Haberler

Abdulkadir Selvi'nin AK Parti için yazdığı reçete MHP'yi küplere bindirdi: Koca bir hiç, çapsız ve kof kelam

Güncelleme:

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin olay yaratan Osman Kavala ve Gezi Davası tutuklularıyla çıkışına Cumhur İttifakı ortağı MHP'den çok sert tepki geldi. Selvi'yi "sinsilik ve çirkeflikle" suçlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Bu ve benzeri şahıslara misyon yüklendiği görüntüsü verenlerin Selvi'nin koskoca bir hiç olduğunu anlamaları gerekir" dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü yazısında " Ak Parti'nin reçetesi" diyerek yaptığı öneriler Cumhur İttifakı ortağı Mhp'nin tepkisini çekti.

"BAHARIN GELMESİ GEREKİYOR"

Yazısında Osman Kavala ve Gezi Davası tutuklularının hapiste tutulmasının Türkiye'ye ve AK Parti'ye bir faydasının olmadığını belirten Selvi, "Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor" ifadelerine yer verdi.

MHP'Lİ İSİM ÇOK KIZDI: SİNSİLİK VE ÇİFKEFLİK

Selvi'nin söz konusu yazısı sosyal medyada günün en çok konuşulan konuları arasına girerken, Cumhur İttifakı ortağı Mhp'den çok sert bir açıklama geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, X hesabından yaptığı paylaşımda "Selvi, sinsilik ve çirkeflikle bahse konu olan meseleyle alakalı kurduğu cümleleriyle bir yandan Türkiye'yi yargı bağımsızlığı konusunda sözümona eleştirenlerin ekmeğine yağ sürerken, öbür yandan Türkiye'nin ve dolayısıyla Cumhur İttifakı'nın en büyük hassasiyeti olan tam bağımsızlık hedef ve ilkesini de güya tartışmaya açmak niyetindedir" dedi.

"KOSKOCA BİR HİÇ, ÇAPSIZ KALEM VE KOF KELAM SAHİBİ"

Açıklamasının devamında Selvi'ye yönelik eleştirilerinin dozajını daha da artıran Özdemir, "Bu ve benzeri şahıslara misyon yüklendiği görüntüsü verenlerin Selvi'nin koskoca bir hiç olduğunu anlamaları gerekir. Türkiye lider ülke ve süper güç hedefinden asla dönmeyecek, yabancı başkentlerin güdümünde kalmayacaktır. Çapsız kalem ve kof kelam sahipleri bunu artık iyi anlamalıdır" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Hürriyet Gazetesi İsmail Özdemir Osman Kavala AK Parti Hükümet Sözler MHP Gündem Politika Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

500

Yorumlar (2)

Köfteci Jardel:

%10 oyu ile ülke yönetiyor adamlar. Devamlı rest ve şantaj yapıyorlar. Çok sert ve ulaşmaz bir dil kullanıyorlar. Yeni sistemin özeti bu işte. %10'luk oyu olan parti, %100'e hükmediyor ve hayatını zindan edebiliyor. Sözde koalisyonlar devri kapanmıştı. Başkanlık sistemi ile bin beteri geldi şimdi.

31
23
yanıtYanıtla
Hayri:

Aslında selvi burada diyor ki akp siyasi baskılarla hukuku esir aldı bu adamları talimatla içerde tutuyor demekki istediği zaman da bırakabilir, itiraf ama berbat bir durumu onaylamış oldu

37
16
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title