Haberler

İran lideri Reisi'den Devrim Muhafızları'nın komutanını öldüren İsrail'e tehdit: Siyonistler bu suçun bedelini mutlaka ödeyecek

Güncelleme:

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Seyyid Razi Musevi için yayınladığı taziye mesajında İsrail'i tehdit ederek, "Siyonistler bu suçun bedelini mutlaka ödeyecek" dedi. Musevi, Irak'ta 2020'de ABD'nin saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'nin yakın arkadaşı olarak biliniyor.

İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırısında öldürülen Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Seyyid Razi Musevi için taziye mesajı yayımlayan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İsrail'i tehdit etti. Reisi, "Siyonistler bu suçun bedelini mutlaka ödeyecek" ifadelerini kullandı.

İSRAİL, DEVRİM MUHAFIZLARI KOMUTANINI ŞAM'DA ÖLDÜRDÜ

Bir yandan Gazze'de katliam gerçekleştiren İsrail, bir yandan da Suriye'ye yönelik saldırılarını sürdürüyor. İsrail ordusunun Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında düzenlediği hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları Ordusunun üst düzey komutanlarından Seyyid Razi Musevi'yi öldürdü.

İran Cumhurbaşkanı İsrail'i tehdit ettiSeyyid Razi Musevi

İRAN CUMHURBAŞKANI REİSİ: SİYONİSTLER BUNUN BEDELİNİ MUTLAKA ÖDEYECEK

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Musevi'nin öldürülmesinin ardından taziye mesajı yayınladı. Mesajında İsrail'i tehdit eden Reisi, "Katil siyonist rejimin Şam'a düzenlediği saldırıda Seyyid Razi Musevi'nin hayatını kaybetmesinden dolayı İran halkına başsağlığı diliyorum. Bu eylem, şüphesiz bölgedeki gaspçı siyonist rejimin hüsranının, çaresizliğinin ve acizliğinin bir başka göstergesidir ve siyonistler bu suçun bedelini mutlaka ödeyecek" dedi.

İran Cumhurbaşkanı İsrail'i tehdit ettiİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi

KASIM SÜLEYMANİ'NİN YAKIN ARKADAŞIYMIŞ

Öldürülen İranlı komutanın Suriye'de "askeri danışman" olarak görev yaptığı ve Irak'ta 2020'de ABD'nin saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'nin yakın arkadaşlarından olduğu bilgisi verildi.

İran Cumhurbaşkanı İsrail'i tehdit ettiKasım Süleymani

İRAN'DAN SALDIRI SONRASI İSRAİL'E AÇIK TEHDİT

İran Devrim Muhafızları, saldırıyla ilgili yaptığı ilk açıklamada "İsrail bedelini ödeyecek" ifadelerini kullandı. İran devlet televizyonunda yayımlanan bir başka açıklamada ise "Şüphesiz vahşi Siyonist rejim bu suçun bedelini ödeyecektir." denildi.

İran Cumhurbaşkanı İsrail'i tehdit ettiİran Devrim Muhafızları

İSRAİL'İN SURİYE'YE YÖNELİK SALDIRILARI

İsrail ordusu, zaman zaman Suriye'nin başkenti Şam'a ve ülkenin kuzeyindeki Halep'e hava saldırıları düzenliyor. Aralık ayının başında İsrail ordusunun saldırılarında Suriye'de askeri danışman olarak görev yapan 2 İran Devrim Muhafızı üyesi öldürüldü.

İran Cumhurbaşkanı İsrail'i tehdit etti

DEVRİM MUHAFIZLARI ORDUSU NEDİR?

İslam Devrimi Muhafızları Ordusu, İran Silahlı Kuvvetlerine bağlı kara, hava, deniz ve füze kuvvetleri bulunan büyük bir ordudur. Halk ağzında ve özellikle İran diasporasında ordu mensubu kişilere organizasyona duydukları hayranlığı belirtmek için Farsçada "muhafızlar" anlamına gelen Pasdaran denilmektedir. İran İslam Devrimi'nin ilk günlerinde dinî lider Ayetullah Humeyni tarafından 5 Mayıs 1979 tarihinde kuruldu. İran Anayasası'na göre iç düzeni sağlanması, devrimin korunması ve "sapkın hareketlerin" önlenmesi ile görevlidir. Devrim Muhafızları'nın bünyesindeki Kara, Hava ve Deniz kuvvetlerinde toplam 125.000 askerî personel bulunmaktadır. Devrim Muhafızları Deniz kuvvetleri Basra Körfezi'nin harekât kontrolü ile görevli ilk müdahale kuvvetidir. Son yıllarda "milyarlarca dolarlık iş imparatorluğu" haline geldiği ve bildirildiğine göre İran Milli Petrol Şirketi ve İmam Rıza Fonu'ndan sonra "İran'ın üçüncü en zengin kurumu"dur.

İran Cumhurbaşkanı Reisi: Siyonistler bu suçun bedelini mutlaka ödeyecek

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Devrim Muhafızları Kasım Süleymani İbrahim Reisi İsrail Suriye Musevi Irak İran Orta Doğu Uluslararası İlişkiler Politika Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

500

Yorumlar (36)

Hüseyin Kılıç:

Kuru gürültü yapma İran boş muhabbet bunlar

168
12
yanıtYanıtla
Sessiz ciglik:

Yav he he.

122
9
yanıtYanıtla
Ruzgar Celik:

İran gene boş tehditler savuruyor ne kadar kaypak bunlar

104
10
yanıtYanıtla
İ. 123:

Trump bir ara söyledi İran bizim üssümüze saldırdırdığında bize önceden haber verdi bilginiz olsun gibisinden demişler iran kadar çakal bir ülke görmedim.

78
4
yanıtYanıtla
ömer çevik:

Cehennemde cümbüş var.

51
8
yanıtYanıtla
İ. 123:

İran kadar yalancı ülke görmedim onlardan bir gurup amerikaya gidip bizim İsraille bir sıkıntımız yok saldırmayız demişler haberlerde okudum bir ara.

47
7
yanıtYanıtla
Erkan Sami:

ortadoğudaki en büyük yahudiler İRANdadır. iranın bu havvlamaları ise sadece gürültüdür. asıl islam düşmanı ise müslüman görünen bu yahudi irandır

38
4
yanıtYanıtla
Cabbar kar:

Boş yapma Saddam Hüseyin çıkmaz .

28
6
yanıtYanıtla
girilmez:

ya bi sektirin gidin

31
1
yanıtYanıtla
Erkan Sami:

ortadoğudaki en büyük yahudi devleti irandır. bu havlamalar da sadece kendini gizleme amaçlıdır. asıl islam düşmanı müslüman görünen bu iranlı ŞİA yahudileridir.

28
3
yanıtYanıtla
Tüm 36 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title