Veba Haberleri

Veba haber, Veba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Veba - 28.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 13
'PERDEMİ AÇMAYA KORKAR OLDUM' Evinin penceresinden mezarlık görülen Gülseren Deliktaş, "Perdeyi açmaya korkar oldum. Bütün insanların bu manzarayı görüp, ibret almasını isterim. Neden insanlar hala kendi önlemlerini almıyor? Tedbirlere uymayanlar özellikle sağlık çalışanlarının vebalini nasıl üstlenebiliyorlar? Mezarlıktaki bu manzarayı görenlerin, biraz olsun korkup evlerinde durmalarını ve daha tedbirli olmalarını umuyorum.
Veba - 26.11.2020
Son dakika haberleri... Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Koca, grip ve veba gibi pandemilerin bilinen hastalıklar arasında yer aldığını, etkenlerinin de bilindiğini ifade ederek,"Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda semptom göstermeyen pozitif vakaları da günlük tabloda vermeyi planlıyoruz.
Veba - 25.11.2020
Son dakika... Erdoğan: Avrupa'da milyonlarca insanımızı kifayetsiz siyasetçilere kurban edemeyiz
'HELAL GIDA ÜZERİNDE HASSASİYETLE DURMALIYIZ' İSEDAK kapsamında üye ülkeler arasındaki ticaretin artırılmasına yönelik adımların önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı'nın tercihli ticaret sisteminin uygulamaya konulmasına yönelik harcanan çabaları takdirle karşılıyorum. 2021 yılı başında yapılmasını teklif ettiğimiz ticaret müzakereleri komitesi toplantısı, sistemin yürürlüğe girmesi için kritik bir adım olacaktır. İstanbul Tahkim Merkezi'nin kurumsal yapısını tamamlayabilmesi için gerekli kurulların teşekkülünü de hızlandırmalıyız. Teşkilat olarak, üzerinde hassasiyetle durmamız gereken diğer konu helal gıdadır. Helal gıda standardı ve belgelendirilmesine yönelik faaliyetlerimizi bir süredir devam ettiriyoruz. Ancak tüm çabalarımıza rağmen halen ülkelerimiz arasında arzu ettiğimiz koordinasyonu tesis edemedik. İslam Ticaret Odası'nı, İslam ülkeleri standartlar ve metroloji enstitüsü ile iş birliği halinde gereken gayreti göstermeye davet ediyorum" diye konuştu.  'İSLAM DÜŞMANLIĞI KARŞISINDA SESSİZ KALMA LÜKSÜMÜZ YOKTUR' Erdoğan, Müslümanlar olarak bu yıl sadece salgınla değil, aynı zamanda batı ülkelerinde yükselen İslam düşmanlığıyla da mücadele ettiklerini söyledi. "Bu ülkelerde yaşayan kardeşlerimize ait iş yerleri, evler, ibadethaneler, okullar hemen her gün Neonazilerin saldırısına maruz kalıyor" diyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Müslüman kadınlar başörtülerinden dolayı sokakta, çarşıda, otobüste, vapurda ya hakarete ya da fiili tacize uğruyor. Düşünce ve basın özgürlüğü kılıfı altında mukaddes değerlerimiz çiğnenirken, peygamberimize yönelik alçakça saldırılar düzenleniyor. Bugün lafa gelince demokrasiyi kimseye bırakmayan, birçok batılı devlette Müslümanlara yönelik hukuksuzluklar sıradan bir vaka haline gelmiştir. Hatta İslam ve Müslüman düşmanlığı kimi Avrupa ülkelerinde bizzat devlet başkanı seviyesinde himaye edilen bir bir politikaya dönüşmüştür. 2'nci Dünya Savaşı öncesinde Avrupa'daki Musevilere karşı yürütülen linç ve nefret kampanyasının aynısına bugün Müslümanlar muhatap olmaktadır. Tıpkı 1940'ların Avrupalı Yahudileri gibi Müslümanlar dışlanmakta, ötekileştirilmekte, medya ve siyasetçiler eliyle bir günah keçisi haline getirilmektedir. Bu nefret furyasında sadece Müslümanlar değil etnik kimliği, dış görünüşü, kökeni, dili, dini farklı olan diğer kesimler de nasibini almaktadır. Hiçbirimizin bu vahim tablo karşısında sessiz kalma lüksü yoktur. İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığıyla mücadele etmek, o topraklarda yaşayan kardeşlerimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir. Milyonlarca insanımızın hak ve hukukunu kifayetsiz siyasetçilerin ihtiraslarına kurban edemeyiz. Irkçı medyanın tiraj kaygısının geleceğimizi zehirlemesine izin veremeyiz. Hukuk ve demokrasi içinde uluslararası platformları kullanarak, batıyı veba gibi saran kültürel ırkçılıkla mücadele etmek durumundayız.
Veba - 25.11.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 36. İSEDAK Toplantısı Açılış Oturumu'nda konuştu Açıklaması
Son dakika gündem haberi: Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hukuk ve demokrasi içinde uluslararası platformları da kullanarak Batı'yı veba gibi saran kültürel ırkçılıkla mücadele etmek durumundayız. Hiç şüphesiz bunun yolu da güç birliği yapmamızdan geçiyor.
Veba - 25.11.2020
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı'da yükselen İslam düşmanlığına dikkat çekti
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi 36. Bakanlar Toplantısı, çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Toplantının açılışına canlı bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslümanların bu sene sadece salgınla değil aynı zamanda batı ülkelerinde yükselen İslam düşmanlığı ile de mücadele ettiğini söyledi. Batı ülkelerinde yükselen Müslüman ve İslam düşmanlığına dikkat çeken Erdoğan, "Bu ülkelerde yaşayan kardeşlerimize ait iş yerleri, evler, ibadethaneler, okullar hemen her gün Neo Nazilerin saldırısına maruz kalıyor. Müslüman kadınlar başörtülerinden dolayı sokakta, çarşıda, otobüste, vapurda ya hakarete ya da fiili tacize uğruyor. Düşünce ve basın özgürlüğü kılıfı altında mukaddes değerlerimiz çiğnenirken, Peygamber Efendimize yönelik alçakça saldırılar düzenleniyor. Bugün lafa gelince demokrasiyi kimseye bırakmayan birçok batılı devlette Müslümanlara yönelik hukuksuzluklar sıradan bir vaka haline gelmiştir. Hatta İslam ve Müslüman düşmanlığı kimi Avrupa ülkelerinde bizzat devlet başkanı seviyesinde himaye edilen bir politikaya dönüşmüştür. Açık konuşmak gerekirse, İkinci Dünya Savaşı öncesinde Avrupa'daki Musevilere karşı yürütülen linç ve nefret kampanyasının aynısına bugün Müslümanlar muhatap olmaktadır. Tıpkı 1940'ların Avrupalı Yahudileri gibi Müslümanlar dışlanmakta, ötekileştirilmekte, medya ve siyasetçiler eliyle bir günah keçisi haline getirilmektedir. Bu nefret furyasında sadece Müslümanlar değil, etnik kimliği, dış görünüşü, kökeni, dili, dini farklı olan diğer kesimler de nasibini almaktadır. Hiçbirimizin bu vahim tablo karşısında sessiz kalma lüksü yoktur. İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığı ile mücadele etmek o topraklarda yaşayan kardeşlerimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir. Milyonlarca insanımızın hak ve hukukunu kifayetsiz siyasetçilerin ihtiraslarına kurban edemeyiz. Irkçı medyanın tiraj kaygısının geleceğimizi zehirlemesine izin veremeyiz. Hukuk ve demokrasi içinde, uluslararası platformları da kullanarak, Batı'yı veba gibi saran kültürel ırkçılıkla mücadele etmek durumundayız.
Veba - 25.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hukuk ve demokrasi içinde uluslararası platformları da kullanarak Batı'yı veba gibi saran kültürel ırkçılıkla mücadele etmek...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hukuk ve demokrasi içinde uluslararası platformları da kullanarak Batı'yı veba gibi saran kültürel ırkçılıkla mücadele etmek durumundayız. Hiç şüphesiz bunun yolu da güç birliği yapmamızdan geçiyor.
Veba - 22.11.2020
Son dakika haberleri: Kovid-19'un "fedakar savaşçıları" hemşirelerden "tedbirlere uyun" çağrısı
Karataş, son bir haftada ekip arkadaşlarından 3 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını anlatarak, şunları kaydetti: "Bu durum bizi oldukça endişelendirmeye başladı. Sağlık çalışanlarının pozitif olduğu ve olacağı aşikar ama bu duruma şu an yakından şahidiz. Açıkçası bu anlamda çok endişeliyiz. Keşke insanlar biraz daha dikkatli olsa. Maske kullanımı, hijyene ve sosyal mesafeye keşke daha çok özen gösterseler. İnsanlar özellikle doğum günü partilerine, akraba ve komşu ziyaretlerine keşke biraz ara verseler. Ben anne babamı göremiyorum onlara bir şey taşımamak için. Onların vebaline girmek istemiyorum.
Veba - 20.11.2020
CHP'den hayvan hakları ile ilgili düzenleme talebi
Yürürlükte olan 2004 tarihleri Hayvanları Koruma Kanunu'nun yetersiz olduğunun altını çizen Öztunç, şunları kaydetti: "Hayvan dostlarımızın, onları korumanın yanı sıra, bizlerle paylaştıkları tabiat içerisinde, bizler gibi doğuştan sahip oldukları haklar da var. Bu hakları da onlara teslim etmemiz gerekiyor. Bunun için Hayvan Hakları Yasası'nın bir an önce TBMM'ye getirilmesini talep ediyoruz. Her gün başka bir haberle canımız yanıyor. Hayvanlar katlediliyor, işkence ve kötü muameleye uğruyor, cinsel saldırılara maruz kalıyor, turizm adı altında yaban hayatı yok ediliyor. Bu vebali daha fazla taşımayalım.
Veba - 19.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Sayıştay raporunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ilişkin 42, Karayolları Genel Müdürlüğüne ilişkin 55, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna ilişkin ise 5 bulgu yer aldığını anlattı. Bu bulguları sıralayan Kuşoğlu, bunlar hakkında sorular yönelttiğini ancak cevap alamadığını söyledi. CHP'li Kuşoğlu, "Bunların hesabını sormayacak mıyız? Vicdanım rahat değil. Hepimiz için vebaldir bunlar.
Veba - 19.11.2020
Son dakika haberi! Pandemi döneminde beslenme gerçekleri dünya çapında uzmanların katılımıyla tartışıldı
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi olan ve kendisi de Kovid-19'a yakalanıp hastalığı yenen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Aşı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Serhat Ünal, burada yaptığı değerlendirmede, insanlığın yüzyıllar boyu veba, kolera, sıtma, SARS gibi birçok hastalıkla mücadele ettiğini ve koronavirüsün aslında sürpriz olmadığını belirtti.
Veba - 16.11.2020
Trump, "seçimi ben kazandım" iddiasını sürdürüyor
Moderna'nın aşı haberine "müthiş buluş" nitelemesi Başkan Trump ayrıca, Amerikan biyoteknoloji şirketi Moderna'nın, Kovid-19 aşısının yüzde 95,4 etkili olduğunu açıklamasına ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Az önce yeni bir aşı daha duyuruldu. Bu kez Moderna, aşısının yüzde 95 etkili olduğunu açıkladı. Muhteşem tarihçiler, benim yönetimim altında Çin Vebasını bitirecek bu muhteşem buluşları lütfen hatırlayın.
Veba - 15.11.2020
Düzce'de ekim ayı tarımsal faaliyetler
Çiçek, yazılı olarak yaptığı açıklamada, hayvan hastalıkları ile mücadele çerçevesinde ekim ayı içinde, 22 mahalle 39 köyde 24 bin 318 adet büyükbaş hayvana şap aşısı, 33 köy 17 mahallede 992 adet büyükbaş hayvana sığır brusellozu, 3 köy 1 mahallede 42 adet büyükbaş hayvana sığırların Nodüler Ekzantemi ve 13 köyde 1000 adet küçükbaş hayvana ise koyun keçi vebası aşısının koruyucu olarak uygulandığını belirtti.
Veba - 13.11.2020
Samsun'da aşılama faaliyetleri
keçi vebasına (PPR) karşı yürütülen aşılama faaliyetleri devam ediyor.
Veba - 11.11.2020
Ordu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Aydın, Kovid-19 hakkında muhtarları bilgilendirdi Açıklaması
Cenaze sonrası taziye evleri ile düğünlerin bulaş riskinin fazla olduğu yerler olduğuna dikkati çeken Aydın, şunları kaydetti: "Sizin desteğinize ihtiyacımız var. Olası bir düğünde, cenazede, topluluk anında lütfen bize haber veriniz. Kuralların ihlal edildiğini gördüğünüz anda lütfen ihbarda bulununuz. Çünkü insanların hakkına giriyoruz, vebal alıyoruz.
Veba - 11.11.2020
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler: "Ev ziyaretlerini erteleyin"
Yetkililerin tüm ikazlarına rağmen Kovid-19 vakalarında artışın yaşandığına dikkati çeken Güler, "En çok vaka 20-40 yaş arasında görülüyor. Son zamanlarda ev ortamında ve aile arasında bulaştırma oranı hızla yükselmektedir. Virüsün yayılma hızını azaltmak için ev ziyaretlerini lütfen erteleyelim. Kalabalık ortamlardan uzak duralım. Başkalarının hayatını tehlikeye atarak vebale girmeyelim.
Veba - 10.11.2020
76 yaşındaki saraç ustası mesleğini yaşatmak için zamana direniyor
"Bu mesleğin son temsilcileriyiz" Çırak bulamadıklarını ve gençlerin kendisininki gibi geleneksel mesleklere pek ilgi duymadığını belirten Arduç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çırak olarak kimse bu mesleği seçmiyor. Bu meslek tarihi bir meslektir. Ben ustamla askerlerimize çok iş yaptığımızı hatırlıyorum. Ancak şu anda bu mesleği devam ettirecek kimse kalmadı. Bizler bu mesleğin son temsilcileriyiz maalesef artık mesleğimiz bitiyor. Bu meslek zor olduğu kadar aynı zamanda veballi bir meslektir.
Veba - 7.11.2020
Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (3)
Bütün bunları yapmasaydık biz, milletimizin yüzüne bakabilir miydik? Bunları yapmasaydık bunca mazlumun, mağdurun, garibin vebalinin altından kalkabilir miydik? Bunları yapmasaydık biz, biz olabilir miydik?" Erdoğan, hem mücadeleyi yürüteceklerini hem bunun bedelini ödeyeceklerini hem de hedeflerinden asla vazgeçmeyeceklerini belirterek, "Rabbimin verdiği ömrün her anını bu kutlu davayı zafere ulaştırmak için harcamak bize şereflerin en büyüğüdür.
Veba - 6.11.2020
Son dakika gündem: Eskişehir'in milli davasına sahip çıkmamız gerekir
Son dakika haber... Demiryol-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ramazan Uysal, raylı sistemlerle ilgili yatırımların Eskişehir'in hakkı olduğunu belirterek, "Bunlar Eskişehir'in milli davasıdır, sahip çıkmamız gerekir. Hayır diyen vebal altında kalır, kaçan fırsat geri gelmez" diye belirtti.
Veba - 5.11.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu: (3)
Hazreti Muhammed'in Mekke'den Medine'ye yürüyüşünün de tarihin akışını değiştiren böyle bir yürüyüş olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti: "Horasan erenlerinin Anadolu'ya Balkanlar'a Avrupa işlerine yürüyüşü sevgi ve hoşgörü ikliminin bu beldelerde yayılmasını sağlamıştır. Sultan Alparslan'ın Malazgirt ovasına, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul surlarına, Yavuz Sultan Selim'in Sina Çölü'ne yürüyüşlerinin her biri büyük değişimlerin sembolleriydi. Tarih boyunca insanlığa yeni istikametler kazandıran milletimiz, AK Parti'yi kurarak 21'inci yüzyıldaki büyük hamlesini başlatmıştır. Bu hamleyi zaferle neticelendirmek hepimizin en başta gelen görevidir. Her kim bu ulvi vazifenin hakkını vermezse millet ve tarih önünde vebal altına girer.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Veba Haberleri | Veba Haber - Haberler - Veba haberleri, son dakika veba haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ- 13.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 14:37:36. #1.15#
title