NİCOLAS SARKOZY HABERLERİ

NİCOLAS SARKOZY HABERLERİ

Nicolas Sarkozy haber, Nicolas Sarkozy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy

Doğum Yeri Fransa
Doğum Tarihi 28.1.1955 - ...

Nicolas Sarkozy Kimdir ?

28 Ocak 1955 yılında Paris'te doğdu. Babası Pál Sárközy de Nagybocsa (Macarca Nagybocsai Sárközy Pál) Macardır, annesinin babası Benico Mallah (aslı adı: Aron Mallah) kökeni ortaçağda İspanya'dan Osmanlı'ya sığınmış olan Sefarad Yahudilerine dayanmaktadır. Édouard Balladur Hükümeti'nde Bütçe Bakanı ve hükümet sözcüsü oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Nicolas Sarkozy - 16.10.2020
Son dakika! Sarkozy'e Libya soruşturmasında Mali Savcılıktan "suç örgütü kurma" suçlaması
Son dakika haberi: Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, hakkındaki "2007'deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Libya'dan yasa dışı finansman sağladığı" iddiasıyla açılan soruşturmada, "suç örgütü kurmak"la da suçlanacak.
Nicolas Sarkozy - 13.10.2020
Le Monde: Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyor
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy arasındaki iyi ilişkilerin yaz başından bu yana gerginleştiği iddia edildi.
Nicolas Sarkozy - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eşi Cecilia Sarkozy boşandı.
Nicolas Sarkozy - 9.10.2020
Macron'un danışmanlarının art arda istifası, Elysee Sarayı'nı denetime mecbur etti
Görev süresinin bitmesine halen 1,5 yıl olan Macron'un selefleri Nicolas Sarkozy 15, François Hollande ise 12 danışmanını değiştirmişti.
Nicolas Sarkozy - 6.10.2020
Sarkozy rüşvet suçlamasıyla hakim karşısında ifade verdi
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, hakkında, 2007'deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Libya'dan yasa dışı finansman sağladığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında hakim karşısında ifade verdi.
Nicolas Sarkozy - 4.10.2020
Son dakika! Fransa'daki Müslümanlardan, Macron'un yeni yasa tasarısına yönelik eleştiri
Mektupta, Müslümanların, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve eski Başbakan Manuel Valls gibi siyasetçilerin hedefinde olmaması gerektiği vurgulandı.
Nicolas Sarkozy - 24.9.2020
Paris Temyiz Mahkemesi Sarkozy'nin suçlandığı Libya soruşturmasına itirazları reddetti
Fransa'da Paris Temyiz Mahkemesi, 2007'deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Libya'dan yasa dışı finansman sağladığı iddialarıyla hakkında soruşturma açılan eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin yaptığı itirazları kabul etmedi.
Nicolas Sarkozy - 22.9.2020
ANALİZ – Doğu Akdeniz geriliminde Almanya hangi rolü oynayacak?
Son olarak Nicolas Sarkozy'nin Arap Baharı sürecine doğrudan ve yönlendirici aktör olarak katılma hevesi bu tutumun örneklerinden biri olarak karşımıza çıktı.
Nicolas Sarkozy - 18.9.2020
Le Figaro: Macron, ülkeyi yönetirken Sarkozy'nin etkisinde kalıyor
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un bakanların atanması ve ülkede yaşanan krizlerin yönetimi konusunda eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin etkisinde kaldığı belirtildi.
Nicolas Sarkozy - 17.9.2020
GÖRÜŞ- Macron boyunu aşan sularda
Bu değişmeyen parametreler Macron'un en azından 2022'ye kadar, kendi şahsını ve partisini aşan görevler üstlendiğinin de işaretlerini taşıyor. Macron, 24 Eylül'deki Avrupa Birliği Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi öncesinde Türkiye-Almanya diyalogu sayesinde yalnızlaşmış olsa da Doğu Akdeniz'de Fransa'nın kurmaya çalıştığı hakimiyette bir aktörden ibaret olduğunu, Paris'in Yunanistan, Lübnan, Mısır, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Libya nezdinde yürüttüğü siyasetin bir devlet politikası olduğunu aklımızdan çıkarmamız gerekiyor. Bu politikanın bir önceki temsilcisi 2007-2012 yılları arasında Fransa Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Nicolas Sarkozy'di.
Nicolas Sarkozy - 16.9.2020
Destici'den Doğu Akdeniz ve teröre ilişkin değerlendirmeler
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "François Mitterrand ve Jacques Chirac'tan sonra özellikle Sarkozy ve Macron dönemleri, Fransa için siyasetin, siyasetçinin, devlet anlayışının yerlerde sürünen kalitesi konusunda endişe verici bir görüntü sergilemektedir" dedi.
Nicolas Sarkozy - 14.9.2020
ANALİZ – Macron'un "Akdeniz'de Fransız Hikâyesi" yazma hevesi boşa çıkacak
Son dönemde, uluslararası hukuku ve diplomatik teamülleri hiçe sayarak birçok bölgesel krize gerginliği daha da artıracak şekilde müdahil olan Macron Fransası, izlediği revizyonist dış politika ile Avrupa Birliği (AB) içinde liderlik rolüne soyunurken, bu amaçla attığı adımlar NATO'nun...
Nicolas Sarkozy - 7.9.2020
Fransa'nın Türkiye siyasetinin sorunlu tarihi
Türkiye, Fransa ile AB üyeliği konusunda da sorunlar yaşamıştır. 1995-2007 yılları arasında cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Jacques Chirac her ne kadar Türkiye'nin AB adaylığını ve müzakere sürecinin başlamasını desteklemiş olsa da 1959'dan 2007 yılına kadar görev yapan Fransız cumhurbaşkanları arasında Türkiye'yi ziyaret etmeyen tek Fransız cumhurbaşkanı olarak tarihe geçmiştir. Chirac 2006 yılında Ermenistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyarette Türkiye'nin AB'ye üye olmak için sözde Ermeni soykırımını tanıması gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca 2004 yılının Ekim ayında Türkiye'nin olası bir AB üyeliği için Fransa'da bir referandum düzenlenmesini önermiştir. Buna ek olarak, Charles de Gaulle döneminde Fransa'nın 1963 ve 1967 yıllarında İngiltere'nin AB üyeliğini ABD'nin Truva atı olarak algılandığı gerekçesiyle reddetmesi, yıllar sonra 2007 yılında Fransa cumhurbaşkanı seçilen Nicolas Sarkozy tarafında Türkiye'nin AB üyeliği konusunda da öne sürülmüş bir ön yargı olarak karşımıza çıkmıştır.
Nicolas Sarkozy - 3.9.2020
Fransa neden Türkiye'nin karşısında?
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron 28 Ağustos günü Paris yakınlarındaki Villeneuve kasabasında düzenlediği basın toplantısında, ülkesinin Doğu Akdeniz politikasıyla ilgili olarak "söylemleriyle eylemlerinin tutarlı olması gerektiğini" söyledi ve şöyle devam etti: "Türklerin ancak...
Nicolas Sarkozy - 27.8.2020
Akdeniz güvenliğinde İtalyan etkisi
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) bölgede farklı ülkelerin faaliyet göstermesinin kendi siyasi hedeflerine yarayacağı düşüncesiyle hareket ediyor. Bu kapsamda İtalya ve Fransa'yı bölgede aktif tutmak istiyor; fakat Fransa'nın meselelere giderek daha fazla müdahil olmasıyla İtalya geri adım atmış gibi duruyor. Peki, Akdeniz'deki bu İtalyan-Fransız çekişmesinin temelinde ne var? Aralarındaki tüm siyasi ve fikri ayrılıklara rağmen Fransa ve İtalya'nın Avrupa'nın iki Akdeniz gücü olduğu ve bölge kaynaklı sorunları birlikte göğüsledikleri düşünülebilir. Fakat İtalya'nın AB'den fikri ayrılış sürecinde Fransa'nın takındığı rol ve özellikle Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin dış politikada tek taraflı kararlar alması ve uygulamalarda bulunması, bu iki ülkeyi karşı karşıya getiren önemli unsurlar. Akdeniz'de İtalya ve İspanya arasında sıkışmış olan Fransa'nın, yeni bir güvenlik ve dış politika vizyonuyla Avrupa'nın güvenliğini NATO'dan ayırıp kendisinin öncülük edeceği Avrupa merkezli bir kurumsal çatıya geçirme ve özellikle eski sömürgelerinde, ama genel olarak Levant ve Afrika'da etkin ve oyun kurucu bir pozisyon alma yönünde adımlar attığını görebiliyoruz. İtalyan etki alanındaki Libya'da Muammer Kaddafi'nin devrilmesinde itici güç olan eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy yönetimindeki Fransa'nın, ülkenin yeniden inşası sürecinde ise İtalya'yla rekabete girdiği görülüyor.
Nicolas Sarkozy - 19.8.2020
Mandanın dönüşü: Fransa'nın "yeni" Afrika politikası
Fransa Akdeniz-Afrika-Orta Doğu jeopolitik üçgenindeki varlığını Arap Baharı sonrası dönemde her geçen gün daha da artırma yönündeki politikasını devam ettiriyor.
Nicolas Sarkozy - 27.7.2020
Çıkmaz sokakta Fransa ve Yunanistan nereye kadar?
Fransa'nın Libya'da boşa çıkan hesapları Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, başlangıçta Arap otokratları destekliyordu.
Nicolas Sarkozy - 8.7.2020
Libya politikasına destek bulamayan Macron Türkiye karşıtılığına sığınıyor
İstihbarat başkanı ile yapılan gizli görüşme nelere işaret ediyor? Fransa-Libya münasebetleri diğer devletlerinki gibi dengeli ve seyrinde giderken, dönemin İçişleri Bakanı olan Nicolas Sarkozy'nin Lübnan asıllı iş adamı Ziyad Takiyeddin üzerinden Muammer Kaddafi ile kurduğu ilişkiler, bugün Fransa'nın Libya stratejisinin temelini oluşturuyor.
Nicolas Sarkozy - 6.7.2020
Fransa'da Macron'un yeni hükümeti açıklandı
Kültür Bakanlığına ise Jacques Chirac ve Nicolas Sarkozy'nin Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde bakanlık yapan Roselyne Bachelot getirildi.
Nicolas Sarkozy - 3.7.2020
Fransa'nın yeni Başbakanı Jean Castex oldu
2008'de ülkenin güneyindeki Prades semtinin belediye başkanlığını yapan Castex, Nicolas Sarkozy'nin cumhurbaşkanlığı döneminde 2011 ve 2012'de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmüştü.
Nicolas Sarkozy - 3.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- Fransa'daki cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu Halk Hareketi Birliği (UMP) adayı Nicolas Sarkozy kazandı.
Nicolas Sarkozy - 29.3.2020
ASALA avukatı eski Fransız Bakan Deveciyan Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Fransa'da eski Cumhurbaşkanları Jacques Chirac ve Nicolas Sarkozy dönemlerinde bakanlık yapan Ermeni asıllı Patrick Deveciyan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdi.
Nicolas Sarkozy - 4.3.2020
İdlib krizi: BM çıkmazda, AB için son şans
2002'de ABD Başkanı Bush tarafından "şer eksenine" dahil edilen Esed hanedanının etrafındaki çember, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin 2005 yılında suikasta kurban gitmesinde yine Şam yönetiminin parmağının bulunduğu yönündeki iddialar nedeniyle daha da daraldı. 2007 yılında Deyr ez Zor'da Kuzey Kore yardımıyla inşa ettiği nükleer tesisi İsrail tarafından vurulan Esed rejimini uluslararası izolasyon ve baskıdan kurtarmak için yardıma koşan ise bu defa dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy oldu.
Nicolas Sarkozy - 21.2.2020
AB'nin asıl hedefi Libya'da çözüm değil Akdeniz'de Türkiye'yi sınırlandırmak
Federica Mogherini'nin halefi olarak koltuğa oturan AB'nin yeni Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, 17 Şubat 2019'da Brüksel'de yaptığı açıklamada "Libya'ya yönelik silah ambargosunu denetlemek amacıyla Akdeniz'de yeni bir operasyon başlatma konusunda...
Nicolas Sarkozy - 30.1.2020
Macron: Ermeni iddiaların inkarının cezalandırılması için çalışma yapılıyor
Fransa'da Nicolas Sarkozy'nin cumhurbaşkanlığı döneminde kabul edilen benzer bir yasa da Anayasa Mahkemesi tarafından, "ifade hürriyetini sınırlandırdığı" gerekçesiyle iptal edilmişti.
Nicolas Sarkozy - 27.1.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'den Gambiya'ya giderken uçakta soruları yanıtladı: (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hafter'in maalesef çok çok çirkin girişimleri var ve biz de bunların takipçisiyiz.
Nicolas Sarkozy - 19.12.2019
Fransa'da grevler rekora koşuyor
2010'da ise dönemin Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, emeklilik yasası reformu istemiş ve bu isteğe karşı başlatılan grevler yaklaşık 17 gün boyunca devam etmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nicolas Sarkozy Haberleri | Nicolas Sarkozy Kimdir - Haberler - Nicolas Sarkozy haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nicolas Sarkozy kimdir, hayatı ve biyografisi. Sarkozy yolsuzluk ve suç örgütü kurmak suçlamalarıyla yeniden hakim karşısında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 23:42:14. #1.14#
title