Windows Haberleri

Windows haber, Windows son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Windows - 26.11.2020
Huawei MateBook 14, yenilikçi ve inovatif deneyim sunuyor
Çoklu ekran iş birliği ile kabloları ve aracı uygulamaları ortadan kaldırarak, kullanıcılara bilgisayar ve akıllı telefon arasında bağlantı kurma imkanı sağlıyor. Kullanıcılar, basit bir kaydırma ile akıllı telefon ekranını Windows PC'ye yansıtabiliyor ve tek bir dokunuşla yakındaki Bluetooth cihazlarını arayabiliyor.
Windows - 16.11.2020
Kaspersky Threat Intelligence Portal şüpheli nesneleri kontrol etme yeteneği sunuyor
Gönderilen dosyalar hakkında daha ayrıntılı bilgi için, Kaspersky Threat Intelligence Portal'a ücretsiz erişim artık statik analiz gerçekleştirebiliyor. Böylece Portable Executable (PE) dosya yapısı ve ayıklanmış dizeler hakkında veri sağlıyor. PE formatı, Windows'ta çalışan dosyalarla ilgili ve işletim sisteminin kodlarını nasıl yürütmesi gerektiğine dair bilgiler içeriyor.
Windows - 12.11.2020
Siber suçlular şirketlerin gizli bilgilerini çevrimiçi yayınlamaya odaklandı
Kişisel cihazlarda dosyaları şifreleyen kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan ve kötü amaçlı uygulamaların yaptığı değişiklikleri geri alan Kaspersky Security Cloud gibi güvenilir bir güvenlik çözümü kullanın. Şirketinizde Kaspersky'nin ücretsiz sunduğu Anti-Ransomware Tool for Business ile koruma-nızı güçlendirin. Uygulamanın yakın zaman önce güncellenen sürümü, çalıştırılan uygula-maların ve diğer tehditlerin yazılım ve uygulamalardaki güvenlik açıklarından yararlanmasını önlemek için bir istismar önleme özelliğiyle geliyor. Windows 7 desteğinin sona ermesiyle bu işletim sisteminin yeni güvenlik yeteneklerinin geliştirici tarafından yamanmayacak olması bu aracı daha da değerli kılıyor.
Windows - 10.11.2020
Samsung ve Microsoft, eğitim için güçlerini birleştirdi
Tablet, cep telefonu, Windows dizüstü ve masaüstü ile kablosuz bağlantı sağlanabiliyor.
Windows - 10.11.2020
Brezilya'nın avcı bankacılık yazılımı dünyaya yayılıyor
Kaspersky açıklamasına göre, Kaspersky araştırmacıları, Guildma bankacılık kötü amaçlı yazılımının Windows üzerindeki bir kampanyasını izlerken, yalnızca Windows için kötü amaçlı bir .
Windows - 6.11.2020
Huawei MateBook 14 Huawei Online Mağaza'da ön satışta
Verimlilik merkezi olarak tasarlanan Huawei MateBook 14, Windows ve Android cihazlar arasındaki uçurumu kapatan, Huawei tarafından geliştirilen bir çözüm olan Huawei Share'i destekliyor.
Windows - 4.11.2020
Siber saldırganlar yeni ve eski teknikleri yaratıcılıklarıyla birleştiriyor
"Bazı oyuncular hala düşük teknolojili enfeksiyon zincirlerini başarıyla kullanıyor" Diğer oyuncuların stenografiden yararlandığı görüldü. Windows Defender güvenlik çözümü için ayrılmaz ve onaylanmış bir program olan Authenticode imzalı Windows Defender ikili dosyasını kötüye kullanan yeni bir yöntem, Avrupa'da bir telekom şirketine yapılan saldırıda tespit edildi.
Windows - 22.10.2020
Huawei, FreeBuds Studio'yu tanıttı
Huawei FreeBuds Studio, kullanıcıların bağlantıyı kesip yeniden bağlamaya gerek kalmadan aynı anda iki cihaza bağlanmasına olanak tanıyan dört kanallı, çift modlu çift bağlantıya sahip bulunuyor. Çift bağlantı, aynı zamanda Android, iOS ve Windows tabanlı cihazlarda da destekleniyor.
Windows - 20.10.2020
Kaspersky uzmanları çok platformlu Android casus yazılımı tespit etti
Kaspersky açıklamasına göre, bu durumun Hindistan'da faaliyetler yürütmesiyle bilinen bir Uzaktan Erişim Truva Atı (RAT) olan GravityRAT ile ilgili olduğu ortaya çıktı. Araştırmalarda, kötü amaçlı yazılımın arkasındaki grubun çok platformlu bir araç yapmak için çaba harcadığı doğrulandı. GravityRAT Windows işletim sistemlerini hedeflemenin yanı sıra artık Android ve Mac OS'te de yer alıyor.
Windows - 9.10.2020
Casuslar endüstriyel holdinglere karşı yeni araç seti kullanıyor
Kaspersky'den yapılan açıklamaya göre, devlet kurumları, diplomatlar ve telekom operatörleri "gelişmiş kalıcı tehditlerin" (APT) öncelikli hedefleri olma eğilimindedir. Çünkü söz konusu bireyler ve kurumlar doğal olarak oldukça gizli ve hassas bilgilere sahiptir. Bundan çok daha ender görülen diğer bir saldırı türü ise endüstriyel varlıklara yönelik siber casusluk girişimleridir. Bunlar endüstriyel sistemlere yönelik diğer tüm saldırılar gibi işletme için yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle MontysThree'nin etkinliği Kaspersky araştırmacılarının dikkatini çekti. MontysThree, casusluk faaliyetlerini gerçekleştirmek için dört parçadan oluşan kötü amaçlı yazılım seti kullanıyor. Bunlardan ilki olan yükleyici, kişi listeleri, teknik dokümantasyonlar ve tıbbi analiz sonuçları gibi ilgi çekici bilgilerini içeriyormuş gibi görünen RAR SFX dosyalarını (kendiliğinden açılan arşivler) kullanılarak çalışanları bunları indirmeye ve çalıştırmaya ikna ediyor. Yükleyici, öncelikle kötü amaçlı yazılımın sistemde algılanmamasını sağlamaktan sorumlu. Bunu yapmak için steganografi olarak bilinen bir teknikten yardım alıyor. Steganografi, saldırganlar tarafından verilerin değiş tokuş edildiği gerçeğini gizlemek için kullanılıyor. MontysThree örneğinde kötü amaçlı yük, bir Bitmap görüntü dosyası içinde gizleniyor. Doğru komut girildiğinde yükleyici, piksel dizisindeki içeriğin şifresini çözmek ve kötü amaçlı yükü çalıştırmak için özel olarak hazırlanmış bir algoritmadan faydalanıyor. Kötü amaçlı yük, algılamadan kaçınmak için birkaç şifreleme tekniğini birden kullanıyor. Yani kontrol sunucusuyla iletişimi şifrelemek ve kötü amaçlı yazılımdan atanan ana görevlerin şifresini çözmek için bir RSA algoritmasından faydalanıyor. Bu, belirli uzantılara sahip ve belirli şirket dizinlerinde yer alan belgelerin aranması işini üstleniyor. MontysThree özellikle Microsoft ve Adobe Acrobat belgelerini hedeflemek için tasarlanmış oluşuyla dikkat çekiyor. Ayrıca saldırganların ilgisini çekip çekmeyeceğini görmek için hedefin ekran görüntülerini ve sistemin parmak izini (sisteme dair ağ ayarları, ana bilgisayar adı gibi) yakalayabiliyor. Toplanan bilgiler ve kontrol sunucusuyla iletişim süreci Google, Microsoft ve Dropbox gibi genel bulut hizmetlerinde barındırılıyor. Bu, iletişim trafiğinin kötü amaçlı olarak algılanmasını zorlaştırıyor ve hiçbir antivirüs bu hizmetleri engellemediğinden, kontrol sunucusunun komutları kesintisiz olarak yürütmesini sağlıyor. MontysThree, virüslü sistemde kalıcılık sağlamak için Windows Hızlı Başlatma üzerinde değişiklik yapmak gibi basit bir yöntemden yararlanıyor.
Windows - 7.10.2020
Huawei FreeBuds Pro, Huawei Online Mağaza'da ön satışa çıkıyor
Android, iOS ve Windows ile gerçekleştirilen çift bağlantı, kullanıcıların tek bir markaya bağlı kalmadan cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceği anlamına geliyor.
Windows - 27.9.2020
Öğretmenler ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar topluyor
Özkök, "Gelen malzemelerde çok para harcamadan yapabileceklerimize öncelik veriyoruz. Windows-7 çalıştırmak zorundayız.
Windows - 15.9.2020
Selfy'den Lords Mobile hediyesi
iOS, Android ve Microsoft Windows işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilen Lords Mobile'ın hediye paketini almak için Selfy'lilerin LORDS yazarak 6262'ye SMS atmaları veya cep telefonlarındaki Online İşlemler uygulamasında "Bana Özel" sekmesine tıklayarak kod almaları gerekiyor.
Windows - 11.9.2020
Huawei, FreeBuds Pro'yu tanıttı
Farkındalık Modu ve Ses Modu, kullanıcıların yoldan geçerken veya sohbet ederken dış dünyayı duymalarına yardımcı olmak için çift mikrofonu kullanıyor. Android, iOS ve Windows ile gerçekleştirilen Çift Bağlantı, kullanıcıların tek bir markaya bağlı kalmadan cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceği anlamına geliyor.
Windows - 4.9.2020
Honor IFA 2020'de yeni akıllı saatlerini ve dizüstü bilgisayarını tanıttı
Honor MagicBook Pro: Yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için güç kaynağınız Microsoft Windows 10 yüklü halde sunulan Honor MagicBook Pro, profesyonellerin üretkenliklerini artırmaya ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yardımcı olan bir dizüstü bilgisayar.
Windows - 3.9.2020
Casper, öğrencilerin yanında
Ücretsiz Office 365 Windows 10'lu tüm Casper Nirvana ve Excalibur laptop ve masaüstü bilgisayarları Microsoft Office 365 hediyesi ile birlikte geliyor.
Windows - 28.8.2020
Kaspersky yeni özelliklerle PC kullanıcılarının gizliliğini daha da iyi koruyor
Kaspersky, kişisel bilgisayarların gizliliğini güçlendirmek için tüketici ürünlerine PC kullanıcıları için çeşitli özellikler ekledi. Özellikle, Windows için Kaspersky Security Cloud ürünündeki Hesap Kontrolü özelliği daha da güçlendirildi.
Windows - 18.8.2020
Son dakika! Okula en teknolojik dönüş Casper'da
Windows 10 işletim sistemine sahip modellerde ki Microsoft 365 Bireysel (1 yıllık) hediyesi ve Casper mouse hediyesi ile birlikte gelen Nirvana'lar uzun ömürlü pili, yüksek depolama alanı seçenekleri ve yüksek bağlantı hızı ile okul hayatında üretken olmak isteyenler için geliştirildi.
Windows - 18.8.2020
FIFA 21, Playstore'da ön siparişte
Futbolseverlerin en çok oynadığı oyunlardan biri olan serinin yeni yapımı FIFA 21, gerçekçi futbol deneyimiyle öne çıkıyor. EA Sports'un yayınladığı ve EA Vancouver ile EA Romanya stüdyoları tarafından geliştirilen FIFA 21, Microsoft Windows işletim sistemine sahip PC'lerde 50 GB kaplama alanına ihtiyaç duyuyor.
Windows - 13.8.2020
Kaspersky'dan "sıfır gün açığı" tespiti
Kaspersky, Windows işletim sisteminde ve Internet Explorer'da hedefli saldırılarda kullanılan "sıfır gün açığı" tespit etti.
Windows - 7.8.2020
Kaspersky ürün portföyünü sanal ortam teknolojisiyle genişletti
Ayrıca analistler kurumsal ortamı tamamen taklit edebilmek için önceden belirli yazılımlar yüklenmiş Windows sürümleri de kurabiliyor.
Windows - 6.8.2020
Excalibur oyun bilgisayarı, Xbox Game Pass oyunları ile birlikte geliyor
Windows 10 işletim sistemli Excalibur oyun bilgisayarları, 100'den fazla oyuna aylık üyelik ile sınırsız erişim sağlayan Xbox Game Pass'i 1 ay boyunca ücretsiz kullanma imkanı sunuyor.
Windows - 5.8.2020
Huawei ekosistemi büyümeye devam ediyor
AppGallery, 170'ten fazla ülke ve bölgeyi kapsıyor ve bu kapsamda, buradaki uygulamaların dünya üzerindeki 700 milyon Huawei cihaz kullanıcısının tamamına ulaşması hedefleniyor. Huawei cihazlarının yanı sıra AppGallery, tüm Android tabanlı diğer marka cihazlar için de resmi bir uygulama mağazası olarak konumlanıyor. Huawei, kullanıcılarına sürekli olarak en yüksek kalite deneyimini ve olağanüstü mobil uygulama dünyasına erişim sağlamaya çalışıyor. "1+8+N" felsefesini takip ederek çok cihazlı bir ekosistem oluşturan marka, kullanıcılarının aynı arayüz içindeki farklı birimlerle etkileşime girmesini sağlıyor. Dünyanın en büyük 3'üncü uygulama mağazası olan AppGallery, tüm uygulama kategorilerini kapsayan haftalık ortalama 5 bin yeni uygulama ile gelişiyor. Huawei Share ile gelen yeni Çoklu Ekran Paylaşımı (Multi-screen Collaboration), Windows ve Android işletim sistemleri arasındaki engelleri kaldırıyor.
Windows - 5.8.2020
Samsung, yeni Galaxy üyelerini tanıttı
Samsung'un en yeni Note serisi, çalışma şeklini dönüştürerek her yerde her zaman daha fazlasını yapma imkanı sağlıyor. Serideki yeni S Pen ve Samsung Notes özellikleri daha da güçlü bir deneyim sunuyor. Ayrıca, uzun süredir Samsung'un iş ortağı olan Microsoft ile daha da ileriye taşınan iş birliği, Galaxy Note20 serisinin ve Windows PC'nin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını da sağlıyor.
Windows - 23.7.2020
Kaspersky, işletim sistemlerini hedef alan saldırılar tespit etti
Kaspersky araştırmacıları, Windows, Linux ve macOS işletim sistemlerini hedef almak için MATA adlı gelişmiş bir zararlı yazılım çerçevesinden yararlanılan bir dizi saldırı tespit etti.
Windows - 21.7.2020
Huawei MateBook X Pro Türkiye'de satışta
Huawei, üçlü işleme yeteneği ve MateBook'un temel sistem yeteneklerini geliştirerek, Windows ve Android sistemlerinin arasındaki engelleri ortadan kaldırdı ve sorunsuz bir şekilde bağlanmanın potansiyelini kullanıcılara sundu.
Windows - 20.7.2020
Kaspersky Safe Kids çocukları YouTube'daki riskli içerikten koruyor
YouTube'da Güvenli Arama, Windows, iOS ve Android cihazlardaki tarayıcılarla uyumlu çalışıyor.
Windows - 17.7.2020
Huawei'nin en güçlü bilgisayarı MateBook X Pro yakında Türkiye'de
Çoklu ekran iş birliği (multi-screen collaboration), yalnızca dizüstü bilgisayar ile akıllı telefon arasında dosya aktarımını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dizüstü bilgisayar ile akıllı telefon arasında sorunsuz bir iş birliği yapılmasını da sağlıyor. Huawei, üçlü işleme yeteneği ve MateBook'un temel sistem yeteneklerini geliştirerek, Windows ve Android sistemlerinin arasındaki engelleri ortadan kaldırdı ve sorunsuz bir şekilde bağlanmayı tam anlamıyla kullanıcılara sundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Windows Haberleri | Windows Haber - Haberler - Windows haberleri, son dakika windows haber ve gelişmeleri burada. Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 22:53:34. #1.15#
title