Önder Kahveci Haberleri

Önder Kahveci haber, Önder Kahveci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Önder Kahveci - 2.12.2020
Son dakika! Bakan Akar: Arifiye'deki fabrikanın mülkiyeti Bakanlığa ait
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin destek ziyaretinde konuşan Bakar Akar, savunma ve güvenlik konularında da değerlendirmelerde bulundu.
Önder Kahveci - 2.12.2020
Bakan Akar: "(Türk-Rus Ortak Merkezi) İnşaatı yapılıyor, çok kısa bir sürede arkadaşlarımız orada görev yapacak"
Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhindeki söylemin ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin destek ziyaretinde savunma ve güvenlik konularında da değerlendirmelerde bulundu.
Önder Kahveci - 2.12.2020
Bakan Akar: Ordu ile 'satılmış' kelimesini yan yana koymaları akla ziyan
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcileri heyeti, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine destek ziyaretinde bulundu.
Önder Kahveci - 12.11.2020
Türkiye Kamu-Sen 4 kişilik ailenin asgari geçim haddini 7 bin 625 lira hesapladı
"Ek zammın verilmesi artık kaçınılmaz" Araştırma sonuçlarını değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, piyasalarda yaşanan hareketlenmenin zorda olan memuru daha da zora soktuğunu ifade etti.
Önder Kahveci - 20.10.2020
Türkiye Kamu-Sen'den "memur maaşları gözden geçirilsin" önerisi
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memur maaşlarının gözden geçirilmesi gerektiğini bildirdi.
Önder Kahveci - 2.9.2020
Türk Sağlık-Sen'den "Hayatını kaybeden sağlık çalışanları şehit sayılsın" talebi
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, salgınla mücadele sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının yasal olarak şehit kabul edilmesini istedi.
Önder Kahveci - 29.8.2020
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "30 Ağustos, yaklaşık 900 yıl boyunca Türkleri bu topraklardan kazıyıp atmak için bir araya gelen güçlere Türk milletinin verdiği tarihi cevabın adıdır.
Önder Kahveci - 11.8.2020
Türkiye Kamu-Sen dört kişilik ailenin asgari geçim haddini 7 bin 733 lira hesapladı
"Maaşlardaki erime ortalama yüzde 8,3 düzeyindedir" Araştırma sonuçlarını değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, zorunlu harcamaların enflasyonun 3 ile 6 puan üzerinde arttığını belirterek, şunları kaydetti: "2020 yılı temmuz ayına kadar dört kişilik ailenin zorunlu harcamaları tam 836 lira 16 kuruş zamlandı.
Önder Kahveci - 24.6.2020
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci'den 28. kuruluş yılı mesajı Açıklaması
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Millet sevgisi, vatan sevdası ve hizmet aşkıyla, milli değerlerimizi ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, mutlu, huzurlu ve refah içinde bir kamu çalışanı, birlik, beraberlik ve huzurlu bir toplum için mücadele eden Türkiye Kamu-Sen'in 28.
Önder Kahveci - 24.6.2020
Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Çatlı, Ankara'da ziyaretlerde bulundu
Çatlı, ziyaretleri kapsamında MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kenan Karaçam ve Ümit Turhan'ı ziyaret etti.
Önder Kahveci - 3.6.2020
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci'den enflasyon açıklaması Açıklaması
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Çarşı ve pazarda cebimize doğrudan yansıyan zamların üzerine bir de Kovid-19 salgının olumsuzlukları eklenmiştir.
Önder Kahveci - 26.5.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den işçi, memur ve esnaf STK'lerine bayram telefonu
Destici ayrıca Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Genel Başkanı Önder Kahveci ile de telefonda görüşerek esnafın, memurların ve çalışan tüm kesimlerin bayramını kutladı.
Önder Kahveci - 26.5.2020
Destici'den esnaf, işçi ve memur temsilciler genel başkanlarına bayram telefonu
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK - İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK - İŞ) Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR -SEN) Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMU-SEN) Genel Başkanı Önder Kahveci ile bayramlaştı.
Önder Kahveci - 22.5.2020
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den Töstü'ye hediye
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, omzundaki kuzusuyla okuduğu 23 Nisan şiiriyle ilgi gören 11 yaşındaki İsmail Alperen Töstü'ye hediye gönderdi.
Önder Kahveci - 7.4.2020
Kılıçdaroğlu, memur sendikaları yöneticileriyle telekonferansla görüştü Açıklaması
CHP'den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu video konferans yöntemiyle Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık ve KESK Eş Genel Başkanları Aysun Gezen ve Mehmet Bozgeyik ile toplantı yaptı.
Önder Kahveci - 19.3.2020
Türkiye Kamu-Sen'den koronavirüs tedbirleri
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, sendikal toplantılara ara verildiğini, lokal ve dinlenme salonlarının da kapatıldığını bildirdi.
Önder Kahveci - 5.2.2020
Türkiye Kamu-Sen'den "Kamuda Mobbing ile Mücadele Paneli"
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Çalışma hayatını mobbingden arındırmak istiyorsak öncelikle iş güvencesine sahip bir istihdam politikasını benimsemeliyiz.
Önder Kahveci - 13.1.2020
Türkiye Kamu-Sen asgari geçim endeksini açıkladı
"Memur ve emekliye ek zam verilmeli" Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, araştırmayla ilgili değerlendirmesinde, birçok üründe zamların hız kesmeden devam ettiğini kaydetti.
Önder Kahveci - 19.12.2019
Kamu Personeli Danışma Kurulu toplandı
Yeni yılda hem Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararıyla oluşan 5. Dönem Toplu Sözleşme'nin, hem de 2020 Merkezi Yönetim Bütçesi'nin yürürlüğe gireceğini belirten Yalçın, şunları kaydetti: "Bunları dikkate alarak taleplerimizi hazırladık. Üç ana başlık altında özetlersek; birinci grupta kamu görevlileri sendikacılığı mevzuatıyla kamu personel mevzuatına ilişkin paradigma değişimi gören reform ve restorasyon içeren taleplerimiz var. İkinci grupta, toplu sözleşme sürecinde de teklif olarak kamu işverenine sunulan, hatta bir bölümü uzlaşılan mali, sosyal ve özlük haklarına ilişkin taleplerimiz var. Üçüncü grupta ise kamu personel sisteminin, kamu hizmetlerinin ve kamu yönetiminin mevcut sorunlarının çözümüne, işleyiş ve işletiminin güçlenmesine, kamu işvereninin beklentileri karşılama kapasitesinin yükseltilmesine yönelik taleplerimiz var." Kamu görevlilerinin çözüm bekleyen sorunlarının olduğunu ifade eden Yalçın, sorun ve talepleri şöyle sıraladı: "Kamuda temel istihdam şekli kadrolu olmalı, mevcut sözleşmeli personel kadroya geçirilmeli, ek göstergede mevcut sorunlar giderilmeli, 3600 ek gösterge ayırım yapılmadan tüm kamu görevlilerine uygulanmalı, gelir vergisi matrah ve oranları yeniden düzenlenmeli, maaş kaybı tazmini sağlanmalıdır. Bunlarla birlikte, yardımcı hizmetler sınıfında olup da gerekli şartları sağlayanlar sınavsız olarak genel idari hizmetler sınıfındaki unvanlara geçirilmeli, fiili hizmet zammı kapsamı genişletilmeli, kamu görevlilerinin önündeki kadro derece sınırlandırılmaları kaldırılmalı, disiplin mevzuatına yönelik uygulamalardaki sorunlar giderilmeli, grev, siyaset ve çalışma haklarına yönelik anayasal çerçeve, 4688 sayılı Kanun'da değişiklik ve düzenlemeler yapılmalı." "Hakkaniyetli ek gösterge düzenlemesi yapılabilir" Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de KPDK'nin işlevine dikkati çekerek, Kurula daha çok işlerlik kazandırılması gerektiğini söyledi.
Önder Kahveci - 19.12.2019
572 şehit ve gazi yakını ile gazi ataması yarın
Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), Bakan Selçuk başkanlığında toplandı. Bakanlığın toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ile yetkililer katıldı.
Önder Kahveci - 19.12.2019
Bakan Selçuk: "572 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın ataması yarın yapılacak"
Sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirerek engellilerin kamuda istihdamına özel önem verdiklerine değinen Selçuk, şu değerlendirmeyi yaptı: "2002'de göreve geldiğimizde kamu kurum ve kuruluşlarında sadece 5 bin 777 engelli kardeşimiz çalışıyordu. Bugün ise kamuda memur statüsünde engelli çalışan sayımız yaklaşık 10 kat artarak 56 bine ulaşmış durumda. Engelli kardeşimizin de bu ay içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını sağlayacağız. Sosyal devlet anlayışının verdiği sorumluluklar neticesinde attığımız bir diğer adım da sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin istihdamına yönelik uygulamalarımız. Bu kapsamda bugüne kadar atamasını yaptığımız gençlerimizin sayısı 50 bine ulaştı. Bu atamaların 30 bin 341'ini hükümetlerimiz döneminde gerçekleştirdik." Kurula, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ve hizmet kollarında yetkili sendikaların temsilcilerinin katıldı.
Önder Kahveci - 12.12.2019
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Van'da Açıklaması
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Asgari ücretle yaşamını sürdüren, evine nafaka götüren 6,5 milyon çalışan var. Asgari ücretin yoksulluk sınırının üzerinde olmasını arzu ederiz." dedi.
Önder Kahveci - 12.12.2019
Türkiye Kamu-Sen asgari geçim endeksini açıkladı
"Memur Paketi için ısrarlıyız" Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, araştırmaya ilişkin yaptığı açıklamada, kamu çalışanlarının yaşadığı ekonomik sıkıntıya dikkati çekti.
Önder Kahveci - 12.11.2019
Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci: "2020 bütçesi memurun idam fermanıdır"
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı'na ilişkin, "Tasarının komisyondan geçmesi durumunda, memurun idam fermanı imzalanmış olacaktır.
Önder Kahveci - 26.10.2019
Kuzey Makedonya'da "Balkan Türk Forumu"
Foruma Dış Yatırımlardan sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan, Azerbaycan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Bedrettin Guliyev, Kosova Demokratik Türk Partisi Milletvekili Fikrim Damka, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kamuran Atakan, Balkan Göçmenleri İktisadi Araştırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (BİSAV) Başkanı Yüksel Özkale, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Umut Lütfi Öztürk'ün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Önder Kahveci - 15.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Erdoğan'ı havalimanında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile TİSK, TZOB ve TÜED yetkilileri ve diğer ilgililer karşıladı.
Önder Kahveci - 1.10.2019
"Türk milleti Doğu Türkistan'ın gerçek sahibidir"
Grup adına konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Çin'de yaşananların boyutlarının soykırıma dönüştüğünü iddia etti.
Önder Kahveci - 19.8.2019
Kamu-Sen hükümetin yeni zam teklifini protesto etti
Ankara'da Türkiye Kamu-Sen üyeleri hükümetin yeni zam teklifini protesto etmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde bir araya geldi. Gruptakiler, 'Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız', 'İşte memur, işte sendika' sloganları atarak, 'sarı sendikaya hayır' yazılı balonları uçurdu. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, hükümetin yeni zam teklifini kabul etmediklerini söyleyerek, "Bu teklif bu bütçeyi kurtarmaz, yüzde 4'ler falan bize uymaz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Önder Kahveci Haberleri | Önder Kahveci Kimdir - Haberler - Önder Kahveci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Önder Kahveci kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika! Bakan Akar: Arifiye'deki fabrikanın mülkiyeti Bakanlığa ait.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 18:11:24. #1.14#
title