Musul Haberleri

Musul haber, Musul son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musul - Dün
Irak'ta itiraz edilen seçim sandıklarındaki oylar yeniden elle sayılıyor
Siyasi partilerin Musul, Babil ve başkent Bağdat'ta itiraz ettiği 2 binden fazla seçim sandığı, başkentteki Yeşil Bölge'de bu iş için ayrılan bir binada yeniden açıldı.
Musul - 24.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- BM, Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonunun onuncu gününde 10 bin 500'den fazla kişinin yerinden edildiğini açıkladı.
Musul - 12.10.2021
Irak'ta Saddam'ın Savunma Bakanı'nın oğlu milletvekili seçildi
Irak Haber Ajansı'nın yayımladığı resmi olmayan sonuçlara göre, Saddam'ın Savunma Bakanı'nın oğlu Halid Sultan Haşim, Musul'dan girdiği seçim yarışını kazanarak milletvekili oldu.
Musul - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- Irak Başbakanı Haydar el-İbadi Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun başladığını açıkladı.
Musul - 07.10.2021
Irak'ta genel seçimler öncesi yarın güvenlik güçleri ve iç göçmenler oy kullanacak
Irak'ta halen ülke içinde yerlerinden edilmiş iç göçmenlerin yaşadığı 28 kamp bulunuyor. Bunların 26'sı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi içerisinde, diğer ikisi de Musul ve Enbar'da yer alıyor.
Musul - 03.10.2021
YEE, Iraklı Türkologlarla Türkçenin öğretimine ilişkin yeni yaklaşımları ele aldı
Programa Bağdat Üniversitesi, Erbil Üniversitesi, Kerkük Üniversitesi, Zaho Üniversitesi, Kufe Üniversitesi, Musul Üniversitesi, Musul Kuzey Teknik Üniversitesi, Musul Türkmen Kardeşlik Ocağı ve Telafer Türkmen Cephesinde görev yapan akademisyenler katıldı.
Musul - 01.10.2021
YPG/PKK'nın güçlü destekçisi McGurk ABD-Rusya pazarlıklarının merkezinde yer alıyor
McGurk, 3 Kasım 2011'de Washington Post gazetesinde yer alan röportajında, "İran Bağdat'ta kesinlikle büyük etkiye sahip. Ama biz de öyleyiz." ifadesi, İran etkisinden rahatsız olmadığını gösteriyordu. Amerikalı bürokrat, ABD'nin Irak ordusunu yeterince güçlendirdiğini savunmasına karşın, Haziran 2014'te Irak ordusu, Musul'u DEAŞ'a "tek kurşun atmadan" teslim etti.
Musul - 30.09.2021
Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Muhammed, PKK'nın, Irak ile Türkiye'nin istikrarını hedef aldığını söyledi
Irak Türkmen Cephesi (ITC) Musul Milletvekili Lilyen Muhammed, terör örgütü PKK'nın her iki komşu ülke Türkiye ile Irak'ın güvenliği ve istikrarını hedef aldığını belirtti.
Musul - 28.09.2021
Son Dakika | Terör örgütü PKK Sincar'da 52 kişiyi kaçırdı
Son dakika gündem haberine göre Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar ilçesinde, terör örgütü PKK'nın 52 kişiyi kaçırdığı belirtildi.
Musul - 25.09.2021
Son Dakika | Kerkük'te son iki haftada 17 DEAŞ mensubu öldürüldü
Açıklamada, Kerkük-Salahaddin ve Musul kentleri arasındaki kırsallarda operasyonların artacağı bilgisi verildi.
Musul - 25.09.2021
Terör örgütü PKK'nın 51 mensubunun örgütten ayrılarak Peşmerge güçlerine katıldığı iddiası
Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar ilçesinde, 51 terör örgütü PKK mensubunun örgütten ayrıldığı ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçlerine katıldığı iddia edildi.
Musul - 14.09.2021
Son dakika haberleri... Irak'ın Salahaddin kentinde terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği saldırıda bir asker hayatını kaybetti
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Musul - 13.09.2021
Lafarge skandalı Batı'nın terörle mücadelede ikiyüzlülüğünü ortaya koydu
Lafarge bu davaya konu olan DEAŞ ilişkisinden önce bölgeyi elinde tutan YPG ile de yakın bir ilişki içindeydi. Eski Fransız Cumhurbaşkanı François Hollande ve mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un YPG ile yakın ilişkide olması ve hatta bu iki liderin terör örgütü YPG'nin sözde sözcülerini Fransa'da ağırlamış olmaları bu kirli ilişkiyi gözler önüne seriyor. Aynı doğrultudaki çabaların devamı olarak, geçtiğimiz haftalarda Irak'ta düzenlenen Bağdat İşbirliği ve Ortaklık Konferansı'na katılan Macron, daha sonra Musul ve Kerkük'ü ziyaret ederek bölgede etkinliğini artırma çabasında olduğunu göstermişti.
Musul - 12.09.2021
Kerkük'te DEAŞ saldırısında 3 polis öldü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Musul - 10.09.2021
Irak güçlerinin Musul'da düzenlediği operasyonda 5 DEAŞ'lı yakalandı
Irak'ın Musul kentinde düzenlenen operasyonda terör örgütü DEAŞ mensubu 5 kişinin yakalandığı belirtildi.
Musul - 07.09.2021
Musul'un eski valisi Nuceyfi'ye 7 yıl hapis cezası
Irak'ın Musul kentinin terör örgütü DEAŞ tarafından işgal edildiği dönemde vali olan Esil Nuceyfi'nin 7 yıl hapis cezasına çarpıtıldığı bildirildi.
Musul - 05.09.2021
Son dakika... Dışişleri Bakanlığı: "Irak'ta huzur ve güvenliği hedef alan bu hain terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz"
Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Kerkük vilayetine bağlı Reşit ile Musul vilayetine bağlı Mahmur ilçelerinde DEAŞ'lı teröristler ile çıkan çatışmalarda en az 15 Irak güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınayarak, Irak hükümetinetaziyede bulundu.
Musul - 05.09.2021
Kerkük'te terör örgütü DEAŞ saldırısında 12 polis öldü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Musul - 28.08.2021
Irak Başbakanı Kazımi, ülkesinin başkalarına saldırı sahası olmasına izin vermeyeceklerini açıkladı
"Irak halkı, uluslararası destek sayesinde teröre galip geldi." diyen Kazımi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Irak olarak topraklarımızın başkalarına saldırı, bölgesel ve uluslararası çatışma sahası olmasını kabul etmiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Musul'a bağlı Sincar bölgesini ziyaret ettim.
Musul - 27.08.2021
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Musul'u da ziyaret edecek
Irak'ın başkenti Bağdat'ta yarın düzenlenecek olan "Bölgesel Komşuluk Zirvesi" kapsamında bugün Irak'a ulaşması beklenen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Musul'u ziyaret edeceği öğrenildi.
Musul - 25.08.2021
Son dakika haberi | Musul'da, terör örgütü DEAŞ militanlarına ait olduğu tahmin edilen 12 kişinin cesedi enkazdan çıkarıldı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Irak'ın Musul kentinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonlar sırasında öldüğü değerlendirilen 12 kişinin ceset kalıntıları enkaz altından çıkarıldı.
Musul - 23.08.2021
Irak'ta DEAŞ operasyonunda 3 terörist öldürüldü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Musul - 18.08.2021
Kerkük'te eylem hazırlığındaki 32 DEAŞ şüphelisi yakalandı
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Musul - 18.08.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala, Lübnan Müstakbel Hareketi heyetini kabul etti
Bu sorunların çözümünde Türkiye'ye önemli rol düştüğünü ifade eden Hariri, "Özellikle Kuzey Lübnan ekonomik, sosyal ve güvenlik açısından bir tehlike içinde. Bu bölgeye yardım etmezsek Musul'un DEAŞ'ın eline geçmesi gibi Kuzey Lübnan'ın da düşmesi tehlikesi var ki bunu hiç istemiyoruz.
Musul - 17.08.2021
Kerkük'te eylem hazırlığındaki DEAŞ mensupları yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Musul - 17.08.2021
Son dakika haberleri! Terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ, Sincar'da gazetecilere ateş açtı
Gelen son dakika haberine göre Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar ilçesinde, terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) unsurlarının açtığı ateş sonucu bir gazetecinin yaralandığı bildirildi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Musul Haber, Musul Son Dakika Haberleri - Haberler - Musul haber sayfamızda Musul haberleri okuyabilir, Musul son dakika haberleri ve güncel Musul gelişmelerini görebilirsiniz. Irak'ta itiraz edilen seçim sandıklarındaki oylar yeniden elle sayılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 05:50:53. #1.16#

title