Haberler

AK Partili Türkeş ve Birinci'nin Osman Kavala kavgası: Bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar

Güncelleme:

Gezi Davası'ndan hüküm giyen iş insanı Osman Kavala AK Partili iki ismi karşı karşıya getirdi. Mücahit Birinci, Kavala'nın serbest kalmasını ABD'nin istediğini öne sürerken Tuğrul Türkeş ise Kavala davasının Türkiye'yi zor durumda bıraktığını belirterek Birinci'ye "Kendisi 'AK Partiliyim' diyor. Babasını eşeliyorsun. FETÖ çıkıyor." dedi. Birinci ise "Bunların damarını yakaladık, bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar." karşılığını verdi.

2013 yılında yaşanan Gezi olaylarıyla ilgili ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan iş insanı Osman Kavala'nın durumu hakkında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin bir yazı yayımlaması ve ardından AK Parti Ankara Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Delegasyonu Başkanı Tuğrul Türkeş ile eski AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci arasında sert bir tartışma başladı.

"KAVALA DOSYASININ İÇ HUKUKLA ÇÖZÜLMESİ BAZI ÇEVRELERİ Mİ RAHATSIZ EDİYOR?"

Önce sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çeken Türkeş, "Düşünmek bile istemiyorum ama acaba konunun iç hukuk ile çözülmesi bazı çevreleri rahatsız mı ediyor?" ifadelerini kullandı. Ardından Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuşan Türkeş, " Türkiye'nin menfaati için Osman Kavala tahliye edilmeli mi?" sorusuna "Tahliye edilir edilmez; bu benim değil, hukukçuların işidir" ifadelerini kullanırken kendisi gibi AK Partili olan Mücahit Birinci ve babası Yavuz Bahadıroğlu'nu eleştirdi.

"BABASINI EŞELİYORSUN, FETÖ ÇIKIYOR"

Türkeş "Ben layihayı (Kavala'nın avukatlarının verdiği dilekçe) okumadan fikir beyan eden hukukçuya (Mücahit Birinci'yi kastediyor), daha da kötüsü, hukukçu olmayanlara, benim itirazım." diyerek açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

"Kimden olduğunu bilmem. Yani FETÖ'cü müdür, AK Partili midir… Kendisi 'AK Partiliyim' diyor. Babasını (Yavuz Bahadıroğlu'nu kastediyor) eşeliyorsun. FETÖ çıkıyor. Bu cümleyi istiyorsan özellikle yaz. Babası ismini değiştirmiş. FETÖ'cülüğünü unutturmaya çalışıyor. Kendisi de kendinden gayrı Amerikancı arıyor."

"TÜRKİYE'NİN GELİŞMESİ ÖZGÜRLÜKLERLE OLUR"

"Bu kadar demokratik ortamdaki bir Türkiye'nin Avrupa'dan dışlanıyor görünmesi hoş bir görüntü mü?" diye soran Türkeş ayrıca " Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi ve ekonomik sıkıntılardan çıkabilmesi için özgürlükleri arttırması lazım, cezaları değil. Şartları daralt­mak, Türkiye'yi büyütmez. Her şeyi özgür bırakacağız. Herkesi daha da fazla özgür­lüğe kavuşturacağız. Bundan Türkiye de kazanacak, Türk insanı da kazanacak, AK Parti de kazanacak. Özgür­lüklerin artması lazım." ifadelerini de kullandı.

BİRİNCİ'DEN SERT YANIT: BASTIKÇA CİYAK CİYAK BAĞIRACAKLAR

Türkeş'in açıklamalarının ardından AK Partili Mücahit Birinci'den çok sert yanıt geldi. Birinci, sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak paylaşımına Türkeş ve Osman Kavala konusunu gündeme getiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'yi de etiketleyerek "Bunların damarını yakaladık, bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar. Hepsi tek tek deşifre olacak merak etmeyin. Dikkate almadan ciyaklatmaya devam" ifadelerini kullandı.

Birinci'nin söz konusu paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Bakın açık ve net söylüyorum: Bu Kavala-Gezi işini kim kovalıyorsa, bunların ipi batıdadır. Parti fark etmeksizin her yere yerleşirler, her yerde iş tutarlar.

Bunlar, bugün burada gözükür, yarın başka partiye, başka mecralara giderler. Gittikleri yerin önemi yok, önemli olan kimin ağzıyla konuştuklarıdır.

Bunların damarını yakaladık, bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar. Hepsi tek tek deşifre olacak merak etmeyin. En büyüğünden en küçüğüne, sonuç fark etmez. "KAFALARI" ne kadar büyükse, ABD/AB, bunlara o kadar büyük tasma takar ve kapı kapı gezdirir.

FETÖ filan bunların bir seviye altındadır. Bu etki ajanları, FETÖ'nün üstünde münafıklık potansiyeline sahip işe yaramaz tiplerdir. Dikkate almadan ciyaklatmaya devam."

AK Partili Türkeş ve Birinci'nin Osman Kavala kavgası!

Haberler.com / Selahattin Demirel - Gündem

Mücahit Birinci Tuğrul Türkeş Osman Kavala AK Parti Türkiye Gündem Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Bakmadan Geçme

Taksi parasını ödemeyen kadından ağızlara açık bırakan sözler: Ben rezillik duygusunu hissetmem

Taksi parasını ödemeyen kadından ağızlara açık bırakan sözler: Ben rezillik duygusunu hissetmem

500

Yorumlar (3)

gökhan Mermer:

akp denilince eskiden bir kadro vardı ve uyumlu çalışması ile güven veriyordu. Gelinen noktada AKP artık 5 değil 555 benzemezlerin partisi ve çıkarlar çatıştıkça kaos daha da büyük olacak.

78
9
yanıtYanıtla
Caner Alp:

Mücahit birincinin haklı olduğunu düşünüyorum.

27
41
yanıtYanıtla
Özer Doğan:

Bir gariban ceza alsa affedilirmi Bu ne biçim adalet KAVALA suç işlediyse cezasını çékmelidir

44
24
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title