Nükleer Santral Haberleri

Nükleer Santral haber, Nükleer Santral son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nükleer Santral - Dün
ABD, Polonya'da iki nükleer santral inşa edecek
ABD, Polonya'da iki nükleer santral inşa edecek.
Nükleer Santral - 27.9.2020
Atommash, Akkuyu NGS'nin ilk ünitesi için üretilen reaktör basınç kabını Türkiye'ye gönderdi
Dünyada 'yap, işlet, sahip ol' modeliyle inşa edilen ilk nükleer santral projesi olan Akkuyu NGS, VVER-1200 tipi 3+ nesil 4 reaktörden oluşacak.
Nükleer Santral - 15.9.2020
Macron, Türkiye karşıtlığını Irak siyasetine taşımaya çalışıyor
Ayrıca, Macron'un Bağdat ziyareti sırasında, Irak'ta son bir yıldır yaşanan olumsuzluklarda İran ve Türkiye'nin etkisi olduğunu ileri sürerek, "Bu zorluklar, İran'ın çok güçlü etkisi ve Türkiye'nin, Irak'ın içişlerine giderek daha fazla müdahale eden ve tekrarlayan saldırılarıyla olağanüstü gergin bir bölgesel bağlamda ortaya çıkıyor." ifadesini kullanması ise iki bölgesel aktöre karşı mesajı olarak okunabilir. Türkiye'nin son dönemlerde Irak'ın kuzeyindeki PKK hedeflerine yönelik sınır ötesi operasyonlarını eleştiren, Libya ve Doğu Akdeniz politikalarına muhalefet eden Macron'un Bağdat ziyareti, Ankara karşıtı tutumunu Irak'ta da artan oranda sürdürebileceği şeklinde değerlendirilebilir. Nitekim Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın Temmuz'da ve Fransa Savunma Bakanı Florence Parly'in de Ağustos'ta Bağdat ve Erbil'deki temasları ve ziyaretleri sırasında Macron gibi Irak'ın egemenliği konusunu vurgulamaları, Fransa'nın bu politikasının gidişatına dair fikir vermektedir. Öte yandan, Irak'ın egemenliği vurgusuna ek olarak Başbakan Kazimi'nin bütün silahlı grupları devlet kontrolü altına alma çabalarını da desteklediğini belirten Macron'un, böylelikle ülkedeki İran destekli Şii silahlı gruplara da mesaj verdiği söylenebilir. Ayrıca, Macron'un Kazımi ile nükleer santral projesi ve Bağdat Metrosu projesini de ele alması, Irak'ın İran'a enerji bağımlılığı dikkate alındığında, Tahran'a karşı bir mesaj olarak değerlendirilebilir.
Nükleer Santral - 12.9.2020
Son dakika haberleri | Polonya, yeni nükleer santraller için 40 milyar dolarlık yatırım yapacak
Son dakika ekonomi haberi... Polonya, yeni nükleer santraller için 2040 yılına kadar 40 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.
Nükleer Santral - 4.9.2020
MİLGEM'den Oruç Reis'e Türk denizciliği Teknopark İstanbul'la güçleniyor
Özel sektör kuruluşları veya üniversiteler Oruç Reis'in Sismik Araştırma Gemisi imkanlarından, denizel alanlarda yürütülmesi planlanan liman, marina, ve deşarj hatlarının zemin etütlerinde, nükleer santral yer seçimi ve risk tespitinde, deniz altı kara yolu ve demir yolu geçişleri zemin etütlerinde, köprülü deniz geçişleri zemin etütlerinde mühendislik veya araştırma amaçlı projeler için gerek duyulan deniz etütlerinde yararlanabilecek.
Nükleer Santral - 2.9.2020
Son dakika haberleri! Irak Başbakanı Kazımi, Macron'la "nükleer santral" projesini görüştü
Son dakika haberine göre Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ülkesinin elektrik sıkıntısını ortadan kaldıracak nükleer santral projesini ele aldıklarını söyledi.
Nükleer Santral - 22.8.2020
Enerji Bakanı Dönmez: "Kendi üreteceğimiz gaz ithal edeceğimiz gaza göre daha ekonomik olacak"
2023'te bir başka hayalin gerçekleşmiş olacağını ifade eden Bakan Dönmez, "İnşallah Türkiye ilk nükleer santral ünitesini devreye almış olacağız.
Nükleer Santral - 27.7.2020
Çıkmaz sokakta Fransa ve Yunanistan nereye kadar?
Fransa'nın Libya'da boşa çıkan hesapları Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, başlangıçta Arap otokratları destekliyordu. Temmuz 2007'de Trablus'u resmen ziyaret etmiş, Kaddafi ile ilişkilerini düzeltmişti. Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam, bu ziyaretten birkaç gün sonra Le Figaro gazetesine verdiği bir demeçte 3 milyar avroluk Airbus, nükleer enerji santralı ve askeri ekipman alacaklarını, Rafale uçakları için görüştüklerini, Fransız şirketlerinin Trablus'a yeni bir liman inşası gibi imkanlar elde ettiğini, Veolia ve Suez şirketlerinin önemli sözleşmeler yaptığını, Thales ve Sagem ile görüşmelerin sürdüğünü, 100 milyon avroluk Milan anti-tank füzeleri alacaklarını söylüyordu. İşler planlandığı gibi gitmedi. Rafale ve nükleer santral görüşmeleri ilerlemedi.
Nükleer Santral - 20.7.2020
Mersin Valiliğinden 'Akkuyu'da vinç kazası' haberine yalanlama
Valilikten konuyla ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli'de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santral inşaat alanında rutin yapılmakta olan yangın tatbikatının Sözcü Gazetesi'nin internet sitesinde 'Akkuyu'da kule vinç kazası, yaralılar var' şeklinde haber yapıldığı görülmüştür.
Nükleer Santral - 20.7.2020
Mersin Valiliğinden "vinç kazası" iddiasına açıklama Açıklaması
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli'de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santral inşaat alanında, rutin yapılmakta olan yangın tatbikatının, 20 Temmuz'da, Sözcü Gazetesi'nin internet sitesinde "Akkuyu'da kule vinç kazası, yaralılar var" şeklinde yer aldığı belirtildi.
Nükleer Santral - 2.7.2020
Son dakika haberleri: Rosatom, uluslararası web seminerinde en son SMR teknolojilerini anlattı
Rusatom Overseas Pazarlama Direktörü Elena Pashina, web seminerde RITM serisi küçük modüler reaktörler için Rosatom Devlet Atom Enerji Kurumunun en son teknolojilerini anlattı. Pashina, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Rus reaktör teknolojilerinin bugün sahip olduğu referanslar hakkında konuşabildiğimiz için gurur duyuyorum. Şimdiye kadar altı RITM-200 reaktörü, yapım aşamasında olan Arktika, Sibir ve Ural buz kıranlarda üretildi ve kuruldu; ikisi 2019 yılında fiziksel olarak çalışmaya başladı." Bir diğer Rosatom temsilcisi ise seminerde dünyadaki tek yüzen nükleer santral olan Akademik Lomonosov'un devreye alınması ve Rusya'daki RITM-200 reaktörlü karadaki ilk SMR Nükleer Güç Santralinin (NGS) inşasındaki ilerleme ve deniz aşırı inşaat ihtimali hakkında bilgi verdi.
Nükleer Santral - 21.6.2020
Haftanın tarihine bakış
1950 - İlk nükleer santral, Rusya'da Moskova'nın 55 mil uzağında Obninsk'te açıldı.
Nükleer Santral - 7.6.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- Rusya'nın Mersin Akkuyu'da nükleer santral kurmasını öngören anlaşma imzalandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nükleer Santral Haberleri | Nükleer Santral Haber - Haberler - Nükleer Santral haberleri, son dakika nükleer santral haber ve gelişmeleri burada. ABD, Polonya'da iki nükleer santral inşa edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 18:38:17. #1.14#
title