Osman Kavala Haberleri

Osman Kavala haber, Osman Kavala son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Kavala - 30.04.2021
Osman Kavala'nın tahliye talebi aylık dosya incelemesi sonucu reddedildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında "devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçundan tutuklu bulunan Osman Kavala'nın tahliye talebi, aylık dosya inceleme sonucunda reddedildi.
Osman Kavala - 28.04.2021
GEZİ PARKI OLAYLARINDA ÇARŞI GRUBUNUN YER ALDIĞI 35 SANIKLI DAVA YARGITAY'DA BOZULDU
GEZİ Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığa "darbeye teşebbüs" ve "izinsiz gösteri" suçlamasından verilen beraat kararı, Yargıtay tarafından bozuldu. Bozma kararında, sanıkların eylemlere katılıp katılmadıklarına yönelik Adli Tıp, TRT ya da TÜBİTAK'tan rapor alınmaması, Cumhurbaşkanlığı'nın davadan haberdar edilmemesi gerekçe gösterildi. Ayrıca davanın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu Gezi Parkı ana davasıyla hukuki ve fiili irtibatı bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesi yoluna gidilmesine hükmedildi.
Osman Kavala - 28.04.2021
Son dakika haberleri! Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı; Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacak
Gelen son dakika haberlerine göre GEZİ Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi.
Osman Kavala - 14.04.2021
Genel Başkan Yardımcısı Erkek'ten CHP'nin afişlerinin indirilmesine tepki Açıklaması
Erkek, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Osman Kavala'nın yaklaşık 3,5 yıldır cezaevinde olduğunu belirterek AİHM'in 10 Aralık 2019'da "salıverin, hukuksuzluk, adaletsizlik" kararı verdiğini, bu kararın uygulanmadığını söyledi.
Osman Kavala - 10.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Selahattin Demirtaş'ın, savcılıktan iyi hal kağıdı almasına ve YSK'nin "cumhurbaşkanı adayı olabilir" demesine karşın içeride tutulduğu görüşünü savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Ne oldu cumhurbaşkanı adayı oldu, seçime girecek, 'Sen hapiste kalacaksın.' Ne için? ya bu hakimler yanlış söylüyor ya bu savcı yanlış yapıyor. O zaman siyaset kurumu bunu içerde tutamaz. Türkiye'yi rezil etmeye kimsenin hakkı yoktur. Ben davalar dursun demiyorum. Bu demokrasi mi? Şimdi kalkıp da ben susarsam insani görevimi yapmamış olurum. Biz haksızlığına inandığımız bir olay olursa itiraz ederiz. Aynı şey Osman Kavala için de geçerli.
Osman Kavala - 24.03.2021
CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması
Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni sivil Anayasa açıklamasıyla ilgili şunları söyledi: "Sayın Erdoğan, çöken tek adam rejimini Anayasa yaması kurtarmaz. Senin çöken rejimin, Anayasa yamasıyla kurtulmaz. 'Demokrasi bir tramvaydır; bineriz, işimize gelmeyen yerde ineriz.' diyenden olmaz. Demokrat olmayan kafadan da sivil anayasa çıkmaz. Eğer sen bir anayasayla meşgul olacaksan önce orta yerdeki anayasaya gölge etme, çiğneme, Meclis'e baskı yapma, yargıya talimat verme, insanların yaşam tarzına karışma, toplumu bölme, devleti çürütme. Sonra AİHM kararlarına uy, 'Anayasa Mahkemesi kararlarına uymam.' diyen ilk derece mahkemelerine Adalet Bakanı'na işlem yaptır." Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını sağlamasını, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Cumartesi Anneleri, Soma işçileri, Berkin Elvan'ın annesi ile Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'den özür dilemesini isteyen Altay, "İnanalım, anlayalım ki Erdoğan demokrasi limanına yelken açmış.
Osman Kavala - 23.03.2021
AYM'nin, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararının gerekçesi tamamlandı
Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulunca, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararın gerekçesi yazıldı.
Osman Kavala - 09.03.2021
Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (4)
"Kılıçdaroğlu'na yürütmenin cübbesinin olmadığını hatırlatırım" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili eleştirilerde bulunarak, Cumhurbaşkanına hakaret davalarından vazgeçilmesi ve Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala'nın serbest bırakılması gerektiği gibi önerileri hatırlatılan Gül, şunları kaydetti: "Sayın Kılıçdaroğlu'na yargının bağımsız olduğunu, şu kişi tutuklanmasın, şu kişi tutuklansın diye kimsenin tavsiye, telkinde bulanamayacağını, Anayasa'nın 138.
Osman Kavala - 07.03.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, soruları yanıtladı: (1)
Erdoğan'ın da bu çalışmayı okuduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "İçeriğine baktığınız zaman Erdoğan, okuduğu metnin içeriğine katılıyor mu? Hayır, katılmıyor. Neden? Çünkü uygulamaları var. Twitter'dan yapılan veya işte sosyal medyadan yapılan bir açıklamada 'Cumhurbaşkanına hakaret' diye alınıp insanların tutuklanması, hapse atılması, cezalandırılması, ev hapsine alınması ve pek çok uygulama var, artı tazminat davaları açılması. Yani insan hakları diyorsunuz, insanların düşünce özgürlüğünü sınırlıyorsunuz. İnsan hakları diyorsunuz, medya üzerinde her türlü baskıyı yapıyorsunuz. İnsan hakları diyorsunuz, bugün çok sayıda gazeteci iş bulamıyor ve işsiz durumda. İnsan hakları diyorsunuz, kadın cinayetleri var, bununla ilgili hükümetin aldığı herhangi bir önlem yok." "Cumhurbaşkanına hakaret diye açılan davaların tamamından vazgeçilmesi lazım" Kılıçdaroğlu, eylem planına ilişkin hangi adımların atılmasının "samimiyet adımı" olarak görülebileceğine ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: "Mesela Cumhurbaşkanına hakaret diye açılan davaların tamamından vazgeçilmesi lazım. İki, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının derhal uygulamaya konması lazım, Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın derhal bırakılması lazım.
Osman Kavala - 24.02.2021
CHP'li Bekaroğlu, HDP'li Gergerlioğlu'na "insan hakları adına sahip çıkılmasını" istedi
CHP'li Bekaroğlu, Osman Kavala'nın, neredeyse intikam uğruna cezaevinde tutulduğunu savunarak, "Kavala, 20 yıl önce Sayın Erdoğan'ın cezaevinden çıkması için açılan imza kampanyasına imza vermiştir.
Osman Kavala - 16.02.2021
Bahçeli:  HDP, PKK'nın giriş kapısı, bagaj kapağıdır
'ANAYASA MAHKEMESİ KİME HİZMET ETMEKTEDİR?' Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin bazı kararlarını eleştirerek, "Ne hikmetse hak ihlalleri hep şaibeli ve hakkında soru işaretleri olan isimlerle ilgili verilmektedir. Aynı Mahkeme, 25 Şubat 2016 tarihinde Can Dündar, 9 Haziran 2020 tarihinde terörist Demirtaş hakkında hak ihlali yapıldığını kararlaştırmıştır. 22 Mayıs 2019 tarihinde de, Osman Kavala'nın tutuklanmasının hukuki olmadığı gerekçesiyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine ilişkin iddiayı da oybirliğiyle kabul etmiştir.
Osman Kavala - 16.02.2021
Son dakika haberleri | Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Anayasa Mahkemesinin, Can Dündar ve Selahattin Demirtaş hakkında hak ihlali yapıldığını kararlaştırdığını; Osman Kavala'nın tutuklanmasının hukuki olmadığı gerekçesiyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine ilişkin iddiayı da oybirliğiyle kabul ettiğini anımsatan Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi hak ihlali kararlarını fütursuzca verirken milletin haklarını hiç hesaba katmadığı, dikkate almadığı çok net bir şekilde görülmektedir.
Osman Kavala - 15.02.2021
AK Parti'li Aydemir: "Diyarbakır annelerinin yanına gitmeyen bütün siyasetçilere yazıklar olsun"
Aydemir, şöyle konuştu: "Bu yaklaşım, Gara'daki 13 şehidin kanında sizi ortak hale getirir. Bir HDP'li milletvekili utanmadan 'efendim bize geldiler, biz bunları kurtarabilirdik' diyor. Be vicdansız, melun, iki yıldır Diyarbakır anneleri feryat ediyor orada. Bu katledilenlerden altısının annesi oradaydı. Bir kere onların feryadına kulak kabarttınız mı? Diyarbakır annelerinin yanına gitmeyen, onlara kulak kabartmayan bütün siyasetçiler için söylüyorum; yazıklar olsun size, lanet olsun size." Bu vicdansızlığın ilahi zeminde bir karşılığı olacağını dile getiren Aydemir, "O yetim evladı Sedat'ın yaydığı enerji sizi yok edecektir. Osman Kavala için dizilen methiyelerden, Selahattin Demirtaş için kahvaltı salonu hazırlamaktan bahsedenler, neredesiniz? Yaptıklarınızın karşılığı bu işte.
Osman Kavala - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin yargılanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraatine karar verildi.
Osman Kavala - 13.02.2021
Son dakika... Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Türkiye bir hukuk devleti olarak süreci kendi mecrasında sürdürecektir" ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın Osman Kavala'nın serbest bırakılması yönündeki çağrısının hatırlatılması üzerine Gül, yargının bağımsız, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ve kimsenin Türkiye'de görülen bir davayla ilgili tavsiye ve telkinde bulunmaya hakkı olmadığını söyledi.
Osman Kavala - 12.02.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
ABD Dışişleri Bakanlığının Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısına ilişkin görüşleri sorulan Kalın, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'un yaptığı açıklamaya atıfta bulunarak, "Burada devam eden bir yargı süreci var.
Osman Kavala - 11.02.2021
HDP'li Gergerlioğlu'ndan "yeni anayasa" açıklaması Açıklaması
Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Milli Uzay Programı"nın kamu vicdanında karşılık bulan bir konu olamayacağını öne sürerek şöyle konuştu: "İnsanlar kıt kanaat geçinmeye çalışırken biz, esnafa, memura, işçiye bir iyilik düşünüldüğünü sanırken bir de baktık ki Cumhurbaşkanı, 'Ay'a gidiyoruz, Mars'a gidiyoruz, Uzay'a gidiyoruz' gibi açıklamalar yapmaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanına şunu diyorum: Ay'a gitmeyi bırakın siz ayçiçek yağını düşürmeye bakın." Yeni anayasa tartışmalarının gündeme getirildiğini ifade eden Gergerlioğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: "Hukukun ayaklar altına alındığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından atlayarak, zıplayarak Yargıtay'a atanan oradan da yine zıplayarak Anayasa Mahkemesine geçen bir İrfan Fidan örneğini görüyoruz. Yıllarca görev yapan Yargıtay üyeleri bir tarafta dururken bir bakıyorsunuz Yargıtay'da görev bile yapmamış atlama, zıplama taşı olarak kullanmış bir insan Anayasa Mahkemesi üyesi oluveriyor. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, Ahmet Altan gibi önemli isimler ve onun dışında binlerce isim hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutulurken, anne-baba tutukluluklar devam ederken, çoluk çocuk cezaevlerinde perişan olurken kalkmışsınız 'yeni anayasa, 1921 Anayasası' diyorsunuz.
Osman Kavala - 11.02.2021
Son dakika haberi! Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki: Hiç kimse Türk mahkemelerine emir veremez
Edinilen son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki: Hiç kimse Türk mahkemelerine emir veremezDIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'nin Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısına ilişkin, "Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri...
Osman Kavala - 11.02.2021
Türkiye'den, ABD'nin Osman Kavala hakkındaki açıklamasına tepki Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD'nin Osman Kavala'nın serbest bırakılması yönündeki çağrısının hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmadığını belirterek "Türkiye bir hukuk devletidir.
Osman Kavala - 11.02.2021
Dışişleri Bakanlığı: "(ABD'nin Osman Kavala açıklaması) Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez"
Dışişleri Bakanlığı: "(ABD'nin Osman Kavala açıklaması) Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez"
Osman Kavala - 09.02.2021
AK Partili Aydemir'den, Kılıçdaroğlu'nun TBMM Grup Toplantısında milletvekillerine yönelik sözlerine tepki
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı edep dışı ifadelerle eleştirdiğini belirten Aydemir, "Milliyetçi bir tavır, yüzlerce insanın ölümünde parmağı olan Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala'ya güzellemeler yapamaz.
Osman Kavala - 09.02.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Tayin edilen rektörü gençlerin istemediğini, "Kendi üniversitemizden bir rektör istiyoruz" dediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gayet demokratik ve barışçıl bir gösteri yapıyorlar; anayasaya uygun, kuralları anayasaya uygun. Gençleri anlayamıyorlar, neden bu gençler itiraz ediyorlar? Her üniversitenin bir kültürü, geleneği vardır. Üniversiteleri, üniversite yapan, bilgi üreten kurumlar yapan, onların gelenekleri ve kültürleridir. Dünyanın en saygın üniversiteleri, gelenek ve kültürleri olanlardır. O geleneklere, o üniversiteye giden herkes uymak zorundadır. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine, her türlü haksızlığı yaptılar. İlk damgaladıkları, 'terörist bunlar...' Sonra dozu daha da ileri taşıdılar. 'Bunlar yılan' dediler. Emin olun, yılan, 'yılan' diyenlerden daha akıllı. Ne demek yılan, terörist? Ellerine silah, sopa mı aldılar, camı çerçeveyi mi kırdılar? Hayır. Siz bunları neye göre diyorsunuz? Dozu daha da ileri götürdüler, saygın hocalardan Ayşe Buğra'ya, söyleyen kişinin makamına asla yakışmayacak söylemleri rahatlıkla dile getirdiler. Ayşe Buğra, sadece bizim ülkemizde değil, dünyada bilinen saygın bilim insanlarından biri. Ne yaptı Buğra? Osman Kavala'nın eşiymiş.
Osman Kavala - 09.02.2021
Kılıçdaroğlu: Üniversitede yöneticiler seçimle gelmeli
'ÜNİVERSİTEDE YÖNETİCİLER SEÇİMLE GELMELİ' Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlere değinen Kılıçdaroğlu, üniversitelerin bilgi üretmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle dedi: "Bilgi üreten üniversiteler bir ülkenin en büyük güvencesidir. Üniversite toplumu geleceğe taşıyan kurumdur. Her türlü düşüncenin özgürce tartışıldığı kurumdur. Üniversitede yöneticiler seçimle gelmeli. Üniversitede rektörü niçin seçemiyoruz? Bu yasağı da darbeciler getirdiler. Şimdi o darbe hukukunu bu beyler pekiştiriyor. Senin o zaman Kenan Evren'in kafasından ne farkın var? Demokratik ve barışçıl bir gösteri yapıyor öğrenciler, Anayasa'ya uygun. Gençleri anlayamıyorlar. Her üniversitenin bir kültürü vardır. Üniversite öğrencilerine her türlü haksızlığı yaptılar. 'Terörist' dediler, 'yılan' dediler. Emin olun yılan, 'yılan' diyenlerden daha akıllı. Ne demek terörist? Saygın hocalardan Ayşe Buğra'ya söyleyen kişinin makamına asla yakışmayacak söylemleri rahatlıkla dile getirdiler. Ayşe Buğra, sadece bizim ülkemizde değil dünyada bilinen saygın bilim insanlarından birisi. Ne yaptı Ayşe Buğra? Osman Kavala'nın eşiymiş.
Osman Kavala - 09.02.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
1 Şubat'taki olaylarda gözaltına alınan 108 kişiden 101'nin Boğaziçi Üniversitesiyle ilgisi ve ilişiğinin bulunmadığını, bu 101 kişiden 79'unun DHKP-C ve TKP-ML örgüt üyesi olduğunu anımsatan Bahçeli, şöyle devam etti: "Evlatlarını üniversiteye gönderen muhterem analarımız, çocuğunuz bu örgütlerin eline düşerse bundan memnun olur musunuz? Taşlarla, sopalarla sokak sokak polislerle çatışmalarından, geleceklerini kaybetmelerinden mutluluk duyar mısınız? Kılıçdaroğlu, 'Türkiye'nin evlatlarını serbest bırakın.' diyor. Kendisine göre hava hoş, başkalarının sırtından kurban kesmesi kolay. Muhterem analarımız, çağrımı tekrarlıyorum: Evlatlarınıza siz sahip çıkın. Ne Kılıçdaroğlu'nun eline ne de onun bunun keyfine bırakmayın. Öğrenci başka, terörist başkadır. Dost başka, düşman başkadır. Hain başka, kahraman başkadır. Bunların birbirine karıştırılması felakettir. Öğrencilerimizin haklı, meşru, ahlaki ve hukuki endişelerine kulak vermek elbette görevimizdir. Zira onlar geleceğin Türkiye'sinin mimarları olacaktır. Fakat terör örgütüyle irtibat ve iltisakı olanlar öğrenci değil, suçludur. Bununla birlikte öğrenci olmayan, herhangi bir üniversiteye kaydı bulunmayan yasa dışı örgüt mensupları ne arıyor üniversite kapılarında? Devletin güvenlik güçleri bu kepazeliğe sessiz mi dursun? Türkiye kapanın elinde mi kalsın? Kalabalığı toplayıp sabah ilk gelen üniversitelerde derebeylik mi ilan etsin?" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Öğrenciler ne yaptı Allah aşkına? Cam çerçeve mi kırdılar? Toplantı ve gösteri yaptılar. Anayasal haklarıdır." ifadelerini anımsatarak Kılıçdaroğlu'nun ekonomiden anlamadığı gibi, zahmet edip Anayasa'yı da okumadığını söyledi. Anayasa'nın Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Düzenleme Hakkı ile temel hak ve hürriyetlerin kötüye kullanılamamasıyla ilgili hükümlere işaret eden Bahçeli, şu değerlendirmeyi yaptı: "Boğaziçi Üniversitesinde fitne düzeneği kuran, devletle öğrenciyi cepheleştirmek için kolları sıvayan, cılızlaşan olayları diğer illere ve üniversitelere taşımak için fırsat kollayan, buradan bir halk hareketi çıkar mı diye bekleyen, buna destek olan kim varsa alçak ve hain bir projenin figüranıdır. Türkiye, Anayasa'da güvence altına alınan temel hak ve hürriyetleri koruma konusundaki iradesini gerçekleştirmekte olduğu reform adımlarıyla göstermiştir. Terör örgütleri ve terörle bağlantılı çevrelerin bu alanlardaki istismarına karşı mücadeleden geri dönüş düşünülemeyecektir. İstanbul'da sokağa çıkan HDP milletvekillerinin eğitimle, öğretimle, öğrenci haklarıyla, üniversiteyle ne alakaları vardır? HDP, CHP, İP, ne geleceği ne de devası olan diğer icazetli partilerin Türkiye'nin karışması amacıyla kaosa oynadıkları inkar edilemez bir gerçektir. ABD'nin, AB'nin, hatta Birleşmiş Milletler'in bu çerçevede açıklama üstüne açıklama yapması içişlerimize küstahça karışmanın yanı sıra, şirret bir tezgahın varlığına işarettir. Eski Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Piri'nin Boğaziçi Üniversitesinde konuşlanan örgütlere, Sorosçu Osman Kavala'ya, terörist Demirtaş'a destek açıklaması sadece mizah dergilerine konu olacak bir meczupluktan ibarettir ve değersizdir.
Osman Kavala - 08.02.2021
CHP Sözcüsü Öztrak MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öğrencilerin, öğretim üyelerinin, milletin vicdanının kabul etmediği kayyum için huruç harekatı başlatıyor. Suç örgütü liderlerinden referans mektubu alıyor. Kayyuma yeraltı dünyasından destek topluyor. Hal böyle olunca insan ister istemez düşünmeden edemiyor, 'Yoksa Boğaziçi'nde de bir kupon arazi işi mi var' diye." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Osman Kavala denilen, bu ülkede adeta Soros ofisi olan, temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesinde bu provokatörlerin içinde yer alan bir kadındır.
Osman Kavala - 05.02.2021
Son dakika! Kavala ve Barkey'in "15 Temmuz darbe girişimi" davası Gezi Parkı olayları davasıyla birleşti
Son dakika haberi... Tutuklu sanık Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Jak Barkey'in, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin "Anayasa'yı ihlal" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından yargılandığı davanın Gezi Parkı olaylarına ilişkin davayla birleştirilmesine...
Osman Kavala - 05.02.2021
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarda, gösterilere katılan ve destek veren akademisyenler arasında Osman Kavala'nın eşinin de yer aldığı belirtilerek, bu olayları nasıl yorumladığına ilişkin soru üzerine Erdoğan, "Şunu çok açık net söylemeliyim, sizler zaten tespit etmiş durumdasınız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osman Kavala Haberleri | Osman Kavala Kimdir - Haberler - Osman Kavala haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Kavala kimdir, hayatı ve biyografisi. Osman Kavala'nın tahliye talebi aylık dosya incelemesi sonucu reddedildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 07:06:31. #1.15#

title