kapsamında Rusya, Güney Afrika, Güney Sudan ve bazı Latin Amerika ülkelerinde yolsuzluğa karışan 22 kişiye yaptırım kararı aldığı bildirildi.
Yolsuzluk - 26.04.2021
İngiltere'den uluslararası yolsuzlukla mücadele kapsamında 22 kişiye yaptırım
İngiltere Dışişleri Bakanlığı, yeni uluslararası yolsuzlukla mücadele rejimi kapsamında toplamda 22 kişiye yaptırım uygulayacağını açıklarken, yaptırım listesinde 14 Rus vatandaşının yer aldığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yolsuzluk Haberleri | Yolsuzluk Haber - Haberler - Yolsuzluk haberleri, son dakika yolsuzluk haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 08:53:48. #1.16#

title