MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Haberleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi haber, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 6.10.2020
Basra Körfezi'nin zengin ülkesi Kuveyt'te yeni dönem
Yaklaşık 4,2 milyonluk nüfusuyla Kuveyt Arap yarımadasının kuzeydoğusunda, Basra körfezinde yer alan Kuveyt, 102 milyar varil ham petrol rezerviyle dünya petrol rezervlerinin yüzde 6'sından fazlasına sahip bir ülke. Bilinen en büyük 6.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 23.9.2020
Karşılaşmalar / Contemporary Turkish Art sergisi açıldı
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Bağımsız Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlenen Karşılaşmalar/ Contemporary Turkish Art sergisi sanatseverlerle buluştu.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 22.9.2020
"Mozart ve Beethoven'dan sonra mutlaka bir türkü çalardım"
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü mezunu Tanrıdağlı, Avusturya'da, konser piyanistliği ve film müzikleri üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüğünü dile getirdi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 14.9.2020
Rusya-Çin ilişkileri: İttifak mı rekabet mi?
2001 yılında Rusya Federasyonu ile Çin arasında imzalanan Dostluk Anlaşması, iki ülke arasındaki ilişkileri yeni bir boyuta taşıdı.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 13.9.2020
Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları 2019 Ödülleri açıklandı
Yaşamı boyunca bilimsel düşünce ve araştırma kültürünü önemseyip yaygınlaştırmaya çalışan ve Bursa'nın kent kültürüne önemli değerler kazandıran merhum gazeteci-yazar Yılmaz Akkılıç anısına düzenlenen Bursa Araştırmaları 2019 yılı Ödülleri açıklandı. Araştırma kültürünü yaygınlaştırmak ve Bursa kent kültürüne dair yapılan çalışmaları gün ışığına çıkarmak amacıyla düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü'ne doktora, yüksek lisans ve akademi dışı alanlarda olmak üzere toplam 56 yapıt aday oldu. Prof. Dr. Saime Yüceer, Prof. Dr. Feza Karaer, Prof. Dr. Tülin Vural Aslan, Doçent Doktor Alpaslan Türkkan, Şafak Pala, Yener Akkılıç ve Hacı Tonak'tan oluşan Seçici Kurul'un yaptığı değerlendirme sonucu ödüle değer bulunan eserler açıklandı. Buna göre Doktora dalında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi teziyle Hüseyin Gürsel Bilmiş'in yapıtı "Tanzimat'tan Cumhuriyet'e Bursa'da Mimarlık Ortamı"; yüksek lisans dalında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi teziyle Fadime Yıldız'ın yapıtı "Bursa Keles İlçesi Gelemiç Kırsal Yerleşmesi Geleneksel Mimari Dokusunun İncelenmesi", Uğur Ozan Özen'in "Bursa'da Kitapçılar 100 Yıl" başlıklı çalışması akademi dışı alanda ödüle değer bulundu.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 4.9.2020
"Karşılaşmalar" sergisi 23 Eylül'de Tophane-i Amire'de açılacak
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Zeytinburnu Belediyesi ve Juton firmasının katkı sunduğu sergi, 21 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecek.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 2.9.2020
Beylikdüzü Sahaf Festivalinde "Tımarhanede Sanat ve Edebiyat" konuşuldu
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Seval Şahin ise tımarhanenin kelime anlamı olarak tımar etmek, düzenlemek ve bir şeyi belli bir sisteme dahil etmek anlamına geldiğini söyledi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 21.8.2020
BAE-İsrail anlaşması Filistin'e 'teslim ol' çağrısı mı?
Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaklaşık 60 yıl önce petrolün keşfedilmesiyle, küçük çöl şeyhliklerinden oluşan bu fakir bölge, çok büyük bir dönüşüm yaşayarak görece yüksek yaşam standartlarına sahip modern bir devlete dönüşmüştü.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 19.8.2020
Sinop'ta Balatlar Yapı Topluluğu kazısında hayvan figürlü obje bulundu
Bugüne kadar Helenistik, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait eserlere ulaşılan kazıda bu yıl yapılacak kazı çalışmalarıyla yeni bulgulara ulaşılması hedefleniyor. İlk kez hayvan figürlü obje bulundu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi ve Kazı Başkanı Prof.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 13.8.2020
Beyrut Limanı'yla birlikte Lübnan'daki Fransız manda düzeni yıkıldı
Lübnan 10 bin 400 kilometrekare büyüklüğünde küçük bir devlettir.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 13.8.2020
Belarus'ta neler oluyor?
Eski Sovyet coğrafyasındaki seçim süreçleri, büyük ölçüde birbirlerinin tekrarı haline geldi: Özellikle 1990'lardan itibaren iktidarın değişmediği cumhuriyetlerde mevcut liderler "seçimleri kazanırken" muhalefet seçim sonuçlarını kabul etmiyor ve ülke çapında protestolar başlıyor.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 5.8.2020
Dijital ortamda gerçekleşecek "48. İstanbul Müzik Festivali" 18 Eylül'de başlayacak
İstanbul Valiliği, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İBB, Beşiktaş Belediyesi ve Kadıköy Belediyesinin de desteklediği festival, Avusturya Kültür Ofisi, BTHVN2020, Beethoven Pastoral Project, Biletix, Boğaziçi Üniversitesi, Borusan Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Saint Esprit Katedrali, Süreyya Operası, Türkiye Ermeni Katolikleri Patrikliği, Wonderfeel Festivali, Hollanda Başkonsolosluğu ve The Performing Arts Fund NL iş birliğinde gerçekleşecek.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 5.8.2020
Lüblin üçgeni: Tarih tekerrür eder mi?
Geçtiğimiz günlerde Doğu Avrupa'da son derece ilginç bir gelişme yaşandı.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 16.7.2020
"Milli İradenin Tecellisi: Ay-yıldız" sergisi açıldı
Açılışa, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Birol İnceciköz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 14.7.2020
Yazar Adalet Ağaoğlu'nun vefatı edebiyatseverleri üzdü
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 3.7.2020
Sisi darbesinin 7. yıldönümünde Mısır nereye savruluyor?
Mısır sahip olduğu coğrafi sınırlar, tarihi birikim ve insan kaynağıyla jeopolitik açıdan önemli ülkelerden biri.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 30.6.2020
Rusya'daki anayasa referandumu nasıl okunmalı?
Rusya Federasyonu'nda 25 Haziran'da başlayan Anayasa Referandumu, 1 Temmuz günü sona erecek.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 19.6.2020
"9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı" 25 Haziran'da başlayacak
Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirilecek kurultay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi yayınları Genel Yayın Yönetmeni Fahri Aral, TYB Başkanı Kenan Kocatürk, Uluslararası Yayıncılar Birliği (IPA) Başkanı Hugo Setzer ve Lübnanlı dünyaca ünlü yazar Amin Maalouf'un açılış konuşmalarıyla başlayacak.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 5.6.2020
Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nin jüri başkanı Nuri Bilge Ceylan oldu
Nuri Bilge Ceylan kimdir? İstanbul'da 1959'da doğan Nuri Bilge Ceylan, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdikten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde 2 yıl sinema eğitimi gördü.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 19.5.2020
Türkiye'nin kültür hazineleri sahnesinde "Evde Bayram Konserleri"
Konserlerin program takvimi ve sanatçıları şöyle: "20 Mayıs - Ferman Akgül ve Ethnic Band - Türküler ve Folk Rock Ezgileri (Kapadokya) 21 Mayıs - Serkan Çağrı ve Balkan Ensemble & Elif Buse Doğan - Trakya ve Balkan Ezgileri (Patara Antik Kenti) 22 Mayıs - Yusuf Güney (Efes Antik Kenti) 23 Mayıs - Murat Karahan ve Antalya Devlet Opera Balesi Orkestrası - TSM Konseri (Hierapolis Antik Tiyatrosu) 24 Mayıs - Kubat - Vazgeçilmeyen Türküler (Safranbolu) 25 Mayıs - Fettah Can (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) 26 Mayıs - Mazhar Alanson (İstanbul Arkeoloji Müzesi)" Bu arada, konserlerin organizasyonu sürecinde salgın kapsamında gerekli tedbirlerin alındığı, hijyen ve güvenlik önlemlerine harfiyen uyulduğu bildirildi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 13.5.2020
"İstanbul'un Baharı - Salgında İstanbul'u Yaşamak"
"Sürpriz köşelerden görünen İstanbul'u daha çok seviyorum" Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Rektörü Prof.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 12.5.2020
"İstanbul'un Baharı - Salgında İstanbul'u Yaşamak" etkinliğinde İstanbul konuşuldu
"Sürpriz köşelerden görünen İstanbul'u daha çok seviyorum" Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Rektörü Prof.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 9.5.2020
Cumhurbaşkanlığınca başlatılan "7 Tepeden 7 Kıtaya" konserleri ramazanda ve bayramda devam edecek
Cumhurbaşkanlığının, 23 Nisan'da "7 Tepeden 7 Kıtaya" projesiyle İstanbul'dan başlatılan konserler dizisini, ramazan ve Ramazan Bayramı sürecinde Türkiye'nin farklı şehirlerine yayarak devam ettireceği vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Cumhurbaşkanlığı, bu kez de Türkiye'nin tarihi değerlerini yansıtan 7 ayrı noktada düzenlediği 7 farklı konserle Türk milletini evlerinde geçirmekte olduğu şu günlerde hem adeta tarih içinde bir yolculuğa çıkaracak hem de müziğin farklı türlerinden oluşturulmuş çok renkli bir konser programıyla, yılın bu en özel günlerinde gönüllere dokunacak. Kapadokya, Afrodisyas, Patara, Efes, Hierapolis, Safranbolu ve İstanbul'da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde gerçekleşen konserlerde Ferman Akgül, Şirin Pancaroğlu-Bora Uymaz, Serkan Çağrı, Yusuf Güney, Murat Karahan, Kubat, Fettah Can izleyiciyle buluşacak.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 8.5.2020
Boyner'den Anneler Günü'ne özel lezzetli hediye setleri
Boyner'in kahveler, özel çaylar ve çikolatalarla dolu lezzet seçenekleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri tarafından tasarlanan özel hediye kutularıyla sunuluyor.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 7.5.2020
Yönetmen Özer Kızıltan son yolculuğuna uğurlandı
Özer Kızıltan, 2012-2019'da, mezun olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü eğitim kadrosunda yer alarak bilgi ve deneyimlerini gençlere aktardı.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 7.5.2020
Rusya'nın Kovid-19'la imtihanı
2020 yılının başından itibaren dünya gündeminde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele konusu ilk sıralarda yer alıyor.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 28.4.2020
"İstanbul Dans Günleri" etkinlikleri bu yıl sosyal medya hesaplarından takip edilecek
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı'nda eğitim veren Prof. Tuğçe Tuna tarafından hazırlanan bu yılki "İstanbul Dans Günleri", yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında online olarak düzenlenecek.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 20.4.2020
Yapı Kredi bomontiada "Salı Klasikleri" Instagram canlı yayın üzerinden devam ediyor
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Devlet Konservatuarı'ndan mezun olan Nil Kocamangil, yüksek lisans diplomasını 2012 yılında Almanya Köln'de bulunan Hochschule für Musik und Tanz'tan aldı.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 20.3.2020
Sinan ödüllü mimar, mimarlar odası 41.Dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bektaş'ı kaybettik
Amerika, Almanya ve Makedonya'da konuk öğretim görevliliği yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 1 yıl, Trakya Üniversitesi'nde 1,5 yıl "Halk Yapı Sanatı" dersi, Marmara Üniversitesi'nde "Sanat Felsefesi-Sanat Sosyolojisi" dersleri, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi'nde 10 yıl "Estetik" dersi verdi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 20.3.2020
Milyonların takip ettiği koronavirüs haritasına Türk imzası
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Şehir ve Bölge planlama bölümünü bitirdikten sonra Pensilvanya Üniversitesi'nde Urban Spatial Analytics ve GIS (Kentsel Mekansal Analitik ve Coğrafi Bilgi Sistemi) üzerine yüksek lisansını tamamlayan Karagülle, Esri'de çalışırken Esri'nin sağlamış olduğu bursla da ikinci GIS yüksek lisansını tamamladı.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - 19.3.2020
Milyonların takip ettiği koronavirüs haritasına Türk imzası
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Şehir ve Bölge planlama bölümünü bitirdikten sonra Pensilvanya Üniversitesi'nde Urban Spatial Analytics ve GIS (Kentsel Mekansal Analitik ve Coğrafi Bilgi Sistemi) üzerine yüksek lisansını tamamlayan Karagülle, Esri'de çalışırken Esri'nin sağlamış olduğu bursla da ikinci GIS yüksek lisansını tamamladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Haberleri | Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Haber -  - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi haberleri, son dakika mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. İyilik İçin Sanat, Artweeks@Akaretler'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 12:05:55. #1.14#
title