Peygamber Haberleri

Peygamber haber, Peygamber son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Peygamber - Bugün
AK Parti Sakarya Milletvekili Atabek'ten Kadir Gecesi ve Anneler Günü mesajları
Atabek, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanının yaşandığını belirterek, şunları kaydetti: "Kadir Gecesi, sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği özel bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır. Peygamber Efendimiz de bir hadisi şerifinde bu gece de çokça dua edilmesini tavsiye ediyor.
Peygamber - Bugün
İSTİB'den İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına kınama
Mübarek ramazan ayında, Müslümanların ilk kıblesi, peygamberler şehri Kudüs'te gerçekleşen bu zulme karşı dünyanın bu denli sessiz kalmasının maalesef alışılan bir ikiyüzlülük olduğunu aktaran Kopuz, şunları kaydetti: "Mescid-i Aksa'da Müslümanlara yapılan bu saldırıları şiddetle lanetliyorum.
Peygamber - Bugün
Kadir Gecesi
Kadir Gecesi'nin Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının ardına kadar açıldığı, bin aydan daha hayırlı olan müstesna bir gece olduğunu kaydeden Baruş, "Bu itibarla Kadir Gecesi, Kur'an-ı Kerim'i anlamak, Hz. Peygamber'i örnek almak, ayet ve hadislerde vazedilen faziletler doğrultusunda yaşamak ve her türlü kötülüğü terk etmek için bir vesile olarak kabul edilmelidir.
Peygamber - Bugün
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kadir Gecesi mesajı Açıklaması
Kadir Gecesi'nin, hakkı batıldan, hayrı şerden, helali haramdan, tevhidi şirkten, imanı küfürden ve iyiyi kötüden ayıran hidayet, rahmet ve hikmet yüklü Kuran-ı Kerim'in nazil olmaya başladığı, Allah'ın rahmet ve merhametiyle yeryüzünü kuşattığı gece olduğunu hatırlatan Erbaş, şöyle devam etti: "Bu gece, af ve mağfiret gecesidir. Meleklerin dünyaya indiği ve tan yeri ağarıncaya kadar yeryüzünün esenlikle dolduğu bir huzur iklimidir. Bunun için sevgili Peygamberimiz 'Kim inanarak ve sevabını Yüce Allah'tan umarak Kadir Gecesi'ni ihya ederse onun geçmiş günahları bağışlanır.
Peygamber - Bugün
BBP Genel Başkanı Destici'den Kadir Gecesi mesajı Açıklaması
Salgında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalara şifa dileyen Destici, "Rabb'im Müslüman Türk milletini, Peygamberimiz Hz.
Peygamber - Bugün
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, TÜGVA Gelişim Akademisi'ne konuk oldu: (2)
Türkiye'yi yarınlara başkalarının değil, Türk gençlerinin taşıyacağının altını çizen Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Gökten birileri gelecek ve bu Türkiye onların sayesinde daha ileri gidecek değildir. Nasıl son 1,5-2 asırlık mücadelemiz hep Türkiye'nin içerisinde verilen büyük bir mücadeleyle bu noktaya kadar geldiyse, çok şükür başarılı olduysa, bunun daha da başarılı bir noktaya gitmesi de bizlerin elindedir, sizlerin ellerindedir, sonraki nesillerin ellerindedir. Biz bu mücadele yolunu hep diri tutacağız. Hz. Peygamberin bir hadisini hiç unutmayacağız; hayat iman ve cihattır.
Peygamber - Bugün
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "1948 yılından beri Filistinlilere zulüm yapılıyor"
"Zulmün son bulması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" Başkan Erbaş, Kudüs, Mescid-i Aksa ya da dünyanı her hangi bir yerinde Müslümanlar bir sıkıntı yaşadığı zaman bundan büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Peygamber Efendimizin Müslümanlar bir vücut gibidir.
Peygamber - Dün
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Anneler Günü'nü kutladı
Karaloğlu, mesajında, cennetin annelerin ayakları altında olduğunu söyleyen bir Peygamberin ümmeti olarak anneleri baş tacı kabul ettiğini belirtti.
Peygamber - Dün
Camilerde "Kadir Gecesi" konulu hutbe okundu Açıklaması
Kur'an-ı Kerim'de geçen Kadir Suresi'nden "Biz Kur'an'ı, Kadir Gecesi'nde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede, Rablerinin izniyle her iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir." ayetinin aktarıldığı hutbede, şunlar kaydedildi: "O halde geliniz, Kur'an'ın indirildiği Kadir Gecesi'nde hayat kitabımız Kur'an ile irtibatımızı gözden geçirelim. Yaratılış gayemizi tefekkür edip Rabb'imizle kulluk ahdimizi tazeleyelim. İbadet, zikir ve tespihle, tövbe ve istiğfarla bu mübarek geceyi ihya edelim. Salgından ve her türlü maddi ve manevi hastalıktan şifa bulmak için Rabb'imize yalvaralım. Sevgili Peygamberimizin bu gece yapılmasını tavsiye ettiği, 'Allah'ım, sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle.
Peygamber - Dün
Sakarya Üniversitesinden çevrimiçi "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"
Hz. Peygamber'in "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir.
Peygamber - Dün
RAHMET VE BEREKET AYI RAMAZAN - Diyarbakır'ın geleneksel lezzeti "meftune" ramazanda da sofraların baş tacı
UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan eserleriyle peygamber makamları ve türbeleriyle zengin bir tarihi ve kültürel potansiyeli bünyesinde barındıran Diyarbakır, yöresel lezzetleriyle de göz dolduruyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Peygamber Haberleri | Peygamber Haber - Haberler - Peygamber haberleri, son dakika peygamber haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Sakarya Milletvekili Atabek'ten Kadir Gecesi ve Anneler Günü mesajları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 17:41:18. #1.16#

title