Tanyeli Haberleri

Tanyeli haber, Tanyeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tanyeli - 23.02.2021
AA ve TİKA iş birliğinde "Çevrim içi Temel Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı" başladı
"Yeteneklerini geliştirmelerine imkan tanıyacağına inanıyorum" TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli de 2020'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını süreciyle birlikte medya eğitimlerini çevrim içi olarak yapmaya başladıklarını anlatarak, bu kapsamda düzenlenen eğitimlerde 300'ü aşkın medya temsilcisinin eğitim aldığını bildirdi.
Tanyeli - 02.02.2021
"Edebiyat ve Mimarlık" panelinde edebiyat ve mimari ilişkisi ele alındı
Karadeniz, klasik Türk edebiyatında şiir ve mimarinin mekan boyutunda buluştuğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hem Doğu hem de Batı'daki edebiyat anlayışında şairle mimari arasındaki ilişkinin estetik bir boyutu vardır. Bu açıdan bizim Osmanlı sanatını anlamamız için şiir ve mimarinin birlikte değerlendirildiği bir alana ihtiyacımız var. Uğur Tanyeli Hoca da Osmanlı mimarisinin anlaşılmasının ancak divan şiirinin anlaşılmasıyla mümkün olacağını söyler.
Tanyeli - 12.12.2020
TİKA'dan Kazakistan Emniyet Mensuplarına Meslek İçi Eğitim
Eğitim programının açılışına; Kazakistan Cumhuriyeti Başsavcılığı Hukuku Koruma Organları Akademisi Rektör Yardımcısı Vekili Maralbek Yeşimov, Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisinden Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Erdem Özler, TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli ile TİKA Kazakistan Koordinatörü İsmail Gürlek katıldı.
Tanyeli - 13.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
TEKNOFEST'te bu yıl gençlik merkezleri tarafından desteklenen 17 takımın katıldığını aktaran Kasapoğlu, şöyle konuştu: "Samsun Atakum Gençlik Merkezimizin Tanyeli Roket Takımı 'Alçak İrtifa' roket yarışmasında Türkiye birincisi olmuştur.
Tanyeli - 19.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Çevrim içi Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı" başladı
TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli de eğitim programlarına büyük önem verdiklerini, TİKA'nın 2017'den itibaren gerçekleştirdiği medya eğitimlerine 40'tan fazla ülkede 700'ü aşkın medya temsilcisinin katıldığını dile getirdi.
Tanyeli - 12.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online Ekonomi ve Finans Haberciliği Eğitim Programı" başladı
TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli de TİKA'nın "Türk-tipi kalkınma modeli" ile çalışmalarına aralıksız devam ettiğini vurguladı.
Tanyeli - 10.10.2020
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Topoğlu, TEKNOFEST'e birincilik alan roket takımını kutladı
Samsun Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ise gençlerin Tanyeli proje ile Samsun'un gururu olduklarına işaret ederek, bundan sonraki TEKNOFEST'e daha çok dalda daha çok proje ile katılmak için çalışacaklarını kaydetti.
Tanyeli - 05.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde Arapça "Online Yeni Nesil Habercilik Eğitimi" başladı
Açılışta konuşan TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli de TİKA olarak şimdiye kadar 40'ı aşkın ülkede 700'den fazla medya temsilcisine eğitim düzenlediklerini belirterek, "Muhabirlik eğitimlerinde ve iletişim çalışmalarında da Türkiye'nin köklü medya kurumlarından olan AA ile çalışmaktan gurur duyuyoruz.
Tanyeli - 28.09.2020
Tanyeli Roket Takımı'nın TEKNOFEST başarısı
Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından kurulan "Tanyeli Roket Takımı", TEKNOFEST 2020'de "Roket Alçak İrtifa"...
Tanyeli - 21.09.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online İnsani Yardım Haberciliği Eğitim Programı" başladı
İşbilir, medyanın insani yardım zincirinin en önemli halkalarından biri olduğunu ancak savaş ya da doğal afet gibi haberler verilirken bazı etik kurallara da dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti: "Medyanın, savaş lordlarının, siyasilerin, insani yardımı suistimal edenlerin manipülasyon aracı olması nasıl engellenebilir? Gazeteciler insani yardım haberlerini verirken, fotoğraflarını ve görüntülerini servis ederken nelere dikkat etmeliler? Bu tip soruları çoğaltmak mümkün. Biz de eğitimimizde bu ve benzeri sorulara cevaplar arayacağız ve insani yardım haberciliğinin ilkelerini ve kurallarını tespit etmeye çalışacağız." TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli de TİKA'nın 2017 yılından itibaren gerçekleştirdiği medya eğitimlerine 40'tan fazla ülkede 700'ü aşkın medya temsilcisinin katıldığını aktardı.
Tanyeli - 17.09.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online Savunma Muhabirliği Eğitim Programı" başladı
TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli de konuşmasında savunma muhabirliği eğitiminin gelişen ve değişen medyadaki önemine değindi.
Tanyeli - 17.09.2020
"Aile Hükümeti" prodüksiyonuyla seyirciyi etkileyecek!
Alper Saldıran, Aslıhan Malbora'ya; Nail Kırmızıgül, Mehmet Yıldırım, Rıza Akın, Lale Başar, Gülhan Tekin, Gürsu Gür, Metin Yıldız, Deniz Özerman, Ali Rıza Tanyeli ve Kıvanç Baran Arslan'ın eşlik ettiği "Aile Hükümeti" beyaz perdede seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
Tanyeli - 16.09.2020
TİKA'dan Ukrayna'da yolsuzlukla mücadele eğitimi
Mali Denetim Akademisi Başkanı Prof. Anton Chubenko, TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli, TİKA Ukrayna Program Koordinatörü Esin Acar Ergin program açılışını gerçekleştirdiler.
Tanyeli - 16.09.2020
Samsun'dan Tanyeli Roket Takımı alçak irtifa kategorisinin birincisi oldu
TEKNOFEST 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali roket yarışmasında açıklanan final sonucuna göre, Samsun Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı, alçak irtifa kategorisinde birinciliği elde etti.
Tanyeli - 09.09.2020
AA ve TİKA iş birliğiyle düzenlenen "Online Enerji Muhabirliği Eğitim Programı" bitti
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle online gerçekleştirilen bu eğitimin AA için yeni bir başlangıç olduğunu ifade eden İşbilir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu çalışmamızı daha da ileriye taşımak istiyoruz. İlerleyen aylarda, özellikle salgın sonrasında bu eğitimlerin ikinci, üçüncü kademelerini de yüz yüze gerçekleştirmek istiyoruz. Dünya siyasetini, ekonomisini ve sosyo-kültürel gelişmeleri derinden etkileyen enerji sektörü hakkında uzman medya mensuplarının sayısının artması en büyük arzumuz. Bu alandaki kapasite genişlemesi yerel ve uluslararası kamuoyunun daha doğru bilgilenmesini sağlayacağı gibi bu sahadaki riskli uygulamaların ve suistimallerin de önüne geçecektir. Medya mensupları olarak gerçekleri ortaya çıkarmak, insanlık vicdanına tercüman olmak ve insanlık yararına gözlem yapmak gibi sorumluluklarımız var." TİKA Dış ilişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli de enerji eğitimi programının online olarak düzenlenen ilk seri olduğunu ve devamının geleceğini söyledi.
Tanyeli - 24.08.2020
İmamoğlu'ndan jüri üyeleriyle Üsküdar gezisi
Uğur Tanyeli: Mimar, mimarlık tarihçisi, akademisyen.
Tanyeli - 18.07.2020
Kırıkkale'de iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı
Fatma Yılmaz idaresindeki 06 BNT 060 plakalı otomobil ile Mustafa Tanyeli'nin (30) kullandığı 66 SA 088 plakalı otomobil, Alparslan Türkeş Bulvarı Osmangazi Kavşağı'nda çarpıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tanyeli Haberleri | Tanyeli Kimdir - Haberler - Tanyeli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tanyeli kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika | - İmamın öldüğü ve 3 kişinin yaralandığı 5 yıllık kan davası barışla sonuçlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 16:53:46. #1.14#
title