Pazarlar Haberleri

Pazarlar haber, Pazarlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pazarlar - 28.11.2020
Tofaş'tan yerli tedarik zincirinin gelişimine yönelik hamle
Şirket 1980 ve 90'lı yıllarda, Ar-Ge ve ortak geliştirme yeteneğinin gelişiminde de önemli bir rol oynamıştı. Tofaş bugün de tedarikçilerinin pandemi sonrası yeni oluşacak tedarik zinciri sisteminde daha fazla yer alması için çalışırken salgınla birlikte tedarik zinciri yönetiminde uzun vadeli değişikliklerin önünün açılmasından yola çıkarak, başta kalıp tasarımı ve üretimi olmak üzere, yerli tedarik zincirinin üretim teknolojisindeki kapasitesine yeni pazarlar bulma konusunda destek görevi üstleniyor.
Pazarlar - 26.11.2020
Gürcistan'da korona virüs önlemleri arttırıldı
Alınan kararlara göre restoranlar, kafeler, pazarlar, alışveriş merkezleri yüzme havuzları, spor salonları kapatılacak, sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmayacak.
Pazarlar - 26.11.2020
Çamerya: Dinmeyen yaranın ansiklopedisi
Eserde Çamerya'ya adanan ses, feryat diğer tüm seslerden daha yüksek çıkıyor. Çameryalıların dramını anlamak adına çok önemli olan birinci paragrafı burada paylaşmakta fayda var: "Çamerya Arnavut topraklarının en güney kısmını teşkil ediyor. Altı aylık özverili bir savunmadan sonra (18 Ekim 1912-7 Mart 1913), 10-13 Mart 1913'te Çamerya saldırgan Yunan askeri birliklerin elinde kaldı. İşgal yılında (1913) Çamerya genelinde, çoğu Arnavut olmak üzere 120 bin kişi yaşıyordu. Dönemin güçlü Avrupa ülkelerinin temsilcileri, yüzde 85'i Müslüman olan Çameryalıların haklarını hiçe sayarak, en nefret edilen Atina-Fener Haçlı işgalcilerinin boyunduruğunu takarak, lanetli Büyükelçiler Konferansı aracılığıyla baltayı sapladı. Bunlar hiçbir şeyden çekinmeden, açık bir şekilde tüm insani, ulusal hakları ve uluslararası anlaşmaları ihlal ettiler. Kırk iki yıl boyunca [devam eden] bu hüküm, kendini Arnavut olarak bilen, öyle kalmaya çalışan ve kendini, malını ve toprağını bu kara kölelikten kurtarmak için elinden geleni yapan tüm Çameryalıları ortadan kaldırdı." Adlandırmalar, konumlar, aidiyetler, hedefler, geçmiş, devletin idari birimleri, tepeler, boylar, düzlükler, kaynaklar, akarsular, ırmaklar, göller, denizler, koylar, körfezler, limanlar, adalar, iklim, bitki örtüsü, yaban hayatı, ekonomi, hayvancılık, tarım, zanaatlar, ticaret ve pazarlar, yol ağı, tarihi olaylar, giysiler, dini inançlar, ahlaki nitelikler… Bunların hepsi Çameryalıları ifade eden bütünün ayrılmaz birer parçaları.
Pazarlar - 25.11.2020
Avrupa otomotiv pazarı ekim ayı sonuçları açıklandı
Avrupa otomotiv pazarı ülkelere göre değerlendirildiğinde; • AB (26), UK ve EFTA ülkeleri toplamına göre 2020 Ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre en fazla düşüş sırasıyla %30,9 ile Slovakya, %24,7 ile Hırvatistan ve %23,6 ile Letonya'da yaşandı. Geçen yılın aynı ayına göre en fazla büyüme gösteren pazarlar sırasıyla %21,4 ile İrlanda, %17,4 ile Norveç ve %14,6 ile Romanya oldu.
Pazarlar - 25.11.2020
Yerli ve yabancı sektör temsilcileri "turizmi" tartışacak
Turizm sektörü stratejilerinin salgının gündemiyle yeniden ele alınacağına değinen Yağcı, şunları kaydetti: "Salgının etkisinin ne zamana kadar süreceğinin ve ne yönde ilerleyeceğinin öngörüsü, turizm sektöründe stratejilerin çok planlı olarak ilerlemesini gerektiriyor. Misafir talep ve beklentileri değişiyor. Satış ve pazarlama stratejilerinin son gelişmeler ışığında yeniden planlanması, yeni pazarlar geliştirilmesi önem taşıyor.
Pazarlar - 24.11.2020
Türk halıları Kovid-19 sürecinde Amerika pazarının vazgeçilmezi oldu
Kaplan, son dönemde özellikle Amerika kıtasında çok başarılı işler başarıldığını belirterek şöyle konuştu: "Türk halısı şu anda Amerika pazarının aranan markası oldu. Amerika ülkelerine 2020 yılının 10 aylık sürecinde toplam 759 milyon 537 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 34,6 artış olduğunu gösteriyor. Şu an dünyanın hemen her bölgesine ihracat yapan bir sektörüz. Hemen her ülke grubunda artış söz konusu ama artış konusundaki liderlik Amerika kıtasında. Bu kıtadaki varlığımızın daha da artacağını düşünüyoruz." İhracatta ilk sırada ABD var Türkiye'den en fazla halı ihracatının yapıldığı ülkeler sırasında başta ABD'nin yer aldığını, bu ülkeyi Suudi Arabistan, Almanya, İngiltere, Irak, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, İran ve Belçika'nın takip ettiğini ifade eden Kaplan, "Bizler geçmiş yıllarda olduğu gibi birkaç pazara yönelik çalışmıyoruz. Türk halıcılarının pazarı dünya pazarlarıdır.
Pazarlar - 23.11.2020
Kısıtlamayı ve Pazar gününü fırsat bilen birçok esnaf kepenk açmadı
Gaziantep'te kısıtlamanın sona ermesiyle tarihi kültür yolu ve kale altı mevkiinde hareketlilik başlarken, kentin en işlek çarşısı olan Gaziler Mahallesi'nde ise esnaf kısıtlama ve hafta sonunu fırsat bilerek kepenk açmadı Ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de Cumartesi 20.00 ile Pazar 10.00 saatleri arasında süren sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesinin ardından kentin tarihi ve turistik sokaklarında hareketlilik başladı. Tarihi kale altı ve kültür yolunda insan ve araç trafiği gözlenirken, kısıtlamaları fırsat bilen esnaf ise kepenk açmadı. Birçok iş yerinin yasaklar bitmesine rağmen açılmadığı Gaziler Caddesi'nde sessizlik hakim oldu. Normal günde binlerce insanın akın ettiği çarşı ve pazarlar da kısıtlama bitmesine rağmen boş kaldı.
Pazarlar - 21.11.2020
TİM / TTG kuruluş ve çalışma esasları belirlendi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde, "ihracatın geliştirilmesi ve Türk malı algısının dünya pazarlarında güçlendirilmesi" amacıyla kurulan Türkiye Tanıtım Grubu'nun (TTG) kuruluş, görev ve faaliyetleri ile çalışma usul ve esasları belirlendi.
Pazarlar - 20.11.2020
Kayseri'de çiftçiler ekolojik tarımla 722 bin lira gelir elde etti
KAPTAR Başkanı Yeşim Bekyürek, organik pazarların desteklenmesinin önemli olduğunu belirtti.
Pazarlar - 17.11.2020
MÜSİAD'dan Karavan Park Projesi
Özeken, şunları kaydetti: "Kovid-19 etkisi ile daralan turizm sektörüne, alternatif pazarlar üretebilmek için oluşturduğumuz Karavan Park Projesi'yle, çeşitli illerde farklı güzergahlarla sağlıklı ve doğaya uyumlu karavan turizmini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.
Pazarlar - 14.11.2020
Adana'da sigara içilmeyecek cadde ve sokaklar belli oldu
Adana Valisi Süleyman Elban başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, korona virüs tedbirleri kapsamında kalabalık alanlarda sigara içme yasağı ile 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma kısıtlamasını görüştü. Kurul, tedbirler kapsamında merkez ilçelerdeki Şehit Yüzbaşı Bülent Angın Bulvarı, Mirzaçelebi Sokak, Şinasi Efendi Caddesi, Mithat Saraçoğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Toros Caddesi, Vali Yolu Caddesi, Pazarlar Caddesi, 5 Ocak Meydanı, Sefa Özler Caddesi, Çakmak Caddesi, İnönü Caddesi, İnönü Parkı, Saydam Caddesi, Mirza Çelebi Sokak, Eminağa Caddesi, Güney Kuşak Bulvarı, Barbaros Caddesi, Kozan Caddesi, Orhan Kemal Bulvarı, Çukurova Caddesi, Süleyman Vahit Caddesi, Levent Caddesi, Karataş Caddesi, Şehitler Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, Kozan Bulvarı, Atatürk Caddesi ve toplu taşıma duraklarında sigara içme yasağı getirildi.
Pazarlar - 13.11.2020
Son dakika haber | Adana'da 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması
Adana Valisi Süleymanz Elban başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs tedbirleri kapsamında kalabalık alanlarda sigara içme yasağı ile 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma kısıtlamasını görüştü. Kurul, tedbirler kapsamında merkez ilçelerdeki Şehit Yüzbaşı Bülent Angın Bulvarı, Mirzaçelebi Sokak, Şinasi Efendi Caddesi, Mithat Saraçoğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Toros Caddesi, Vali Yolu Caddesi, Pazarlar Caddesi, 5 Ocak Meydanı, Sefa Özler Caddesi, Çakmak Caddesi, İnönü Caddesi, İnönü Parkı, Saydam Caddesi, Mirza Çelebi Sokak, Eminağa Caddesi, Güney Kuşak Bulvarı, Barbaros Caddesi, Kozan Caddesi, Orhan Kemal Bulvarı, Çukurova Caddesi, Süleyman Vahit Caddesi, Levent Caddesi, Karataş Caddesi, Şehitler Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, Kozan Bulvarı, Atatürk Caddesi ve toplu taşıma duraklarında sigara içme yasağı getirildi.
Pazarlar - 12.11.2020
Son dakika: Kobi İhracat Seferberliği KKTC Eğitim Programı
TİM'in sosyal mecraları vasıtasıyla 3 bini aşkın kişiye ulaştık. Yurt dışında gerçekleştirdiğimiz ilk İhracat Seferberliği Eğitimi olan bu programla, birçok katılımcı firmanın ve girişimcinin ihracata ilk adımını atacağına yürekten inanıyorum. İhracatın saha neferleri olarak bizler, yalnızca ülkemiz ihracatçılarının değil, Kuzey Kıbrıslı firmaların ve girişimcilerin de, ihracat ve inovasyon odaklı çalışmalarla, yanlarında olmaya devam edeceğiz. KKTC, yapılan yeni yatırımlar ve Doğu Akdeniz'deki önemli gelişmeler ile; çok daha iddialı ve umut veren günlere yelken açıyor. Şartlar ne olursa olsun, Türk İş dünyasının temsilcileri olan bizlerin atacağı adımlar, yeni yatırımların önünü açacak; sürdürülebilir bir ortak gelecek için ilk adımları oluşturacaktır." "KKTC'ye ihracat 1 milyar dolara yakın gerçekleşti" Gülle, 2019 yılında KKTC'ye ihracatın 1 milyar dolara yakın gerçekleştiğini belirterek şunları kaydetti: "TİM tarafından hazırlanan, RCA Analiz Raporumuza göre ise, KKTC'nin birçok üründe uluslararası pazarlarda rekabet avantajına sahip olduğunu görüyoruz.
Pazarlar - 11.11.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığının "Güvenli Turizm Programı" olumlu sonuç verdi
Alınan tüm tedbirler, uygulamaya konulan programlar ve yurt dışı tanıtım faaliyetleri başta Rusya, Almanya, İngiltere, Ukrayna gibi ana pazarlar olmak üzere pek çok ülke vatandaşının tatilleri için Türkiye'yi tercih etmelerini sağladı.
Pazarlar - 7.11.2020
Son dakika haberleri: Kütahya'da bir köy karantinaya alındı
Son dakika haberi... Kütahya'nın Pazarlar ilçesine bağlı bir köy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Pazarlar - 7.11.2020
Türkiye İzmir için tek yürek
Kütahya'dan, İzmir'deki depremzedelere yardım malzemesi gönderildi. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu koordinesinde başlatılan kampanya kapsamında toplanan 390 gıda kolisi tıra yüklendi. Yardım malzemelerinin yüklendiği tır, OSB Müdürlüğü önünden dualarla İzmir'e uğurlandı. Vali Ali Çelik, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin her türlü felaketi, zorluğu birlikte aştığını, İzmir'de yaşanan zorluğun da üstesinden gelineceğini söyledi. Devletin depremin olduğu ilk andan itibaren İzmir'de gereken her türlü tedbiri aldığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti: "Bizler hep beraber, yüreklerimizle, burada çalışan diğer kamu görevlilerinin hızla intikali ve organizasyonuyla İzmir'in yanında olduk. Bu süreçte organize sanayi bölgesindeki işadamlarımız da bu işin paydası oldular ve kendilerince, devletimizin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde İzmir'e bir yardım tırı hazırladılar. Simav, Domaniç ve Pazarlar ilçelerimizden İzmir'e yardım tırlarımız gönderildi.
Pazarlar - 7.11.2020
Zabıta ekibi eline megafonu alıp uyardı
Denetimlerin vatandaşın lehine olduğunu ifade eden Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney "Kurallara uyduğunuz müddetçe bu hastalığın üstesinden geleceğiz. Gönül isterki bu pazarlar daha kalabalık olsun.
Pazarlar - 6.11.2020
Kütahya'da bir köy karantinaya alındı
Kütahya'nın Pazarlar ilçesine bağlı bir köyde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina tedbirleri uygulanmaya başlandı.
İmsak06:24
Öğle12:53
İkindi15:23
Akşam17:45
Yatsı19:07
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pazarlar Haber, Pazarlar Son Dakika Haberleri - Haberler - Pazarlar haber sayfamızda Pazarlar haberleri okuyabilir, Pazarlar son dakika haberleri ve güncel Pazarlar gelişmelerini görebilirsiniz. Tofaş'tan yerli tedarik zincirinin gelişimine yönelik hamle.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 20:33:55. #1.15#
title