Musevi Haberleri

Musevi haber, Musevi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musevi - 15.11.2020
Irak'ta bazı Sünni vekiller Meclis Başkanı Halbusi'den güvenoyunun çekilmesini istiyor
Sairun Koalisyonu: Konjonktür uygun değil Sünni grubun bu hamlesine, 54 vekiliyle 329 sandalyeli Meclisin birinci grubu olan Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr liderliğindeki Sairun Koalisyonundan yanıt geldi.Sairun Koalisyonu Milletvekili Cevad Musevi, yaptığı basın açıklamasında, "Halbusi'den güvenoyunun çekilmesi, öncelikle Sünni bileşeninin meselesidir.
Musevi - 15.11.2020
İran'da ev hapsindeki muhalif lider Musevi Kovid-19'a yakalandı
İran'da ev hapsinde tutulan muhalif lider Mir Hüseyin Musevi ve eşi Zehra Rahneverd yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandı.
Musevi - 9.11.2020
Avusturya'da Nazi döneminde yakılan "Türk mabedi" için anma
Ceyhun, 9 Kasım gecesi Naziler'in Viyana'da Türk mabedi de dahil 42 sinagog ve ibadethaneyi yaktığını, 27 Musevi'nin bu katliam gecesinde hayatını kaybettiğini anlattı.
Musevi - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı durmak, şeref meselemizdir (2)- Yeniden
'FAŞİST SURATLARINA YAPTIKLARI MASKE TÜRÜNDEN BİR RİYAKARLIK DEĞİL' Erdoğan, Türkiye genelinde ibadete açık 435 kilise, sinagog ve havra bulunduğunu hatırlatarak, "Bunlar devletimizin yedi eminindedir, güvencesi altındadır. Hiç kimsenin inancına, ibadetine, kutsalına müdahale etmedik, etmiyoruz ve etmeyiz. Hatta son 18 yılda, burası da önemli, vakıf mallarının iadesinden kilise ve diğer ibadethanelerin restorasyonuna kadar farklı inançlara mensup vatandaşlarımızın dini özgürlüklerini genişletmek için pek çok adım attık. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Hristiyan ve Musevi vatandaşlarımızın sıkıntısını, derdini daima kendi sorunumuz olarak gördük.
Musevi - 28.10.2020
Son dakika haberleri! YABANCI UYRUKLULARIN MÜLKLERİNİ SAHTE VEKALETNAMEYLE SATAN DOLANDIRICILARA OPERASYON KAMERADA
Son dakika haberi: Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında sahipleri yurtdışında olan veya vefat etmiş Rum, Ermeni, Musevi, İtalyan ve Fransız gibi yabancılara ait mülkleri sahte vekaletname düzenleyerek ele geçirip sattıkları iddia edilen 7 şüpheliye yönelik operasyon düzenlenmişti.
Musevi - 27.10.2020
İran, Azerbaycan'a heyet gönderiyor
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Erakçi'nin, beraberindeki heyet ile birlikte yarın Azerbaycan'ı ziyaret edeceği belirtildi. İran'ın Azerbaycan Büyükelçisi Abbas Musevi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Abbas Erakçi'nin beraberindeki üst düzey heyet ile birlikte yarın Bakü'yü ziyaret edeceğini belirterek, "Erkaçi yarın Bakü'ye gelerek Azerbaycan ile ikili ilişkileri ve Karabağ sorununu görüşecek" ifadesini kullandı.
Musevi - 27.10.2020
İstanbul'da gayrimenkul dolandırıcılığı operasyonu
Şüphelilerin İstanbul'da özellikle Rum, Ermeni, Musevi, İtalyan ve Fransız gibi yabancılara ait, sahipleri yurt dışında olan veya vefat etmiş kişilerin gayrimenkullerini tespit ettikleri, sahipleri ve varislerinin kentteki bu mülklerinden haberdar olup olmadıklarını araştırdıkları öğrenildi.
Musevi - 27.10.2020
Sahipleri yurt dışında bulunan gayrimenkullerin yasa dışı satışını yapan 5 kişi yakalandı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sahtecilik ve Dolandırıcılık Suçları Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye'de özellikle Rum, Ermeni, Musevi, İtalyan ve Fransız gibi yabancı kişilere ait sahipleri yurt dışında olan ya da vefat etmiş gayrimenkulleri tespit edip yasa dışı yollar ile satışını yapan şüpheliler hakkında yürütülen soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi.
Musevi - 27.10.2020
Yabancı uyruklu kişilerin mülklerini sahte vekaletname ile satan dolandırıcılara operasyon
CUMHURİYET Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında sahipleri yurtdışında olan veya vefat etmiş Rum, Ermeni, Musevi, İtalyan ve Fransız gibi yabancılara ait mülkleri sahte vekaletname düzenleyerek ele geçirip sattıkları iddia edilen 7 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi.
Musevi - 27.10.2020
İran'dan Azerbaycan-Ermenistan sınırına hava savunma takviyesi
İran Hatemu'l Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı Tümgeneral Abdurrahim Musevi, ülkesinin Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmaların yaşandığı kuzeybatı sınır bölgesindeki hava savunma birliklerini güçlendirdiğini açıkladı.
Musevi - 19.10.2020
İran'ın Karabağ siyaseti Tebriz sokaklarını zorluyor
Öte yandan karşılıklı güvene dayalı ilişkilerin tesis edilmesinde zorlanan İran yönetimi daha radikal kararlara yönelerek durumu daha da zorlaştırabilir. Yakın tarihte İran'ın eski Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi'nin Bakü Büyükelçisi olarak atanması Tahran'ın Azerbaycan'ı ne kadar önemsediğini gösteriyor.
Musevi - 27.9.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov ile telefonda görüştü
İran'ın Bakü Büyükelçisi Abbas Musevi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle Zarif ile Bayramov'un telefonda görüştüğünü aktardı.
Musevi - 23.9.2020
Son dakika haber... Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Hanau saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla buluştu
Steinmeier, burada yaptığı konuşmada, Hanau'daki ırkçı terörün birden bire çıkmadığını vurgulayarak, "Ülkemizde ırkçılık var, Müslümanlara düşmanlık ve Musevi karşıtlığı var.
Musevi - 19.9.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musevi vatandaşların Roş Aşana Bayramı'nı kutladı
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbrani takvimine göre yılbaşını simgeleyen Roş Aşana vesilesiyle Musevi vatandaşlara tebriklerini sundu.
Musevi - 19.9.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
1-ERDOĞAN, MUSEVİLERİN 'ROŞ AŞANA BAYRAMI'NI KUTLADI CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Roş Aşana Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajında," İbrani takvimine göre yılbaşını simgeleyen Roş Aşana münasebetiyle Musevi vatandaşlarımıza en içten duygularımla tebriklerimi iletiyorum.
Musevi - 10.9.2020
Avrupa Adalet Divanı Başsavcısı, helal kesim yasağını AB hukukuna uygun bulmadı
Lüksemburg merkezli AB'nin en yüksek hukuk mercisi Avrupa Adalet Divanının Başsavcısı Hogan, Belçika'nın Flaman bölgesinde geçen yıl yürülüğe giren helal kesim yasağına karşı Müslüman ve Musevi toplum tarafından açılan davada mütalaasını açıkladı.
Musevi - 8.9.2020
Son dakika! İran ile Hindistan dışişleri bakanları bölgesel meseleleri görüştü
İran Dışişleri Bakanlığı Batı Asya Masası Müdürü Resul Musevi de Zarif ile Jaishankar'ın özellikle Hindistan'ın 2021-2022 döneminde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) geçici üyeliğini ele aldıklarını belirtti.
Musevi - 7.9.2020
İran'da 11 Ağustos'ta 9 eyalette yeniden sandık başına gidilecek
İran Seçim Kurulu Genel Sekreteri Seyyid İsmail Musevi, 11. dönem Meclis seçimlerinde ikinci tura kalan milletvekilleri için 9 eyalette 11 Ağustos'ta yeniden sandık başına gidileceğini duyurdu.
Musevi - 3.9.2020
İKV: "ABD'nin silah ambargosunu kaldırma kararı son derece yanlış"
Amerikan Musevi Komitesi Başkanı David Harris de ambargonun kaldırılmasını desteklediğini açıkladı ve ABD-Kıbrıs ilişkisinde bir kilometre taşı olduğunu söyledi.
Musevi - 30.8.2020
Haftanın tarihine bakış
1986- İstanbul'daki Neva Şalom Sinagogu'na düzenlenen terörist saldırıda, 21 Musevi öldü, 4 kişi yaralandı.
Musevi - 17.8.2020
İran Genelkurmay Başkanlığı: Siber saldırılara sert karşılık vereceğiz
Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi ise İran'ın altyapısına yönelik her gün binlerce siber saldırı girişimlerinde bulunulduğunu ancak son aylardaki yangın ve patlamaların siber saldırı ile alakalı olmadığını açıklamıştı.
Musevi - 12.8.2020
Son dakika! Almanya'da İslam din dersine karşı açılan dava, mahkeme tarafından reddedildi
Ülke basınındaki haberlerde, Musevi Alman vatandaşının Saarland eyaletinde verilen İslam din derslerine karşı açtığı davanın, Saarland İdari Mahkeme tarafından, davacının "kişisel olarak etkilenmediği" ve "haklarının da ihlal edilmediği" gerekçesiyle reddedildiği belirtildi.
Musevi - 5.8.2020
İran'dan ABD'li şirket ile YPG/PKK arasındaki petrol anlaşmasına tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'de SDG adını kullanan terör örgütü YPG/PKK'nın, Suriye'nin kuzeydoğusundaki topraklarda petrol çıkarmak, işlemek ve ticaretini yapmak üzere ABD'de yerleşik "Delta Crescent Energy LLC" adlı şirketle sözleşme imzalamasına tepki gösterdi.
Musevi - 5.8.2020
Son Dakika | Beyrut'taki patlama sonrası ülkelerden Lübnan'a destek ve başsağlığı mesajları
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Seyyid Abbas Musevi ise yayımladığı mesajında büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, "Konu hakkındaki gelişmelerin takipçisi olacağız.
Musevi - 4.8.2020
İran'ın Semnan eyaletinde elektrik santralinde yangın
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi ise söz konusu yangınların dış kaynaklı olmadığını bildirmişti.
Musevi - 3.8.2020
İletişim Başkanı Altun'dan "Kardeşlik" paylaşımı
Altun, İletişim Başkanlığınca hazırlanan videoda Türkiye'deki Musevi, Rum, Ermeni, Süryani cemaatlerine mensup vatandaşların, Müslümanlarla beraber yaşama kültürünü gösteren bir video yayımlandı.
Musevi - 3.8.2020
İletişim Başkanı Altun'dan "Kardeşlik" paylaşımı
İletişim Başkanı Altun'dan "Kardeşlik" paylaşımı ANKARA - İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından kardeşlik vurgusu yaparak, "Bin yıldır birbirinden farklı inanç, etnik köken, kültür ve dilin barış içerisinde yaşadığı Anadolu toprakları tüm dünyaya kardeşlik nedir onu gösterdi. Geçmişimiz bir, geleceğimiz bir, hüznümüz bir, sevincimiz bir... Kardeşliğimiz nice bin yıllar daim olsun" dedi. Altun, İletişim Başkanlığınca hazırlanan videoda Türkiye'deki Musevi, Rum, Ermeni, Süryani cemaatlerine mensup vatandaşların, Müslümanlarla beraber yaşama kültürünü gösteren bir video yayımlandı.
Musevi - 29.7.2020
Türkiye ve İran dışişleri bakanlıkları ilk kez "Enformasyon İstişareleri"nde bulundu
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ve İranlı mevkidaşı Abbas Musevi, video konferans yöntemiyle düzenlenen bir toplantıyla iki ülke arasında enformasyon alanına ilişkin ilk istişarelerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Musevi Haberleri | Musevi Haber - Haberler - Musevi haberleri, son dakika musevi haber ve gelişmeleri burada. Irak'ta bazı Sünni vekiller Meclis Başkanı Halbusi'den güvenoyunun çekilmesini istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:13:37. #1.14#
title